Szczegółowość konspektu prez. maturalnej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-23, 10:20   #1
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796

Szczegółowość konspektu prez. maturalnej


Kazali nam oddać w przyszłym tygodniu konspekty i bibliografię do naszych prezentacji maturalnych. Zastanawiam się nad szczegółowością konspektu. Wzorowałam się na konspektach znalezionych w internecie. Mam temat o kobietach zbuntowanych, czyli taki, który już parę razy się powtarzał. Wszystkie znalezione przez mnie konspekty wyglądały bardzo prosto, omawiane bohaterki były po prostu opisane jakimiś hasłami, np.

Ewa - pierwsza femme fatale/pierwsza buntowniczka
Antygona - bunt przeciw władzy


Zastanawiam się, czy mogę do nich jeszcze dopisać podpunkty, np.

Ewa - pierwsza femme fatale
a) Kim była Ewa?
b) Dlaczego się zbuntowała?
c) Konsekwencje buntu.


Boję się, ze ze stresu zupełnie się poplącze i nie powiem połowy najważniejszych rzeczy. Taki dokładniejszy plan bardzo by mi pomógł z ogarnięciem się podczas egzaminu, ale wszyscy mówią, że konspekt ma być jak najprostszy...
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 10:37   #2
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Szczegółowość konspektu prez. maturalnej

Chyba lepiej mniej podać niż zapomnieć potem.
Mówiąc szczerze, ja się nauczyłam tekstu słowo w słowo na pamieć, da się. Wszyscy mi mówili, żebym tego nie robiła bo się pomylę i wszystko się posypie. No i wyszło tak, że ja powiedziałam wszystko, świadomość tego, że znam kolejne zdanie mnie uspokajała, nie musiałam myśleć w ogóle nad tym co robię. A reszta płakała na korytarzu bo ze stresu nic nie powiedzieli. Do tego masz 99% szans na to, że prezentacja w PP nie pójdzie na szkolnym komputerze, to taki maturalny zwyczaj, że się wszystko nagle psuje, i komputer i prezentacja. Dostali po 6 pkt potem, ja 19.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 14:01   #3
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Szczegółowość konspektu prez. maturalnej

Mój nauczyciel mówił, że konspekt powinien być napisany w postaci równoważników zdań, czyli w twoim przypadku powinno być coś w stylu:

Ewa - pierwsza femme fatale:
-postać Ewy
-przyczyny buntu
-konsekwencje buntu

I tyle . Myślę, że coś takiego Tobie powinno starczyć, żeby się nie zaplątać i wiedzieć o czym mówić, a dodatkowo komisja nie powinna się czepiać, że masz tu za dużo informacji
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 15:37   #4
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Szczegółowość konspektu prez. maturalnej

Dzięki =) To dopiszę te podpunkty, najwyżej będą za mną łazić, żebym poprawiła.

Przy mówieniu rzeczy z pamięci stresuję się jeszcze bardziej. Wolę improwizować, tylko muszę mieć rozpiskę co po kolei mówić.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 21:57   #5
mataforgana90
Raczkowanie
 
Avatar mataforgana90
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 53
Dot.: Szczegółowość konspektu prez. maturalnej

Pamiętam, że nam babeczka kazała się zmieścić na 1 stronie A4, a co tam zamieścimy to już nasza sprawa. W moim konspekcie ujęłam tzw. słowa klucze, które miały pomóc mi trzymać się kolejności całej prezentacji i nie pozwalały na przypadkowe pominięcie ważnych zagadnień. Czasami były to hasła, czasami w formie pytań... Ważne, żeby to TOBIE pomagało, jak taki włącznik, który zaświeca Ci lampkę, dzięki której wiesz co masz mówić Pozdrawiam i życzę powodzenia!
__________________
Moje zdjęcia - zapraszam
www.bilska-photo.blogspot.com
mataforgana90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.