Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-11, 16:07   #1
Akwarela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 70

Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?


No wlasnie... Wrocilam do domu z nowymi paznokciami zelowymi i pocharatanymi skorkami. Tak wiem, ze to sie profesjonalistce nie powinno zdazyc ale jednak... Obawiam sie, ze robiac sobie przez cale zycie paznokcie moge w koncu zostac zainfekowana grozna choroba (szczegolnie, ze nie mieszkam w Polsce). Moja stylistka naklada zawsze dezynfekujacy zel, odkaza metalowe instrumenty, a pilniczki papierowe zauwazylam spryskuje jakims plynem. Czy owe spryskiwanie jest w stanie jednak mnie uchronic? Czy zel nalozony na pokaleczony paluch a potem zanuzony pedzelek w tym samym sloiczku go ,,uniesterylni'', albo olejek na skorki przeznaczony dla 100-stu innych klientek takze nakladany na otworzona skore? Licze na szczere wypowiedzi dziewczyn ktore zajmuja sie na codzien sztucznymi pazurami
Akwarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 16:22   #2
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

higiena jest mozliwa, ale dla wielu stylistek zbyt kłopotliwa i kosztowna.
przez 3 tygodnie pracowałam u pewnej pani w solarium. Miała zastrzeżenia do moje pracy bo odprawilam 2 klientki z podejrzeniem grzybicy, więc szefowa nie zarobila. a moja zmienniczka uzywała jednego pilnika na kilka - kilkanascie klientek, o blokach polerskich nie wspomne i z tego co zauwazylam nie uzywala plynu dezynfekującego oraz nie dezynfekowala lampy po uzyciu.

wszystkie narzedzia metalowe powinny byc dezynfekowane tak jak narzedzia medyczne (mozna podpisac umowe ze szpitalem), powinnysmy zwracac uwage na to czy nasza stylistka uzywa jednorazowych pilników i bloków polerskich, czy dezynfekuje nasze dłonie, powierzchnie roboczą i lampe. Ponadto dobrym pomyslem jest uzywać preparatów antygrzybicznych przed zabiegiem przedłużania pazurków (naklada sie je na przygotowane juz pazurki potem po wyschnieciu mozna już przedłużać).

A gdy tylko widzimy cos co nam się nie podoba (pocharatane skórki, brudne narzedzia, niechlujstwo stylistki) nigdy, przenigdy nie oddawajmy jej naszych rąk.
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 16:42   #3
Akwarela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 70
Unhappy Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

No niestety Asikczek moja stylistka nie stosuje jednorazowych pilniczkow czy blokow polerskich i wydaje mi sie, ze tu w UK to norma
Myslalam zeby u owej stylistki kupic wlasne produkty do polerowania, ale obawiam sie ze moglaby sie przestraszyc, ze to ja jestem w posiadaniu jakiegos chorobska, a poza tym musialabym chyba kupic i zel i olejek do skorki, itd. Nie chcialabym zrezygnowac z tipsow, ale coraz bardziej mniej mnie one ciesza bo wpadam w paranoje. Ktos by powiedzial, ze ryzyko wpadniecia pod samochod jest wieksze niz zarazenie sie w taki sposob hiv czy hpv to jednak mnie to nie przekonuje...
Akwarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 22:54   #4
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
Napisane przez Akwarela Pokaż wiadomość
No wlasnie... Wrocilam do domu z nowymi paznokciami zelowymi i pocharatanymi skorkami. Tak wiem, ze to sie profesjonalistce nie powinno zdazyc ale jednak... Obawiam sie, ze robiac sobie przez cale zycie paznokcie moge w koncu zostac zainfekowana grozna choroba (szczegolnie, ze nie mieszkam w Polsce). Moja stylistka naklada zawsze dezynfekujacy zel, odkaza metalowe instrumenty, a pilniczki papierowe zauwazylam spryskuje jakims plynem. Czy owe spryskiwanie jest w stanie jednak mnie uchronic? Czy zel nalozony na pokaleczony paluch a potem zanuzony pedzelek w tym samym sloiczku go ,,uniesterylni'', albo olejek na skorki przeznaczony dla 100-stu innych klientek takze nakladany na otworzona skore? Licze na szczere wypowiedzi dziewczyn ktore zajmuja sie na codzien sztucznymi pazurami
Masz prawo wymagać od stylistki, żeby wykonywała zabieg w rękawiczkach, pilniki MUSZĄ być NOWE nigdy przenigdy nie używane (więc takowych nie ma potrzeby dezynfekować ) Jeżeli chodzi o pokaleczone skórki- co prawda nie powinno się przedłużać w takim wypadku ( ale na logikę: nie nakładasz żelu na pokaleczone skórki, tylko na płytkę paznokciową - bardzo dokładnie odkażoną.)
Nie można wymagać od styliski, żeby dla każdej klientki miała osobny żel U mnie olejek do skórek w pędzelku wypadł już dawno z obiegu Mam antygrzybiczą oliwkę z Nail Teka z zakraplaczem i nie ma z niczym problemu

To, czy środki do dezynfekcji będą skuteczne, zależy od ich spektrum działania. Powinny zabijać wszystko - bakterie, wirusy, grzyby i spory.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 00:51   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Cool Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
wszystkie narzedzia metalowe powinny byc dezynfekowane tak jak narzedzia medyczne (mozna podpisac umowe ze szpitalem),
Masz chyba na mysli sterylizacje, a nie dezynfekcje.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 00:58   #6
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

idź spać . Nie czepiaj się!
wiesz która godzina????

a tak przy okazji...
Ile z Was ma autoklaw w pracy?
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 01:06   #7
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
idź spać . Nie czepiaj się!
wiesz która godzina????

a tak przy okazji...
Ile z Was ma autoklaw w pracy?
ja mam-i w moim miescie tylko ja-i wiem,że szpital nie przyjmuje narzędzi z zewnątrz...
coprawda inny typ usług jestem-ale uważam,że poziom zagrozenia podobny

my zrezygnowaliśmy z moim TZ z rekomendowanego gabinetu (program "zdrowe stopy" czy cós takiego) z leczenia jego palca z wrastającym paznokciem-bo mielismy zastrzeżenia co do sterylności sprzętu
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 01:12   #8
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

a widzisz!
Dlaczego nie łaże nawet brwi wyregulować?
Dlaczego nienawidzę fryzjerskich salonów odkąd w nich pracuję?
właśnie dlatego!
Bo fachowcem w każdym calu trzeba być a to trudne i kosztowne!
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 06:08   #9
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Masz chyba na mysli sterylizacje, a nie dezynfekcje.
Albertyna juz się poprawiam tak chodziło o sterylizację Przepraszam
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 07:40   #10
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
a widzisz!
Dlaczego nie łaże nawet brwi wyregulować?
Dlaczego nienawidzę fryzjerskich salonów odkąd w nich pracuję?
właśnie dlatego!
Bo fachowcem w każdym calu trzeba być a to trudne i kosztowne!



He,he

i dlatego jestem Zosia-samosia!
nigdy nie zapomne ,,renomowanego '' salonu fryzjerskiego w Kluczborku,do ktorego weszlam,zobaczylam,ze kobitka po uzyciu szczotki wklada ja spowrotem w stojaczek z napisem: DEZYNFEKOWANE
a na szczotkach kleby wlochow

blee
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 08:16   #11
moniSkaBe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 99
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

hmm... a mnie zawsze czesala grzebieniem...

ale dziewczyny.. po tym watku zaczynam patrzec na czystosc w salonach i rzeczywiscie macie racje, nie wszyscy sie do tego przykladaja..
moniSkaBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 09:07   #12
elenanail
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 160
GG do elenanail
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Jezeli osoba wykonujaca ten zawod nie przestrzega wysokiej higieny to jest to ewidentne nieposzanowanie klientki i brak odpowiedzialnosci za ewentualne przenoszenie roznych chorob.


Od takich pseudo -fachowcow uciekac :/........niech swieca pustkami to zaraz szybciutko ten przestoj w pracy przelicza na stracone pieniażki.... To rowniez jest ich lenistwo i brak ogolnej higieny.


Dobrze tez wiedziec, ze gabinety stoja na 4 miejscu w Polsce pod względem zakażeń zwłaszcza - żółtaczką. Niestety. :/

Edytowane przez elenanail
Czas edycji: 2008-06-12 o 22:12
elenanail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 09:50   #13
moniSkaBe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 99
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Elenanail nie strasz, bo juz nigdy nie wybiore sie do fryzjera.
a co jest na 1 miejscu?
moniSkaBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 09:56   #14
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

az slabo mi na sama mysl. dobrze ze kolo paznokci robie sobie sama a u fryzjera to chyba jednak mniejsze ryzyko zakazenia (niestety wlosow sama nie podetne - kiedys probowalam, z marnym rezultatem)
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:06   #15
moniSkaBe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 99
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

nie no.. podczas podcinania koncowek chyba nie da sie niczym zarazic... hmm..
moniSkaBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 11:51   #16
Akwarela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 70
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Masz prawo wymagać od stylistki, żeby wykonywała zabieg w rękawiczkach, pilniki MUSZĄ być NOWE nigdy przenigdy nie używane (więc takowych nie ma potrzeby dezynfekować ) ...
Hmm, ale czy rzeczywiscie tak jest w praktyce? Co z wielkimi prostokatnymi pilnikami albo blokami polerskimi, przeciez te nie zuzywaja sie tak szybko...? Ja wlasnie zostalam zraniona wlasnie takim okazalym pilnikiem do wielokrotnego-domyslam sie- uzytku. Olejek z pedzelkiem tez zostal nalozony na uszkodzony palec i wmasowany w skore, wiec domniemywam, ze stylistka nie ma wyobrazni, bo przeciez teoretycznie kazdy moze byc nosicielem wirusow.
Odwiedzilam w swoim zyciu kilka salonow w Polsce i Anglii i widze, ze z ta higiena jest naprawde roznie i nie da sie wyeliminowac ryzyka. Nastepnym razem chyba zakupie sama od stylistki wszystkie potrzebne pilniki, choc bedzie to niezreczne nie tylko dla niej (zapewne domysli sie ze jej nie ufam) jak i dla mnie (pomysli, ze mam jakiegos syfka)(
Akwarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 12:06   #17
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
Napisane przez moniSkaBe Pokaż wiadomość
nie no.. podczas podcinania koncowek chyba nie da sie niczym zarazic... hmm..
no ale podczas modelowania drapie szczota skore glowy
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 12:35   #18
moniSkaBe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 99
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

brrr... brzmi to okropnie...

Akwarela, a powiedz.. nie mozesz "zalozyc" swojego zestawu pilników?
bo w niektorych salonach stale klientki maja swoje pilniki.
moniSkaBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 12:47   #19
Akwarela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 70
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
Napisane przez moniSkaBe Pokaż wiadomość
brrr... brzmi to okropnie...

Akwarela, a powiedz.. nie mozesz "zalozyc" swojego zestawu pilników?
bo w niektorych salonach stale klientki maja swoje pilniki.
Wydaje mi sie, ze to chyba jedyna rzecz jaka moge zrobic, aby sie uchronic. Kupie tez wlasny olejek. W sumie stylistka nie powinna sie obrazic w koncu zaoszczedzi poniekad na materiale z wyjatkiem zelu ale ten jak ktos tu napisal jest przeciez nakladany na paznokiec tak aby nie zalac skorek.
Akwarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 13:18   #20
moniSkaBe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 99
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

tak, zel naklada sie tak by nie zalac skorek. Wiec nie masz sie co martwic.

a swoja droga to nie spotkalam sie jeszcze z osoba, ktora az tak martwila by sie o higiene
ale to sie chwali
moniSkaBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:24   #21
elenanail
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 160
GG do elenanail
Lightbulb Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Powiem tak - nie mozemy tez popadac w paranoje.....ale niestety....z ta higiena jest strasznie kiepsko i to nie tylko w naszej branzy.

Przed gabinetami w rankingu sa..... heheh ......szpitale (jesli chodzi o zakazenia żóltaczka) .


Z jednej strony dobrze miec ta swiadomosc, a z drugiej faktycznie strach sie bac ;/

Jedna kursantka opowiadala nam .....jak to w saloniku fryzjerskim zalapala male zwierzatka, ktore musiala tępic.... a tu mamy XXI wiek.

A z drugiej strony słyszalam opowiesci fryzjerek, ktore myjac glowe klientki musialy ja owinac recznikiem - wysuszyc i odmowic uslugi....bo, az wszystko skakało.......:/
elenanail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 08:19   #22
Bebooczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 222
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Juz przestancie bo sie niedobrze robi...wiadomo mala higiena zawsze byla i bedzie zarowno w salonach kosmetycznych, w stoiskach domowych tym bardziej jak i fryzjerskich czy gdzies...zle trafisz i sie mozesz leczyc długo ze hoho... wiec najlepiej isc do renomowanego saloniku jakiegokolwiek lub na wstepie sie pytac o jakies swoje przyzady...
__________________

Bebooczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 09:58   #23
khami
Przyczajenie
 
Avatar khami
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 25
GG do khami Wyślij wiadomość przez MSN do khami
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

u nas tak jest że każda klientka ma swoją zamykaną torebkę foliową, a w torebce jej indywidualny pilnik, frez, patyczek etc. problem tylko polega na tym że mamy już trzy kartony takich cudów, a najlepsze są czasem zapisy np. p. Tomasz w kartonie z imionami, a okazuje się że to pani o takim nazwisku i weź tego człowieku szukaj :p
__________________

hail and kill
heavy gothic fans


khami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 14:41   #24
Akwarela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 70
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
Napisane przez khami Pokaż wiadomość
u nas tak jest że każda klientka ma swoją zamykaną torebkę foliową, a w torebce jej indywidualny pilnik, frez, patyczek etc. problem tylko polega na tym że mamy już trzy kartony takich cudów, a najlepsze są czasem zapisy np. p. Tomasz w kartonie z imionami, a okazuje się że to pani o takim nazwisku i weź tego człowieku szukaj :p
Takie rozwiazanie pomimo uciazliwosci dla stylistki bardzo mi sie podoba (chyba lepiej byloby jednak gdyby klientka sama przynosila za kazdym razem pilniczki, odpadlby wtedy problem z nagromadzonymi pudlami).
Akwarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 20:22   #25
khami
Przyczajenie
 
Avatar khami
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 25
GG do khami Wyślij wiadomość przez MSN do khami
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

prawda jest taka, że im się nie chce nosić, a to zapomną a to to, a to tamto. tak wszyscy mają swoje, a co do higieny to dodatkowo pilniki spryskujemy skinseptem, a cążki i kopytka dajemy do autoklawu. a tak z ciekawości, używacie bloczków i polerek?
__________________

hail and kill
heavy gothic fans


khami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:04   #26
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
Napisane przez Bebooczek Pokaż wiadomość
wiec najlepiej isc do renomowanego saloniku jakiegokolwiek lub na wstepie sie pytac o jakies swoje przyzady...
Baaardzo byś się zdziwiła jak wygląda zagadnienie higieny w wielu EKSKLUZYWNYCH krakowskich salonach. Miałam przyjemność przyglądać się od kuchni jak wyglądają narzędzia odkładane po zabiegu do szafek.. Płacisz na paznokcie 250zł a cążki pani przeciera papierem toaletowym i wrzuca do pojemniczka..
Renoma niewiele ma wspólnego z higieną - to kwestia mentalności właściciela i profesjonalizmu kosmetyczki.

Cytat:
Napisane przez Akwarela Pokaż wiadomość
Takie rozwiazanie pomimo uciazliwosci dla stylistki bardzo mi sie podoba (chyba lepiej byloby jednak gdyby klientka sama przynosila za kazdym razem pilniczki.
U mnie pilniki leżą w plastikowych saszetkach. Rzeczywiście zajmują masę miejsca wiec na wierzchu trzymam tylko te wyjmowane na bieżąco.. Ale nie wierzę by klientki pamiętały o przynoszeniu swoich pilników wiec tak jest chyba optymalnie

A w poruszanej wcześniej kwestii.. nie ma fizycznie możliwości zachowania pełnej sterylności. Rzeczywiście, jeśli nie daj boże coś ktoś przyniesie na rękach, to jest duże prawdopodobieństwo, że przez pędzelek przeniesie się do żelu/akrylu.
Ale zdecydowanie nie urządzałabym z tego powodu histerii i dramatu. Dużo bardziej obrzydliwe i niehigieniczne jest dotykanie poręczy w autobusie, które przed chwilą memlał rękami jakiś pijak, lub przymiarki ciuchów w przymierzalni, gdzie przed chwilą bzykała się namiętna parka.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 01:43   #27
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
a co do higieny to dodatkowo pilniki spryskujemy skinseptem
Znowu wyjde na czepliwa, ale skin sept jest do dezynfekcji skóry i nie nadaje sie do narzedzi....
Oj chyba rzeczywiscie z ta higiena to jest na bakier
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 08:24   #28
khami
Przyczajenie
 
Avatar khami
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 25
GG do khami Wyślij wiadomość przez MSN do khami
Unhappy Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

a przyznam, że możesz mieć rację, aż tak się nie zagłębiałam a co polecasz innego? skinsept używamy też do odkażania rąk ale faktycznie nie zwróciłam uwagi przy pilnikach, chyba ich nie wsadzę do autoklawu
__________________

hail and kill
heavy gothic fans


khami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 09:43   #29
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Znowu wyjde na czepliwa, ale skin sept jest do dezynfekcji skóry i nie nadaje sie do narzedzi....
Oj chyba rzeczywiscie z ta higiena to jest na bakier
jest na bakier
stylistki mylą dezynfekcję z destylacją
skinsept walą gdzie popadnie-a nawet na ręce nie jest używany zgodnie z przeznaczeniem
w wanienkach do dezynfekcji chcą sterylizować

to sa przydkłady problemów stylistek (bo za takie jak najbardziej się uważały) zaczerpnięte z for internetowych

ja myśle ,że tu w grę wchodzi nawet problem z czytaniem-bo na kazdym produkcie antyseptycznym jest duzy napis do czego on słuzy-oraz sposób i czas działania na etykiecie

ja rozumiem skupianie sie w zawodzie na technicznych problemach budowy paznokcia
ale bez podstaw o higienie,dezynfekcji i STERYLIZACJI (tak sterylizacji-bo uważają stylistki i kosmetyczki,że to jak najbardziej zbędna konieczność) dziwić się ,że gabinety rozsiewają hcv i hiv na lewo i prawo

ps.a teraz każda z was ,która nie dezynfekuje prawidłowo cążek niech sie zastanowi kiedy ostatnio grzebała sobie nimi przy pazurkach -i niech wyobrazi sobie,że klientka przed nią nie powiedziała o swoim nosicielstwie
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 17:50   #30
bitt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: okolice Będzina
Wiadomości: 495
GG do bitt
Dot.: Higiena u stylistki-jest wogole mozliwa?

dlatego postanowiłam zakupić do salonu sterylizator uv, do dezynfekcji narzędzi polecam lysoformin
bitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.