Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 23:44   #601
arabella8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16
Exclamation Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a czy ktokolwiek z was mieszał naturalne, ziołowe farby sante albo lander czy logona?
kolor np. wiśnia burgund czy mahoń?
z naturalna henną khadi kolor ciemny czekoladowy brąz?
albo na odwrót brąz sante z mahoniem khadi....
w niewielkiej proporcji tak by uzyskać efekt refleksów...czerwonych zwłaszcza pod światło...?

a moze ktos mieszał ciemno brązową hennę z ta ktora daje odcień czerwieni czy mahoniu, by zrobic swietliste czerwone czy bordowe pasemka na włosach plus ewentulanie do tego henne indygo po to by pogłebić brąz? by pogłebic kolor?
czy ktokolwiek tego uzywał, farb sante , lander, etc , albo tej włoskiej?

i czy ktokolwiek uzywal szamponu do mycia wlosow tego francuskiego z henna, poglebiajacego i pielegnujacego kolor? np kolor ciemny braz?

i odzywki logona - tej ktora usuwa wszelkie zanieczyszczenia z wlosow przed farbowaniem ich?


---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------

dziewczyny szukam porady....
moj kolor wyjsciowy to bardzo ciemny blond
nigdy nie farbowany niczym
ani chemia
ani henna
ani ziolowymi
ani naturalnymi
ani czymkolwiek..

ja zrobilam tak kupilam kazda probke khadi
w helfy

kupilam kilka cytryn 3 duze

okolo 1.4 kazdej probki polaczylam z sokiem z cytryny - 1 czy 2 lyzeczki
trzrymalam na noc w temp. jak zalecaja
przykryta folia

pozniej dodalam jeszcze po 0.5- 1 lyzeczcesoku przed nalozeniem na kilka wlosow ..... na mala partie
na to nalozylam folie...
jak zalecaja
i poszlam spac
trzymalam cala noc albo i dluzej

nic nie wziela..

a co do wlosow to jedyny plus byl ze
one
sie tak strasznie skrecily pod folia! jak po trwalej
ale tylko 1 dzien....
czy do 1rwszego rozczesania....

a mam dziwne wlosy
ze 4 razy w zyciu zrobilam nieudana trwala...
juz tego nie chce...
i za kazdym razem to krecenie
na 2 gi dzien po trwalej popsulam....
one sa dziwne te wlosy raz byly jak druty proste
ze i trwala nie zawsze brala od razu....

ale po niej do 2 lat same sie krecily bez rozczesywania.... tak lekko ale pieknie albo srednio lekko wystarczylo ze je rozczesalam i ...klp....klap.. efekt runal....

teraz sie juz wcale nie kreca
aczkolwiek zauwazylam ze znow do momentu wziecia ich na walki i pianke
kazdego dnia jak od malego mi sie lekko kreca koncowki....czyli jak napisalam....
moge sprobowac tego dla krconych z tych porad....

plus jak je biore na walki ale ze sprayem pianka im wiecej to sie za bardzo kreca.....
sa bardzo dziwne....
i pusza

bo sa przecienkie
nad czym boleje...

ale po tej chemii aczkolwiek nie ma ani w lakierach ani piankach ani zelach ani czymkolwiek do stylizacji salicylanow ani silikonow.... a silikonow to napewno....

wiec chyba mozna ich uzywac po hennie?
bo mam taki plan by uzywac wszystkiego co sie da
razem z olejkami natulanymi kuracjami i z indii i z chemia? taft etc....
bo by byly bardziej puszyste kazdego dnia....

mi sie marzy by miec krecone pieknie dlugie loki
jak z grubych walkow od czubka glowy az po konce....
nie wiesz czy jest taka trwala? albo czy mozna zastosowac nawet plyn do trwalej super strong i na niego dac te walki?
pozniej zrobic tak samo uje to jest wtedy styling?
a pozniej jeszcze rozwichrowac te wlosy bo wiem ze jak naloze mnostwo stylizujacych srodkow i rozwichruje to wychodzi szopa wichura ale trendy jak z magzynu mody.....i to mi dobrze robi...

nie wiecie czy tego stylizacji taft etc mozna uzywac po hennie kazdego dnia?
i czy nie wysuszy albo zaszkodzi wlosom?
plus ich nie....sopowoduje wypadania?
i czy mozna po hennie zaraz robic trwala styling i inne szalone stylizujace fryzury?
i brac wlosow na walki na pianke etc?

a czy uzywalyscie moze farb naturalnych - ziolowych firm: logona lander lavera BioKap z Wloch, zawieraja henne naturalna i indygo albo basme w skladzie....

moze by tak zmieszal jedna z nich.....tez maja w skladzie indygo i henne ...z henna khadi???

albo ktos mieszal henne khadi z basma polskiego producenta???
albo z indygo khadi i ta basma polskiego prodducenta.....????

plus
jak wy rozdrabniacie henne tylko z cytryna czy i z woda przegotowana 50 stopni?
jakie proporcje?
i ile trzymacie?
pod folia recznikiem i czapka?

ja bym chciala bardzo ciemny braz chlodny czekoladowy ale mieniacy sie najlepiej z polyskiem bordowym sliwkowym purpury czy granatu = ingygo czy nawet chlodenj czerni = indygo czy mahoniowym.... ale polysk tylko pod swiatlo.....ma byc...w swietlistych refeleksach...i pod sloncem.....
moze jak sie doda indygo czy basme? albo i mehendi czy henne red = naturalna czy z amla to da efekt?

albo kolor mahon bardzo ciemny wyrazisty
mieniacy sie
albo ciemne bardzo bordo
czy burgund....
czy ciemna wisnia....
jak te z loreal casting czy niektore chemiczne sa na pudelkach....
ew z refleksami pod siatlo...czekoladowy braz czern et..co by ladnie sie dopasowalo....

i by sie ladnie mienily....
ew. kasztanowy
orzechowy
czy jasny braz
bez polysku czerwieni borda etc....
by sie ladnie mienily....


chemia sie boje malowac bo i tak sa bardzo cienkie....
mam ich malutko: (, "tyci, tyci" : ((((((((((((((((......... .........
i zniszczone....: ((((((((((((((((((....... ......................... .
plus bardzo delikatne......
i chyba tez wrazliwe................. .
np na pogode i czynniki atmosferyczne............ ...........

a jak idzie o te ziolowe z wloch czy logona lavera lander sante - te ceny to nie przelewki.... od 40 najmniej do 80 za male pudeleczko....
ja mam poldlugie wlosy takie za ramiona musza uzyc 3 pudelek... najmniej 2...
wedlug szacowan ....
ale by kolor byl mocny to chyba lepiej jak sie da 3?

plus dla wzmocnienia ponoc niektorzy uzywaja
indygo czy basmy czy czarnej henny...czy moze mehendi?

niewiem czy ktos mieszal juz farby sante czy inne ziolowe z henna w skladzie naturalne
z prawdziwa henna? jak khadi etc/////?????
to by mi cos ulatwilo....

tak w ogole to chyba musze teraz do tych farb probek dac tej wody?
50 stopni
i albo znow odlozyc
albo zaczekac 2-3 - 6 h godzin i nalozyc na wlosy.....
bo z cytryna to nie chwytaja..... : ((((

ja mam wybrane kolory wlosow wybrane z internetu..... (chemiczne farby...: ( czy fryzury tyle ze
nie wiem jak te kolory uzyskac z refleksami henna
czy basma czy mehendi....
czy indygo?
czy papryka? czy innymi srodkami...
czy z tymi farbami sante wloskimi itd naturalnymi ziolowymi je pomieszac?
itd
moglabym dac wszystko nawet zaryzykowac dla wymarzonego koloru tyle ze nie wiem czy chwyci....
co i jak....


slyszalam tez ze sie nie dodaje olejkow jakichkolwiek do henny, nawet tych z indii z henna jak amla plus, etc..........

a czy ktos dodawal smietane?, twaróg?
jajka, napar z czarnej kawy ( a co z zielona, czerwona, biala? albo...ziolowymi(jak pokrzywa, kora debu, etc, tym, co pociemnia..... wlosy.....????, np. z rabarbaru i hibiscusa?, prawda to, ze te ostatnie moga barwic na czerwono???, ma ktos i wie, gdzie kupic sproszkowanego hibiscusa i sproszkowany rabarbar?????) , herbaty, cynamon, imbir, kurkume?, czy inne przyprawy?,,,,niektorzy ponoc, tez w indiach tak robia.....
albo...sode?
czy sok z limonki zamiast soku z cytryny? czy sok z innych cytrusów?.....
albo wymieszane soki....

ja dla wymarzonej fryzury moge zaryzykoac wszystko...
... .... ....
no i oczywiscie dla wymarzonych lokow
stylizacji i fryzury....


blagam!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
bardzo was prosze o jakiekolwiek porady , opinie, podzielenie sie nimi ze mna....

wielkie dzieki !
pozdrawiam!
arabella8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 08:22   #602
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez arabella8 Pokaż wiadomość
ja bym chciala bardzo ciemny braz chlodny czekoladowy ale mieniacy sie najlepiej z polyskiem bordowym sliwkowym purpury czy granatu = ingygo czy nawet chlodenj czerni = indygo czy mahoniowym.... ale polysk tylko pod swiatlo.....ma byc...w swietlistych refeleksach...i pod sloncem.....
moze jak sie doda indygo czy basme? albo i mehendi czy henne red = naturalna czy z amla to da efekt?
Yyy? za duży chaos w Twojej wypowiedzi i milion pytań :/ nie wiem czy ktokolwiek Ci na wszystkie odpowie. Podpowiem tylko żebyś przeczytała cały wątek [poprzednią część też], wtedy się trochę Tobie rozjaśni no i jeśli masz podatne włosy i się wywijają [bo już sama nie wiem czy dobrze zrozumiałam ] to wejdź na zakręcony wątek i też czytaj! Naprawdę za dużo tu pytań i w sumie mało konkretnych... jeśli ktoś na tyle odważny i cierpliwy to niech odpowie
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 09:49   #603
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

arabella8 - nie dam rady przeczytać całej wypowiedzi. Powiem ci tylko, że nie każdy kolor Khadi rozrabia się z cytryną. Właściwie wymaga tego tylko jeden
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 18:00   #604
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Nie wiem czy gdzieś padło już te pytanie - ale ja je zadam, bo mnie bardzo nurtuje... Czy przy farbowaniu henną (w moim przypadku CZERŃ + indygo) koniecznością jest przykrywanie włosów folią i ręcznikiem????

Henna nie łapie bez tego wszystkiego?? Jak to jest.........

Kiedyś w wątku o zimnych brązach były zdjęcia dziewczyny po hennowaniu, która otrzymała piękny zimny brąz z henny LUSH właśnie bez przykrywania jej czymkolwiek i rozrabiała w chłodnej wodzie...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 19:00   #605
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Shade_23 ja myślę, że lepiej coś nałożyć żeby się przez 2 godz nie pobrudzić to po pierwsze, a po drugie myślę, że to trzymanie henny w ciepłym daje jakiś rezultat, bez przyczyny by się o tym nie pisało wszedzie.

A ja jestem smutna i zła na henne po pierwszym myciu kolor z czarnego przeszedł w bardzo ciemny brąz (i ok, taki mi się podobał), drugie mycie, włosy na górze ciemne dół się wypłukuje, trzecie mycie, a kolor wraca do naturalnego... :-(

mam nadzieje ze gloss mnie uratuje z podtrzymywaniem koloru na włosach bo jeśli nie, to nie mam zamiaru co tydzien kupować i nakładać khadi :-(
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 19:02   #606
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
Shade_23 ja myślę, że lepiej coś nałożyć żeby się przez 2 godz nie pobrudzić to po pierwsze, a po drugie myślę, że to trzymanie henny w ciepłym daje jakiś rezultat, bez przyczyny by się o tym nie pisało wszedzie.

A ja jestem smutna i zła na henne po pierwszym myciu kolor z czarnego przeszedł w bardzo ciemny brąz (i ok, taki mi się podobał), drugie mycie, włosy na górze ciemne dół się wypłukuje, trzecie mycie, a kolor wraca do naturalnego... :-(

mam nadzieje ze gloss mnie uratuje z podtrzymywaniem koloru na włosach bo jeśli nie, to nie mam zamiaru co tydzien kupować i nakładać khadi :-(
Juz nie raz tu piałam, że mam dokładnie to samo. A do chemii za Chiny nie powrócę.
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 19:46   #607
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy gdzieś padło już te pytanie - ale ja je zadam, bo mnie bardzo nurtuje... Czy przy farbowaniu henną (w moim przypadku CZERŃ + indygo) koniecznością jest przykrywanie włosów folią i ręcznikiem????

Henna nie łapie bez tego wszystkiego?? Jak to jest.........

Kiedyś w wątku o zimnych brązach były zdjęcia dziewczyny po hennowaniu, która otrzymała piękny zimny brąz z henny LUSH właśnie bez przykrywania jej czymkolwiek i rozrabiała w chłodnej wodzie...
Henna łapie i bez ręcznika i folii, ale wtedy wysycha i się osypuje.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 09:09   #608
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Juz nie raz tu piałam, że mam dokładnie to samo. A do chemii za Chiny nie powrócę.
wiem, czytałam Twoje wpisy. A powiedz mi próbowałaś ratować kolor glossem? Mi w sumie zależy na przyciemnieniu moich naturalnych włosów i mam zamiar spróbować w ten sposób.
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 10:01   #609
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
wiem, czytałam Twoje wpisy. A powiedz mi próbowałaś ratować kolor glossem? Mi w sumie zależy na przyciemnieniu moich naturalnych włosów i mam zamiar spróbować w ten sposób.
Ostatnio jak robiłam odrosty to na resztę włosów walnęłam gloss i lekko się spłukał
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 20:42   #610
agatron77
Raczkowanie
 
Avatar agatron77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: podPoznań ;)
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość

A ja jestem smutna i zła na henne po pierwszym myciu kolor z czarnego przeszedł w bardzo ciemny brąz (i ok, taki mi się podobał), drugie mycie, włosy na górze ciemne dół się wypłukuje, trzecie mycie, a kolor wraca do naturalnego... :-(

mam nadzieje ze gloss mnie uratuje z podtrzymywaniem koloru na włosach bo jeśli nie, to nie mam zamiaru co tydzien kupować i nakładać khadi :-(
Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Juz nie raz tu piałam, że mam dokładnie to samo. A do chemii za Chiny nie powrócę.
Ja się ostatni raz farbowałam 2,5 tyg temu. Włosy myję raz na 3 dni. W tej chwili z koloru zostały mi jedynie rudobrązowe siwki. Reszta mnie właściwie nie martwi, bo nie chodziło mi o drastyczną zmianę koloru, a o zafarbowanie siwków. Spróbuję jeszcze glossa, ale powoli tracę nadzieję na fajny efekt hennowania na moich włosach.
agatron77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 21:12   #611
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Juz nie raz tu piałam, że mam dokładnie to samo. A do chemii za Chiny nie powrócę.
U mnie też ciągle jakieś przeboje, odrosty zmywają się za szybko, ale też do chemii też nie zamierzam wracać! Chociaż ostatnio sobie policzyłam i wyszło mi, że robię hennę co niecałe 3 tygodnie
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 21:34   #612
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ja farbowałam w piątek i też już mi się kolor trochę wypłukał, ale nie jest źle . Też nie zamierzam już wracać do chemii, ojj nie!

poza tym wygrałam farbę w konkursie Khadi
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 08:18   #613
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

ja do chemii wrócić akurat nie mogę i się cieszę
szkoda, że kolor szybko się wypłukuje, ale mimo wszystko jestem zadowolona. Włosy mam ciemniejsze i o taki efekt mi chodziło. Zawsze malowałam się chemią na czarno, tego efektu już nie uzyskam, ale i tak cieszę się, że po 2 latach mogę coś zrobić, w końcu kolor moich włosów podoba mi się. Bo powiem Wam, że byłam trochę podłamana i straciłam na pewności siebie nie mogąc malować włosów na ciemne kolory
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 21:15   #614
hooneykaa
Przyczajenie
 
Avatar hooneykaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9
GG do hooneykaa
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Kochane! mam na włosach hennę, hennę firmy eld, początkowo bardzo spodobała mi się koloryzacja henną (pomimo ogromnego bałaganu i bawienia się z nakładaniem) nadawała moim włosom gęstość, piekny blask, piękny kolor.. ale tylko do 2 myć, kolor bardzo szybko schodził... jednak im czesciej farbowalam (przez wakacje około 6 razy) barwnik dosc mocno związał się z moimi wlosami, na poczatku miałam brąz, potem czerwien, teraz rudy, kolor cały czas sie spłukuje jednak chciałabym już zakonczyc przygodę z henną, gdyż denerwuje mnie wlasnie krotkotrwalosc koloru, bardzo chcialabym teraz pofarbowac farba chemiczną na brąz, jednak się tego obawiam, gdyż gdzieś wyczytałam, że gdy mam włosy pofarbowane henną nie mogę użyć farby chemicznej, ponieważ się zwyczajnie nie przyjmie, czy to prawda? czy któras z was już tak robiła? jak bardzo miałyście "sprany" kolor, w tym momencie moje wlosy nie wyglądają zbyt dobrze mam duzo jasniejsze 'wypalone" wyblakle koncowki za to u nasady mam bardzo ciemne wpadające w bordo, nie wygląda to ciekawie stąd moja decyzja o farbie chemicznej ktora wyrownalaby koloryt od czubka po konce i bylaby dlugotrwala, prosze o odpowiedz ze strony ktorejs z was, która miała podobne doswiadczenie z henną, jak również z farbą chemiczną po uzywaniu henny



buziaki ! ; **
__________________
"Sztuką nie jest kopiować, lecz tworzyć samemu własny wizerunek."

Edytowane przez hooneykaa
Czas edycji: 2011-09-08 o 21:18
hooneykaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 22:30   #615
yarrowia
Zadomowienie
 
Avatar yarrowia
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 334
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Chodzi za mną henna
Naturalnie włosy mam ciemnobrązowe, farbowane już dość dawno jakimś ciemnym mahoniem/fioletem.
Marzy mi się taki bardzo ciemny, głęboki i chłodny brąz z fioletowym/mahoniowym refleksem. Ideałem jest taki 'subtelny zmrożony kasztan' L'Oreala ale wiem, że opakowanie sobie a włosy sobie. Pogodziłam się też z tym, że fiolety szybko wypłukują się do czerwieni, więc jak mi raczej czerwone refleksy wyjdą, to nie będę rozpaczać, byle by przy okazji włosy się nie rozjaśniały :/
No i teraz kombinuję, jak by tu za pomocą henny coś takiego uzyskać. Może Khadi z amlą i jatrophą + trochę indygo? Ma to sens?
Boję się, że sama amla z jatrophą wyjdzie zbyt czerwono, a z indygo też nie chcę przesadzić, żebym nie była całkiem czarna.

No i do tego kwestia techniczna. Amlę i jatophę rozrabia się w bardzo ciepłej wodzie, a indygo w letniej. Jak to pomieszać? Rozrobić tą pierwszą i jak ostygnie dodać indygo, czy indygo rozrobić osobno w letniej, pomieszać..?

Pierwsze zdjęcie jest po farbowaniu Castingiem (mahoń), taki kolor był idealny, ale szybko się sprał. (zdj. 2)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dawne.jpg (20,4 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg teraz.jpg (28,1 KB, 34 załadowań)
yarrowia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 13:34   #616
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzięki za odpowiedzi odnośnie tego przykrywania włosów folią

A mam jeszcze jedno pytanie - bo też mnie to interesuje...
W ulotce Khadi pisze by pozostawić hennę na 30min do 2 godzin...

A czy można zostawić na całą noc???? Wieczorem późno nałożyć a rano spłukać?? Czy to już przegięcie?

Pomyślałam, że może wtedy farba będzie dłużej trzymać?....
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 13:52   #617
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
A mam jeszcze jedno pytanie - bo też mnie to interesuje...
W ulotce Khadi pisze by pozostawić hennę na 30min do 2 godzin...

A czy można zostawić na całą noc???? Wieczorem późno nałożyć a rano spłukać?? Czy to już przegięcie?

Pomyślałam, że może wtedy farba będzie dłużej trzymać?....
Ja bym się bała zostawić hennę na całą noc. Ona jednak dość wysusza włosy. Mnie się raz nawet przestały po hennie falować. Wydaje mi się, że kilka godzin wystarczy żeby uzyskać maksymalnie możliwy kolor. Jak trzymałam 4 godziny to miałam taki sam efekt i trwałość jak po trzymaniu przez niecałe 2 godziny. No, ale to może kwestia indywidualna.
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-09-09 o 13:54
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 14:11   #618
Espoir91
Rozeznanie
 
Avatar Espoir91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Burdel
Wiadomości: 953
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

z tego co tak czytam i czytam, to nie można nakładać henny na rozjaśnione włosy??? Interesuje mnie jakiś brąz
Espoir91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 14:55   #619
hooneykaa
Przyczajenie
 
Avatar hooneykaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9
GG do hooneykaa
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

czy ktoś odpowie na moje obawy? ((
__________________
"Sztuką nie jest kopiować, lecz tworzyć samemu własny wizerunek."
hooneykaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 17:16   #620
photoholic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 389
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Mój mumtaz przyszedł! W niedzielę zamierzam pofarbować jedno pasmo żeby sprawdzić jaki będzie kolor. Więc mam pytanie jak ogarnąć wszystko żeby dać hennę tylko na to jedno pasmo, a potem trzymać na tym godzinę lub dwie i spłukiwać. Bo przy normalnym nakładaniu odżywki coś może na ten kosmyk skapnąć a to nie jest zalecane przed hennowaniem. Dodam do tej mieszanki słodkiej papryki i hibiskusa żeby bylo bardziej czerwono
photoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 22:01   #621
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi odnośnie tego przykrywania włosów folią

A mam jeszcze jedno pytanie - bo też mnie to interesuje...
W ulotce Khadi pisze by pozostawić hennę na 30min do 2 godzin...

A czy można zostawić na całą noc???? Wieczorem późno nałożyć a rano spłukać?? Czy to już przegięcie?

Pomyślałam, że może wtedy farba będzie dłużej trzymać?....
Możesz zostawić na całą noc. Nie zniszczy ci to włosów, bo nie ma jak.
Cyz będzie dłużej trzymać to nie wiem, bo u mnie takie pojęcię w przypadku henny nie istnieje. Jak pofarbuję raz, to kolor zostaje już na zawsze.

Cytat:
Napisane przez Espoir91
z tego co tak czytam i czytam, to nie można nakładać henny na rozjaśnione włosy??? Interesuje mnie jakiś brąz
Można nakładać na rozjaśnione włosy, tylko pewnie się wypłucze.

Cytat:
Napisane przez hooneykaa
czy ktoś odpowie na moje obawy? ((
Można farbować chemicznie hennowane włosy, ale kłaść chemię na Eld bym nie ryzykowa, bo ona ma sztuczne barwniki. Spróbuj na pasemku, czy z włosami nie dzieje się coś dziwnego. Jeśli nie to farbuj.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 06:21   #622
Espoir91
Rozeznanie
 
Avatar Espoir91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Burdel
Wiadomości: 953
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Można nakładać na rozjaśnione włosy, tylko pewnie się wypłucze.

Jest ryzyko ze kolor wyjdzie nie taki jak trzeba?
Espoir91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 09:14   #623
hooneykaa
Przyczajenie
 
Avatar hooneykaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9
GG do hooneykaa
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Wczoraj pofarbowałam się na braz farbą chemiczną (na glowie wciąż mialam henne), wyszlo cudownie, mam pełno różnych odcieni na głowie, najpierw próbowałam na jednym pasemku
__________________
"Sztuką nie jest kopiować, lecz tworzyć samemu własny wizerunek."
hooneykaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 11:35   #624
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Espoir91 Pokaż wiadomość
Jest ryzyko ze kolor wyjdzie nie taki jak trzeba?
A jaki kolor chcesz uzyskać? Jeśli masz bardzo jasne włosy i na to dasz hennę, to prawdopodobnie wyjdzie marchewa.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 12:10   #625
Espoir91
Rozeznanie
 
Avatar Espoir91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Burdel
Wiadomości: 953
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;29319973]A jaki kolor chcesz uzyskać? Jeśli masz bardzo jasne włosy i na to dasz hennę, to prawdopodobnie wyjdzie marchewa.[/QUOTE]

hmm no wlasnie. Chcialabym uzyskac jakis braz
Espoir91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 12:21   #626
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Espoir91 Pokaż wiadomość
hmm no wlasnie. Chcialabym uzyskac jakis braz
Brązu samą henną i tak nie uzyskasz. Spróbuj użyć mieszanki z indygo.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 13:12   #627
hooneykaa
Przyczajenie
 
Avatar hooneykaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9
GG do hooneykaa
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

mieszanka brązu i indygo dawała mi brąz ale o niezbyt ciekawym ziemnistym odcieniu, raczej nie polecam, za to jak zmieszałam brąz z kasztanem (eld) miałam ognisto czerwone :p nigdy nie wiadomo co z tej henny wyjdzie
__________________
"Sztuką nie jest kopiować, lecz tworzyć samemu własny wizerunek."
hooneykaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 14:34   #628
Lovely x3
Rozeznanie
 
Avatar Lovely x3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: podkarpacie 
Wiadomości: 857
GG do Lovely x3
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej !
Ostatnio zainteresowało mnie farbowanie włosów henną.
Chciałabym uzyskać jakiś ładny brąz, obecnie mam włosy farbowane FARBĄ i dlatego w nienajlepszej kondycji (o barwie czekolady)
Niestety opinie są różne, jedni mówią że henna obkleja włos , inni zaś , że poprawia wygląd włosów.
Nie wiem już co myśleć.
A może zapomnieć o tym i wybrać jakiś SZAMPON KOLORYZUJĄCY? broń Boże - nie FARBĘ!

Doradźcie.
I napiszcie wasze spostrzeżenia i firmę dobrej i w miarę DOSTĘPNEJ henny

Ps. i co ile należy farbować henną
__________________
Pijąc szczęście bez chwili wytchnienia,
utopisz się w nim.

Edytowane przez Lovely x3
Czas edycji: 2011-09-10 o 14:37
Lovely x3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 15:42   #629
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Tak, totalnie się zgadzam z Twoją teorią, bo to nawet widać gołym okiem. Góra lśni sama w sobie takim świeżym blaskiem. Po prostu młoda nówka I tam henna "wgryza" się w samą naturę i ładnie "stapia" natomiast od połowy to już są wymęczone włosy, przetrzymywane w moim przypadku na siłę (staram się w końcu zapuścić) i nawet ich struktura jest inna, są nierówne, trochę postrzępione i bardziej szorstkie. Na szczęście się nie rozdwajają więc póki co nie ścinam.

A ten gloss to właściwie co daje????
Shade_23, a odzywke zawsze nakladalas na cale wlosy czy omijalas skalp i lecialas tylko od polowy w dol?
pooolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 16:43   #630
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witajcie dziewczyny, potrzebuje Waszej pomocy. Nigdy nie farbowalam wlosow henna, ale ze wzgledu na fakt, ze sa bardzo zniszczone farbowaniem i wypadaja po odstawieniu hormonow, chyba musze postawic na naturalna koloryzacje
Przez ostatnie 10 lat farbowalam na granatowa czern palette (wiem, wiem...). Ostatnio "spralam" troche ta czern i ufarbowalam wlosy burgundem z londa naturals (nie polecam, piekla mnie glowa, choc nie trzymalam nawet pol godziny). Odrosty wyszly mi raczej mahoniowe, burgund to to na pewno nie jest, a reszta jest z grubsza nadal mniej lub bardziej czarna, z rudym polyskiem. Doradzcie, co mam zrobic, jakim kolorem, zeby nie wygladac jak rudo - czarny skunks? Chcialabym pokryc chociaz to rude i nowe odrosty, tylko na jaki kolor, zeby nie odcinalo sie tak bardzo od reszty? Chcialabym stopniowo przejsc na ciemna oberzyne, w odcieniu rudego nie czuje sie najlepiej.Prosze, pomozcie

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2011-09-10 o 16:53
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.