Gra na saksofonie :) doradzicie mi ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-09, 21:55   #1
gitarzystka94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Smile

Gra na saksofonie :) doradzicie mi ?


Jestem samoukiem i gram na gitarze oraz na zwykłym flecie w chórku ale teraz chciałabym się nauczyć grać również na saksofonie altowym ale jest drogi więc chciałabym się upewnić czy zakup będzie trafny. U mnie gra z nut jest kiepska a na flecie zawsze sobie musze podpisywać nuty i chciałabym również wiedzieć czy w grze na saksofonie potrzebna jest znajomość nut czy można sobie inaczej z tym poradzić oraz czy nauka na tym instrumencie jest trudna. Poradźcie!
gitarzystka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 11:04   #2
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Gra na saksofonie :) doradzicie mi ?

Biegła znajomość nut jest w zasadzie warunkiem koniecznym do rozpoczęcia nauki na jakimkolwiek instrumencie. Z doświadczenia wiem, że chociaż podpisywanie nut może być bezpieczne, to lepiej się rzucić na głęboką wodę i na wyrywki nauczyć się położenia nut w kl. basowym i sopranowym, razem z liniami dodanymi. Innej drogi nie ma wg mnie. Mnie śpiewanie w chórze uczelnianym i ogarnianie ogromnych partytur nauczyło czytania nut jak gazety. Można ćwiczyć, wciąż podpisując sobie jeden wyciąg, a drugi pusty, np. taki sam czytać bez na zasadzie zapamiętywania i tak się uczyć.
W "zasadach muzyki" Wesołowskiego jest taki fajny obrazek, gdzie rozpisane są wszystkie oktawy - polecam to źródło.
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 15:11   #3
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Gra na saksofonie :) doradzicie mi ?

Odpowiedź od mojego TŻ, który na saksofonie gra od kilku lat:
"Nauka na każdym instrumencie ma swoje charakterystyczne problemy. Dla podstawowego grania można się nauczyć bardzo szybko - wystarczy chcieć Jeśli chodzi o zawodowe granie i zawodowe brzmienie to jest kwestia dłuższej pracy. Znajomość nut jest podstawowym narzędziem do nauki na każdym instrumencie by osiągnąć pewien poziom. Wprawa w czytaniu nut przychodzi wraz z ćwiczeniem, czyli jak z wszystkim."
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.