Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-28, 17:52   #3271
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiłabym o analizę:


-kremu tonującego ziaja nuno:

Skład: aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, aluminum starch, octelynsuccinate, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, octyldodecanol, glycerin, titanium dioxide, butyrospermum parkii butter, ceteareth20, cyclomethicone, dimethicone, elaeis guineensis oil, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyly glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, sodium acrylate/sodium acryolyldimethyl taurate copolymer, isoheadecane, polysorbate 80, panthenol, propylene glycol, porphyra umbilicalis extract, tocopheryl acetate, sodium polyacrylate, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, prpylparaben, 2 bromo 2 nitropropane 1,3 diol, cl 77492, cl 77491, cl 77499, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid




-podkładu oriflame very me smoothie foundation:
  • Skład Produktu: AQUA, ISODECYL NEOPENTANOATE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, POLYSORBATE 80, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, DIMETHICONE, CYCLOHEXASILOXANE, POLYACRYLATE-13, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, POLYISOBUTENE, C20-22 ALCOHOLS, METHYLPARABEN, IMIDAZOLIDINYL UREA, PROPYLPARABEN, CETYL ACETATE, OLEYL ACETATE, STEARYL ACETATE, DISODIUM EDTA, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, YOGURT EXTRACT, FRAGARIA VESCA EXTRACT, RUBUS FRUITCOSUS EXTRACT, RUBUS IDAEUS EXTRACT, VACCINIUM ANGUSTIFOLIUM EXTRACT, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, ACETYLATED LANOLIN ALCOHOL, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, PROPYLENE GLYCOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE
-podkładu Urban Shield oriflame:

AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL METHICONE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HEXYL LAURATE, STEARIC ACID, ALUMINIUM HYDROXIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, DISODIUM EDTA,SILICA, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, RHODOCHROSITE EXTRACT, PHENOXYETHANOL, SORBIC ACID, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, BENZYL ALCOHOL, LINALOOL, CITRONELLOL, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499

-podkładu Catrice Infinite Matt Make Up

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, PPG-18, Stearoyl Inulin, Sodium Chloride, Acrylates, Dimethicone Crosspolymer, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Polysorbate 80, Hydrated Silica, Dimethicone, Aluminium Hydroxide, PEG-8, Ethylhexylglycerin, Trimethoxycaprylylsilane, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl, Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide).



Pod kątem potencjalnych zapychaczy, poza gliceryną, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane -te mi nie szkodzą.
Widziałam, że ziaja nuno była wcześniej, ale ktoś tylko rzucił, że nikt nam nie sprawdzi, czy coś nas nie zapcha i trzeba próbować (czy coś w tym stylu), a mi jednak zależałoby na wykryciu potencjalnych zagrożeń przed podjęciem decyzji o zakupie.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 20:56   #3272
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
To powyższe odnosi się do kremu Ducray.

Ja teraz używam Ducray Melascreen Mleczko 50+

Ma nieco inny skład:
WATER,ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE,CYCLOMETHICON E,ISODECYL NEOPENTANOATE,BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, GLYCERIN,POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, STEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE,PVP/EICOSENE COPOLYMER,CHLORPHENESIN, DECYL GLUCOSIDE, DISODIUN EDTA, PHENOXYETHANOL, PROPYLENE GLYCOL, SORBIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM.

Powiem szczerze,że to jeden z najlepszych moich filtrów (a używałam wielu i jeszcze specjalnie przed zakupem pytałam w aptece,czy ma stabilne filtry i usłyszałam,że tak. Choć jak teraz ten skład przepisałam,to trochę mi się słabo zrobiło - nie brzmi zachęcająco
Poproszę o analizę
to jest właśnie najlepszy filtr mojej siostry. mnie po nim parzyła skóra! (i wylazły krosty) zawsze dostawałam jakieś resztki różnych filtrów od siostry ale odkąd kupiła sobie ten- to już sie z nim nie rozstaje....
on gdzieś tu powinien być już analizowany , bo go zgłaszałyśmy z siostrą ale nie mogę w tej wyszukiwarce go znależć....


ps a ta avene 20 ma nie tylko parsol ( ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE) bo jeszcze OCTOCRYLENE, oraz BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE (czy to jest ten tinosorb?) - może ma jeszcze jakieś ale ja więcej nie rozpoznaję. nie wiem który z tych filtrow chroni przed uva- a to przeciez ta ochrona jest najważniejsza.
czytalam ze ochrona przed uvb w spf 15 to 95% a w spf 50 niewiele więcej ale to w ochronie przed uva są różnice i na to trzeba zwracać uwagę- np aqualia vichy spf 15 bardziej chroni przed uva niż któryć z filtrów svr (już nie pamietam który) spf 50
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-28 o 21:18
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 21:28   #3273
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
bardzo bardzo Ci dziękuję za te odpowiedź. teraz już wszystko rozumiem. narazie przetestuje spf 20 avene. ja właśnie stosuję kwasy, samorobione serum z wit c, retinaldehyd (a mam chrapke na serum renew z bu), a z filtrami to u mnie b różnie... do tej pory nie miałam w zasadzie kontaktu ze słońcem- teraz wraz z nową pracą to się zmieni bo już nie będe w niej siedzieć po 16 h i pewnie będę wychodzić na zewnątrz także teraz z filtrowaniem nie będzie żartów.

mam taki pomysł: wyproszę jak najwięcej próbek i spisze wszystkie składy. jeśli po którymś filtrze nie dostanę alergii i nie będzie mnie wypryszczał i piekł to wtedy porównam te inne składy i zobacze, które składniki się powtarzają a które nie i może metodą eliminacji znajdę winowajcę

zapytam jeszcze o to czy ten filtr nie bedzie za niski przy mojej kwasowo - ret pielegnacji (filtr już był analizowany jest fotostabilny i podobno mogę go używać pod podkład ale ma parsol- ja już nie wiem który parsol może być z podkładem a który nie - podziwiam wszystkie biochemiczki) -będe miec kontakt ze sloncem wracając z pracy i jadąc do niej.
Avene hydrance legere uv spf 20 lekki krem nawizajacy
AVENE AQUA. ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. OCTOCRYLENE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. CYCLOMETHICONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. POLYMETHYL METHACRYLATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. BENZOIC ACID. BETA-SITOSTEROL. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. CARBOMER. CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. PARFUM. GLYCERIN. GLYCINE SOJA. HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES. LECITHIN. PHENOXYETHANOL. POLOXAMER 188. SODIUM CHONDROITIN SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. XANTHAN GUM
to jest parsol- dlaczego ten parsol można używać z podkładem - przepraszam, naprawde gubię sie już w tym wszystkim... na jednym forum dziewczyny mówią, że jak parsol to żadnego make up a w analizach przy tym kremie jest zielone światło dla make up...
- do tej pory nie mlalam zadnego kontaktu ze slońcem (i ogólnie z życiem ) przez b wymagajaca prace i takie malutkie spf 15 w kremie galenic mi wystarczyło- wiem że dziewczyny które sie znaja na filtrach musza sikac ze smiechu z tego faktora )
no cóż... jesli dalej moja skora nie bedzie tolerowala filtrow to bede zmuszona zrezygnowac z kwasow i ret.. bedzie to jednak ciezkie
to ja juz tlumacze. parsol to taka sobie nazwa, ona jest niepelna, ale dziewczyny skrotowo nazywaja i maja na mysli ten destabilizowany przez slonce i inne tam ✂✂✂✂✂✂✂ki... na krem czesto tez mowisz skrotowo: moj nivea. a nivea ma tego multum. ten pogrubiony przez ciebie parsol to ten, ktory sie nie destabilizuje przez makijaz. to nie jedyny filtr oczywiscie w tym kremie, te dwa zaraz po nim to tez filtry (m.in. bardzo dobry tinosorb s). moim zdaniem kremik wyglada rozsadnie... przy kwasach i retinoidach to troche lyso... ale jak ma cie filtr zalatwic i zrobic z twarzy pobojowisko, to tez troche bez sensu
pomysl z probkami jest swietny. nie wiem, czy znajdziesz konkretne skladniki... moze byc tak, ze sama forma filtra zmienia efekt. jak baza bedzie lzejsza, umozliwi oddychanie skorze, moze ci przypasowac bardziej niz taki "glut"


---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
ps a ta avene 20 ma nie tylko parsol ( ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE) bo jeszcze OCTOCRYLENE, oraz BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE (czy to jest ten tinosorb?) - może ma jeszcze jakieś ale ja więcej nie rozpoznaję. nie wiem który z tych filtrow chroni przed uva- a to przeciez ta ochrona jest najważniejsza.
czytalam ze ochrona przed uvb w spf 15 to 95% a w spf 50 niewiele więcej ale to w ochronie przed uva są różnice i na to trzeba zwracać uwagę- np aqualia vichy spf 15 bardziej chroni przed uva niż któryć z filtrów svr (już nie pamietam który) spf 50
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 21:56   #3274
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Znów pytam o Alverde, chcę dobrze skomponować listę zakupów
Kremy do stóp - czym będzie się różniło ich działanie? Który będzie najbardziej zmiękczający? Który będzie się najszybciej wchłaniał?

Alverde Fußbutter Shoreabutter
Ingredients
Aqua, Glycerin, Alcohol, Myristyl Myristate, Glyceryl Stearate Citrate, Glycine Soja Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Elaeis Guineensis Oil*, Cetearyl Alcohol, Shorea Robusta Seed Butter, Pinus Mugo Pumilio Twig Leaf Oil, Parfum**, Xanthan Gum, p-Anisic Acid, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Hydroxide, Limonene**, Linalool**, Geraniol**, Citral**, Citronellol**, Farnesol**
*ingredients from certified organic agriculture
**from natural essential oils

Alverde Fußbalsam Limette
Ingredients
Aqua, Glycerin, Alcohol*, GlycineSoja Oil*, CetearylAlcohol, Talc, GlycerylStearateCitrate, Cellulose, Caprylic/CapricTriglyceride, PerseaGratissima Oil*, ButyrospermumParkiiButter *, SodiumCetearylSulfate, ZincPCA, Citrus AurantifoliaExtract*, SalviaOfficinalisExtract* , HydrogenatedPalm KernelGlyce-rides, HydrogenatedPalm Glycerides, Xanthan Gum, Helianthus AnnuusSeedOil, TocopherylAcetate, Tocopherol, AscorbylPalmitate, Parfum**, Limonene**, Citral**, Linalool**, Geraniol**, Citronellol**, Eugenol**
* ingredients from certified organic agriculture
** natural essential oils


Alverde Hornhautreduziercreme Orange Salbei
Ingredients
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Theobroma Cacao Seed Butter*, Glycerin, Salix Nigra Bark Extract, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Magnesium Sulfate, Cera Carnauba, Parfum** Lactic Acid, Helianthus Annuus Seed Oil*, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Limonene**, Linalool**

(Cóż za straszny język)

Po kremach do stóp zaatakuję z kolejnymi kosmetykami
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 22:13   #3275
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
to ja juz tlumacze. parsol to taka sobie nazwa, ona jest niepelna, ale dziewczyny skrotowo nazywaja i maja na mysli ten destabilizowany przez slonce i inne tam ✂✂✂✂✂✂✂ki... na krem czesto tez mowisz skrotowo: moj nivea. a nivea ma tego multum. ten pogrubiony przez ciebie parsol to ten, ktory sie nie destabilizuje przez makijaz. to nie jedyny filtr oczywiscie w tym kremie, te dwa zaraz po nim to tez filtry (m.in. bardzo dobry tinosorb s). moim zdaniem kremik wyglada rozsadnie... przy kwasach i retinoidach to troche lyso... ale jak ma cie filtr zalatwic i zrobic z twarzy pobojowisko, to tez troche bez sensu
pomysl z probkami jest swietny. nie wiem, czy znajdziesz konkretne skladniki... moze byc tak, ze sama forma filtra zmienia efekt. jak baza bedzie lzejsza, umozliwi oddychanie skorze, moze ci przypasowac bardziej niz taki "glut"


---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------


jeszcze raz Ci dziękuję- teraz to rozumiem
a co do tej ochrony uva- dlatego tez nie mam takich wyrzutów sumienia co do spf 20- bo to ze spf jest nizsze nie znaczy ze ochrona przed uva jest nizsza (tylko jaka jest ta ochrona w avene to nie wiem)
w us avene hydrance ma spf 25 to mnie tak denerwuje ze nie wiem (ten krem mnie nie uczula) http://www.aveneusa.com/hydrance-opt...pf-25-hydrati/ - i maja tez inne kremy np http://www.aveneusa.com/phys-ex-retrinal-cream/ wiem, można się wkurzyć

avene hydrance spf 25- dostepny w usa

Octocrylene (8%), Octinoxate (7.5% Sunscreen), Titanium Dioxide (3.2%)
Inactive Ingredients: Water (aqua), Cyclomethicone, Glycerin, Ethylehexyl Palmitate, Stearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Alumina, Benzoic Acid, Beta Sitosterol, Caprylic/Capric Triglycerides, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Glycine Soja (Soybean) Extract, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethanol, Poloxamer 188, Polysorbate 60, Simethicone, Sodium Chondroitin Sulfate, Tocopheryl Glucoside, Xanthan Gum
czy to równie dobry filtr jak nasza ''polska'' avenka?

w tym roku zamierzam do pracy i z pracy chodzić pod parasolką z dzieciecego wózka (i stosowac AH spf 20 oczywiscie_). te wozkowe parasole maja filtry b wysokie - spf 50+ i wg producenta pochłaniają 99% promieni. jak byc filtrowym swirem to z pompą.

a w us sprzedaja specjalne parasole dla os z fotoalergia (filtr i tak konieczny bo uv odbite i rozproszone) i tak sie zastanawiam nawet sama nazwa para sol powinna producentom w pl dac do namyslu....
na str avene jest tez taka adnotacja przy kwasach i ret: Apply PM to cleansed face and neck. Use a daily sun protection of SPF 15 or higher during the use of this product. (szukam sobie usprawiedliwienia hihihi)
przepraszam za chaotyczny wpis - padam juz dzisiaj
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-28 o 23:08
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 08:31   #3276
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

AA Cera Naczynkowa Krem nawilżający na dzień SPF 6

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Isodecyl Neopentanoate, glycerin, Dicapryl Carbonate, DI-C12-13 Alkyl Malate, Octocrylene, Betaine, Canola Oil, Capryl Methicone, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alkohol , Glyceryl Stearate Citrate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Capryl Glycol, Borago Officinalis seed oil, Squalane, tocopheryl acetate, ammonium acryloyldimmethyltauratat e copolymer, panthenol, troxerutin, sodium lactate, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, xylitylglucoside, anhydroxylitol, xylitol, lactic acid, serine, urea, sorbitol, allantolin, disodium phosphate, penhykene glycol, propylene glycol, decyl glucoside, methyllisothiazolinone, tetrasodium Edta, sodium chloride

skład chyba długi i mocno chemiczny ? kto pomoże w analizie ? podejrzewam że będzie zapychać ? a jak z ochroną cery naczynkowej i tłustej jednocześnie ?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 08:50   #3277
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jeszcze tak z innej beczki

Lierac Morpho Slim Ujędrniający Koncentrat Antycellulitowy

Aqua,caffeine,sodium salicylate,lecithin,silic a,dimethicone,glaucine,glycerin,coco-glucoside,caprylyl glycol,helianthus annus (sunflower) seed oil,sodium acrylates copolymer,hydrogenated polyisobutene,phospholipi dis,poly-glyceryl-10 stearate,cyclomethicone,p olyacrylamide,c13-14 isoparaffin,laureth-7,hydrolyzed wheat protein,sambucus nigra flower extract,sodium polyacrylate, butylene glycol menthoxypropanediol,propy lene glycol, alcohol denat.,tocopherol,acrylates/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer,tromethamine ,sodium benzoate,fragrance,phenox yethanol,methylparaben,et hylparaben,propylparaben, butylpaoraben,isobutylpar aben,yellow 6 (CI 15985),titanium dioxide (CI 15985)

Pogrubione producent opisuje jako: pochodzenia roślinnego (botanical origin)
Poprosze o analizę - produkt ma super recenzje; i przy okazji co sądzicie o firmie Lierac????
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-29, 11:28   #3278
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja mam dwa produkty do sprawdzenia:

1. Krem babysmile ( schlecker)
aqua, ethylhexyl stearate, isopropyl palmitate, prunus amygdalus dulcis oil, polyglyceryl-3-polyricnoleate, glycerin, cera alba, sorbitan oleate, olea europea fruit oil, magnesiun sulfate, allanton, tocopherol, hydrogenated castor oil, citric acid, parfum, benzyl alcohol, phenoxyethanol, potassium sorbate

Czy nada się na noc do cery mieszanej? wiem, że na pewno zapycha mnie parafina...po olejku z hipp też nic się nie działo, więc nie powinno się nic dziać po oleju migdałowym, nie wiem gdzie tu jeszcze się czają ew. zapychacze Kremik fajny, pachnie podobnie jak oliwka hipp i dosyć dobrze się wchłania

2. As sun care dla dzieci, faktor 30
wiem ,że filtry to wyższa szkoła jazdy, ale chodzi mi glównie o to czy on na pewno nadaję się dla dzieci i czy jest trwały

aqua, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, isopropyl palmitate, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, alcohol, titanium dioxide, polyglyceryl-3 polyricnoleate, ethylhexyl salicylate, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, cera alba, magnesium stearate, tocopheryl acetate, tristostearin , caprylyl glycol, pathenol, magnesium sulfate, bis- ethylhexyloxyphenol metoxyphenyl triazine, simethicone, disodium edta


ufffffff... przepisałam


2.
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 11:30   #3279
motacilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 103
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny!

Mam wielką prośbę - zaczynam właśnie używać kosmetyków Hauschki, żeby trochę uspokoić swoją cerę (jak na razie krem do mycia i lekki różany świetnie się sprawdzają), ale nie wiem czy jest sens inwestować w następujące ich produkty:

Dr Hauschka, Koncentrat kondynujący sensitiv

Skład:
Aqua, Perfum, Borago Officinalis(1), Chamomilla Recutita(1), Rosa Canina(1), Artemisia Abrotanum(1), Hamamelis Virginiana(1), Veronica Officinalis(1), Quercus Rober(1), Pearl Powder(1), Copper Hydroxide Carbonate(1,2), Sodium Chloride. 1- w roztworze rytmizowanym; 2- Malachit


Dr Hauschka, Intensywna kuracja 02

Skład:
Aqua, Sales, Hamamelis Virginiana Distillate, Parfum, Salvia Officinalis Extract1, Cichorium Intybus Extract1, Mercurialis Perennis Extract1, Peridote1. 1 (w roztworze rytmizowanym)


Dr Hauschka, Intensywna kuracja 03
Skład:
Aqua, Rosa Damascena Distillate, Sales, Hamamelis Virginiana Distillate, Parfum Citronellol*, Hamamelis Virginiana Extract1, Anthyllis Vulneraria Extract1, Kalanchoe Daigremontiana Extract1, Mesembryanthemum Crystallinum Extract1, Cichorium Intybus Extract1, Anagallis Arvensis Extract1, Urtica Dioica Extract1, Althaea Officinalis Leaf Extract1, Tourmaline1. 1 (w roztworze rytmizowanym)

i co to w ogóle znaczy, że wyciągi roślinne sa rytmizowane?

Dzięki za wszelka pomoc
motacilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 11:41   #3280
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Jeszcze tak z innej beczki

Lierac Morpho Slim Ujędrniający Koncentrat Antycellulitowy

Aqua,caffeine,sodium salicylate,lecithin,silic a,dimethicone,glaucine,glycerin,coco-glucoside,caprylyl glycol,helianthus annus (sunflower) seed oil,sodium acrylates copolymer,hydrogenated polyisobutene,phospholipi dis,poly-glyceryl-10 stearate,cyclomethicone,p olyacrylamide,c13-14 isoparaffin,laureth-7,hydrolyzed wheat protein,sambucus nigra flower extract,sodium polyacrylate, butylene glycol menthoxypropanediol,propy lene glycol, alcohol denat.,tocopherol,acrylates/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer,tromethamine ,sodium benzoate,fragrance,phenox yethanol,methylparaben,et hylparaben,propylparaben, butylpaoraben,isobutylpar aben,yellow 6 (CI 15985),titanium dioxide (CI 15985)

Pogrubione producent opisuje jako: pochodzenia roślinnego (botanical origin)
Poprosze o analizę - produkt ma super recenzje; i przy okazji co sądzicie o firmie Lierac????
SpróbujęMyślę że to 10% kofeiny którym chwali się producent i to na początku składu to największy plus tego kremu. Na pewno będzie efekt podczas kuracji, reszta to prawie sama chemia poza tą naturą którą zaznaczyłaślej słonecznikowy, kiełki przenicy,czarny bez, witamina e. Ma silikony:dimethicone,cycl omethicone, oleje mineralne: hydrogenated polyisobutene,c13-14 isoparaffin i chemiczne konserwanty, wszystkie parabeny. Moim zdaniem o pięlęgnacji nie ma mowy, ale efekt gładkiej skóry powinien zapewnić na tak długo jak długo będzie się go stosować, pewnie też zgubi się cm albo 2 w obwodzie. Myślę że to produkt efekciarski stąd dobre opinie. Ale mogę się mylić, mam nadzieję że ktoś jeszcze ci pomoże.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 17:14   #3281
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
AA Cera Naczynkowa Krem nawilżający na dzień SPF 6
skład chyba długi i mocno chemiczny ? kto pomoże w analizie ? podejrzewam że będzie zapychać ? a jak z ochroną cery naczynkowej i tłustej jednocześnie ?
AA Cera Naczynkowa Krem nawilżający na dzień SPF 6

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Isodecyl Neopentanoate, glycerin, Dicapryl Carbonate, DI-C12-13 Alkyl Malate, Octocrylene, Betaine, Canola Oil, Capryl Methicone, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alkohol , Glyceryl Stearate Citrate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Capryl Glycol, Borago Officinalis seed oil, Squalane, tocopheryl acetate, ammonium acryloyldimmethyltauratat e copolymer, panthenol, troxerutin, sodium lactate, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, xylitylglucoside, anhydroxylitol, xylitol, lactic acid, serine, urea, sorbitol, allantolin, disodium phosphate, penhykene glycol, propylene glycol, decyl glucoside, methyllisothiazolinone, tetrasodium Edta, sodium chloride

skład chyba długi i mocno chemiczny ? kto pomoże w analizie ? podejrzewam że będzie zapychać ? a jak z ochroną cery naczynkowej i tłustej jednocześnie ?


działa nawilżająco, chłodząco i kojąco na skórę (dobre na naczynka)
dobre przy naczynkach
emolient, zmiękcza i wygładza naskórek, tworzy warstwę okluzyjną
filtr
to olej rzepakowy
konserwant albo może podrażnić
6 skladnika nie znam.


Na moje oko nie jest zły ten krem, chociaż na ochronę przed uv nie ma co liczyć. Ja bym go wypróbowała. Nie jest strasznym zapychaczem (ale każda cera może inaczej reagować, np jeśli Cie Cetearyl Alkohol zapycha). Ma Squalane, fantastyczny antyoksydant o właściwościach gojących drobne uszkodzenia skóry oraz stany zapalne, wit e, dobry dla naczynek ABLJ, panthenol... ma silikon ale nie sądzę żeby przyczynił się do pryszczycy tysiąclecia. raczej sprawdziłabym ten cetearyl a- który nie jest i tak na samym poczatku skladu)
mając na uwadze niskie ceny aa to na pewno wart spróbowania. Cera sucha powinna być zadowolona- a tłusta powinna przetestować – osobiście nie oceniam go jako zapychacza.
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-29 o 17:19
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-29, 17:49   #3282
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

pokrzywa - dzięki za analizę
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 20:05   #3283
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o analizę tych produktów: wiem, że to L'oreal , zawiera sylikony i sls, ale skuszona reklamą kupiłam

Szampon Elseve Colume Collagen
Skład: Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Sodium Laureth-8 Sulfate, Cocamide MIPA, Sodium Glycolate, Sodium Benzoate, Sodium Oleth Sulfate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Cocoate, Sodium Hydroxide, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate, Magnesium Oleth Sulfate, Polyquaternium-30, Salicylic Acid, Soluble Collagen, Limonene, Linalool, Carbomer, Methyl Cocoate, Citric Acid, Hexylene Glycol, Hexyl Cinnamal, Parfum/Fragrance (16.03.2011)



Odżywka Elseve Volume Colagen

Skład: Aqua/Water, Alcohol Denat., Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-14 Dimethicone, Chitosan PCA, Polyquaternium-4, Chlorphenesin, Calcium Gluconate, Soluble Collagen, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Glycerin, Parfum/Fragrance (F.I.L. C40446/1).

__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 20:10   #3284
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o analizę pudru naturalnego firmy Jadwiga. Skład prosty : Kaolin, Montmonllonite, Zinc Oxide
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 20:32   #3285
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
jeszcze raz Ci dziękuję- teraz to rozumiem
a co do tej ochrony uva- dlatego tez nie mam takich wyrzutów sumienia co do spf 20- bo to ze spf jest nizsze nie znaczy ze ochrona przed uva jest nizsza (tylko jaka jest ta ochrona w avene to nie wiem)
w us avene hydrance ma spf 25 to mnie tak denerwuje ze nie wiem (ten krem mnie nie uczula) http://www.aveneusa.com/hydrance-opt...pf-25-hydrati/ - i maja tez inne kremy np http://www.aveneusa.com/phys-ex-retrinal-cream/ wiem, można się wkurzyć

avene hydrance spf 25- dostepny w usa

Octocrylene (8%), Octinoxate (7.5% Sunscreen), Titanium Dioxide (3.2%)
Inactive Ingredients: Water (aqua), Cyclomethicone, Glycerin, Ethylehexyl Palmitate, Stearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Alumina, Benzoic Acid, Beta Sitosterol, Caprylic/Capric Triglycerides, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Glycine Soja (Soybean) Extract, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethanol, Poloxamer 188, Polysorbate 60, Simethicone, Sodium Chondroitin Sulfate, Tocopheryl Glucoside, Xanthan Gum
czy to równie dobry filtr jak nasza ''polska'' avenka?

w tym roku zamierzam do pracy i z pracy chodzić pod parasolką z dzieciecego wózka (i stosowac AH spf 20 oczywiscie_). te wozkowe parasole maja filtry b wysokie - spf 50+ i wg producenta pochłaniają 99% promieni. jak byc filtrowym swirem to z pompą.

a w us sprzedaja specjalne parasole dla os z fotoalergia (filtr i tak konieczny bo uv odbite i rozproszone) i tak sie zastanawiam nawet sama nazwa para sol powinna producentom w pl dac do namyslu....
na str avene jest tez taka adnotacja przy kwasach i ret: Apply PM to cleansed face and neck. Use a daily sun protection of SPF 15 or higher during the use of this product. (szukam sobie usprawiedliwienia hihihi)
przepraszam za chaotyczny wpis - padam juz dzisiaj
faktor w tej amerykanskiej avence moze i 25, ale ochrona przed UVA bedzie na pewno nizsza niz w naszej europejskiej i do tego nie w pelnym spektrum pewnie wynika to z tego, ze w USA maja inne normy czy tez dopuszczone sa inne filtry... octocrylene chroni przed UVB i CZESCIOWO przed UVA, ten drugi to to samo co ethylhexyl methoxycinnamate (UVB) i trzeci to mineralny, wiec mechanicznie chroni po trochu przed wszystkim. nie masz porzadnego filtra przed UVA tak naprawde w tej wersji... a w europejskiej tinosorb ktorys byl, jak dobrze pamietam...
z tego co wiem, to ochrona przed UVA w tej poprzedniej europejskiej avence (kiedy to miala SPF 15) byla tez w okolicach 15tki. jak sobie pomysle, jakie tlusciochy maja PPD ponizej 20, to naprawde nie ma co katowac skory, szczegolnie ze twoja skora sie buntuje przy glutach. parasol jest na pewno tez lepszy niz nic i kiedys panie z dobrego domu wlasnie tak chronily sie przed sloncem - opalenizna byla przejawem biedy (bo tylko kobity w polu i sluzba nie mialy jak trzymac sobie eleganckiej parasoleczki nad glowa )


---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Ja mam dwa produkty do sprawdzenia:

1. Krem babysmile ( schlecker)
aqua, ethylhexyl stearate, isopropyl palmitate, prunus amygdalus dulcis oil, polyglyceryl-3-polyricnoleate, glycerin, cera alba, sorbitan oleate, olea europea fruit oil, magnesiun sulfate, allanton, tocopherol, hydrogenated castor oil, citric acid, parfum, benzyl alcohol, phenoxyethanol, potassium sorbate

Czy nada się na noc do cery mieszanej? wiem, że na pewno zapycha mnie parafina...po olejku z hipp też nic się nie działo, więc nie powinno się nic dziać po oleju migdałowym, nie wiem gdzie tu jeszcze się czają ew. zapychacze Kremik fajny, pachnie podobnie jak oliwka hipp i dosyć dobrze się wchłania

2. As sun care dla dzieci, faktor 30
wiem ,że filtry to wyższa szkoła jazdy, ale chodzi mi glównie o to czy on na pewno nadaję się dla dzieci i czy jest trwały

aqua, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, isopropyl palmitate, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, alcohol, titanium dioxide, polyglyceryl-3 polyricnoleate, ethylhexyl salicylate, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, cera alba, magnesium stearate, tocopheryl acetate, tristostearin , caprylyl glycol, pathenol, magnesium sulfate, bis- ethylhexyloxyphenol metoxyphenyl triazine, simethicone, disodium edta


ufffffff... przepisałam


2.
krem wyglada ok, ale zeby nie ryzykowac, po prostu nie smaruj za grubo i moze jak co to co druga noc tylko... z reszta zobaczysz, jak przekarmisz skore.
filtr jest stabilny, ale czy sie nadaje dla dzieci to ja juz nie wiem... nie zauwazylam jednak niczego, co by mnie razilo jakos specjalnie.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 22:25   #3286
Justyna3011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ładnie się uśmiecham i poproszę o analizę tej odżywki do włosów:

Serical Crema Midollo & Placenta:
INGREDIENTS INCI (CTFA): Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium, Methosulfate, Parfum, Cyclomethicone (Cyclopentasiloxane), Limonene, Dimethiconol, Benzyl Alcohol, Linalool, Amyl Cinnamal, Propylene Glycol, Cittric Acid, Triticum Vulgare Sprout Extract (Triticum Vulgare Sprout (Wheat) Extract), Bambusa Vulgaris Sap Extract, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Uff udało się przepisać. Zerknie ktoś?
Justyna3011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 23:57   #3287
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Justyna3011 Pokaż wiadomość
Ładnie się uśmiecham i poproszę o analizę tej odżywki do włosów:

Serical Crema Midollo & Placenta:
INGREDIENTS INCI (CTFA): Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium, Methosulfate, Parfum, Cyclomethicone (Cyclopentasiloxane), Limonene, Dimethiconol, Benzyl Alcohol, Linalool, Amyl Cinnamal, Propylene Glycol, Cittric Acid, Triticum Vulgare Sprout Extract (Triticum Vulgare Sprout (Wheat) Extract), Bambusa Vulgaris Sap Extract, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Uff udało się przepisać. Zerknie ktoś?
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=626


cloche czyli nie trzeba im zazdrościć 25 a tak na marginesie Ty to masz niesamowitą wiedzę nt składów mam nadzieję dzięki wizazowi posiąść połowę twoich umiejetnosci

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:39 ----------

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę pudru naturalnego firmy Jadwiga. Skład prosty :
Kaolin, Montmonllonite, Zinc Oxide


puder będzie silnie absorbował wilgoć i tłuszcz. Powinien także dobrze się rozprowadzać. Powinien także leczniczo wpłynąć na problemy skórne typu trądzik i działać przeciwzapalnie. Troszkę zahamuje wydzielanie potu. ZO to także substancja przeciwsłoneczna ale nie liczyłabym na super ochronę przed poparzeniem słonecznym
Polecam dla cer tłustych może wysuszyć i troszkę ściągać skórę – przez te glinke (ale to trzeba przetestować. Puder b. Fajny.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 06:16   #3288
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość



krem wyglada ok, ale zeby nie ryzykowac, po prostu nie smaruj za grubo i moze jak co to co druga noc tylko... z reszta zobaczysz, jak przekarmisz skore.
filtr jest stabilny, ale czy sie nadaje dla dzieci to ja juz nie wiem... nie zauwazylam jednak niczego, co by mnie razilo jakos specjalnie.
dziękuję bardzo kremiku użyłam wczoraj, ma lekką kosystencję i potrzeba niewielkiej ilość, bardzo szybko się wchłania i to do matu jestem nim zachwycona, cera rano super, nie świeci...mam nadzieję, że faktycznie nie zapcha, bo już dawno żaden krem tak na mnie nie działał, a kosztuje grosze
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 08:27   #3289
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Kaolin, Montmonllonite, Zinc Oxide


puder będzie silnie absorbował wilgoć i tłuszcz. Powinien także dobrze się rozprowadzać. Powinien także leczniczo wpłynąć na problemy skórne typu trądzik i działać przeciwzapalnie. Troszkę zahamuje wydzielanie potu. ZO to także substancja przeciwsłoneczna ale nie liczyłabym na super ochronę przed poparzeniem słonecznym
Polecam dla cer tłustych może wysuszyć i troszkę ściągać skórę – przez te glinke (ale to trzeba przetestować. Puder b. Fajny.
Dziękuję ślicznie za odpowiedź i fakt faktem trochę wysusza niestety
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-30, 15:03   #3290
Justyna3011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

pokrzywa dzięki bardzo za podpowiedz, wrzuciłam to co już mam i chciałam się dowiedzieć czy warto kupić następne opakowanie a ten wątek mnie zainteresował
Justyna3011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 11:23   #3291
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Justyna3011 Pokaż wiadomość
pokrzywa dzięki bardzo za podpowiedz, wrzuciłam to co już mam i chciałam się dowiedzieć czy warto kupić następne opakowanie a ten wątek mnie zainteresował
nie ma za co,
jeśli lubisz maski kallosa to tutaj są linki do tych dobrze ocenionych : (ja kocham crema al latte- tania i skutecznie nawilżająca)

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=249
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=547
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=686
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1698
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1046
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 15:08   #3292
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
cloche czyli nie trzeba im zazdrościć 25 a tak na marginesie Ty to masz niesamowitą wiedzę nt składów mam nadzieję dzięki wizazowi posiąść połowę twoich umiejetnosci
absolutnie nie trzeba im zazdroscic
a co do wiedzy - nie wiem za wiele jeszcze ale akurat filtrami sie zainteresowalam, bo wkurzalo mnie, ze podawany jest najczesciej tylko SPF na opakowaniach. a mnie obchodzi bardziej ochrona przed UVA (PPD). oczywiscie nie potrafie jej i tak okreslic, ale mniej wiecej porownac co nieco sie da
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 17:15   #3293
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poddaje się i załamuję ręce nad moją cera, która nie toleruje filtrów, LRP- podrażnia, AVENE zapycha. Soraya spf 45 podrażnia i chyba zapycha po 3 użyciu już więc- została mi Bioderma:

Czy te filtry mogą zapychać pory/ powodować zaskórniki?
B a r d z o dziękuje dziewczyny za pomoc


Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13
(Krem ochronny do skory trądzikowej - wysoka ochrona, wersja 2010)

Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)



Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 40 / UVA 26
(Krem ochronny do skry trądzikowej - wysoka ochrona)
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, Ptfe, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract , Citric Acid, Dodecyl Gallate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum
__________________

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-05-01 o 17:20
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 18:57   #3294
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Poddaje się i załamuję ręce nad moją cera, która nie toleruje filtrów, LRP- podrażnia, AVENE zapycha. Soraya spf 45 podrażnia i chyba zapycha po 3 użyciu już więc- została mi Bioderma:

Czy te filtry mogą zapychać pory/ powodować zaskórniki?
B a r d z o dziękuje dziewczyny za pomoc


Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13
(Krem ochronny do skory trądzikowej - wysoka ochrona, wersja 2010)

Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)
mam ten sam problem. po lpr skora wrecz piecze, po avene zdarzalo mi sie ze spod tego gluta na nosie brodzie, pod nosem wychodziły mi normalnie kropelki wody? potu? ja nie potrafie sobie wyobrazic jak dziewczyny stosuja to na twarz. soraya nie uzywalam, ale te biodermy testowalam i tak mi zapychaly cere, że wstydzilam sie wyjsc z domu (a mam normalną cere bez wypryskow) . mysle ze nie ma sensu sie narazac na krosty i podraznienie tym pierwszym filtrem bo avene hydrance optimale spf 20 ma wyzsza ochrone przed uva. - filtr nie zapycha porów... nie wiem dlaczego. ja po 1 użyciu avene pomaranczowych na wieczor mialam krosty (alergie?) i pryszcze a po tym białym hydrance nie (nawet zwykly krem nawilzajacy biodermy spf 15 ma uva 15)
co drugiego filtra:
Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, Ptfe, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract , Citric Acid, Dodecyl Gallate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum


pogróbiłam filtry chemiczne, wit e i to co może zostawic film na skórze- (przepraszam z góry jeśli się gdzieś pomyliłam, nie zabieram się jeszcze za analizę kremów ale ponieważ mamy ten sam problem to musiałam się wypowiedzieć - u mnie filtry biodermy spowodowały masakre (nie testowalam tylko tego ultra lekkiego fluidu-nowość
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 19:44   #3295
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

pokrzywa: dzięki za odpowiedz niby w KWC Bioderma ma bdb opinie, ale już sama nie wiem. Ja właśnie też używam krem na dzien Avene Hydrance Optimale spf 20 i jest ok, ale biorac pod uwage ze uzywam differinu to chciałam jakas wiekszą ochorne zeby nie bawić się potem z przebarwieniami. Ale wizja kolejnych 40-60zł w błoto mnie nie zachęca (a próbki dostaje z trudem..). Po LRP leczyłam sie 3 tyg u derm (podrażnienie mega!) po tym Soraya spf 45 mam dopiero teraz po 2 tyg jakos moja twarz doszla do "siebie".
Kończy mi sie ten kremik Avene i za tydzien kupie chyba go ponownie i przestane rozmyslac o "wysokich filtrach" bo jak piszesz- nie warto..

Jeszcze tak na maginesie, dziewczyny w temacie kosmetyki naturalne pisały mi, że moge reagowac podraznieniem/wysypem na jakis filtr w efekcie połaczenia jego skladników ze składnikami np pudru lub podkladu, ktory nakładam NA filtr.
No ale błagam.. teraz analizowac wszystko od nowa? juz sama nie wiem.

Zazdroszcze okropnie dziewczynom ktore wstaja rana, nakladaja Avenke lub Antheliosa z LRP , puder i wychodza z domu. Wracaja i nic sie nie dzieje.
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 20:29   #3296
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

no, fajnie maja mi tam avenka nie szkodzila... ale tylko jak sie codziennie zluszczalam. nakladalam na poczatek dla testow sama avenke i byla za ciezka, mialam tez wrazenie "zapychania". dopiero jak stosowalam kwasy, to avene emulsja 50+ sie sprawdzila.
jesli u was sie nie sprawdza juz w trakcie, to lepiej postawic na nizszy filtr ale wlasnie z dobra ochrona przed UVA, niz masakrowac sobie twarz na sile, zeby potem to namietnie leczyc.
nie da sie powiedziec, co w takim filtrze zapycha czy podraznia. sam filtr jakis konkretny - stosowany w kazdym kremie w wiekszej czy mniejszej koncentracji - moze to robic... czasem to kombinacja... bez probki bym nie ryzykowala, skoro juz takie jazdy po innych filtrach byly. wg mnie bioderma akn mat nie jest lzejsza od avenki, ale moze dac wrazenie lepszego wchloniecia... co nie znaczy, ze jest mniejszym glutem.
jak dorwiesz probki - super. jak nie - moze jakas znajoma ma i sie mozesz maznac? a jak nie, to zostan przy avene hydra-cos-tam. tylko solidnie wsmaruj i nie wystawiaj sie na slonce. puder nie bedzie go destabilizowal i przez zawarte mineraly bedzie tez chronil dodatkowo mechanicznie. bedzie dobrze (jak tu sa jakies filtromaniaczki - a prosze, mozecie na mnie najezdzac )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 21:22   #3297
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Rarrka90, jeśli byłabyś zainteresowana, mogłabym zrobić Ci próbki filtrów SVR Lysalpha i Ducray Melascreen. Oczywiście jeśli jest to wykonalne, ale tutaj musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej obeznany w temacie. Mogłabym umieścić filtr w strzykawce, ale nie wiem, czy nie straci on swoich właściwości.. W każdym razie gdybyś była chętna, daj znać
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 08:36   #3298
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
pokrzywa: dzięki za odpowiedz niby w KWC Bioderma ma bdb opinie, ale już sama nie wiem. Ja właśnie też używam krem na dzien Avene Hydrance Optimale spf 20 i jest ok, ale biorac pod uwage ze uzywam differinu to chciałam jakas wiekszą ochorne zeby nie bawić się potem z przebarwieniami. Ale wizja kolejnych 40-60zł w błoto mnie nie zachęca (a próbki dostaje z trudem..). Po LRP leczyłam sie 3 tyg u derm (podrażnienie mega!) po tym Soraya spf 45 mam dopiero teraz po 2 tyg jakos moja twarz doszla do "siebie".
Kończy mi sie ten kremik Avene i za tydzien kupie chyba go ponownie i przestane rozmyslac o "wysokich filtrach" bo jak piszesz- nie warto..

Jeszcze tak na maginesie, dziewczyny w temacie kosmetyki naturalne pisały mi, że moge reagowac podraznieniem/wysypem na jakis filtr w efekcie połaczenia jego skladników ze składnikami np pudru lub podkladu, ktory nakładam NA filtr.
No ale błagam.. teraz analizowac wszystko od nowa? juz sama nie wiem.

Zazdroszcze okropnie dziewczynom ktore wstaja rana, nakladaja Avenke lub Antheliosa z LRP , puder i wychodza z domu. Wracaja i nic sie nie dzieje.
Przepraszam za OT - ja uzywam tej pierwszej Biodermy i jak dotad to jedyny filtr, ktory nie robi mi kuku, a niestety ze wzgledu na zabiegi kosmetyczne musze filtry stosowac. Po Avene mialam na twarzy taka jakby kaszke, cos strasznego, po LRP wyskakiwaly wielkie gule a po Biodermie nic, ja jestem z niej zadowolona
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 10:16   #3299
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Przepraszam za OT - ja uzywam tej pierwszej Biodermy i jak dotad to jedyny filtr, ktory nie robi mi kuku, a niestety ze wzgledu na zabiegi kosmetyczne musze filtry stosowac. Po Avene mialam na twarzy taka jakby kaszke, cos strasznego, po LRP wyskakiwaly wielkie gule a po Biodermie nic, ja jestem z niej zadowolona
a ja sądziłam że tylko mi się przytrafiają takie wpadki filtrowe. patrze przede wszystkim na uva-ppd dlatego mimo wszystko się nie skusze na ten pierwszy. rarrka90 daj znać jak na Tobie sie sprawuje ten filtr jesli sie zdecydujesz.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 11:00   #3300
Justyna3011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość

Dzięki bardzo ściągawkę, jest bardzo kusząca i przydatna
Justyna3011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.