Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-22, 12:25   #4591
Jenny Lila
Raczkowanie
 
Avatar Jenny Lila
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 331
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć mogłybyście polecić coś dla cery 50+ ( zmarszczki, pękające naczynka, tłusta skóra) jeden czy dwa preparaty. Chciałabym zrobić mały prezent mamie
__________________
-myśleć poztywnie
-rozkoszować się życiem
- marzenia do spełnienia
Jenny Lila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 19:50   #4592
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, który kwas hialuronowy wybrać? Na zsk jest aż 5 rodzajów: 1%, małocząsteczkowy, ultramałocząsteczkowy, wielkocząsteczkowy i pótrójny 1,5%
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 11:08   #4593
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, który kwas hialuronowy wybrać? Na zsk jest aż 5 rodzajów: 1%, małocząsteczkowy, ultramałocząsteczkowy, wielkocząsteczkowy i pótrójny 1,5%
Zależy czego oczekujesz od składnika, czy tylko warstwy okluzyjnej czy także nawilżenia głębszego.
Ja zawsze używam potrójnego i ultramałocząsteczkowego w proszku.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 11:46   #4594
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

potrójny ma wszystkie w składzie ale lubi podrażniać więc jeżeli masz wrażliwą skórę to niestety może (chociaż ja też mam wrażliwą i alergiczną i mnie nie podrażnia)
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 16:43   #4595
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jak używać ekstraktów owocowych?
Mogę je mieszać tylko z wodą? Jeżeli tak to ile dać tego ekstraktu(łyżeczkę,dwie?)
I czy mogę mieszać z którąś z glinek?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 10:25   #4596
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Jak używać ekstraktów owocowych?
Mogę je mieszać tylko z wodą? Jeżeli tak to ile dać tego ekstraktu(łyżeczkę,dwie?)
I czy mogę mieszać z którąś z glinek?
ekstraktu uzywasz jak maseczki

wystarczy lyzeczka do tego troche hudrolatu lub wody, ja dodaje jeszcze kwas hialuronowy 1,5% czasem dodaje troche olejku.

Dodaje czasem niacynamidu tez.

Odrobina glinki chyba nie zaszkodzi

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Dziewczyny mam pytanie:

będę robiczamowienie z zsk i chce kupic mojej mamie jakas gotowa formulacje na krem.

Mama ma 55 lat czy cos byscie mi polecily z zsk dla niej?
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 17:52   #4597
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, który kwas hialuronowy wybrać? Na zsk jest aż 5 rodzajów: 1%, małocząsteczkowy, ultramałocząsteczkowy, wielkocząsteczkowy i pótrójny 1,5%
Mi np. pasuje hialuronowy 1%, pozostałe strasznie mnie ściągają. To zależy jakiego nawilżenia oczekujesz, powierzchownego czy głębokiego. Mi małocząsteczkowy strasznie ściągnął skore i miałam problemy z mimiką.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 17:55   #4598
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Zależy czego oczekujesz od składnika, czy tylko warstwy okluzyjnej czy także nawilżenia głębszego.
Ja zawsze używam potrójnego i ultramałocząsteczkowego w proszku.
Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
potrójny ma wszystkie w składzie ale lubi podrażniać więc jeżeli masz wrażliwą skórę to niestety może (chociaż ja też mam wrażliwą i alergiczną i mnie nie podrażnia)
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Mi np. pasuje hialuronowy 1%, pozostałe strasznie mnie ściągają. To zależy jakiego nawilżenia oczekujesz, powierzchownego czy głębokiego. Mi małocząsteczkowy strasznie ściągnął skore i miałam problemy z mimiką.
Dzięki dziewczyny
Wzięłam 1,5%, będę mieszać z olejem sojowym i ekstraktem na naczynka więc może krzywdy mi nie zrobi

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Jak używać ekstraktów owocowych?
Mogę je mieszać tylko z wodą? Jeżeli tak to ile dać tego ekstraktu(łyżeczkę,dwie?)
I czy mogę mieszać z którąś z glinek?
Ja mieszam tylko z wodą, tylko trzeba naprawdę ostrożnie dawkować wodę, bo potem może wyjść bardzo rzadkie

Swoją drogą teraz wpadłam na pomysł czy to nie byłby zły pomysł jakby spróbować dodać trochę ekstraktu do wody destylowanej albo hydrolatu i zrobić taki tonik
__________________



Edytowane przez Silence_
Czas edycji: 2013-04-26 o 17:56
Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 17:57   #4599
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
ekstraktu uzywasz jak maseczki

wystarczy lyzeczka do tego troche hudrolatu lub wody, ja dodaje jeszcze kwas hialuronowy 1,5% czasem dodaje troche olejku.

Dodaje czasem niacynamidu tez.

Odrobina glinki chyba nie zaszkodzi

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Dziewczyny mam pytanie:

będę robiczamowienie z zsk i chce kupic mojej mamie jakas gotowa formulacje na krem.

Mama ma 55 lat czy cos byscie mi polecily z zsk dla niej?
Bardzo trudno coś dla kogoś wybrac, zwlaszcza, ze nie znasz doskonale cery swojej mamy.. Chciałam zrobić tez taki prezent mojej mamusi, jednak zrezygnowałam i kupiłam chwalone serum do twarzy "przedłużenie młodości" z firmy 1RESHENIE .
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 17:04   #4600
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny potrzebna mi bezolejowa odżywka do rzes, i pomyslalam zeby wykorzzystac do tego ekstrakt wzmacniajacy wlosy Tzn. po prostu wymieszac go w odpowiednim stezeniu z wodą, i nakładać na linii rzęs
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...jacy-wlosy/100
Co o tym sądzicie? Trochę się obawiam, bo aplikacja w okolicach oczu (zsk oczywiscie nie odpisalo) , ale chyba powinno się sprawdzic, hm? ^^
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 22:26   #4601
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny !
pomóżcie mi - jestem zrozpaczona
za niedługo idę na wesele a mnie wysypało jak nastolatke !
z nowości to stosowałam to serum z zsk 10% sap
23% Kwas hialuronowy 5.75 ml
10% SAP 2.5g
5% Pantenol 75% 1.25 g
1% kompozycja witamin "All in one" 0.25g
60% Hydrolat różany lub aloesowy 15 ml
ok. 20 kropli kwasu mlekowego do obniżenia pH serum

Czy mógł mnie jakiś składnik tego serum zapchac? ja już nie pamiętam kiedy miałam choćby malutką krostkę ale oczywiście musiło mnie to spotkać przed weselem!

zmieniłam też podkład na
Mat Magique(świetny) ale go nie obwiniam bo mnie nigdy silikony nie zapychaly... tyle czasu stosowałam redermic i inne silkony.... jak ja sie pokaze na przyjeciu
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 05:06   #4602
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebna mi bezolejowa odżywka do rzes, i pomyslalam zeby wykorzzystac do tego ekstrakt wzmacniajacy wlosy Tzn. po prostu wymieszac go w odpowiednim stezeniu z wodą, i nakładać na linii rzęs
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...jacy-wlosy/100
Co o tym sądzicie? Trochę się obawiam, bo aplikacja w okolicach oczu (zsk oczywiscie nie odpisalo) , ale chyba powinno się sprawdzic, hm? ^^
Musiałabyś robić jednorazowe porcje z wodą do iniekcji lub zakonserwować.

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Czy mógł mnie jakiś składnik tego serum zapchac?
"Zapychają" nie poszczególne składniki kosmetyku, tylko cała ich (określona) kompozycja [to taka uwaga ogólna, nie odnośnie serum ZSK, bo tego nie stosowałam].
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 12:07   #4603
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
"Zapychają" nie poszczególne składniki kosmetyku, tylko cała ich (określona) kompozycja [to taka uwaga ogólna, nie odnośnie serum ZSK, bo tego nie stosowałam].
Lorri umówiłam się już do kosmetyczki całe czoło i okolice brody mam w takiej ''kaszce''- z makijażem wygląda to jeszcze gorzej. ja mam świra na punkcie cery .. no każdy ma jakiegoś bzika
stąd taka rozpacz hehe

Lorri czy mogę Ci wysłać na pv skład podkładu i zobaczysz co miiało większe prawdopodobieństwo uczynić takie spustoszenia? wzięłabym te składy do mojej kosmetyczki ale ona się na niczym nie zna. Tylko wykonuje te zabiegi - oczywiście bdb- ale nie ma wiedzy poza taka ze tak powiem ''techniczna''
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 16:56   #4604
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Lorri czy mogę Ci wysłać na pv skład podkładu i zobaczysz co miiało większe prawdopodobieństwo uczynić takie spustoszenia?
Możesz przesłać. Tylko weź pod uwagę, że ocenianie potencjału aknegennego na podstawie składu to wróżenie z fusów. Żaden fachowiec tego nie zrobi.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 18:00   #4605
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

s
Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Dziewczyny !
pomóżcie mi - jestem zrozpaczona
za niedługo idę na wesele a mnie wysypało jak nastolatke !
z nowości to stosowałam to serum z zsk 10% sap
23% Kwas hialuronowy 5.75 ml
10% SAP 2.5g
5% Pantenol 75% 1.25 g
1% kompozycja witamin "All in one" 0.25g
60% Hydrolat różany lub aloesowy 15 ml
ok. 20 kropli kwasu mlekowego do obniżenia pH serum

Czy mógł mnie jakiś składnik tego serum zapchac? ja już nie pamiętam kiedy miałam choćby malutką krostkę ale oczywiście musiło mnie to spotkać przed weselem!

zmieniłam też podkład na
Mat Magique(świetny) ale go nie obwiniam bo mnie nigdy silikony nie zapychaly... tyle czasu stosowałam redermic i inne silkony.... jak ja sie pokaze na przyjeciu
Kiedyś zrobiłam takie serum, kleiło sie okropnie a tego moja strefa T absolutnie nie toleruje - do takiej "oklejonej" skóry przyczepiały się wszystkie możliwe zanieczyszczenia, łącznie z cząsteczkami kurzu i to spowodowało u mnie wysyp pryszczy. Teraz już wiem, że na strefę T mogę stosować wyłącznie lekkie, nieklejące się sera inaczej wysyp mam gwarantowany.

Może w Twoim przypadku było podobnie .
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:07   #4606
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
s

Kiedyś zrobiłam takie serum, kleiło sie okropnie a tego moja strefa T absolutnie nie toleruje - do takiej "oklejonej" skóry przyczepiały się wszystkie możliwe zanieczyszczenia, łącznie z cząsteczkami kurzu i to spowodowało u mnie wysyp pryszczy. Teraz już wiem, że na strefę T mogę stosować wyłącznie lekkie, nieklejące się sera inaczej wysyp mam gwarantowany.

Może w Twoim przypadku było podobnie .
geraldine2030 dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź- to serum jest trochę klejące... moze byc tak jak mówisz.
Odstawię to serum wracam do flavo z bu. Pójdę na zabieg almond peel i mam nadzieję że moja cera wróci do siebie. naprawdę juz dawno nie mialam takiej masakry po czyms- najgorsze jest czolo- cale w takich krosteczkach... wypelnionych jakby no nie wiem... woda? ohyda nie moge patrzec na to
dziekuje Ci raz jeszcze za odpowiedz
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 07:45   #4607
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
geraldine2030 dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź- to serum jest trochę klejące... moze byc tak jak mówisz.
Odstawię to serum wracam do flavo z bu. Pójdę na zabieg almond peel i mam nadzieję że moja cera wróci do siebie. naprawdę juz dawno nie mialam takiej masakry po czyms- najgorsze jest czolo- cale w takich krosteczkach... wypelnionych jakby no nie wiem... woda? ohyda nie moge patrzec na to
dziekuje Ci raz jeszcze za odpowiedz

Powodzenia
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:27   #4608
lezka81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej. Może mogłybyście mi polecić jakieś lekkie nawilżające serum do bardzo wrażliwej, problematycznej, naczynkowej cery z tendencją do zaskórników?

Ogólnie ta moja cera reaguje źle na wszystko, łącznie z aptecznymi kremami, kiedyś tez było podejście do jakiegoś hydrolatu różanego i olejku, ale skończyło się podrażnieniem zamiast ukojeniem

Chciałabym spróbować jakiegoś delikatnego toniku z PHA, a jeśli się uda to za jakiś czas toniku z kwasem migdałowym, bo zaskórniki są niestety bardzo widoczne. Ogólnie cera szara i zmęczona i nadmierne wydzielanie sebum. Jednocześnie niestety mam cerę naczynkową, zwłaszcza przy nosie czerwone placki

Używając toników z kwasami potrzebuję do kompletu jakichś delikatnych nawilżaczy (zwłaszcza, że już teraz moja skóra jest odwodniona i pojawiają się suche skórki) i jednocześnie czegoś co łagodzi. Przeczytałam większość tego wątku, ale boję się, że to co wybiorę okaże się za tłuste, za klejące, a szukam na początek czegoś lekkiego, co się ładnie wchłonie i będzie delikatne dla takiej trudnej skóry. Wiem, że trzeba przetestować na sobie, ale od czegoś trzeba zacząć.

Co więc warto wybrać na początek? Może HA z pentanolem? A może tylko hydrolat i dodać coś do niego? Żel aloesowy wygląd obiecująco, ale czytałam, że nie działa dobrze na naczynka. A może są jakieś dodatki dla cery naczynkowej, które po prostu dodać do hydrolatu plus pantenol?

Mogłyby być jakieś 2 sera. Jedno nawilżające i łagodzące. Drugie delikatne dla naczynek. Albo jedno jednocześnie nawilżające i dla naczynek.

I jeszcze pytanie: jakie dodatki do toniku z kwasem polecacie (przy wrażliwej cerze)? Mocznik czy jeszcze coś innego?
I czy produkty depigmentacyjne są drażniące czy nadają się do cery naczynkowej?

Chciałabym w niedziele złożyć zamówienie w tym sklepie albo w mazidłach. Na razie czytam receptery i wypowiedzi na wizażu, ale najlepsze byłoby jakieś proste wypróbowane serum, delikatne, nawilżające, które się nie klei i dobrze wchłania.
__________________
Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało.
—H. Jackson Brown

Edytowane przez lezka81
Czas edycji: 2013-05-03 o 12:29
lezka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 10:36   #4609
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lezko, zmartwię Cię nieco. Jeśli masz cerę podobną do mojej, a z opisu wynika, że masz, możesz mieć problem ze stosowaniem półproduktów czy zestawów. Zalecałabym bardzo ograniczyć ilość substancji aktywnych, nie porywać się na wysokie stężenia i unikać roztworów wodnych. Kwasy PHA (a zwłaszcza glukonolakton) - choć uważa się je za łagodne - w postaci roztworów mogą działać drażniąco na taką cerę jak Twoja, to samo dotyczy kwasu migdałowego i wielu innych składników. Na początek lepiej wybrać jakąś emulsję z kwasami (np. http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kre...alowym-50-g/7; hydrolat można zastąpić wodą do iniekcji w ampułkach). Inna sprawa, że PHA nie są szczególnie wyspecjalizowane do walki z zaskórnikami, warto je łączyć choćby z kwasem migdałowym.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-05 o 17:02
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 18:19   #4610
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez lezka81 Pokaż wiadomość
Hej. Może mogłybyście mi polecić jakieś lekkie nawilżające serum do bardzo wrażliwej, problematycznej, naczynkowej cery z tendencją do zaskórników?

Ogólnie ta moja cera reaguje źle na wszystko, łącznie z aptecznymi kremami, kiedyś tez było podejście do jakiegoś hydrolatu różanego i olejku, ale skończyło się podrażnieniem zamiast ukojeniem

Chciałabym spróbować jakiegoś delikatnego toniku z PHA, a jeśli się uda to za jakiś czas toniku z kwasem migdałowym, bo zaskórniki są niestety bardzo widoczne. Ogólnie cera szara i zmęczona i nadmierne wydzielanie sebum. Jednocześnie niestety mam cerę naczynkową, zwłaszcza przy nosie czerwone placki

Używając toników z kwasami potrzebuję do kompletu jakichś delikatnych nawilżaczy (zwłaszcza, że już teraz moja skóra jest odwodniona i pojawiają się suche skórki) i jednocześnie czegoś co łagodzi. Przeczytałam większość tego wątku, ale boję się, że to co wybiorę okaże się za tłuste, za klejące, a szukam na początek czegoś lekkiego, co się ładnie wchłonie i będzie delikatne dla takiej trudnej skóry. Wiem, że trzeba przetestować na sobie, ale od czegoś trzeba zacząć.

Co więc warto wybrać na początek? Może HA z pentanolem? A może tylko hydrolat i dodać coś do niego? Żel aloesowy wygląd obiecująco, ale czytałam, że nie działa dobrze na naczynka. A może są jakieś dodatki dla cery naczynkowej, które po prostu dodać do hydrolatu plus pantenol?

Mogłyby być jakieś 2 sera. Jedno nawilżające i łagodzące. Drugie delikatne dla naczynek. Albo jedno jednocześnie nawilżające i dla naczynek.

I jeszcze pytanie: jakie dodatki do toniku z kwasem polecacie (przy wrażliwej cerze)? Mocznik czy jeszcze coś innego?
I czy produkty depigmentacyjne są drażniące czy nadają się do cery naczynkowej?

Chciałabym w niedziele złożyć zamówienie w tym sklepie albo w mazidłach. Na razie czytam receptery i wypowiedzi na wizażu, ale najlepsze byłoby jakieś proste wypróbowane serum, delikatne, nawilżające, które się nie klei i dobrze wchłania.
Moją wrażliwą buzię ładnie oczyszczał tonik zrobiony z hydrolatu różanego i glutonolaktonu , skóra była gładziutka aż sliska natomiast w gotowym toniku pha z bu coś mnie podrażnia i wyskakują mi po nim niespodzianki. Tonik pomógł też usunąć zaskórniki z nosa mojego Syneczka . Bardzo ładnie rozjaśniał , rozpromienniał mi cerę olej jojoba z olejową formą wit. C
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 10:30   #4611
aluskaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 31
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny niedługo będę składać kolejne zamówienie na ZSK i miedzy innymi chciałam zamówić jakiś emulgator, ale kompletnie się na nich nie znam i nie wiem czym się różnią miedzy sobą. Chciała bym go wykorzystać do serum z wit c (połączenie wit E z faza wodna) i może jakiś prosty krem do rak z masłem shea i gliceryna. Czy mógł by mi ktoś mądrzejszy napisać czym się kierować i czym różnią się te dostępne na ZSK emulgatory.
aluskaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 11:17   #4612
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez aluskaka Pokaż wiadomość
Dziewczyny niedługo będę składać kolejne zamówienie na ZSK i miedzy innymi chciałam zamówić jakiś emulgator, ale kompletnie się na nich nie znam i nie wiem czym się różnią miedzy sobą. Chciała bym go wykorzystać do serum z wit c (połączenie wit E z faza wodna) i może jakiś prosty krem do rak z masłem shea i gliceryna. Czy mógł by mi ktoś mądrzejszy napisać czym się kierować i czym różnią się te dostępne na ZSK emulgatory.
Jak Cie nie zapycha to alkohol cetylowy, jak masz problem to włókna pomarańczy.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 09:36   #4613
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Jak Cie nie zapycha to alkohol cetylowy, jak masz problem to włókna pomarańczy.
Za "zapychanie" odpowiedzialna jest określona kompozycja składników kosmetyku, nie poszczególne substancje. Nie ma podstaw, aby twierdzić, że zapycha nas alkohol cetylowy, bo np. jest w składzie kremu, który nas zapycha.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:38   #4614
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć Dziewczyny. Ukręciłam sobie wczoraj krem LHA i mam pytanko.
1. Wyszła mi emulsja, a nie krem, pewnie dlatego, że dużo pęcherzyków powietrza się tam dostało. Myślę, że to nie zmienia w żaden sposób właściwości produktu?
2. Te emulsje w słoiczkach włożyłam do lodówki i wyciągnęłam jeden wieczorem - kremowy Nie chowałam spowrotem na noc, uradowana (zakonserwowałam feogiem) i dzisiaj znowu emulsja. Emulsja to nie problem. Problem, że jest w tej masie dużo takich małych jakby grudeczek, nie było ich po wyjęciu z lodówki Odłożyłam spowrotem dzisiaj rano. Czy ten krem już jest do wyrzucenia? Co to się mogło tam wytracić, i czy mogę normalnie tego używać?
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 13:33   #4615
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, jak stosować kolagen i elastynę? Mogę je dodać do porcji kremu do twarzy? I ile można ich dodać - kroplę, dwie?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 13:47   #4616
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

To ja jeszcze raz ponawiam moje pytanie sprzed 2 postów o wytrącanie się czegoś z kremu z LHA i jego szkodliwość lub jej brak w związku z tym
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 19:02   #4617
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja też mam pytanie

Czy jak robię zamówienie powyżej 300 zł to gratisy też są doliczane? Czyli mam darmową przesyłkę i gratisy ?
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:22   #4618
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Ja też mam pytanie

Czy jak robię zamówienie powyżej 300 zł to gratisy też są doliczane? Czyli mam darmową przesyłkę i gratisy ?
tak, prezenty sumują się
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:38   #4619
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Za "zapychanie" odpowiedzialna jest określona kompozycja składników kosmetyku, nie poszczególne substancje. Nie ma podstaw, aby twierdzić, że zapycha nas alkohol cetylowy, bo np. jest w składzie kremu, który nas zapycha.
PW sprawdź proszę

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak stosować kolagen i elastynę? Mogę je dodać do porcji kremu do twarzy? I ile można ich dodać - kroplę, dwie?
Elastynę jedynie do olejku dodawałam aby zabezpieczać końcówki.
Wydaje mi się, że do kremu dodawać też można, kroplę nie więcej i zobacz jak to działa na Twoją buźkę.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 21:22   #4620
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak stosować kolagen i elastynę? Mogę j dodać do porcji kremu do twarzy? I ile można ich dodać - kroplę, dwie?
ja używałam do włosów, 3-5 kropel do maski i pod czepek na 30 minut.
do buzi nic nie stosowałam, ale raczej też można poszukaj na blogach, gdzieś widziałam sera

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
tak, prezenty sumują się
dzięki wielkie
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.