Kolczyk w pępku? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-25, 17:57   #211
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: kolczyk w pępku - kiedy znowu ?

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Skąd przekonanie, że woda z solą ma jakieś cudowne właściwości gojące? Owszem, sól w stężeniu 0,9% (czyli sól fizjologiczna) jest polecana do pielęgnacji świeżych przekłuć, ale to ze względu na to, że jest pakowana sterylnie i jest neutralna dla organizmu - natomiast nie ma żadnych właściwości przyspieszających gojenie. Jeśli dziurka się już zasklepiła to nie ma sensu jej niczym moczyć, organizm sam sobie znakomicie poradzi z gojeniem.
Może źle się wyraziłam. Oczywiście, ze przemy3a się przekłócie świerze i wtedy sie ładnie wszytsko zasklepia, wiem przeciez, ze nie przyśpiesza gojenia bo wtedy na każdą ranę by sobie każdy tak przemywał wodą z solą.
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 08:35   #212
madzia575
Raczkowanie
 
Avatar madzia575
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Niderlandy
Wiadomości: 139
Dot.: kolczyk w pępku

zgadzam sie zupełnie z postem loli20 , opisała wszystko dokładnie
ja robiłam kolczyk u kosmetyczki, babrało mi się około 5 miesiecy, miałam juz dosć , az w koncu skusiłam sie na oscenisept i on ostatecznie wygoił
madzia575 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 08:38   #213
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: kolczyk w pępku - kiedy znowu ?

z doswiadczenia wiem ze po przekluciu w tak krotkim czasie jaki byl u ciebie moze byc jeszcze opuchlizna i rozstaw dziurek moim zdaniem zmniejszylby sie jesli bys wsadzila inny kolczyk bo ten ci sciskal. zamiast wyjmowac i przekluwac jeszcze raz radzilabym kolczyk z dluzszym pretem wlozyc. u wielu osob po dluzszym czasie nawet rok rozstaw dziurek jest mniejszy i pozniej sie okazuje ze za maly... no ale teraz to juz za pozno :P
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 11:00   #214
wizazanka150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 10
Dot.: kolczyk w pępku - kiedy znowu ?

być może była opuchlizna, ale wydaje mi się, że druga dziurka była za daleko. tydzień to może zbyt mało czasu, ale druga dziurka już świetnie się zagoiła, a na pierwszej jest jeszcze strup, ale kanał jest słabo wyczuwalny, jedynie zgrubienia przy dziurkach, więc wszystko jest na dobrej drodze
wizazanka150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 13:13   #215
slave_of_rock
Raczkowanie
 
Avatar slave_of_rock
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: laptop na kolanach:)
Wiadomości: 80
Dot.: kolczyk w pępku - kiedy znowu ?

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
slave_of_rock, źle mnie chyba zrozumiałaś - nie mówię, żeby nie stosować nic na świeże przekłucie, tylko że w przypadku wyjęcia kolczyka po zasklepieniu się dziurki nie trzeba niczym przemywać a do świeżych przekłuć poleca się Octenisept i sól fizjologiczną.
Wiem wiem, dlatego z Tobą się zgadzam - kiedy coś już się samo goi to znaczy, że organizm sobie z tym radzi. Podałam tylko przykład specjalisty od kłucia, który stwierdził, że paćkanie czegoś na dobrze gojące się rany jest bez sensu. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
__________________
"thrown to the wolves in the minds of your enemies
in the minds of your enemies
and i'm stone in the eyes of your foolishness (...)
and i'm nothing more than a line in your book"

slave_of_rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 18:48   #216
madziuniaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar madziuniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 123
GG do madziuniaaaaa
Dot.: kolczyk w pępku

czesc dziewczyny... mam pytanie chce sobie zrobic kolczyk w pepku .... i zastanawiam sie czy bede mogła nosic kolczyk ze stali chirurgiczej ... <ogólnie moge nosic tylko srebro i zloto> , martwie sie ze mnie uczuli , mam duzo takich zwyklych kolczykow i mnie uczulaja po kilku godzinach ale jak przełoże na srebrne problem znika ... jak myslicie bede miec z tym problemy ?
__________________
A dużo masz jeszcze tych marzeń? Jedno






madziuniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 07:23   #217
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: kolczyk w pępku

wogóle zgodnie EU Nickel directive na swieże przekłucie powinien byc zakładany matriał nie uwalniający dużel ilości soli niklu-stal w tym momencie odpada
polecam tytang23 lub bioplast w połaczeniu z tytanem
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 15:51   #218
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez madziuniaaaaa Pokaż wiadomość
zastanawiam sie czy bede mogła nosic kolczyk ze stali chirurgiczej ... <ogólnie moge nosic tylko srebro i zloto> , martwie sie ze mnie uczuli
Na świeże przekłucie stal się nie nadaje, tak jak już Miss Venflon pisała. Ale jak całkowicie wygoisz kolczyk to będziesz mogła spróbować, czy będziesz mogła nosić stal.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 16:58   #219
Tifany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: kolczyk w pępku

Witam !
Przebiłam sobie pępek w styczniu. Dzisiaj rano skórka na pępku zaczęła mi schodzi. Miałam wrażenie jakby skóry było mniej niż wczoraj. Podejrzewam migrację. Oto link do zdjęcia : http://iv.pl/images/919456501330092...
Proszę o możliwie najszybszą odpowiedź; )
Tifany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 18:57   #220
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez Tifany Pokaż wiadomość
Podejrzewam migrację.
Niestety to bardzo prawdopodobne.. radzę kolczyk wyjąć, bo jak skóra zdąży się przerwać to będzie paskudna blizna. Jak się całkowicie wygoi będziesz mogła ponownie przekłuć.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 22:21   #221
Tifany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: kolczyk w pępku

Dzieki
A mogę wiedzieć co jest przyczyną migracji kolczyka ?
Nie chcę by po ponownym przekuciu to się powtórzyło
Tifany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 23:00   #222
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez Tifany Pokaż wiadomość
A mogę wiedzieć co jest przyczyną migracji kolczyka ?
Nie chcę by po ponownym przekuciu to się powtórzyło
Nie ma jednej przyczyny, po prostu u niektórych tak się dzieje. Napewno można zmniejszyć ryzyko migracji poprzez noszenie odpowiedniej biżuterii, w przypadku pępka np niezbyt ciężkiej (a więc na co dzień niekoniecznie długiej, z zawieszkami) oraz o odpowiedniej długości. Przy ponownym przekłuciu ryzyko migracji może być mniejsze przez to, że tkanka bliznowata po poprzednim kolczyku utrudnia ten proces.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 23:18   #223
Tifany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: kolczyk w pępku

Mhm. Jeśli pępek po drugim przebiciu ładnie mi się zagoi to przy noszeniu cięższych, wiszących kolczyków wciąż może dojść do migracji ? Czy dzieje się to tylko przy gojeniu ?
Tifany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 19:37   #224
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez Tifany Pokaż wiadomość
Jeśli pępek po drugim przebiciu ładnie mi się zagoi to przy noszeniu cięższych, wiszących kolczyków wciąż może dojść do migracji ? Czy dzieje się to tylko przy gojeniu ?
Do migracji może dojść również i po 10 latach od przekłucia - więc niestety tak, również po wygojeniu.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 11:13   #225
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: kolczyk w pępku - kiedy znowu ?

Cześć
Muszę powiedzieć, że jestem lekko zszokowana, tym, że można przebić pępek z blizną -do tej pory uważałam, że nie powinno się tego robić i ogólnie, że salony piercingu nie chcą tego robić!!! Gdzieś wyczytałam
A sama mam bliznę, taką już trzyletnią -miałam kolczyk, ale po jakimś miesiącu mi wypadł (aktywnie uprawiałam sport)i już nie mogłam włożyć go z powrotem zresztą robiła mi go koleżanka w liceum (teraz myślę, jakie to było głupie -mogłam złapać żółtaczkę i inne gorsze rzeczy) i złapała za mało skóry i kolczyk był za długi, a krótszych niż też co miałam nie widziałam nigdzie

i teraz myślę -przebijać? tylko się zastanawiam, czy nie będzie powikłań z przebijania blizny -bo w mojej wyobraźni wygląda to strasznie bo w środku mam takie zgrubienie
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 11:33   #226
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: kolczyk w pępku - kiedy znowu ?

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Cześć
Muszę powiedzieć, że jestem lekko zszokowana, tym, że można przebić pępek z blizną -do tej pory uważałam, że nie powinno się tego robić i ogólnie, że salony piercingu nie chcą tego robić!!! Gdzieś wyczytałam
A sama mam bliznę, taką już trzyletnią -miałam kolczyk, ale po jakimś miesiącu mi wypadł (aktywnie uprawiałam sport)i już nie mogłam włożyć go z powrotem zresztą robiła mi go koleżanka w liceum (teraz myślę, jakie to było głupie -mogłam złapać żółtaczkę i inne gorsze rzeczy) i złapała za mało skóry i kolczyk był za długi, a krótszych niż też co miałam nie widziałam nigdzie

i teraz myślę -przebijać? tylko się zastanawiam, czy nie będzie powikłań z przebijania blizny -bo w mojej wyobraźni wygląda to strasznie bo w środku mam takie zgrubienie
ja sobie juz tyle razy przebijałam kolczyk w pępku, że szok. Pierwszy raz w gimnazuj w salonie a potem to juz sama sobie przebijałam, żadnych komplikacji nie miałam także ja nie wiedze przeciwskazań. Zalezy tylko ile czasu już masz blizne
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 11:48   #227
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: kolczyk w pępku - kiedy znowu ?

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
ja sobie juz tyle razy przebijałam kolczyk w pępku, że szok. Pierwszy raz w gimnazuj w salonie a potem to juz sama sobie przebijałam, żadnych komplikacji nie miałam także ja nie wiedze przeciwskazań. Zalezy tylko ile czasu już masz blizne
hmm... więc się chyba przejdę do jakiegoś salonu

PS napisałam, że mam 3letnią bliznę, a właśnie uświadomiłam sobie, że ją nieźle odmłodziłam -bo od pierwszej klasy liceum do dziś minęło 6 lat a nie 3
Może jak ją przebiję, to przestanie mnie denerwować -bo czasem mnie swędzi wewnątrz
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 09:21   #228
arashii
Raczkowanie
 
Avatar arashii
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 304
Kolczyk w pępku

Hejka ; ) , mam taki problem a może to nie jest problem . Otóż , wczoraj przekuwałam pępek i dziś patrzę , chciałam poruszać tym kolczykiem ale nie mogę jakby się kolczyk wrósł w skórę ? nie wiem . Też tak miałyście na początku ? potem to przejdzie jak się wygoi ? Narazie nic mi się nie papra tylko jak chce wstać lub usiąść to szczypie .
arashii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 23:35   #229
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Kolczyk w pępku

miałam podobnie jak przekłuwałam o ile dobrze pamiętam, z ranki wychodziły różne wydzieliny i to one oklejały kolczyk- polewałam go obficie spirytusem salicylowym, wszystko ładnie odmakało i wtedy ruszałam. Nie wiem, czy kosmetyczka radziłaby podobnie, bo przekłuwałam na własną rękę ale mi pomagało. Choć paprałam się z tym pępkiem pół roku, zanim się wygoił.
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 15:42   #230
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez arashii Pokaż wiadomość
papra .
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 21:09   #231
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez arashii Pokaż wiadomość
chciałam poruszać tym kolczykiem ale nie mogę jakby się kolczyk wrósł w skórę ?
Może po prostu kolczyk jest za krótki? W końcu świeże przekłucia puchną i nawet jak kolczyk tuż po przekłuciu wydawał się odpowiedniej długości po pojawieniu się opuchlizny może się okazać za krótki. Jeśli tak jest to należałoby go wymienić na dłuższy, bo w życiu tego nie wygoisz.

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
o ile dobrze pamiętam, z ranki wychodziły różne wydzieliny i to one oklejały kolczyk-
Owszem, ale te wydzieliny pojawiają się później, nie dzień po przekłuciu.

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
polewałam go obficie spirytusem salicylowym, wszystko ładnie odmakało i wtedy ruszałam. Nie wiem, czy kosmetyczka radziłaby podobnie, bo przekłuwałam na własną rękę ale mi pomagało. Choć paprałam się z tym pępkiem pół roku, zanim się wygoił.
No to się nie dziwię, że się tak długo męczyłaś - absolutnie nie stosuje się spirytusu do pielęgnacji świeżych przekłuć! Najlepszy do tego jest Octenisept oraz sól fizjologiczna z apteki.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 17:49   #232
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Kolczyk w pępku



u kosmetyczki przekluwalas?
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 18:14   #233
kamusia510
Raczkowanie
 
Avatar kamusia510
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk okolice Katowic
Wiadomości: 125
Dot.: Kolczyk w pępku

Spokojnie tak jest zawsze. Staraj się jednak nim chociaż troszke poruszać i polewać spirytusem. Chwila moment i bedzie cacy
__________________


13.09.2009 <3 Matiś


kamusia510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 19:02   #234
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez kamusia510 Pokaż wiadomość
Spokojnie tak jest zawsze. Staraj się jednak nim chociaż troszke poruszać i polewać spirytusem. Chwila moment i bedzie cacy
zadnym spirytusem!!!!!!!!!!!!!!! ! octenisept kupic w aptece i sol fizjologiczna! jak mozna sobie przekluwac cos i nie dostac info o dbaniu w trakcie gojenia sie! to tez stwierdzam, ze u kosmetyczki zrobila kolczyk... mega blad! takie rzeczy tylko w salonach piercingu sie powinno robic, a teraz "cierp cialo co chcialo"
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 15:08   #235
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Kolczyk w pępku

Nie rozumiem, co takiego złego jest w spirytusie? W końcu odkaża. Chciałabym przeczytać jakiś argument "przeciw" a nie tylko "nie i już" goiłam długo bo ocierałam paskami, ławką w szkole itd a nie od spirytusu. Jakoś wszystkie kolczyki (oprócz języka oczywiście ) nim przemywałam i żyję i goiły się normalnie. Przecież nie radzę jej lać go litrami... Aha, szałwią jeszcze można przemywać. Czy też jest be a jedynym odpowiednim środkiem jest Octenisept? ;>
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 15:13   #236
ElizaSch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 73
Dot.: Kolczyk w pępku

tak, szałwia ma działanie odkażające! polecam
ElizaSch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 15:37   #237
slomka777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Kolczyk w pępku

Przebijałam pępek rok temu u kosmetyczki i miałam podobnie do Ciebie. Miałam wrażenie jakby mi się wrósł w skórę. Kosmetyczka powiedziała mi żebym codziennie wieczorem przemywała pępek solą fizjologiczną. I faktycznie przemywałam go codziennie przez jakieś dwa tygodnie i wszystko było już ok
slomka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 16:08   #238
eaven
Raczkowanie
 
Avatar eaven
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 255
Dot.: Kolczyk w pępku

Spirytus wysusza i podrażnia ranę. Używa się octeniseptu, a do usuwania wydzielin (limfa, ewentualnie strupki z krwi na początku) soli fizjologicznej. Może nie dajesz rady nim ruszać (po co dotykasz w ogóle i ruszasz? nie przyrośnie Ci do skóry) bo jest właśnie cały z limfy?
eaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 17:35   #239
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Kolczyk w pępku

Eaven, dziękuję za merytoryczną odpowiedź po głębszym zastanowieniu stwierdzam, że masz rację. Może sama sobie wydłużyłam proces gojenia. Ale mam to już dawno za sobą
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 21:50   #240
Partycjapati
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 31
Dot.: Kolczyk w pępku

Koleżanka miała kolczyk w pępku i też bardzo długo jej się goił. Teraz po kiiilku latach zamiast kolczyka ma wielki rozstęp nad pępkiem, po ciąży i niestety u innych dziewczyn też coś takiego widziałam.
Partycjapati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.