Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-16, 11:49   #1951
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah
Dziękuje za analizę
A co do toniku z tej firmy to nie polecam. Zapycha !!
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 15:32   #1952
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Btw, co robi Cetearyl Alcohol, bo zauwazylam ze pojawia sie w weilu kosmetykach, ktore moja skora lubi, ale moze to przypadek
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Alcohol sluży jako konserwant. Jeśli chodzi o sklad, to nie dla alergików i wrażliwców.
Cetearyl Alcohol to nie alkohol, ale emolient - nawilża i zapobiega utracie wody przez skórę. Konserwantem jest Alcohol Denat. To jest bardzo znacząca różnica.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 18:24   #1953
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Cetearyl Alcohol to nie alkohol, ale emolient - nawilża i zapobiega utracie wody przez skórę. Konserwantem jest Alcohol Denat. To jest bardzo znacząca różnica.

Raczywiście, dziekuję za informację. Nie jestem ekspertem, staram się pomóc na tyle na ile potrafię. Proszę mnie poprawiać w razie czego.

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
witam, prosze o analizę skladu oraz o informajcę czy w wieku 30 lat moge je uzwać bez szkody dla skóry. Dodam od siebie ze widzę efekty działania - chcialabym się tylko dowiedzieć czy te składniki sa ok dla mnei.

DAX, Perfecta Odnowa 50+, Ekspresowo liftingujące serum

INCI: AQUA, HYDROGENATED POLY-1-DECENE, ALGAE EXTRACT, PULLULAN, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, TRIFOLIUM PRATENSE EXTRACT, BUTYLENE GLYCOL, LECITHIN, PROPYLENE GLYCOL, GLYCOSPHINGOLIPIDS, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ACRYLATES / C10-C30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CARBOMER, SODIUM HYDROXIDE, ETHYLPARBEN, METHYLPARBEN, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1, 3-DIOL, DISODIUM EDTA, PARFUM

działanie: Wysoko skoncentrowane serum ekspresowo napinające zwiotczałą skórę i wygładzające głębokie zmarszczki. Zawiera AlgaLIFT, który znakomicie ujędrnia, natychmiastowo i długotrwale liftinguje oraz stymuluje produkcję kolagenu typu I. Fitoestrogeny z kwiatu koniczyny, stymulują odbudowę komórek skóry wypełniając zwiotczałą skórę od wewnątrz i zwiększając jej gęstość. Dzięki nim ewidentnie zmniejsza się ilość, długość i głębokość nawet wyraźnie zaznaczonych zmarszczek. Ceramidy które odtwarzają naturalną barierę lipidową i odżywiają skórę niwelując jej suchość. Poprzez odbudowę naturalnej bariery ochronnej zapewniają jej perfekcyjne nawilżenie.

LIFTINGUJE • WYGŁADZA • ODBUDOWUJE SKÓRĘ

Możesz bez obaw używać, jeśli tylko Ci sluży. Zawiera jednak trochę substancji drażniących, ale nie jest przeladowany.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez antonie Pokaż wiadomość
Korah dziękuję za odpowiedź. cera z zaskórnikami, wrażliwa, łatwo sie przesusza, ale nigdy nie była tłusta. i irytujące wągry <blee> a jest może jakiś żel jaki polecasz? cena nieważna


Polecam blotko do mycia twarzy firmy Logona "Lavaerde" oraz Washbalsam Rossmann Babydream.

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a np taki sklad:

alva - rhassoul - KREM AKTYWNY

Aktywny krem Rhassoul dzięki zawartemu w nim ekstraktowi z alg morskich i Aloe Vera dostarcza i zatrzymuje naturalną wilgotność skóry.
Substancja czynna rumianku i ekstrakt z lukrecji gładkiej, a także duża zawartość naturalnych olejków eterycznych przeciwdziałaja powstawaniu pryszczy i zaskórników.

Skład:
woda, olej jojoba, emulgator, olej rzepakowy, gliceryna, wosk pszczeli, perfum, olej z kiełków pszenicy, ekstrakt z lukrecji gładkiej, olej herbaciany, algin, aloe vera, xanthan, kwas mlekowy, wit. E, bisabolol, olej z lawendy, olej beragmotowy, olej z rozmarynu, antyoxydant, olej z manuka, olej cytronelowy, potassium sorbate

INCI:
Aqua, Glyceryl Stearate SE(2), Simmondsia Chinensis Oil, Brasica Campstris Oleifera Oil(1), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate(2), Glycerin(2), Cera Alba, Parfum(2), Triticum Vulgare Exstract(2), Dipotasium Glycyrrhiate(20), Melaleuca Alternifolia Oil(1), Algin(2), Aloe Barbadensis(1), Xanthan Gum, Lactic Acid(2), Tocopheryl Acetate(2), Bisabolol(2), Lavandula Hibryda Oil(2), Citrus Aurantium Bergamia Oil(2), Rosmarinus Officinalis Oil(2), Phytic Acid(2), Leptospermum Scoparium Oil(3), Cymbopogon Nadrus Oil(2), Potassium Sorbate, Limonene(2), Citral(2), Linalool(2), Geraniol(2), Citronellol(2)

1- z certyfikowanych organicznych upraw
2- pochodzenia naturalnego
3- uprawy dziko rosnące






zaczelam szukac w Internecie i znalazlam jakas strone ze 'Zdrowymi Kosmetykami" jestem ciekawa czy naparwde istenieja takie bezpieczne idealne kosmetyki :c


Super sklad, polecam.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 19:02   #1954
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Zmysłowa Maska Owocowa DELAWELL - do rąk , stóp , ciała
sklad: Aqua, Glycerin, Malphigia Glabra Fruit Extract , Litchi Chinensis Fruit Extract, Symphytum Officinale Extract, Methyl Gluceth-20, Phenoxyethanol, Ethylhexyglucerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer , Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hydroxide, Sodium Phytate , Parfum, Ci 16185

czy można bezpiecznie stosować na ciało ?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 19:57   #1955
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Zmysłowa Maska Owocowa DELAWELL - do rąk , stóp , ciała
sklad: Aqua, Glycerin, Malphigia Glabra Fruit Extract , Litchi Chinensis Fruit Extract, Symphytum Officinale Extract, Methyl Gluceth-20, Phenoxyethanol, Ethylhexyglucerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer , Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hydroxide, Sodium Phytate , Parfum, Ci 16185

czy można bezpiecznie stosować na ciało ?


Perfumy, phenoxyetanol i pegi mogą uczulać, zależy od indywidualnej tolerancji skóry. Akryle nie sa zbyt przyjazne skórze.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 22:26   #1956
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah - naprawde?? myslisz ze mnie nie pozapycha?? Strasznie potrzebuje czegos nawilzajacego ale nie zapychajacego ani nie robiacego krzywdy
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 23:13   #1957
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Korah - naprawde?? myslisz ze mnie nie pozapycha?? Strasznie potrzebuje czegos nawilzajacego ale nie zapychajacego ani nie robiacego krzywdy

Nawilży na pewno. Nie zawiera żadnych toksyn, sklad jest czyścutki, samo dobro. Oczywiście zdażają sie alergicy na naturalne roślinne wyciagi, ale jesli nim nie jesteś, to z czystym sumieniem polecam. Wydaje się być dosyć treśćiwy, jednak stosowany cieńką warstwą i przy regularnym oczyszczaniu cery nie powinien zapchać. Cżesto przy naturalnych kosmetykach moze wystąpić chwilowe zapychanie, ale to jest tylko to, że cera będzie się sama oczyszczać, taki detoks. Cera musi przywyknąć do innej pielęgnacji. Przy pielęgnacji bez wspomagania chemicznego, skóra sama zaczyna pracować na swoje piękno. Chemiczne dodatki w kosmetykach drogeryjnych rozleniwiają skórę, wykonują pseudo-czynnosci wspomagajace jej regenerację, a tak naprawde nie robią nic i skóra tez przestaje się bronić. Ekokosmetyki stymulują skórę i pobudzają do samoodnowy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 09:12   #1958
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

i kolejny krem mam pod lupe zjaja rozany krem intensywnie nawilzajacy do cery dojrzalej suchej ...
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Trigliceride, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Dimethicone, Butyropsermum Parkii Butter, Cyclopantasiloxane, Rosa Canina Fruit Oil, Hydrogenated Vegatable Oil, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Olea Europaea Fruit Oil, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Steareth-2, Cetearyl Alcohol, Methylsilanol Hydroxyproline Aspartate, Panthenol, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactid Acid, BHA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3Diol, Diazolidynyl Urea, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Geraniol, Citronellol, Citric Acid, Cl 16035 (17.02.2010)
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 09:52   #1959
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah - dzięki , czyli na ciało lepiej sobie darować ?

jeszcze prosze o taką analize:
ZIAJA PRO MASKA ŚCIĄGAJĄCA Z GLINKĄ ZIELONĄ program oczyszczający do cery trądzikowej
Składniki: Aqua, Octydodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Illite , Cetyl Alcohol, Glycerin, Dimenhicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (with Hazel) Leaf Extract, Salvia Officinalis (sage) Extract, Titanium Dioxide, Panthenol, Diazollidinyl Urea, Phenoxyethanol , Methylparaben, Propylparaben , 2-Bromo2-NItropropane-1, 3 -Diol, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid, Ci42090

pisząc skład nie wydaje mi sie by był dobry do cery trądzikowej - sama sprawdziłam na swojej twarzy i dziwie sie ze to seria gabinetowa - ale mogę sie mylić ??
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 10:09   #1960
tristen
Raczkowanie
 
Avatar tristen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 443
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę kogoś znającego się na składach o doradzenie czy krem do prostowania o takim skłądzie może zaszkodzić moim włosom
- woda
- olej mineralny
- wazelina biała
- glikol propylenowy
- wodorotlenku sodu
- collagen – cocodimonium hydroxypropyl hydrolized
- lanolina
- laktoza

niestety nie wiem jakie są ilości danych skłądników w takiej formie dostałam informacje od sprzedawcy kosmetyku
i czy zadziała to prostowanie (czasowe trwałe)
__________________
"[...]ja właśnie płakałam. Nie po wierzchu. Czułam coś takiego, jakby z drugiej strony moich oczu, łzy do wewnątrz mnie spływały. Doświadczył pan może takiego płaczu?"

Etorebeczkowy kod zniżkowy !
8aaea585
tristen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 10:16   #1961
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o analizę kremu ochronnego na zimę z lipidami spf 15 IWOSTIN Sensitia
Inci/składniki: Aqua, Iwonicz Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Mineral Oil (Liquid Paraffin), Butyl Methoxydibenzoylmethane, Macadamia Ternifolia Oil, Microwax, Methylmetacrylate Crosspolymer, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Butylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Asorbic Acid, Ascorbyl Palmitate.
Ten krem to mój i uzywam go od grudnia. Ostatnio mam problemy z trądzikiem. Po miesiącu nie widze nadmiaru trądziku, ale trochę zaczyna się skóra łuszczyc na nosie miedzy brwiami.
Krem ten zapycha ?
Jesli tak to jakiego odpowiednika szukać na zimę ?
Będę wdzieczna.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 10:36   #1962
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
i kolejny krem mam pod lupe zjaja rozany krem intensywnie nawilzajacy do cery dojrzalej suchej ...
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Trigliceride, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Dimethicone, Butyropsermum Parkii Butter, Cyclopantasiloxane, Rosa Canina Fruit Oil, Hydrogenated Vegatable Oil, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Olea Europaea Fruit Oil, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Steareth-2, Cetearyl Alcohol, Methylsilanol Hydroxyproline Aspartate, Panthenol, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactid Acid, BHA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3Diol, Diazolidynyl Urea, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Geraniol, Citronellol, Citric Acid, Cl 16035 (17.02.2010)


Kremik wydaje się być bardzo odżywczy. Powinien dobrze nawilżać. Sklad ma średni, ocenilabym go na 4-/3+, bo jednak nie jest dla alergików i wrażliwców. Może się dlugo wchlaniać.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Korah - dzięki , czyli na ciało lepiej sobie darować ?

jeszcze prosze o taką analize:
ZIAJA PRO MASKA ŚCIĄGAJĄCA Z GLINKĄ ZIELONĄ program oczyszczający do cery trądzikowej
Składniki: Aqua, Octydodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Illite , Cetyl Alcohol, Glycerin, Dimenhicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (with Hazel) Leaf Extract, Salvia Officinalis (sage) Extract, Titanium Dioxide, Panthenol, Diazollidinyl Urea, Phenoxyethanol , Methylparaben, Propylparaben , 2-Bromo2-NItropropane-1, 3 -Diol, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid, Ci42090

pisząc skład nie wydaje mi sie by był dobry do cery trądzikowej - sama sprawdziłam na swojej twarzy i dziwie sie ze to seria gabinetowa - ale mogę sie mylić ??


Niestety sklad nie za ciekawy, typowy produkt do gabinetów, który zastosowany raz daje spektakularny efekt, natomiast na wlasny użytek do częstego stosowania nie polecam. Zaszkodzi cerze trądzikowej. JeSli zależy Ci na glince to może warto wypróbowac czystą glinkę? Również dziala ściagająco i oczyszczajaco. Pomaga w dużym stopniu i można ją stosowac do woli.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-17 o 10:39
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 10:39   #1963
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

korah dzieki w takim razie szukam kremu dalej musi byc przynajmniej na 4+
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 10:54   #1964
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez tristen Pokaż wiadomość
proszę kogoś znającego się na składach o doradzenie czy krem do prostowania o takim skłądzie może zaszkodzić moim włosom
- woda
- olej mineralny
- wazelina biała
- glikol propylenowy
- wodorotlenku sodu
- collagen – cocodimonium hydroxypropyl hydrolized
- lanolina
- laktoza

niestety nie wiem jakie są ilości danych skłądników w takiej formie dostałam informacje od sprzedawcy kosmetyku
i czy zadziała to prostowanie (czasowe trwałe)

Czy to jest na pewno caly sklad? Ciężko przewidzieć. Nie powinien raczej zaszkodzić, chociaż wg mnie jest obciążajacy. Co do dzialania prostujacego to nie mam pojęcia.

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Prosze o analizę kremu ochronnego na zimę z lipidami spf 15 IWOSTIN Sensitia
Inci/składniki: Aqua, Iwonicz Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Mineral Oil (Liquid Paraffin), Butyl Methoxydibenzoylmethane, Macadamia Ternifolia Oil, Microwax, Methylmetacrylate Crosspolymer, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Butylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Asorbic Acid, Ascorbyl Palmitate.
Ten krem to mój i uzywam go od grudnia. Ostatnio mam problemy z trądzikiem. Po miesiącu nie widze nadmiaru trądziku, ale trochę zaczyna się skóra łuszczyc na nosie miedzy brwiami.
Krem ten zapycha ?
Jesli tak to jakiego odpowiednika szukać na zimę ?
Będę wdzieczna.

Nie jest to krem do cery tlustej, ani sklonnej do wyprysków. Wlasciwie do żadnej cery. Krem na odstrzal. Odradzam. co do odpowiednika to w tej chwili mnie pamięć zawiodla, napisze na pv jeśli cokolwiek mi wpadnie do glowy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 11:20   #1965
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziekuje Korah za analizę kremu. Producent napisał, ze krem jest odpowiedni do cery wrazliwej skłonnej do podrażnien. aha i, ze przetestowany na dzieciach i niemowlętach. Hah Reklama...
Dzięki raz jeszcze.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 12:38   #1966
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bernadka - jak dla mnie to ten krem jest niezly, przede wszystkim zgodny z nazwa - ochronny na mroz. jak bedziesz jechala na narty, to mozna buzie posmarowac, ale na codzien na zime? ja bym sie bala zapchania i swiecenia :P
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 14:20   #1967
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziekuje za analize Korah, powoli pozbywam sie nie pożądanych kosmetyków i wychodzi że mało co dobrego jest ogólnie dostepne w sklepach i aptekach
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 14:58   #1968
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu masła do ust firmy Korres (Korres Lip Butter).

Ingredients EU (USA): Polybutene, Trimethylolpropane Triisostearate, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, Polyethylene, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Sucrose Tetrastearate Triacetate, Mica, Jasminum Grandiflorum Flower Cera (Jasminum Grandiflorum (Jasmine) Flower Wax), Tocopherol, Aroma (Flavor), Ascorbyl Palmitate, Oryza Sativa Cera (Oryza Sativa (Rice) Bran Wax), Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Extract, Linalool, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77492 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides), CI 15850 (Red 7 Lake).

Zwłaszcza Polibutene na 1 miejscu dość mocno mnie zastanawia...
Podbijam.

Korah, proszę o pomoc. Staram się zrobić remanent w kosmetykach, zwłaszcza w tych, które nakładam na usta i będę wdzięczna za pomoc.
__________________
wszystkowątek
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 16:28   #1969
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Podbijam.

Korah, proszę o pomoc. Staram się zrobić remanent w kosmetykach, zwłaszcza w tych, które nakładam na usta i będę wdzięczna za pomoc.

Mozesz uzywać bez obaw. Polybutene jest bazą maselka dającą poślizg i wygladzenie. Nie jest uznany za toksyczny. Często występuje w zastepstwie olejów mineralnych. Poza tym sklad czysty.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 17:12   #1970
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

anka.d
A znasz jakiś odpowiednik, by stosowac na codzien w zimie kremik ?
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 21:39   #1971
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

SERDECZNIE UŚMIECHAM SIĘ O ANALIZĘ!


uzywam differinu złuszczjacego od derm i potrzebuje jakis mocny filtr.
zastanawiam się nad tym:


Bioderma, Photoderm AR SPF 50 / UVA 33
Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil, glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. ethylparaben


LRP Anthelios mnie zapach i podraznił.
Czy ten zawiera jakies komedogenne składniki?

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Vichy, Capital Soleil Fluide (Ecran Ultra-Fluide) SPF60/PPD20

Skład: aqua - cyclopentasiloxane - isononyl isononanoate - octocrylene - alcohol denat., dicaprylyl carbonate - cyclohexasiloxane - glycerin - titanium dioxide - butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine - dimethicone - propylene glycol - peg-30 dipolyhydroxystearate, silica - nylon-12 - polymethylsilsesquioxane- drometrizole trisiloxane- ethylhexyl triazone-isobutylparaben- glycine soja - terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, triethanolamine - methylparaben - diphenyl dimethicone - alumina - phenoxyethanol - tocopherol, propylparaben - lauryl peg/ppg-18/18 methicone - pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, ethylparaben - butylparaben
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 21:51   #1972
Kropla milosci
Raczkowanie
 
Avatar Kropla milosci
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 98
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o sprawdzenie kosmetyku pod wzgledem wlasciwosci przeciwzmarszczkowych.
Pielęgnujący krem na dzień z wyciągiem z białej herbaty i olejem karanja My Age - Lavera
sklad:
Water,Olea Europaea (Olive) Fruit Oil,Alcohol,Glycerin,Squa lane,Pongamia Glabra Seed Oil,Sodium Lactate,Cetyl Alcohol,Cetearyl Alcohol,Rhus Verniciflua Peel Wax,Butyrospermum Parkii (Shea Butter),Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,Camellia Sinensis Leaf Extract,Aloe Barbadensis Leaf Juice,Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil,Ubiquinone,Sodium Hyaluronate,Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract,Cichorium Intybus (Cichory) Root Extract,Maltose,Algae,Mag nesium Gluconate,Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract,Maltodextrin,Sili ca,Lecithin,Lysolecithin, Hydrogenated Lecithin,Hydrogenated Palm Glycerides,Brassica Compestris (Rapeseed) Sterols,Xanthan Gum,Tocopherol,Ascorbyl Palmitate,Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil,Fragrance (Parfum),Limonene,Linaloo l,Benzyl Salicylate,Citronellol,Ge raniol,Citral.
100% składników naturalnych, kosmetyk wegański.
Biała herbata
- przeciwdziała wolnym rodnikom
Olej karanja
- zapobiega powstawaniu plam, chroni przed promieniowaniem UV
Kwas hialuronowy - zatrzymuje wodę w skórze i wypełnia zmarszczki
Koenzym Q10 - ujędrnia skórę poprzez stymulację aktywności komórkowej
Cova Btrox - wzmacnia i zapewnia optymalne nawilżenie skórze dojrzałej.
Zawiera naturalne składniki roślinne pochodzące z upraw ekologicznych, kontrolowanych dzikich zbiorów i z własnej produkcji.
Serdecznie dziekuje!
Kropla milosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 00:29   #1973
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Hej,
Co w tych kremach jest szkodliwe? I czy poziom szkodliwości jest wysoki dla skóry? Czy nadają się do cery suchej/odwodnionej?

Oceanic, AA Ultra Nawilżanie, Krem intensywnie nawilżający do cery suchej

Skład: Aqua, Glycerin, Di-C12-13 Alkyl Malate, Isodecyl Neopentanoate, Paraffinum Liquidum, Arachidyl Alcohol, Betaine, Squalane, Xylitylpolyglucosides, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Xylitan, Xylitol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Cyclopentasiloxane, Parfum, Allantoin, Methylparaben, Propylene Glycol, Durvillea Antarctica, Methylisothiazolinone.

oraz krem

Dax Cosmetics Perfecta nawilżanie
na noc

Skład: Aqua, Hydrogenated Poly-1-Decene, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glycerin, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Panthotenate, Amino Acids, Carnitine, Ubiquinone, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051
kremy mają dobre opinie na kwc, a ich opisu jeszcze nie było, więc podbijam
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 11:50   #1974
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę kremu PHARMACERIS ALBUCIN SPF 40 krem wybielający na dzień 30 ml

Składniki INCI:
Aqua, Octocrylene, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Paraffinum Liquidum, Sucrose Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Tocopheryl Acetate, Sucrose Stearate, Niacinamide, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Triethanolamine, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Allantoin, Blend of Canadian Rumex species (Rumex occidentalis), Dextran, Nonapeptide-1, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum

Krem ogólnie był analizowany, ale nigdzie nie znalazłam informacji o stabilności filtrów oraz o analizie składu pod kątem cery naczynkowej.


Pod kątem cery naczynkowej proszę też o analizę Missha, M Perfect Cover BB Cream SPF 42 PA+++

Skład: Water(Aqua), Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Mineral Oil, Phenyl Trimethicone, Talc, Arbutin, Hydrolyzed Collagen, Dimethicone, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Squalane, Adenosine, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, PEG-10 Dimethicone, Polyethylene, Beeswax(Cera Alba), Glycerin, Propylene Glycol, Caviar Extract, Algae Extract, Rosa Canina Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Fagus Sylvatica Bud Extract, Ceramide 3, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Chloride, Fragrance(Parfum), Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol. May contain: Titanium Dioxide(CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

Bo jeśli chodzi o ochronę - to ktoś już się wypowiadał, że jest niestabilny

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 12:02   #1975
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mozesz uzywać bez obaw. Polybutene jest bazą maselka dającą poślizg i wygladzenie. Nie jest uznany za toksyczny. Często występuje w zastepstwie olejów mineralnych. Poza tym sklad czysty.
Dziękuję.
__________________
wszystkowątek
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 14:35   #1976
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy może mnie tu coś zapchać ? Bo przybyło mi ostatnio sporo krostek i już nie wiem czym to jest spowodowane

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1

Rossmann, Rival de Loop Krem na dzień z ekstraktem z figi kaktusowej
Skład: Aqua, Octocrylene, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Limnanthes Alba Seed Oil, Opuntia Streptacantha Stem Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbitol, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii Butter, Tocopheryl Acetate, Pentylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Lactate, Hydrogenated Lecithin, Canola Oil, Squalane, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Lecithin, Cyclohexasiloxane, Urea, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceramide 3, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lactic Acid, Serine, Parfum, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 18:54   #1977
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

proszę o radę: które mydełko bardziej nadaje się do twarzy? (tłustej, trądzikowej, naczynkowej) Którekolwiek się nadaje?

Pierwsze mydło: Aqua, Olea Europea, Laurus Nobilis, Sodium Hydroxide, Arome Orient

Drugie mydło: Olive Oil, Aqua, Sodium Hydroxide, Thymus vulgaris, Thymus vulgaris oil.
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 22:05   #1978
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
SERDECZNIE UŚMIECHAM SIĘ O ANALIZĘ!


uzywam differinu złuszczjacego od derm i potrzebuje jakis mocny filtr.
zastanawiam się nad tym:


Bioderma, Photoderm AR SPF 50 / UVA 33
Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil, glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. ethylparaben


LRP Anthelios mnie zapach i podraznił.
Czy ten zawiera jakies komedogenne składniki?

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Vichy, Capital Soleil Fluide (Ecran Ultra-Fluide) SPF60/PPD20

Skład: aqua - cyclopentasiloxane - isononyl isononanoate - octocrylene - alcohol denat., dicaprylyl carbonate - cyclohexasiloxane - glycerin - titanium dioxide - butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine - dimethicone - propylene glycol - peg-30 dipolyhydroxystearate, silica - nylon-12 - polymethylsilsesquioxane- drometrizole trisiloxane- ethylhexyl triazone-isobutylparaben- glycine soja - terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, triethanolamine - methylparaben - diphenyl dimethicone - alumina - phenoxyethanol - tocopherol, propylparaben - lauryl peg/ppg-18/18 methicone - pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, ethylparaben - butylparaben

Obydwa są dość ryzykowne w kwestii zapychania, jednak Photoderm jest bezpieczniejszy.

Do bernadka20: Jeżeli chodzi o konkretną ochronę UV, to pomyśl o Filtrach Avene do swojego typu cery. Ochronę dają także naturalne olejki roślinne, także zawarte w kremach, np Weleda, Lavera, Anne Marie Borlind, jak i nakladany sam czysty olejek.

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Kropla milosci Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o sprawdzenie kosmetyku pod wzgledem wlasciwosci przeciwzmarszczkowych.
Pielęgnujący krem na dzień z wyciągiem z białej herbaty i olejem karanja My Age - Lavera sklad:
Water,Olea Europaea (Olive) Fruit Oil,Alcohol,Glycerin,Squa lane,Pongamia Glabra Seed Oil,Sodium Lactate,Cetyl Alcohol,Cetearyl Alcohol,Rhus Verniciflua Peel Wax,Butyrospermum Parkii (Shea Butter),Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,Camellia Sinensis Leaf Extract,Aloe Barbadensis Leaf Juice,Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil,Ubiquinone,Sodium Hyaluronate,Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract,Cichorium Intybus (Cichory) Root Extract,Maltose,Algae,Mag nesium Gluconate,Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract,Maltodextrin,Sili ca,Lecithin,Lysolecithin, Hydrogenated Lecithin,Hydrogenated Palm Glycerides,Brassica Compestris (Rapeseed) Sterols,Xanthan Gum,Tocopherol,Ascorbyl Palmitate,Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil,Fragrance (Parfum),Limonene,Linaloo l,Benzyl Salicylate,Citronellol,Ge raniol,Citral.
100% składników naturalnych, kosmetyk wegański.
Biała herbata - przeciwdziała wolnym rodnikom
Olej karanja - zapobiega powstawaniu plam, chroni przed promieniowaniem UV
Kwas hialuronowy - zatrzymuje wodę w skórze i wypełnia zmarszczki
Koenzym Q10 - ujędrnia skórę poprzez stymulację aktywności komórkowej
Cova Btrox - wzmacnia i zapewnia optymalne nawilżenie skórze dojrzałej.
Zawiera naturalne składniki roślinne pochodzące z upraw ekologicznych, kontrolowanych dzikich zbiorów i z własnej produkcji.
Serdecznie dziekuje!

Tak. Bierz, nie pytaj.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 22:16   #1979
blau
Rozeznanie
 
Avatar blau
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z Internetu ;))
Wiadomości: 858
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę kremu (maści) Olive Oil Cream,
Producent:
BIOCOSMETICS


Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Olea Europaea Oil, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisithiazolinone.




Działanie Idealna do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Oliwa jest źródłem kwasów oleionowego oraz linolowego i witaminy E. Olej z oliwy regeneruje strukturę skóry, chroni ją przed utratą wilgoci, działa łagodząco i kojąco.


Dziękuję z góry!
__________________

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 22:29   #1980
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
kremy mają dobre opinie na kwc, a ich opisu jeszcze nie było, więc podbijam

Sklady nie zachwycają, ten pierwszy napewno jest lagodniejszy, ale i mniej odżywczy. Zawierają parabeny, akryle, parafine, pegi, silikony, triethanolamine, perfumy, wszystko to drażni skórę, zwlaszcza wszystko to naraz.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę kremu PHARMACERIS ALBUCIN SPF 40 krem wybielający na dzień 30 ml

Składniki INCI:
Aqua, Octocrylene, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Paraffinum Liquidum, Sucrose Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Tocopheryl Acetate, Sucrose Stearate, Niacinamide, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Triethanolamine, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Allantoin, Blend of Canadian Rumex species (Rumex occidentalis), Dextran, Nonapeptide-1, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum

Krem ogólnie był analizowany, ale nigdzie nie znalazłam informacji o stabilności filtrów oraz o analizie składu pod kątem cery naczynkowej.


Pod kątem cery naczynkowej proszę też o analizę Missha, M Perfect Cover BB Cream SPF 42 PA+++

Skład: Water(Aqua), Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Mineral Oil, Phenyl Trimethicone, Talc, Arbutin, Hydrolyzed Collagen, Dimethicone, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Squalane, Adenosine, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, PEG-10 Dimethicone, Polyethylene, Beeswax(Cera Alba), Glycerin, Propylene Glycol, Caviar Extract, Algae Extract, Rosa Canina Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Fagus Sylvatica Bud Extract, Ceramide 3, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Chloride, Fragrance(Parfum), Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol. May contain: Titanium Dioxide(CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

Bo jeśli chodzi o ochronę - to ktoś już się wypowiadał, że jest niestabilny

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.


Obydwa są niestabilne. Obydwa nie nadają się do cery naczyńkowej, zwlaszcza ten drugi. Odradzam.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.