Pytanie o SKinoren - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-01, 16:44   #1
gamaa
Zakorzenienie
 
Avatar gamaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: (;
Wiadomości: 4 182

Pytanie o SKinoren


Czy mozna go stosowac + używać podkładu na twarz?
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
gamaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 16:46   #2
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Pytanie o SKinoren

Przejrzyj ten wątek o Acne Derm - to to samo co Skinoren.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 22:27   #3
gamaa
Zakorzenienie
 
Avatar gamaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: (;
Wiadomości: 4 182
Dot.: Pytanie o SKinoren

Dzieki
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
gamaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 22:32   #4
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Pytanie o SKinoren

Nie jestem pewna czy dobrze rozumiem,ale na dzien chcesz go nakladac,a na niego podklad?Nie wiem,czy to nie grozi powstaniem przebarwien.Moze trzeba sie jednak filtrowac w czasie stosowania Skinorenu.
Ktos wie?
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 23:32   #5
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Pytanie o SKinoren

Pofiltrowac... i kwasic sie najlepiej na noc. Z wlasnych i innych doswiadczen wiadomo, iz lepiej juz nic nie nakladac na Skinoren.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 08:21   #6
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Pytanie o SKinoren

Kwas na noc, filtr na dzień, podkład też można spokojnie nałożyć wbrew zapewnieniom pana Różańskiego, że cokolwiek na rano nałożymy - wysypie nas. Wysypie jedynie w przypadku zanieczyszczonych porów, a i to nie jest pewne
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 08:41   #7
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Pytanie o SKinoren

Inna rzecz, że Skinoren strasznie podkłady ścina - albo się one ważą, albo wałkują Wiąże je ze sobą niesamowicie.
Poza tym moja dermatolog uważa, że przy Skinorenie nie trzeba używać żadnych filtrów. Z tym też, że poleca go na noc, nie na dzień

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-02, 08:43   #8
gamaa
Zakorzenienie
 
Avatar gamaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: (;
Wiadomości: 4 182
Dot.: Pytanie o SKinoren

Czyli jesli używałabym Skinoren wyłącznie na noc... to na dzien spokojnie moge nałożyć podkład?
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
gamaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 08:44   #9
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Pytanie o SKinoren

Na filtry tak, a jeśli Twoja skóra wymaga nawilżenia, możesz jeszcze zanim nałożysz filtry dać krem

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 14:45   #10
gamaa
Zakorzenienie
 
Avatar gamaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: (;
Wiadomości: 4 182
Dot.: Pytanie o SKinoren

Dzieki wielkie, pozdrawiam
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
gamaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 14:42   #11
ellena
Zadomowienie
 
Avatar ellena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 185
Dot.: Pytanie o SKinoren

Hej, ja miałam przepisany Skinoren z zaleceniem stosowania go właśnie na dzień, na noc miałam silniejszy( już nie pamiętam jaki) specyfik. Normalnie sobie smarowałam nim buzię, potem na to filterek, puderek i już. Skinoren ma fajną konsystencję, matowi skórę i nie zauważyłam problemów z nakładaniem podkładu - używałam wtedy LIRENE CITY MATT. Pozdrawiam!
ellena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 14:53   #12
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pytanie o SKinoren

Cytat:
Napisane przez ellena Pokaż wiadomość
Hej, ja miałam przepisany Skinoren z zaleceniem stosowania go właśnie na dzień, na noc miałam silniejszy( już nie pamiętam jaki) specyfik. Normalnie sobie smarowałam nim buzię, potem na to filterek, puderek i już. Skinoren ma fajną konsystencję, matowi skórę i nie zauważyłam problemów z nakładaniem podkładu - używałam wtedy LIRENE CITY MATT. Pozdrawiam!
A jakiego filtra uzywalas ze lirene city matt sie tak dobrze spisywal??
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:27   #13
ellena
Zadomowienie
 
Avatar ellena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 185
Dot.: Pytanie o SKinoren

To było na pewno mleczko VICHY i miało faktor 60. Już nie pamiętam dokładnie nazwy, bo to było jakiś czas temu (jeszcze przed wakacjami). Kupiłam, bo stosowałam tą kurację o której wspominałam, nie mając pojęcia ile dobrego robię dla skóry Ale pamiętam, że był drogi i że było go mało. Teraz szukam czegoś wydajniejszego i co za tym idzie tańszego
ellena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:34   #14
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Pytanie o SKinoren

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Inna rzecz, że Skinoren strasznie podkłady ścina - albo się one ważą, albo wałkują Wiąże je ze sobą niesamowicie.
Poza tym moja dermatolog uważa, że przy Skinorenie nie trzeba używać żadnych filtrów. Z tym też, że poleca go na noc, nie na dzień

Pozdrawiam!
To tylko pogratulowac wiedzy dermatologowi. To, że Skinoren używa się na noc, to wie każda kwasomaniaczka, a nie tylko Twoja pani doktor. Nawet jak używasz Skinoren na noc, nie na dzień, to jest to kwas ( w tym wypadku azelainowy) i należy się chronić przed słońcem i uzywać wysokich stabilnych filtrów.
Kwasy i filtry to transakcja wiązana. Jeśli ktoś nie ma ochoty na filtry, niech nie spogląda nawet w stronę kwasów.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:38   #15
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Pytanie o SKinoren

Cytat:
Napisane przez ellena Pokaż wiadomość
To było na pewno mleczko VICHY i miało faktor 60. Już nie pamiętam dokładnie nazwy, bo to było jakiś czas temu (jeszcze przed wakacjami). Kupiłam, bo stosowałam tą kurację o której wspominałam, nie mając pojęcia ile dobrego robię dla skóry Ale pamiętam, że był drogi i że było go mało. Teraz szukam czegoś wydajniejszego i co za tym idzie tańszego
Mleczka mało? Przecież to jest 100 ml. W zasadzie trduno w aptece dostać filtr o większej pojemnośći, pojemnośc 150 ml i 200 ml są sporadyczne.
No niestety skuteczne filtry są drogie, ale taka inwestycja się opłaca. Ja lubie mleczka Vichy, żelowe, dla dzieci i to nowe przeciw reakcjom alergicznym, bo się na nich rewelacyjnie długo trzyma makijaż.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:38   #16
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Pytanie o SKinoren

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
To tylko pogratulowac wiedzy dermatologowi. To, że Skinoren używa się na noc, to wie każda kwasomaniaczka, a nie tylko Twoja pani doktor. Nawet jak używasz Skinoren na noc, nie na dzień, to jest to kwas ( w tym wypadku azelainowy) i należy się chronić przed słońcem i uzywać wysokich stabilnych filtrów.
Kwasy i filtry to transakcja wiązana. Jeśli ktoś nie ma ochoty na filtry, niech nie spogląda nawet w stronę kwasów.
Widzisz, ale kobieta raczej wie co mówi, bo to jeden z najlepszych dermatologów w Polsce - p. dr Markiewicz.
Kwas azelainowy w stężeniu 15% jest tak słaby, że nie wymaga szczególnej ochrony, wyższej od 20 SPF zawartego w podkładzie

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:58   #17
ellena
Zadomowienie
 
Avatar ellena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 185
Dot.: Pytanie o SKinoren

To było małe opakowanie 40 ml czy coś takiego a kupiłam je za ponad 40 zł, więc myślę że to drogo. No a Skinoren miałam przepisany na dzień przez dermatologa, po trądziku zostało mi wspomnienie (i blizny ) i tłusta skóra, więc efekt zamierzony został osiągnięty.
ellena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 18:04   #18
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pytanie o SKinoren

Mi zaden dermatolog nigdy nie mowil o filtrach a tez zalecil skinoren. Dostalam tez ksiazeczke reklamujaca ten produkt w ktorej byl zachwalany jako krem skuteczny na tradzik dla nastolatkow tak idealny ze mozna sie nim smarowac w wakacje nie szkodzi slonce. No i zaszkodzil... mam czarne placki przebarwienia na ramionach ktore nie sa przebarwiniami po wypryskach ale sa na calej powierzchni gdzie nakladalam skinoren . No i dostalo sie tez moim policzkom a niby to spf w podkladzie mial wystarczyc... Na szczescie po kwasach filtrach na twarzy zniknely walcze jeszcze z tymi latkami na ramionach ale nie sa juz tak widoczne.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 18:41   #19
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Pytanie o SKinoren

Cytat:
Napisane przez ellena Pokaż wiadomość
To było małe opakowanie 40 ml czy coś takiego a kupiłam je za ponad 40 zł, więc myślę że to drogo. No a Skinoren miałam przepisany na dzień przez dermatologa, po trądziku zostało mi wspomnienie (i blizny ) i tłusta skóra, więc efekt zamierzony został osiągnięty.
Mleczka Vichy przeze mnie używane miały 100 ml, kostz ok. 53 zł, więc hcyba warto. Skoro widzisz pozytywne rezultaty filtrów, to warto stosować je dalej, a buzia się odpłaci za takie dobroci.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 18:50   #20
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Pytanie o SKinoren

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Widzisz, ale kobieta raczej wie co mówi, bo to jeden z najlepszych dermatologów w Polsce - p. dr Markiewicz.
Kwas azelainowy w stężeniu 15% jest tak słaby, że nie wymaga szczególnej ochrony, wyższej od 20 SPF zawartego w podkładzie

Pozdrawiam!
W głowie mi się nie mieści, że takie rzeczy wypisuje na biochemii moderator.

To może ja powtórzę podstawowe informacje, o których myślałam, że wie każdy na biochemii:

Każdy kwas wymaga użycia wysokiego, stabilnego filtra.

Wysoki, stabilny filtr = filtr 50+ nakładany obficie, ok. 2 ml na twarz i szyję, stabilny - oparty na stabilnych filtrach UVA i UVB

Żaden podkład spf 20 nie zapewnia takiej ochrony: filtry w podkładach są nieskuteczne, niestabilne, właściwie są to tylko filtry UVB, nie ma ochrony UVA, poza tym na twarz nakładasz minimalną ilość podkładu, więc nawet tych spf 20 nie osiągasz, bo żeby to osiągnąć, to trzeba by 2 ml na twarz nałożyć, a jak byś wtedy wyglądała, jak w masce.

Ale jeśli ktoś chce mieć cerę a la biedroneczki w kropeczki, to proszę bardzo.

Moja dermatolog, do której chodziłam, prowincjonalna, wcale nie nazywana najlepszym w Polsce, jak Twój, była na tyle rozsądna, że polecała mi codzienne stosowanie wysokich filtrów.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 19:04   #21
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pytanie o SKinoren

zgadzam sie ze Smokiem. Cera a la biedroneczki w kropeczki tak tak wlanie wygladaly moje ramionka po skinorenie bez porzadnego filtra ale bledna powoli...
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 19:14   #22
ellena
Zadomowienie
 
Avatar ellena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 185
Dot.: Pytanie o SKinoren

Kiedyś "moja" dawna pani dermatolog mi powiedziała, żebym przestała się malować... Też mogłabym jej posłuchać, skoro mówi to autorytet (ma w końcu dyplom) ))
Ja również wyczytałam w kolorowej ulotce Skinorenu, że jest tak nieszkodliwy i niefotouczulający, że można go swobodnie stosować bez żadnego mocnego filtra. Ale to chyba tylko taki reklamowy pic na wodę. Ja w każdym razie dostałam przykaz stosowania filtrów i na szczęście nie mam żadnych plam itp. I jak widać każdy dermatolog to inna bajka, więc trzeba samemu chyba być swoim "dermatologiem" i swoje wiedzieć Pozdrawiam.
ellena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 19:16   #23
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Pytanie o SKinoren

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
W głowie mi się nie mieści, że takie rzeczy wypisuje na biochemii moderator.

To może ja powtórzę podstawowe informacje, o których myślałam, że wie każdy na biochemii:

Każdy kwas wymaga użycia wysokiego, stabilnego filtra.

Wysoki, stabilny filtr = filtr 50+ nakładany obficie, ok. 2 ml na twarz i szyję, stabilny - oparty na stabilnych filtrach UVA i UVB

Żaden podkład spf 20 nie zapewnia takiej ochrony: filtry w podkładach są nieskuteczne, niestabilne, właściwie są to tylko filtry UVB, nie ma ochrony UVA, poza tym na twarz nakładasz minimalną ilość podkładu, więc nawet tych spf 20 nie osiągasz, bo żeby to osiągnąć, to trzeba by 2 ml na twarz nałożyć, a jak byś wtedy wyglądała, jak w masce.

Ale jeśli ktoś chce mieć cerę a la biedroneczki w kropeczki, to proszę bardzo.

Moja dermatolog, do której chodziłam, prowincjonalna, wcale nie nazywana najlepszym w Polsce, jak Twój, była na tyle rozsądna, że polecała mi codzienne stosowanie wysokich filtrów.


Po pierwsze, nie prowokuj mnie swoim tonem do kłótni, bo Ci się to nie uda. Nie piszę na tym forum jako moderator, lecz jako Anahstasia. Jak być może zauważyłaś nie moderuję TEGO forum.
Druga rzecz, wybacz, ale podejrzewam, że tak jak i ja nie masz magisterium wydziału lekarskiego specjalizacja dermatologia i co najmniej kilkunastoletniej praktyki w zawodzie, więc tak jak i ja definitywnie nie możesz stwierdzić, że jest tak a nie inaczej. Rozmowa w wątku dotyczy kuracji Skinorenem i podzieliłam się tu własnymi spostrzeżeniami nt. temat. A w kwestii używania tego specyfiku jednak ufam mojej lekarce.
Skinorenu, wg zaleceń, używam już od ponad trzech lat, w zdecydowanej większości czasu bez filtrów i nie pojawiły mi się z tego tytułu żadne przebarwienia, a zamieszkuję w miejscu gdzie słońca jest naprawdę sporo.

EOT.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 20:54   #24
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Pytanie o SKinoren

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Po pierwsze, nie prowokuj mnie swoim tonem do kłótni, bo Ci się to nie uda. Nie piszę na tym forum jako moderator, lecz jako Anahstasia. Jak być może zauważyłaś nie moderuję TEGO forum.
Druga rzecz, wybacz, ale podejrzewam, że tak jak i ja nie masz magisterium wydziału lekarskiego specjalizacja dermatologia i co najmniej kilkunastoletniej praktyki w zawodzie, więc tak jak i ja definitywnie nie możesz stwierdzić, że jest tak a nie inaczej. Rozmowa w wątku dotyczy kuracji Skinorenem i podzieliłam się tu własnymi spostrzeżeniami nt. temat. A w kwestii używania tego specyfiku jednak ufam mojej lekarce.
Skinorenu, wg zaleceń, używam już od ponad trzech lat, w zdecydowanej większości czasu bez filtrów i nie pojawiły mi się z tego tytułu żadne przebarwienia, a zamieszkuję w miejscu gdzie słońca jest naprawdę sporo.

EOT.

Pozdrawiam!

Na temat Twojego dermatologa i zalecanej przez niego kuracji już się wypowiedziałam i się powtarzać nie będę. Mam nadzieję, że inne czytelniczki potraktują zalecaną przez Ciebie kurację ze zdrowym rozsądkiem.

Jak się zapewne domyślasz, doskonale wiem, że nie jesteś moderatorką na biochemii. Zawsze mi sie jednak wydawało, że bycie moderatorem na wizażu do czegoś zobowiązuje.

Kłócić się z nikim nie zamierzam i nie zamierzałam.

Również pozdrawiam
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 21:45   #25
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Pytanie o SKinoren

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Zawsze mi sie jednak wydawało, że bycie moderatorem na wizażu do czegoś zobowiązuje.
Owszem, do kultury osobistej, ciężkiej pracy i obiektywizmu przy rozstrzyganiu ewentualnych sporów. Nie ogranicza jednak możliwości wygłaszania własnego zdania. Lubię dyskusje merytoryczne. Natomiast uważam, że nie ma w nich miejsca na argumenty ad hominem. Co zresztą jako humanistka rozumieć powinnaś.

Dobrej nocy!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:54   #26
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pytanie o SKinoren

mam nadzieję, że to zdanie o podkładzie SPF 20 było już Twoją własną interpretacją, a nie cytatem z pani doktor w tej kwestii podpisuję się pod wszystkim, co napisała Smok.

a z tym moderatorem to była przesada, mam nadzieję, że ode mnie nie oczekuje się specjalizacji z wizażu, kosmetyki, fryzjerstwa itp. itd. (bo takie też mamy fora) tylko dlatego, że jestem moderatorką - uważam, że mam prawo na tych forach zadawać nawet idiotyczne pytania
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 14:04   #27
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Pytanie o SKinoren

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że to zdanie o podkładzie SPF 20 było już Twoją własną interpretacją, a nie cytatem z pani doktor w tej kwestii podpisuję się pod wszystkim, co napisała Smok.

a z tym moderatorem to była przesada, mam nadzieję, że ode mnie nie oczekuje się specjalizacji z wizażu, kosmetyki, fryzjerstwa itp. itd. (bo takie też mamy fora) tylko dlatego, że jestem moderatorką - uważam, że mam prawo na tych forach zadawać nawet idiotyczne pytania
Nie, nie oczekuję, że nagle odpowiesz mi na wszystkie pytania od fryzjerki po paznokcie. Pytać też każdy może, natomiast głoszenie i propagowanie kontrowersyjnych na danym forum tez to już co innego, tym bardziej doradzanie takiej kuracji. To zupełnie tak, jakbym wpadła na forum wizażystka i orzekła, że czarnego eyelinera można używać jako konturówki do ust, a na potwierdzenie podparła się jakimś znanym nazwiskiem.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 19:23   #28
gamaa
Zakorzenienie
 
Avatar gamaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: (;
Wiadomości: 4 182
Dot.: Pytanie o SKinoren

Dziewczyny spokojnie...

A ja wróce do tematu... w nocy używam Skinorenu, to po co mam używać w dzień filtrów (że niby przebarwienia się porobią, ale przecież od nich jest Skinoren :|). ?!
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
gamaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 20:16   #29
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Pytanie o SKinoren

gamma wszelkie kwasy złuszczają naskórek, a skóro złuszczają to naskórek staję się cieńszyi delikatniejszy a przez to bardziej podatny na działanie promieni UV, na poparzenia i powstawanie plam pigmenatcyjnych czyli wszelkich przebarwien po słonecznych.. wiec bez filtrów zaczniesz usuwac jedne plamy a możesz nabawic się kolejnych dlatego filtr trzeba używac przez cały rok
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 10:07   #30
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Pytanie o SKinoren

Cytat:
A ja wróce do tematu... w nocy używam Skinorenu, to po co mam używać w dzień filtrów (że niby przebarwienia się porobią, ale przecież od nich jest Skinoren :|). ?!
tak jak pisze Nikita, ale przecież skinoren jeśłi pomaga Ci na przebarwienia to ewentualnie usunie te istniejące a nie zapobiegnie powastawaniu nowych od tego są filtry i to okrągły rok
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.