Kremy, pielęgnacja twarzy do 25 roku życia. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-09, 23:46   #151
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

teoretycznie podobno kremów przreciwzmarszczowych powinno sie używać od 25 roku życia. Myślę że ujędrniajaco - nawilżający będzie dla Ciebie dobry. Nie ma co katować młodej skóry juz jakimiś silnymi specyfikami
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 08:04   #152
YYYY9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 83
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Ja niedawno skończyłam 24 lata i też mam taki problem. Od około 8-9 miesięcy używam Olay Age Defying (przeciwzmarszczkowo-ujędrniający dla kobiet po 25 roku) na noc (na dzień używam emulsji nawilżającej dla każdego wieku) oraz krem pod oczy tej samej serii. Nie wiem czy dobrze robie, ale po około pól roku widać efekty. Mogę co najwyżej przyzwyczaić skórę do takich specyfików, no ale już do końca życia będę używać. Sama zadecyduj, bo to twoja skóra.
YYYY9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 08:50   #153
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

a jak dbać o skórę jesli nie toleruje ona kremów (tłustośc, złe wchłanianie, zapychanie) od razu robią się krostki

pozostaja chyba tylko sera żelowe i maseczki.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 10:47   #154
natanea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 11
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

kremy przeciwzmarszczkowe zaweraja przede wszystkim duze ilosci roznych tlustosci i nawilzaczy. z tego co piszesz to twoja cera jest tlustawa wiec potrzebujesz nawilzenia skory,a nie natluszczenia.krem przeciwzmarszczkowy nie jest dla ciebie,jesli w tak mlodym wieku zaczniesz uzywac tak agresywnych kosmetykow-pomysl co bedzie w pozniejszym czasie......teraz wystarczy ci dobre nawilzenie z zewnatrz bo od wewnatrz juz zadbalas.stosuj nawilzajace maseczki nawet 3 razy w tygodniu.kremy uzywaj tylko nawilzajace. nie stosuj zadnych liftingujacych czy ujedrniajacych,dlatego ze one niepotrzebnie niszcza skore poprzez oszukiwanie jej i ciebie.gladkosc jak one daja spowodowana jest reakcja alergiczna skory na alergen dodany do kremu przez co ona napina sie.i pamietaj zadne kremy nic nie wnosza do wnetrza skory,dzialaja tylko na powierzchni naskorka,do srodka moga sie dostac tylko liposomy ale to juz odrebny temat. pozdrawiam.aha i pamietaj ze najdrozszy krem wcale nie oznacza najlepszy.
natanea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 10:50   #155
natanea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 11
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
a jak dbać o skórę jesli nie toleruje ona kremów (tłustośc, złe wchłanianie, zapychanie) od razu robią się krostki

pozostaja chyba tylko sera żelowe i maseczki.
polecam ci serie IWOSTIN PURRITIN.zapytaj w aptece,a twoje udreki z czera sie skoncza.zycze powodzenia.
natanea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 13:22   #156
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
a jak dbać o skórę jesli nie toleruje ona kremów (tłustośc, złe wchłanianie, zapychanie) od razu robią się krostki

pozostaja chyba tylko sera żelowe i maseczki.

a ja polecam krem humektan. wpisz sobie w wyszukiwarkę na kwc "krem humektan" i sama się przekonasz jakie pozytywne opinie ma wśród dziewczyn z tłustymi skórami i problemami to moje największe odkrycie na wizazu i do końca życia go z niczym innym nie zdradzę
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 20:43   #157
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Ja mam niestety skórę mieszaną czyli podwójny problem bo w strefie te jest świecąca i tłusta(na nią nakładam krem Normaderm Vichy) a reszta twarzy jest sucha jak pieprz.
A więc radzicie na razie nie stosować kremów przeciwzmarszczkowych, tylko nawilżający..?A na noc jaki?
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-11, 08:32   #158
YYYY9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 83
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Nie chciałam o tym pisać, bo to jeszcze nie wypróbowane przeze mnie i ogólnie chyba mało znane jeszcze. Dopiero od tygodnia stosuje. Czytałam, że działa na zmarszczki i zaskórniki i nawilża. Co do zaskórników, widać poprawę. Poza tym cera ma ładny kolor. Na początku wyskoczyło kilka pryszczy, ale już jest ok. Ten cudowny preparat to maść z witaminą a (farmina). Kosztuje 2,50zł. Może warto wypróbować. Ja testuję ją na sobie. Używam na noc. Zobaczymy co będzie za kilka tygodni i kilka lat... A na dzień jest dobra emulsja aktywnie nawilżająca Olay. Nawilża, nie zatyka porów, ale nie matuje (od tego mam puder).
YYYY9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 08:38   #159
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
Mam 24lata cerę mieszaną,skórę z dość cienką warstwą tk.tłuszczowej.Moją zmorą są zmarszczki najwięcej mam ich na czole,w okolicach oczu ale najbardziej martwi mnie ta między brwiami.Zmarszczki nie są spowodowane odwodnieniem bo pije odpowiednią ilość wody.Jestem ciekawa jakie mogę stosować kremy przeciwzmarszczkowe.Boję się że jeśli zastosuje zbyt mocny krem zniszczę cerę.
Jak się ratować?Pomóżcie:confused :

Ozywiście, że możesz. Mogłaś zacząć nawet czesniej. Kosmetyki dobieramy do potrzeb skóry, a nie jej wieku metrykalnego. jeżeli skóra jest - jak piszesz - mało jędrna, poprzecinana siateczką linii, jak najbardziej powinnas sięgnac po kosmetyk p/zmarszczkowy. po 40-tce będzie za późno. Od siebie polecam Vichy Myokine oraz Active C od la roche-posay. Prz takiej skórze zadbaj takze o ochronę przeciwsłoneczną, słońce najproadopodobniej bedzi epogłębiało twoje problemy.


Takie pytania pojawiają się na wizazu co jakiś czas. Dziewczyny, skóra nie przyzwyczaja się do kosmetyku, nie da isę także "postzryć " skóry kremem o działaniu p/zmarszckzowym. W porfilaktyce strazenia sie skóry liczy się prewencja, zapobieganie. tak naprawde, kiedy juz dorobimy sie zmarszczek, to zaden ksmetyk nas nie odmłodzi, bo jeszcze takiego nie wymyślono. Wtedy juz tylko chirurg plastyk.
Nie potrafię tego zrozumieć - w Europie zachodnziej nigogo nie dziwi 20-latka kupująca kosmetyk przeciwstarzeniowey, a u nas po niego sięgają dopiero 50-latki, kiedy jest juz duuuuuuużo za późno.


Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
teoretycznie podobno kremów przreciwzmarszczowych powinno sie używać od 25 roku życia. Myślę że ujędrniajaco - nawilżający będzie dla Ciebie dobry. Nie ma co katować młodej skóry juz jakimiś silnymi specyfikami
SSS, skóa nie przyzwyczaja się so s=kosmetyków. jeżeli jest taka potrzeba nawet w młodszm wieku, to nalezy po taki kosmetyk sięgnąc.

Czy jeżeli kobieta po 40-tce dostanie trądziku, to nie wolno jej sięgnąć po maść dla nastolatek, under 20?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 08:51   #160
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Cytat:
Napisane przez YYYY9 Pokaż wiadomość
Nie chciałam o tym pisać, bo to jeszcze nie wypróbowane przeze mnie i ogólnie chyba mało znane jeszcze. Dopiero od tygodnia stosuje. Czytałam, że działa na zmarszczki i zaskórniki i nawilża. Co do zaskórników, widać poprawę. Poza tym cera ma ładny kolor. Na początku wyskoczyło kilka pryszczy, ale już jest ok. Ten cudowny preparat to maść z witaminą a (farmina). Kosztuje 2,50zł. Może warto wypróbować. Ja testuję ją na sobie. Używam na noc. Zobaczymy co będzie za kilka tygodni i kilka lat... A na dzień jest dobra emulsja aktywnie nawilżająca Olay. Nawilża, nie zatyka porów, ale nie matuje (od tego mam puder).
maść witaminową stosuję od dawna na noc co parę dni. Po za tym na dłonie (zamiast kremu do rąk) na noc pod oczy, rewelacyjna jest też do stóp, łokci, kolan.
po za tym najlepsza do pielęgnacji skóry noworodka.

najważniejsza jest prewencja


L_V - dobrze, że przyprzypomniałaś
kosmetki dobieramy wg. potzreb!


nie orentujecie się, z jakimi witaminami występują maści,
czy można sobie samemu zamówić takową?
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 08:54   #161
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
nie orentujecie się, z jakimi witaminami występują maści,
czy można sobie samemu zamówić takową?
Są maści wieliwitaminowe, ale chyba na receptę.

Co do maści z witaminą A. Forma tej witaminy uzyta w maści to palmitynian retinylu. nie ma ona działąnia przeciwzmarszczkowego, tylko gojące.
Działanie p/zmarszczkowe mają silniejsze postaci witaminy A:retinol, retinldehyd, tretinoina, itp.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-11, 09:56   #162
YYYY9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 83
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Są maści wieliwitaminowe, ale chyba na receptę.

Co do maści z witaminą A. Forma tej witaminy uzyta w maści to palmitynian retinylu. nie ma ona działąnia przeciwzmarszczkowego, tylko gojące.
Działanie p/zmarszczkowe mają silniejsze postaci witaminy A:retinol, retinldehyd, tretinoina, itp.
Wyrzuciłam opakowanie, ale jestem przekonana, że było na nim napisane retinol 10000 j.m. A na tubce jest skład Vitaminum A. Zresztą, poszukałam w internecie i w tej maści faktycznie jest retinol.
YYYY9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 09:58   #163
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Cytat:
Napisane przez YYYY9 Pokaż wiadomość
Wyrzuciłam opakowanie, ale jestem przekonana, że było na nim napisane retinol 10000 j.m. A na tubce jest skład Vitaminum A. Zresztą, poszukałam w internecie i w tej maści faktycznie jest retinol.
Retinol czy retinyl palmitate?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 11:02   #164
YYYY9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 83
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Retinol czy retinyl palmitate?

Retinol, o ile się nie mylę.
YYYY9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 21:45   #165
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Czy mogę już używac kremu przeciwzmarszckowego?

Byłam dziś u kosmetyczki i poradziła mi pewien krem no i kupiłam :Clarena Microcollagen & Peptide Cream jest to krem który można stosować zarówno na dzień jaki i na noc.Jednak retinolu to on raczej nie zawiera.Ciekawe czy jest wart swojej ceny.Czy któraś z was używała?
http://www.clarena.pl/cms/?id=179
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 08:59   #166
Anetka1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 52
dobór odpowiedniego kremu, prosze o pomoc

witam i prosze o rade, mam 23 latka, moja cera jest tłusta ze skłonnościa do wyprysków i zaczerwienień, przy tym wysuszona, zależy mi na doborze odpowiedniego kremu, czytałam różne opinie i wiele osób stwierdza zeby unikac kremu do cery tłustej gdyz narazamy sie wowczas na wieksze wysuszenie skory, jaki krem polecacie drogie forumowiczki? mysle ze odpowiadajaca mi cena to tak do 50 zł, pozdrawiam
Anetka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 10:41   #167
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: dobór odpowiedniego kremu, prosze o pomoc

może Pharmaceris Hydro Rosalgin? Kosztuje ok.37zł
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 12:02   #168
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: dobór odpowiedniego kremu, prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez Anetka1985 Pokaż wiadomość
witam i prosze o rade, mam 23 latka, moja cera jest tłusta ze skłonnościa do wyprysków i zaczerwienień, przy tym wysuszona, zależy mi na doborze odpowiedniego kremu, czytałam różne opinie i wiele osób stwierdza zeby unikac kremu do cery tłustej gdyz narazamy sie wowczas na wieksze wysuszenie skory, jaki krem polecacie drogie forumowiczki? mysle ze odpowiadajaca mi cena to tak do 50 zł, pozdrawiam
To jest KWC-wizażowa baza kosmetyków Zawsze znajdziesz tam setki opinii i ocen rożnych preparatów.
https://wizaz.pl/kosmetyki/

Jak klikniesz przy jakiejś kategorii na NAJLEPSZE to wyświetlą Ci sie kosmetyki najwyżej oceniane przez nas.
Na przykład kremy na dzień :

https://wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=149

Ciężko Ci coś konkretnego polecić,bo to co np dla mnie jest idealne dla Ciebie będzie totalnym bublem,dlatego niestety trzeba tutaj działać metoda prób i błędów.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 17:55   #169
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: dobór odpowiedniego kremu, prosze o pomoc

idź do apteki, powiedz farmaceucie jaką masz skórę i czego potrzebujesz... poproś o odpowiednie próbki kremów i znajdź ten, który będzie pasował Ci najbardziej.
ja w ten sposób znalazłam swój Krem Idealny...
nikt Ci nie powie ten jest dobry, a tamten zły. Musisz popróbować na sobie... a że jest taka możliwość, jak darmowe próbki, to korzystaj... nie musisz kupować całych kremów, które nie będą Ci służyć...

pozdrawiam...
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 10:04   #170
cat_on_de_road
Raczkowanie
 
Avatar cat_on_de_road
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 203
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
to są zapychacze te bambino, nivea soft , dove, jesli ktos ma tendenxję do tego

ojojoj... a ja wlasnie uzywam bambino leeka formula (w duzym plastiowym opakowaniu). Szybko sie wchlania, lekki, dobry pod makijaz... ale po jakims czasie przestal sie sprawdzac...


sluchajcie glowa i oczy mnie juz bola od tego czytania i mam juz metlik..

mam cere mieszana (suche policzki swiecacie sie czolo itp.) no i zmarszczki pod oczami, takie pierwsze choc wieksze niz rok temu :P od smiania sie, komputera i (o zgozo! - spania w makijazu (sesja i takie tam)) musze dopilnowac zeby to sie nie powtorzylo juz

szukam kremu ktory od zmarszczek by mnie chronil, tradzik (lekki... pojawia sie czasem cos tu lub tam, kaszka.. przebarwienia, krostki...) leczył, z blizn drobnych też. mam rozszerzone pory. szukam czegos co matuje skóre i ochroni ja przed starzeniem, promieniami slonecznymi. To jest to czego szukam. Macie jakies pomysły? wiem, ze duzo tu bylo pisane, ale czytam czytam i juz sama nie wiem.. nie znam sie tak na tym a w glowie mam obecnie chaos. Wszysto fajnie jak sie czyta ale z tego co wymieniacie nie wspomiane bylo nic o matowieniu, a dla mnie to wazne...
__________________
powoli sie rozglądam za małymi zmianami w życiu codziennym...

P.S. Nie bądź trollem!
cat_on_de_road jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 21:05   #171
cat_on_de_road
Raczkowanie
 
Avatar cat_on_de_road
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 203
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

słuchajcie tak sobie pomyslalam.. a ta witamna C na bazie gliceryny... juvit chyba, nie bedzie czasem za cięzki i nie bedzie zapychal?
__________________
powoli sie rozglądam za małymi zmianami w życiu codziennym...

P.S. Nie bądź trollem!
cat_on_de_road jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 14:14   #172
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Jejku, ja też mam już mętlik w głowie.
Mam 21 lat, moja cera jest mieszana. Co jakiś czas pojawia mi sie krostka którą zwalczam Benzacne 10% ( polecam wszystkim do stosowania zamiast różnego rodzaju kremu punktowego bo Benzacne jest od nich dużo dużo lepsza. nadaje się tylko do stosowania punktowego bo przy dłuższym stosowaniu strasznie wysusza. W moim przypadku 3 dni smarowania tą maścią i po pryszczu
Codzienna pielęgnacja mojej cery wygląda w nastepnujący sposób:
Do mycia twarzy rano i wieczorem używam Garnier 3 w 1 Głębokie oczyszczenie (bardzo dobrze się sprawdza), tonik (rano i wieczorem) Clean&Clear oczyszczający tonik przeciw wągrom no i krem na dzien Garnier czysta skóra (krem nawilżający, długotrwały efekt matujący) i krem na noc olay active hydrating. Do tej pory rano i wieczorem używałam kremu pod oczy Garnier Repair&Comfort (kończe już drugą tubkę), niby nie jest zły ale cały czas mam drobne zmarszczki po oczami. Martwię się tym, bo przecież jestem jeszcze młoda i to jest chyba za wcześnie na tego typu problem. Zauważyłam też pojawiające się zmarszczki na czole...
Szanowana Emilio, proszę o poradę w kwestii doboru kremu pod oczy (cena do 50zł).
No i może powinnam zacząć coś stosować na skórę czoła?
Będę bardzo wdzięczna za fachową poradę.
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 21:24   #173
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

no nic, dopiszę się tu, bo chyba jednak tu mi najbliżej z własną sprawą...

otóż poszukuję porady w kwestii kosmetyków. mam lat 23 i cerę w całkiem przyzwoitej kondycji, mieszaną, z różnymi problemami wieku młodzieńczego (hehe fajnie brzmi) od czasu do czasu w ilościach niezbyt dużych.
do tej pory używałam kosmetyków collistara, najpierw serii różowej sla cery normalnej, potem żółtej dla tej z drobnymi problemami. no i wszystko fajnie, powodów do narzekań nie miałam absolutnie żadnych.
tyle, że stosując je słoiczek za słoiczkiem zaczęły mi się nudzić i ponieważ zbliża się czas, kiedy krem na dzień i na noc znikną...

niestety właśnie z racji mojego przywiązania do collistarków nie wiem zupełnie co się dzieje na rynku w kwestii pielęgnacji młodej cery. może więc jesteście mi coś w stanie polecić? jestem gotowa zainwestować w dobry kosmetyk, więc cena nie gra aż tak dużej roli (no ale umówmy się, że może jednak nie la praire :P). poszukuję czegoś na dzień i na noc.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 18:36   #174
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Tu już wszystko w tym wątku było powiedziane. Najlepszym kremem przeciwzmarszczkowym są filtry. Pod to serum z witaminką C. Na zmarszczki retinoidy, na noc nawilżanie. Wybrać można dzięki KWC. Pani Emilia jak zajrzy to wytłumaczy łopatologicznie Pozdrawiam.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 08:18   #175
blackmagicone
Rozeznanie
 
Avatar blackmagicone
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 764
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
nie męczysz! na wizazu siedze z przyjemnosci i lubie pomagac

tak , mozna powiedziec ze to to samo chociaz do przeciwutleniaczy zalicza sie (jesli chodzi o witaminy) jeszcze witamine e i c, retinoidy to wit a , tez ma dzialanie przeiwutleniające .

serum z wit c to np krople dla dzieci mogą byc, nie ma w nich zadnych składników jakie noe mogły by byc stosowane na skórę, np juvit dodatkowo zawiera składnik helatujący który wiżae wpływ metali a metali nie lubi wit c , jeszcze wyciągów z roślin i kwasów BHA. juvit jest na glicerynie wiec warunkiem nawl\ilzenia jest nawadnianie organizmu od wewnatrz czyli picie wodu , bo gliceryna bierze wilgoc z wnetrza skóry. przy cerze tłustej moze byc to derum za ciezkie, wtedy na dłozni rozcieńcza sie je z woda (nie nalewa sie do buteleczki!) tylko na dłozni i nakłąda na twarz i szyje, mozna tez zmoczyc twarz woda przed naozeniem , to przyspiesza takze wchłanianie witaminki c. nie wiem czy jest dostepny jeszcze cevikap - na bazie wody , tez krople , ale wit c sie szybko utlenia w rostworze wodnym i po okolo tygodniu nie ma juz 10 % stezenia wit c. w glicerynie jest trwałosc dłuzsza wiec mozna spokojnie wykorzystac cała byteleczke. jesli interesuje Cie mieszanie kosmetyków mozesz zrobicsama serum ,ale trzeba co tydz robic nowe i skłądniki kupowac . mozesz tez uzyc kremu z wit c - active c , flavo c ... jelsi nie masz tendencji do zatykania mozesz dodac do juvitu zawartosc kapsułki a+e, albo tez na noc co jakis czas wycisnąc zawartosc to tez takie serum, w ogole jestem fanką naturalnych kosmetyków , zajrzyj na "domowe kosmetyki" tam są przepisy na maski z kuchni , są o wiele lepsze niz z drogerii!!! jesli chodzi o kuracje retinoidami to mozesz kupic np diacneal , dodatkowo zawiera kwasy AHA 6% i retinaldehydu 0,1% czyli na preparatbez recepty bardzo duzo, a retinaldehyd pop przejscu reakcji w skóze tez zmienia sie w najsilniejsza przeciwzmarszczkowo tretinoine(p;oczytaj mój artykól na wizazu ,w prawdzie tam jest o ciązy , ale przyblizy Ci sie ten temat z penoscią)

http://www.wizaz.pl/images/ciaza/

przy naczynkach kwasy te nei sa polecane wiec jesli masz takowe mozesz sprobowac diacneal( to nic ze formalnie to preparat na naczynka , jelsi sie zna zastosowanie skladnika danego to sa tez na inne schorzenia) a retinaldehyd to retinoid . mozesz tez ystheal spróbowac , filtry sa z natury bardziej tresciwsze ale mozna znalesc lzejsze np iwostin 40, anthelios 50 dla tłustej skóry, bardziej tłustsze są avene , równiez na serum w czasie zimy mozesz nałozyc tanszy filtr iwostin 50 ale bardzo fajny, przy foltrach które mają w skąłdzie parsol czyli wszystki oprócz filtrów avene, nie mozesz nakąłdac niczego co ma micce, talk, tlenek cynku , dwutlenek tytanu, bo zdestabilizujesz parsol i ochrona przeciw promieniowaniem UVA sie zmniejszy
po przeczytaniu tego watku, kupilam juvit i mam plan stosowac tak jak zaleca Emilia1. ale zastanawiam sie, czy stezenie vit C nie bedzie tu za duze? wkoncu w roznych gotowych kremach jest chyba duzo mniejsze?
blackmagicone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 11:42   #176
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

czy to serum z wit c bardzo rozjasnia skore? chcialam uzywac na twarz no ale smaruje sie tez kremem brazujacym wiec nie wiem czy jedna z drugim sie bedzie sie "kłócic". Co do kremow ja uzywam obecnie lirene dla kobiet po 20stce-kremowy mus matujacy,spf 15. Z bachleda-curus na opakowaniu, dla mnie fajny bo rzeczywiscie matuje. Pod oczy żółty garnier który dobrze odżywia.
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 10:06   #177
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Ja kupuję serum na biochemiaurody.com, tamto serum ma 15%. Troszeczkę wybiela i złuszcza, ale to jest naprawdę niewielka różnica. Używam też co 2 dzień ponieważ wit.C się kumuluje i nie ma potrzeby codziennie. Wysokie stężenie gwarantuje działanie produktu, ale też tak żeby nam krzywdy nie zrobił.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 10:26   #178
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez sigila86 Pokaż wiadomość
czy to serum z wit c bardzo rozjasnia skore? chcialam uzywac na twarz no ale smaruje sie tez kremem brazujacym wiec nie wiem czy jedna z drugim sie bedzie sie "kłócic".
podbijam
mam ten sam problem
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 10:29   #179
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Nie będzie się "kłócić". Możesz używać jednego i drugiego. Tylko serum lekko rozjaśniam ale tego kremu też pewnie codziennie używasz?
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 13:17   #180
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

hm... no wlasnie nie
najczesciej raz na kilka dni, bo efekt taki efekt mi wystarczy
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-06 11:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.