Lakiery hybrydowe cz. 2 - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-29, 12:48   #5011
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

A dałaś na koniec dałaś 2 warstwy topu?

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 12:57   #5012
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
A dałaś na koniec dałaś 2 warstwy topu?

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Nie, 1 ale to nie chodzi o to ze cos wystaje tylko sa takie babelko/wglebienia. Na zdj nie moge tego uchwycic...

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 12:59   #5013
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Pomaluj jeszcze raz topem 😉

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 13:02   #5014
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Pomaluj jeszcze raz topem 😉

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
To nic nie da, zobacz (takie mi sie udalo zdj. Zrobic. Cos tam widac)

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 13:17   #5015
b a r b a r a
Zakorzenienie
 
Avatar b a r b a r a
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 5 328
GG do b a r b a r a
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Dziewczyny pewnie takie pytanie było ale poprostu nie bardzo mm czas na czytanie 2 części wątku i dlatego pewnie powtórzę pytanie innych dziewczyn
Ostatnio zauważyłam że mam uczulenie od clinera i moje pytanie jest następujące co mam używać .
Wiem ze mogę używać spirytus ale czy jest coś jeszcze ?

wysłano z tabletu
__________________
https://www.suwaczki.com/tickers/zrz6sg18kwbn516c.png

W... 09.11
lipiec 2008
W... 16.08
listopad 2017
b a r b a r a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 13:32   #5016
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
To nic nie da, zobacz (takie mi sie udalo zdj. Zrobic. Cos tam widac)

Wysłane z mojego GT-I8190
czasami też mi się tak robi. u mnie przeważnie jest powodem nierówna powierzchnia bazy. Tak jest jakieś załamanie to tam właśnie taki bąbelek mi się robi.


Przyszłam pochwalić żel silikonowy od Dobrej rady. Dziś sciągałam 2tyg mani, za sprawą żelu cały lakier zszedł płatkiem, bez skrobania.
Na witaminowej bazie Perfect Beauty
więc mam mój duet idealny

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2015-09-01 o 10:12 Powód: cytowanie zdjęć
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 13:52   #5017
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Enn Ja mam lampę elegance czyli firmy należącej do eurofasion, kupiłam ją w eurofasion. Już jej nie sprzedają.
To ta sama lampa co Harmony Gelish 18G LED. Ta sama fabryka i parametry. Jestem z niej bardzo zadowolona. Oglądałam obie lampy przed kupnem na żywo w sklepie i wyglądają identycznie. Mają tylko inny kolor obudowy a ta była tańsza.
Może, któraś z lamp, którą poleca chickettes ciebie zainteresuje?
Też słyszałam kiepskie opinie o tej lampie gelish 5-45. Chyba problemy z nią wynikają z kształtu. Palce w lampie powinny być szeroko rozstawione i lampa powinna mieć ścianki i spód odbijające światło.
Swoją drogą na amazonie możesz spokojnie zamawiać gelisha. Jak zamawiasz od sprzedawcy z opcją prime to nie ma problemów. Nie podoba się to zwracasz amzonowi. Nie trafiłam jeszcze na podróbkę ani stary produkt.

No ta odżywka z mavali, która ma konsystencję wody. Wystarczy po aplikacji odczekać chwilę i odtłuścić paznokieć.

Vitagel - przypomniałaś mi, że go mam
Szczerze powiedziawszy to nie mam opinii, ani mnie nie grzeje ani nie ziębi, nie zauważyłam żadnej różnicy stosując go. Przestałam go używać. Leży sobie i się psuje.
Vitagel recovery się trochę rozwarstwia i trzeba go co jakiś czas mieszać. Podobno to normalne dla tego produktu. Wolę zwykłą bazę gelisha bo lepiej się trzyma. Vitagel za łatwo odpryskuje. Czytałam gdzieś, że nieźle się sprawdza nałożony na bazę gelisha by utwardzić płytkę, ale nie próbowałam bo wypadło mi to z głowy.
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 14:14   #5018
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cholera, ja o 5-45 czytalam dobre opinie. Kiepskie byly o tej Pro 45, ktora jest na 4 palce. No ale i tak nie mam jej jak kupic.

Znalazlam na Amazonie 18G za ÂŁ200 z opcja Prime wlasnie, ale nawet jesli ja kupie to nie mam jak ocenic czy wyglada na oryginal czy nie, bo nie mam zadnego porownania, a wydawanie tyle kasy w ciemno mi sie nie widzi. Zwlaszcza, ze w ogole wydatek takiego rzedu na wlasne potrzeby jest naprawde wysoki.

Co do chickettes to widzialam rozne jej recenzje, sek w tym, ze poleca np. lampy MelodySusie. Weszlam na ich strone i to jest napisane w "brand story":
Cytat:
MelodySusie was founded in 2009 in CA by Melody and Susie. As two common housewives, they wanted to offer a series of beauty products, which are simply operated at home and affordable by most people, making women more attractive and confident. All MelodySusie products are selected from thousands of hundreds of products that were tested by Melody and Susie. We guarantee 100% product quality and customer interest, serving them with heart and soul. At the same time, we provide a platform, where Melody and Susie share some beauty information for communicating. Not only you can purchase high quality products, but also learn latest beauty information.
Te rady, ktore oferuja, to m.in. ukradzione z innych blogow tutoriale paznokciowe bez podanego zrodla. No sory...
Poza tym to nie marka paznokciowa, wiec tez mnie to nie przekonuje.

No wiec chickettes poleca, mowi, ze sa dobrze utwardzaja, ze sie swietnie sprawdzaja, tylko jaka mam gwarancje, ze faktycznie wszystko jest OK? Dlatego myslalam, zeby trzymac sie dobrej, znanej marki.

Z drugiej strony lampa RCM, ktora rozwazam (i poki co najblizej jestem zakupu wlasnie jej) to to:
http://www.redcarpetmanicure.co.uk/s...led-light.html

O niej w ogole nie ma opinii, bo jest w sprzedazy od kilku miesiecy, a i tak kosztuje ÂŁ110, wiec niemalo.
Jakbym wiedziala, ze Gelish z Amazona bedzie oryginalny, to bym brala, bo roznica wyjdzie mi ÂŁ80 jesli wziac pod uwage przesylke.
No ale znowu, jak mam zweryfikowac oryginalosc lampy? Te Gelish sa dosc popularne i obawiam sie, ze moze byc duzo podrobek. Slabo wydac tyle kasy na podrobke.

Z tego wszystkiego to juz bym rozwazala jakas lampe Neonail (chyba to jakos testuja?), ale biorac pod uwage koszty przesylki za granice, mija sie to z celem.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-29 o 14:18
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 14:37   #5019
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Mogły mi się pomieszać lampy. Chodzi o tą co ma obudowę też na dole, ale plastikową a nie metalową.
Gelish jest sformuowany tak by utwardzać się w zakresie od 395-405 nm (dane z ich strony) a ich lampa 18G działa w zakresie 400-410 nm. Różne lakiery mają różne fotoinicjatory i mogą utwardzać się w różnych częstotliwościach. Ważne by zakresy się nachodziły. Niestety większość producentów nie podaje zakresu w jakich utwardza się ich lakier led (podają tylko, że się utwardza w lampie led ) przy lampach też nie podają zakresów :/ Jedyne co zostaje to pytać. Jak zakres się nie nachodzi to lampa nie utwardzi produktu. Będzie częściowo miękki lub całkowicie nieutwardzony niezależnie od czasu utwardzania.

Nie znam tych kobiet. Wiem tylko, że lampy są całkiem niezłe z polecenia. Moja koleżanka (z którą czasem współpracuję) kupiła sobie ich lampę po tym jak roztrzaskała harmony i bardzo sobie chwali. Z resztą ta dziewczyna z bloga sprawdza czy te lampy utwardzają dobrze produkty. Jeżeli produkt jest prawidłowo utwardzony to proces polimeryzacji został zainicjowany więc lampa wytwarza światło, które pokrywa się częściowo z zakresem, w którym polimeryzuje dany lakier.

Edytowane przez Selvan
Czas edycji: 2015-08-29 o 14:59
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 14:53   #5020
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Po 3 może być widoczny prześwit , ale po 5 będzie dobrze
Gąbki wyrzucam

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Tak,na tym zdjęciu z pedi gąbkowałam na bazę

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��
Ale u mnie po 3 czy może nawet 4 warstwach był widoczny paznokieć, z tego co czytam, to chyba wina było jednak,moje dociskanie, bo ja to robilam jednak dosyć mocno, tzn nie przykladalam tylko ale dociskalam do paznokcia ;/

Na moich gabkach napisane było, ze są z lateksu, może to materiał zły do ombre? Ale tylko takie,widziałam trojkatne w rossmanie, więc przypuszczam, ze macie takie same.
A gabke rozcinasz na 3 od tej 3katnej strony?

Przepraszam, za,natłok pytań


Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Właśnie tak Delikatnie dotykaj i bąbli nie będzie, a takie minimalne znikną pod topem ��

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------


Tak mi wychodzi.Zdjecie robiłam przed chwilą, sorki za skórki, ale wycinalam tydzień temu W rzeczywistości jest jeszcze łagodniejsze przejście kolorów

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��
A na dłoniach też tylko na bazę robilas?
A na gabce malowalas 3 paski obok siebie różnymi kolorami?
Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
To nic nie da, zobacz (takie mi sie udalo zdj. Zrobic. Cos tam widac)

Wysłane z mojego GT-I8190
O to u Ciebie i tak coś wyszlo, moje nie nadawało się do pokazania, mogłam zrobić zdjęcie, ale jakoś nie pomyślałam

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2015-09-01 o 10:18 Powód: cytowanie zdjęć
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 14:58   #5021
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cholera, o tej slyszalas zle opinie? Ja same dobre widzialam, ale z Twojego opisu pasuje, ze to ta.
http://www.nailharmonyuk.co.uk/produ...-hard-gels.htm

To ja juz zupelnie nie wiem co zrobic.
moge wziac te podlinkowana wczesniej RCM, gdybym wiedziala, ze jest OK to bym wziela, ale prawie nie ma o niej nigdzie opinii. W tym momencie w zasadzie jestem skazana albo na RCM, albo MelodySusie albo jakiegos zupelnego no name, a na to sie nie zdecyduje.
Te MelodySusie wygladaja niezle i opinie sa dobre, ale marka zupelnie do mnie nie przemawia.

Cytat:
Nie znam tych kobiet. Wiem tylko, że lampy są całkiem niezłe z polecenia. Moja koleżanka (z którą czasem współpracuję) kupiła sobie ich lampę po tym jak roztrzaskała harmony i bardzo sobie chwali. Z resztą ta dziewczyna z bloga sprawdza czy te lampy utwardzają dobrze produkty. Jeżeli produkt jest prawidłowo utwardzony to proces polimeryzacji został zainicjowany więc lampa wytwarza światło, które pokrywa się częściowo z zakresem, w którym polimeryzuje dany lakier.
A, wlasnie mialam o tym napisac - ze jesli wyglada na utwardzone to dlugosc fali musi chyba byc OK.

W takim razie moze taka kupie, bo juz nie wiem co zrobic, ta RCM niby powinna byc ok, ale opinii praktycznie zero.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-29 o 15:09
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 16:41   #5022
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
d
no to jest najgorsze jak nie można na żywo pooglądać ;/ przeszukam komputer, może mam zdjęcia wzorników
edit. wrzucam trzy fotki które kiedyś tam z neta ściągnęłam. Może uda mi sie z czasem więcej znaleźć
Te trzy też mam na komputerze ale niestety to niewiele
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 16:56   #5023
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Przeciez na insta, ktory wrzucilam jest masa podpisanych swatchy.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 17:18   #5024
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Przeciez na insta, ktory wrzucilam jest masa podpisanych swatchy.
Ten profil widziałam już wcześniej ale akurat nie ma koloru, który mnie insteresował
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 18:29   #5025
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
To nic nie da, zobacz (takie mi sie udalo zdj. Zrobic. Cos tam widac)

Wysłane z mojego GT-I8190
No niestety,zanim wsadzi się do lampy trzeba sprawdzić czy nie ma takich niespodzianek.Mi tez się zrobiło kilka takich ,ale wystarczyło gdy tylko dotknęłam rożkiem gąbki.Zniknęły i wtedy siup do lampy

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Ale u mnie po 3 czy może nawet 4 warstwach był widoczny paznokieć, z tego co czytam, to chyba wina było jednak,moje dociskanie, bo ja to robilam jednak dosyć mocno, tzn nie przykladalam tylko ale dociskalam do paznokcia ;/

Na moich gabkach napisane było, ze są z lateksu, może to materiał zły do ombre? Ale tylko takie,widziałam trojkatne w rossmanie, więc przypuszczam, ze macie takie same.
A gabke rozcinasz na 3 od tej 3katnej strony?

Przepraszam, za,natłok pytań




A na dłoniach też tylko na bazę robilas?
A na gabce malowalas 3 paski obok siebie różnymi kolorami?

O to u Ciebie i tak coś wyszlo, moje nie nadawało się do pokazania, mogłam zrobić zdjęcie, ale jakoś nie pomyślałam

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Jak dociskasz za mocno to lakier nie zostaje na paznokciu tylko tak jakby zabierasz go z powrotem
Tak ,na dłoniach tez robiłam na bazie
Gąbki tnę od rożka, po prostu mam 3 zamiast 1 ��



Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Gąbkę maluję w paski (zdjęcie z Istagramu)

Tych używam


Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Dziewczyny powiedzcie co z tym zrobić.

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------



Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Nie mogę mieć całkiem krótkich paznokci bo na opuszkach mam takie coś

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2015-09-01 o 10:19 Powód: cytowanie zdjęć
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 18:58   #5026
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość


Dziewczyny powiedzcie co z tym zrobić.

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------



Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Nie mogę mieć całkiem krótkich paznokci bo na opuszkach mam takie coś

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��
To tzw. przyrost, wiele dziewczyn się o to stara na wątku o olejowaniu przylega Ci to do płytki i sprawia, że różowa część paznokcia się wydłuża najlepiej zostawić to samemu sobie niech rośnie
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2015-09-01 o 10:19 Powód: cytowanie zdjęć
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 19:34   #5027
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
]Nie mogę mieć całkiem krótkich paznokci bo na opuszkach mam takie coś
Wiele osób zabiło by za takie coś jak już zostało wyżej napisane to tzw przyrost. Lepiej przy nim nic nie grzebać i cieszyć się, że rośnie. Na pewno masz piękną długą swoją płytkę pod hybrydą
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 20:02   #5028
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
Wiele osób zabiło by za takie coś jak już zostało wyżej napisane to tzw przyrost. Lepiej przy nim nic nie grzebać i cieszyć się, że rośnie. Na pewno masz piękną długą swoją płytkę pod hybrydą
Oooo, a ja to zawsze zeskrobuje
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 20:42   #5029
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Nie mogę mieć całkiem krótkich paznokci bo na opuszkach mam takie coś

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Jak nie chcesz to oddaj Zazdroszczę Ci tak bardzo.

(Podobno można się pozbyć nadmiernego przyrostu płynem do skórek)
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 20:56   #5030
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Hm, moj przyrost przychodzi i odchodzi. Teraz gdzies uciekl, ale jak jest to srednio go lubie, boje sie obcinac paznokcie. :P
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 21:44   #5031
kindza
Raczkowanie
 
Avatar kindza
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Dzięki, juz się zapisałam do tej pierwszej, a ta druga grupa Manicure Hybrydowy to też na fb? Bo takich grup jest bardzo dużo, jaką ma ikonkę, albo ilość czlonkow? Tam gdzie najwięcej, czyli pytania i odpowiedzi, czy jakąś inna?

Co do uczelnia chodziło mi o to, ze na Ali to niewiadomo jaką,jakość tych lakierów, nikt może tego nie,sprawdza i pod tym względem czy się,nie boisz, ze są tam jakieś bardziej szkodliwe substancje niż,w,lakierach dostępnych w Polsce?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
ta grupa się po prostu tak nazywa jak napisałam ikonę ma hmm chyba saturna czy jakąś tam planetę z pierścieniem ale może link wystarczy jak wstawie https://www.facebook.com/groups/1453888751518362/

a co do substancji szkodliwych to skoro w szminkach ładują nam ołów i zjadamy go w szczepionkach podają nam aluminium i rtęć bezpośrednio do krwiobiegu do większości produktów spożywczych dodawane są szkodliwe substancje od konserwantów przez barwniki po inne dziadostwa - to czy aż tak bardzo się boję chemii nałożonej na martwy wytwór naskórka jakim jest paznokieć i to jako drugą warstwę bo pierwszą jest krajowa baza ? hmm nie jakoś się nie boję ;P ale innym nie zabraniam się bać i nie zachęcam do kupowania :P od tak wspomniałam że zamówiłam ty zapytałaś co więc odpisałam
kindza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 22:03   #5032
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Po fragmencie o szczepionkach nie jestem pewna, czy nalezy w ogole komentowac to, co napisalas, ale sprobuje.
Nieprzebadane lakiery zelowe to naprawde nie ten sam kaliber co "szkodliwe" konserwanty i barwniki. Zwlaszcza, ze one na ogol nie sa wcale szczegolnie szkodliwe, a zeby mogly znalezc sie w produkcie ktory kupujesz w supermarkecie musza zostac przebadane i spelnic rygorystyczne kryteria.

Natomiast w przypadku lakierozeli szkodzic moga nawet produkty dobrej jakosci, bo taka jest specyfika materialu - to nie lagodna chemia, a taka dosc drazniaca, mogaca chociazby wywolywac silne alergie. Naprawde nie zastanawia Cie co moze znajdowac sie w zupelnie przez nikogo nie sprawdzonym kosmetyku z chin?

Mowisz, ze martwy wytwor naskorka - ok, chociaz paznokiec nie jest bariera nie do pokonania. Pamietaj, ze kontakt z lakierem mozesz miec rowniez jesli niechcacy pomalujesz skorke albo jesli go dotkniesz. Jesli Ci sie to nie zdarza, serdecznie gratuluje.

Naprawde, chemia chemii nierowna, porownywanie z soba rzeczy, ktore wymienilas jest zupelnie bez sensu.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-29 o 22:04
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 22:53   #5033
seXualna89
Raczkowanie
 
Avatar seXualna89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 413
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Przez 2 dni nieobecności - 2h czytania Co do lakierów Neonail kupiłam dwa i dwa mi bomblują z tej 'nowej' formuły. Albo ja mam takiego pecha albo takie są. Fajnie poczytać sobie wiedzę na temat szkodliwych czynników, nie mniej jednak każdy paznokieć jak i skóra są inne i inaczej reagują na daną chemię Mogłabym bym polecić nawet lampę OPI bo w pracy pracujemy tylko na ich produktach i są dobre, lecz koszt takie lampy to 2k Nie wiem czy kogoś na domowy użytek stać na takie lampy które w 100% są sprawdzone pod każdym względem



Mam takie pytanie, lepiej stylograf czy rapidograf kupić?
seXualna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 23:15   #5034
kindza
Raczkowanie
 
Avatar kindza
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Po fragmencie o szczepionkach nie jestem pewna, czy nalezy w ogole komentowac to, co napisalas, ale sprobuje.
Nieprzebadane lakiery zelowe to naprawde nie ten sam kaliber co "szkodliwe" konserwanty i barwniki. Zwlaszcza, ze one na ogol nie sa wcale szczegolnie szkodliwe, a zeby mogly znalezc sie w produkcie ktory kupujesz w supermarkecie musza zostac przebadane i spelnic rygorystyczne kryteria.
widzę że należysz do grona osób które wieżą że to co jest w sprzedaży musi być badane przechodzić testy i na pewno wszystko co jest dopuszczone do obrotu jest dla nas bezpieczne i dobre cóż mam zgoła odmienne zdanie co gorsza niejednokrotnie potwierdzone naukowo ale to forum chyba nie jest miejscem na debatę o szkodliwości chemii wszelakiej więc skupmy się może na kluczowym zagadnieniu jakim jest "wolny wybór" i niech każda z nas podąża własną drogą
kindza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 03:13   #5035
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Hm, moj przyrost przychodzi i odchodzi. Teraz gdzies uciekl, ale jak jest to srednio go lubie, boje sie obcinac paznokcie.
Matko kochana, nie wiedziałam, że to jakiś przyrost
Ja też boję się obcinać na krótko bo to ciut boli jak jest na wierzchu.Mi się wydaje,że ja mam to cały czas...
Fakt,płytkę mam długą, do końca opuszka.
Dzięki Dziewczyny za odpowiedź bo do tej pory żyłam w nieświadomości

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 08:46   #5036
MarlenaC
Raczkowanie
 
Avatar MarlenaC
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 123
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez kindza Pokaż wiadomość
widzę że należysz do grona osób które wieżą że to co jest w sprzedaży musi być badane przechodzić testy i na pewno wszystko co jest dopuszczone do obrotu jest dla nas bezpieczne i dobre cóż mam zgoła odmienne zdanie co gorsza niejednokrotnie potwierdzone naukowo ale to forum chyba nie jest miejscem na debatę o szkodliwości chemii wszelakiej więc skupmy się może na kluczowym zagadnieniu jakim jest "wolny wybór" i niech każda z nas podąża własną drogą
Tez jakoś uwzam ze pomalowanie paznokci hybryda raz na 2-3 tygodnie jest nieporównywalne z tym z iloma świństwami mamy do czynienia na codzień. ... bez przesady żeby się teraz zastanawiać co będzie za 10 lat bo robiłam hybrydę, to tak można o wszytskim debatowac, począwszy od użycia jakiegoś kremu po zjedzenie parowek które mają w sobie 73% mięsa a nie 100 . Nie popadajmy w paranoję.
Juz jak czytałam o tych lampach , że do każdej hybrydy inna to z krzesła spadam, sorki ale dla mnie to trochę śmieszne. ..
MarlenaC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 10:31   #5037
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez MarlenaC Pokaż wiadomość
Tez jakoś uwzam ze pomalowanie paznokci hybryda raz na 2-3 tygodnie jest nieporównywalne z tym z iloma świństwami mamy do czynienia na codzień. ... bez przesady żeby się teraz zastanawiać co będzie za 10 lat bo robiłam hybrydę, to tak można o wszytskim debatowac, począwszy od użycia jakiegoś kremu po zjedzenie parowek które mają w sobie 73% mięsa a nie 100 . Nie popadajmy w paranoję.
Juz jak czytałam o tych lampach , że do każdej hybrydy inna to z krzesła spadam, sorki ale dla mnie to trochę śmieszne. ..
Zgadzam się z Tobą, szczerze mówiąc, jak widziałam te posty, to nawet nie chciało mi się tego czytać. Jeżeli miałabym się przejmować tym czy hybryda mi zaszkodzi czy nie to równie dobrze nie powinnam korzystać z jakichkolwiek kosmetyków. Gdzie tu sens ?
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 11:15   #5038
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Czy Wy naprawde stawiacie znak rownosci miedzy kremem do twarzy albo cieniem do powiek, a lakierem do paznokci, ktory jest tak trwaly, ze wytrzymuje na paznokciach 2-3 tygodnie? Nie zastanawia Was dlaczego tak sie dzieje?

Nie chodzi o to, co moze sie wydarzyc "za 10 lat". Chodzi o to, ze substancje zawarte w lakierozelach moga przede wszystkim powodowac bardzo nieprzyjemne uczulenia, dlatego wazne jest przestrzeganie zasad bezpieczenstwa.
Mozecie twierdzic, ze w tych chinskich super tanich lakierach na pewno nie ma nic gorszego niz w tych ktore kupujecie w Polsce, ale prawda jest taka, ze nikt tego nie kontroluje.

Np. Metakrylan metylu (MMA) to monomer, ktory moze nie jest wysoko toksyczny, niemniej jednak moze czesto powodowac nadwrazliwosc i alergie, poza tym, ze ma inne wady. Nie wiem jak to wyglada w Europie, ale np. w USA FDA (Food and Drug Administration - organizacja, ktora kontroluje leki, kosmetyki i jedzenie) juz w latach 70 ubieglego wieku wydala oswiadczenie, aby nie uzywac MMA w produktach do paznokci. Generalnie, wiele organizacji zaleca uzywanie duzo bezpieczniejszego metakrylanu etylu (EMA), ktory zreszta, przede wszystkim nieumiejetnie stosowany, moze powodowac to samo, ale w mniejszym stopniu.
MMA jest znacznie tanszy od EMA, to jeden z powodow, dlaczego powinna Wam sie zaswiecic czerwona lampka przy zakupie czegos bardzo taniego.

Czy pilybyscie wodke z niepewnego zrodla, bo tansza, a przeciez "alkohol to alkohol"? Mam nadzieje, ze nie, bo zatrucie metanolem jest bardzo niebezpieczne i nierzadko wrecz smiertelne. A przeciez to prawie to samo, co powszechnie dostepny i relatywnie bezpieczny etanol. Wyglada tak samo, smakuje tak samo, nazywa sie prawie tak samo... Wiecie czym sie rozni wodka ze sklepu od tej bez banderoli kupionej nie wiadomo gdzie? Wlasnie tym, ze jej jakosc zostala sprawdzona i nie zawiera wlasnie m.in. metanolu.
Ach, no tak, ale przeciez to ja jestem naiwna sadzac, ze ktos sprawdza co dostaje sie na polki sklepow.

Co do szkodliwosci dodatkow zawartych w jedzeniu - nie bede sie tutaj spierac, czy faktycznie moga zagrazac zdrowiu. Miejcie jednak na uwadze, ze gigantyczna ilosc potencjalnych dodatkow nie jest dopuszczona do uzycia z powodow bezpieczenstwa. Te, ktore sa powszechnie uzywane, nawet jesli szkodliwe, sa duzo mniej szkodliwe od calej rzeszy tych odrzuconych.
To samo tyczy sie skladnikow kosmetykow.

Kupujac cos co pochodzi z niepewnego zrodla nie macie pojecia co zostalo uzyte w produkcji, a Chiny bynajmniej nie slyna ze swietnej kontroli jakosci i rygorystycznego prawa.

Oczywiscie, mozecie robic co chcecie, nikt Wam nie broni, raz sie zyje, mozecie nie chciec sie tym przejmowac - Wasz wybor. To co piszecie nie ma jednak pokrycia w rzeczywistosci.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 11:27   #5039
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez seXualna89 Pokaż wiadomość
Przez 2 dni nieobecności - 2h czytania Co do lakierów Neonail kupiłam dwa i dwa mi bomblują z tej 'nowej' formuły. Albo ja mam takiego pecha albo takie są. Fajnie poczytać sobie wiedzę na temat szkodliwych czynników, nie mniej jednak każdy paznokieć jak i skóra są inne i inaczej reagują na daną chemię Mogłabym bym polecić nawet lampę OPI bo w pracy pracujemy tylko na ich produktach i są dobre, lecz koszt takie lampy to 2k Nie wiem czy kogoś na domowy użytek stać na takie lampy które w 100% są sprawdzone pod każdym względem



Mam takie pytanie, lepiej stylograf czy rapidograf kupić?
O kurcze, czyli mowisz ze te nowe sa lipne ? Ja tych nowych jeszcze nie kupowalam bo : po pierw sze sa drozsze a po drugie te stare sa ok i mi one wystarczaja nie potrzebuje nowej formuly .

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 13:56   #5040
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą, szczerze mówiąc, jak widziałam te posty, to nawet nie chciało mi się tego czytać. Jeżeli miałabym się przejmować tym czy hybryda mi zaszkodzi czy nie to równie dobrze nie powinnam korzystać z jakichkolwiek kosmetyków. Gdzie tu sens ?
Nikt Ci nie każe czytać wszystkich postów.
Nikt Ci nie mówi, co masz robić, a co nie. To Twoja sprawa i to Ty będziesz odczuwać konsekwencje (pozytywne lub negatywne) swoich działań.

Osobiście uważam, że w każdym aspekcie życia należy zachować równowagę. Natomiast celowe trwanie w ignorancji, bo 'jeżeli miałabym się przejmować', uważam zwyczajnie za głupie. Hybrydy i proces ich wykonywania są relatywnie nowym eksperymentem i siłą rzeczy nie wszystkie ich aspekty są sprawdzone i przebadane. Dlatego jeśli pojawiają się wątpliwości co do bezpieczeństwa ich stosowania albo efektów ubocznych, to nie widzę powodu bagatelizowania problemu i hejtowania autorów postów. Tobie może jest wszystko jedno, co się stanie z Twoim zdrowiem/skórą za 10/20/30 lat, ale nie wszyscy mają takie olewcze podejście.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-01 11:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.