Praca niepełnoletniej - jak zacząć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 21:46   #1
blazed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3

Praca niepełnoletniej - jak zacząć


Wiem, że powielam w pewien sposób wałkowane już tematy, ale po przekopaniu podobnych tematów wciąż nachodzą mnie pewne wątpliwości.
Otóż mam skończone 16 lat i chciałabym rozejrzeć się za jakąś konkretniejszą pracą (raczej na okres wakacyjny, bo weekendy wydają mi się czymś zbyt doskonałym by możliwym). O dziwo doczytałam, że zdarzały się przypadki by osoby 16-17-letnie były zatrudniane sezonowo jako jakieś kelnerki, pomoc sklepowa itp. I pomyślałam sobie, że cóż - skoro się da, czemu by nie spróbować. Zastanawiam się tylko od czego powinnam to zacząć. Mogłabym poodwiedzać różne sklepy i lokale i zwyczjanie popytać, ale pewnie zginę w tłumie pełnoletnich osób roznoszących swoje CV. Czy więc powinnam również zostawiać w sklepach jakieś swoje podania? Też CV, życiorysy? Czy na początku zwyczajnie spytać o swoje realne szanse?
Czy może zupełnie porywam się z motyką na słońce? Mieszkam w średniej wielkości mieście i podejrzewam, że równie wiele jak poszukiwanych znajdzie się też chętnych...
blazed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 06:21   #2
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Praca niepełnoletniej - jak zacząć

nie każdy pracodawca chce zatrudniać osoby niepełnoletnie, ale warto spróbować, nic na tym nie tracisz. Praca w weekendy jest możliwa, sama zaczynałam od pracy hostessy na promocjach w podobnym wieku. Zaczynałam w piątek po szkole i kończyłam w niedzielę wieczorem, można powiedzieć. Na dobrych promocjach naprawdę da się sporo zarobić, ale mimo wszystko trzeba mieć motywację do pracy, bo to może myć męczące W wakacje też możesz pracować na promocjach, często są powtarzające się cykle promocji, np. dwa, czy trzy tygodnie pod rząd. Za pracę 8h przez 14 dni już można mieć większą kasę Spróbuj jako kelnerka, może akurat się uda, jeśli praca ma być tylko na wakacje, to czemu miałabyś być gorsza od studentek dziennych, które dorabiają w tym samym czasie? Spróbuj aplikować do wykładania towaru, czy rozdawania ulotek, jeśli nie widzisz żadnych przeciwwskazań. Tyle, że do wykładania towaru w markecie, jak i pracy hostessy i kelnerki powinnaś mieć książeczkę sanepidu, jeśli jej nie posiadasz, zacznij od jej wyrobienia
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 10:54   #3
pandepilator
Raczkowanie
 
Avatar pandepilator
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 251
Dot.: Praca niepełnoletniej - jak zacząć

czy rozejrzałaś się wokół siebie? może ktoś z rodziny, znajomy albo znajomy znajomego ma coś do zaoferowania.

będę szczery do bólu: najlepsza i najciekawsza praca jest po znajomości.
pandepilator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:49   #4
LordWiliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 346
Dot.: Praca niepełnoletniej - jak zacząć

Poszukaj informacji o pracy przez internet. Jest tego całe mnóstwo - różnych blogów, stron, serwisów. Napisz PW - podam Ci kilka linków
LordWiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.