Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-16, 11:50   #1261
YOagusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Kosmetyczka zniszczyła mi cere!
Hej dziewczyny juz od dłuzszego czasu czytam forum na temat blizn które ja zawdzieczam KOSMETYCZCE! nie chodzcie do niej teraz ma gabinet w domu na ul.Wiolinowej3 w Siedlcach.Miałam zwykły tradzik i chciałam sobie jakos go wyleczyc wiec postanowiłam zrobic polecony przez nia zabieg kwasy który miałam kilka razy powtorzyc.Po zabiegu wywaliły mi na policzkach duze bulwy w których głeboko w skórze siedziała masa ropy Byłam przerazona bo liczyłam na poprawe a tymczasem widziałam tylko pogorszenie.Poszłam jeszcze na drugi zabieg bo kosmetyczka mowiła ze na poczatku tak moze wywalac ale gwarancji ze mi to zniknie 100% nie dawała dlatego nie widzac poprawy tylko straszne pogorszenie po 2 zabiegu zrezygnowałam z tego bo sie bałam ze bedzie wiecej tych bulw i to juz nie tylko na policzkach.Wziełam sie za leczenie tych bulw które były tak straszne ze dopieor po nałozeniu tony fluidow mogłam sie pokazac.Byłam u dermatologa doradziła mi tabletki które jedno opakowanie kosztuje 130zł a ja bym miała brac połtorej opakowania na miesiac przez jakies 8 miechow a to wydatek połtora tysiaka i do tego rozne nie zaciekawe skutki uboczne jakie ten lek moze przyniesc wiec nie zdecydowałam sie tym bardziej ze drugi dermatolog mi odradził przepisujac masc Aknemycin.Lecz najbardziej na krosty pomogły mi tabletki antykoncepcyjne.Zabiegi miałam robione w czerwcu 2007 wiec az połtorej roku leczyłam to co ona mi zrobiła ale to nie wszystko najgorsze jest to ze zostały mi blizny po tych bulwach które jej zawdzieczam bulwy leczylam dlugo i dlatego dopiero teraz widzac blizny chcialam ja pozwac do sadu tym bardziej ze sie dowiedzialam ze 1zabieg robila mi w czerwu a ich nie wolno robic w czasie letnim. 2 specjalisci z warszawy którzy robia zabiegi powiedzieli mi ze kosmetyczka przed kwasami powinna zrobic mi badania albo jakas probe czy nie jestem uczulona bo to mogła byc taka reakcja uczuleniowa...Teraz chce sie dostac do dobrych dermatologów którzy przyjmuja w Warszawie i ponoc z całej polski ludzi lecza wiec moze i mi pomoga byłam juz tam ale okazało sie ze trzeba byc o 6 rano i zajmowac kolejki bo tylu chetnych jest.Zastanawiam sie tez nad jakas mascia na blizny czy to wogole pomaga i jak tak to które najlepsze?Jak któras ma podobny problem lub juz z nim sobie poradziła i chce pogadac to piszcie na email sweet_agus@o2.pl bo wkoncu trzeba sobie pomagac...

Edytowane przez YOagusia
Czas edycji: 2008-11-16 o 15:22
YOagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 22:56   #1262
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

sorry, ze sie tak wpierniczam, ale wlasnie troche soboie na twarz nalozylam elocomu!
dzis mi koleznka z kladsy o tym mowila,czytalam na enxcie, a ze w domu dzieki mamie mam rozne hehe fowna w domu to nie musialam kupowac...zobcazymy rano...
moglew sie tylko by mi to sie w poduszke nie wtarlo, mam tez na twarzy brevoxyl, po tym chyba cos mi sie ostatnio stalo z oczami;((( i od tego czasu do ladu djsc nie moge, zatem boje sie o oczy znow i usta po elocomie (no chyba ze te oczy po tuszu do rzes)

ps- ktorra z was uzywala elocomu na przebarwienia/slyszala cos o tym
uzywam niby na przebarwienia aknedermu, bo mi dermatolog daje...ale szczerze? gowno daje;/ chyba ze co chiwla mam nowe nie wiem yhhh
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:12   #1263
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

jestem 2 dni po peelingu TCA - dla zainteresowanych w poniższym wątku będę opisywać dzień po dniu co się dzieje z moją cerą a potem o efektach


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=168533
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 23:35   #1264
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
jestem 2 dni po peelingu TCA - dla zainteresowanych w poniższym wątku będę opisywać dzień po dniu co się dzieje z moją cerą a potem o efektach


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=168533

szczerze pozno jest i nie chce mi sie calego watku czytac tego Twpjego na innej stronie..
powiem mi tylko: ile mialas serii zabiegou i ew. jak silne przebarwienia? ile dni mialas "z glowy" po zabiegu? i co najwazniejsze ile kosztuje zabieg? oraz czy wszystkie wieksze syfki musza sejsc by wykonac zabieg?
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 11:16   #1265
palomablanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 240
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

witam was
w ciagu ostatnich 5 miesiacy zaczełam być coraz bardzie osyfiona na buzi jak nigdy
wczesnij nie mialam takich problemow z trarza.,..
az nagle... zaczelo mnie sypac masakrycznie.. czerwone gulci cale czerwone ..biale syfy mnostwo malych krosteczek itp
zacvzelam uzywac ronych masci i tonikow kupionych w aptece...<jesli chodzi o masci to prewaznie sudocrem>.. nie za bardzo pomagało! a wrecz sypało jeszce bardziej!
nie wiem czemu ale krostkli u mnie upodobaly sobie okolice brody ;o..
jakies 2 miesiace temu zaczelam chodzic do dermatologa.. pierwszym lekarstwem jaki mi przepisal byl taki zel -prawie 50 zl ;o...
uzywalam go przez ponad miesiac... NIE POMAGAŁ... kiedy dostalam kolejna recepte i dowiedzialam sie ile ona bd kosztowqac odpuscilam sobie ;]
zaczelam uzywac takiego kremu nawilzajacego..
hmm powiedzialabym ze mi pomaga. zauwazylam ze krostek mam mniej .. boje sie tylko ze to okres chwilowy : nie weim co robic...

a na\jgorsze sa blizny! NIE WIEM JAK SIE ICH POZBYC! MAM ICH NA CALEJ BUZI


pomożcie ...
co stosowac na krostki i przede wszystkim na blizny?
__________________
^^

"(...) No chodź, chodź ze mną do łóżka
Ja będę w tobie, a ty będziesz we mnie (...) "

Raissa



PalomaBlanKa
palomablanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 23:43   #1266
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Cytat:
Napisane przez palomablanka Pokaż wiadomość
witam was
w ciagu ostatnich 5 miesiacy zaczełam być coraz bardzie osyfiona na buzi jak nigdy
wczesnij nie mialam takich problemow z trarza.,..
az nagle... zaczelo mnie sypac masakrycznie.. czerwone gulci cale czerwone ..biale syfy mnostwo malych krosteczek itp
zacvzelam uzywac ronych masci i tonikow kupionych w aptece...<jesli chodzi o masci to prewaznie sudocrem>.. nie za bardzo pomagało! a wrecz sypało jeszce bardziej!
nie wiem czemu ale krostkli u mnie upodobaly sobie okolice brody ;o..
jakies 2 miesiace temu zaczelam chodzic do dermatologa.. pierwszym lekarstwem jaki mi przepisal byl taki zel -prawie 50 zl ;o...
uzywalam go przez ponad miesiac... NIE POMAGAŁ... kiedy dostalam kolejna recepte i dowiedzialam sie ile ona bd kosztowqac odpuscilam sobie ;]
zaczelam uzywac takiego kremu nawilzajacego..
hmm powiedzialabym ze mi pomaga. zauwazylam ze krostek mam mniej .. boje sie tylko ze to okres chwilowy : nie weim co robic...

a na\jgorsze sa blizny! NIE WIEM JAK SIE ICH POZBYC! MAM ICH NA CALEJ BUZI


pomożcie ...
co stosowac na krostki i przede wszystkim na blizny?


mam to samo..mialam od zawsze tradzik, ale nie taki jak mam teraz, mnie wywalilo masakrycznie podczas wakacji, bylam nad morzem...moze klimat, moze to, ze calutki dzien mialam make up (pracowalam) plus pozniej (niby zmyty czasem) na noc na bibe...plus to marne zarcie, alkohol...moze tylko pogorszylam sobie tym stan, niby bralam tabletki, ale wlasciwie gowno dalo..dovrze ze zrezgnowalam z pracy, wrocilam jakos koncem lipca do domu i sie zaczelo...poszlam sobie sie opalac, solarium (tak wiec chyba chwilowoe polepszenie) znow alkohol bo to 18stka bo to imprezy, nie tylko alkohol..Nastepnie gdy stwierdzilam, ze sytuacja jest tragiczna mama zalatwila mi tabletki dodatkowe z pracy, rozne masci itd...no i tak od wrzesnia walcze, niby np. 5 dni temu bylo juz na prawde ok, biore od miesiace diane35, nowe leki-sumamed, pelno masci, tak w czwartek nawalilam...W piatek podnioslam sie z lozka i nie poznalam sie w lustrze 1.nowe syfy, duzo... 2. ledwo ogarnialam sytuacje po imprezie... Jaka przyczyna? Poszlam spac w make upie...
Niby blahe powody, ale wiem po sobie, ze to sa jedne z przyczyn nasilania...


Blizny? Pomocy takze ;(((( ja mam aktualnie na twarzy ten durny Elocom, niby pomoglo i 1 2 dnia, ale teraz mam wrazenie, ze tak srenio idzie...zalamie sie chyba.


Do tego te moje warstwy makijazu boze...
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 12:08   #1267
palomablanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 240
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

juz miałam ostatnio duzo mniej krostek.. myslaam ze uz mi przechodza..a tu znowu wielki wysyp syfów na buzi .....POMOZCIE.. CZEGO MAM ZACZAC UZYWAC?
__________________
^^

"(...) No chodź, chodź ze mną do łóżka
Ja będę w tobie, a ty będziesz we mnie (...) "

Raissa



PalomaBlanKa
palomablanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-28, 16:36   #1268
Alexiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

ludzie! Aslyszeliscie kiedys o preparatach firmy Neostrata? To wielki amerykanski koncern produkujacy kosmetyki w oparciu o wszelakie kwasy; AHA, PHA, BHA...jedyne co mi pomoglo. Mam 27 lat, tradzik pojawil mi sie 16 lat temu. Nie przechodzilam go jak normalna nastolatka; ja mialam wielkie wiszace,ropne wykwity. Walczylam z tym wiele lat. Wydalam tylekasy zemysle ze moglabym teraz jezdzic za te pieniedze samochodem sredniej klasy. Na sam tradzik pomogl mi ZINERYT (antybiotyk w plynie dostosowania na skore) a na blizny kosmetyki Neostrata (kremy na noc z kwasami i zel rozjasniajacy Skin Lightening Gel). Kosmetyki dostepne na llegro- poczytajcie sobie na wizazu o tych specyfikach- wszyscy co stosowali sa zadowoleni. Ja w 3 tygodnie bylam prawie wyleczona!
Alexiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 22:27   #1269
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

jezu cena tragiczna...
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 20:02   #1270
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

hej
ja przezylam w ostatnie wakacje istny koszmar... na mojej gladkiej i ladnej cerze (taka przynajmniej byla wczesniej) pojawilsie wysyp pryszczy.! szczegolnie na policzkach, brodzie, lini szczeki... same ropne wypryski, nacieki... leczylam sie bardzo dlugo u dermatologa, aktualnie nie mam na buzi nic, zadnego pryszca, krostki, ale 70% twarzy mialam w sino-fioletowych plamach... uzywalam bardzo duzo roznych zeli, kremow rozjasniajacych blizny itp... i jak sie okazalo najlepszym specyfikiem okazal sie szampon Fructis ;] po pierwsze zawiera bardzo duzo kwasow owocowych, takze codziennie moja twarz jest myta takimi kwasami, stary naskorek delikatnie zluszcza sie, a nowa skora jest bardzo jasna i ladna, poza tym jakby nie patrzec jest to szampon wiec poprawila sie "jakosc" moich brwi i rzes dodatkowo raz na 2 tygonie robie sobie 3-4 minutowa maseczke z odzywki Fructis skora jest lekko czerwona, ale po nalozeniu dobrego kremu na noc jest git ) jest to kuracja dla osob cierpliwych, ja stosuje ja od 3 miesiecy i jestem baaaaradzo zadowolona... wiekszosc blizn i przebarwien zniknela lub bardzo pojasniala jdyny minus to to, ze po dluzszym stosowaniu przesusza skore, dlatego ja raz w tygodniu myje twarz zelem to higieny intymnej (specyfik przeznaczony przeciez to najbardzoej delikatnego miejsca na naszym ciele )

Polecam i pozdrawiam

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2009-01-05 o 20:04
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 20:18   #1271
palomablanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 240
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

hehe kupilam dzisiaj ten szampon .. mam nadzieje ze na buzie pomoze
__________________
^^

"(...) No chodź, chodź ze mną do łóżka
Ja będę w tobie, a ty będziesz we mnie (...) "

Raissa



PalomaBlanKa
palomablanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 13:18   #1272
bunny93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Węgierska Górka
Wiadomości: 19
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Hej wszystkim Miesiąc temu zauważyłam ,że na czole pojawiły się białe plamy , blizny . Gdy widzę pryszcza MUSZĘ go wycisnąć a potem drapie strupki
Jakie kremy , kuracje byście mi poleciły (ale w miarę tanie ) bardzo proszę o odpowiedzieć . Nie umiem patrzeć na siebie a gdy widzę koleżanki z piękną ,zdrową cerą to umiałabym się zabić za to co ja zrobiłam swojej ( Pomóżcie !
bunny93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 22:47   #1273
labella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Na blizny-dołki tylko laser

Cytat:
Napisane przez yakuma Pokaż wiadomość
Z tego co słyszałam to na plamy najlepsze jest głebokie złuszczanie wykonywane przez dermatloga. Niestety nie wiem czy pomaga na głębokie blizny , otóż mam kilka takich blizn co mają około 3 mm średnicy i jakis milimetr głębokości, więc są dość głębokie i strasznie się rzucają w oczy. Czy to da się tym złuszczaniem usunąć??
Na zanikowe blizny (dziurki, dołki) najlepszym znanym obecnie sposobem są zabiegi laserami frakcyjnymi.
Zabiegi kwasami, a tym bardziej żadne kremy, nie zlikwidują dołków.

Poszukaj informacji o laserze Mosaic albo Fraxel.
labella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 20:47   #1274
olineeek
Raczkowanie
 
Avatar olineeek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 80
Dot.: Przebarwienia potrądzikowe

Witam.
Wiele osob na tym watku pisze o tradziku polaczony z plamami.
Ja mialam straszny,ale to naprawde strasnzy tadzik. leczylam chyba z 4 lata, masciami, antybiotykami, zabiegami, cuda niewidy, meisiac dobrze, potem jeszcze gorzej, tydzien lepiej, tydzien gorzej.
Wiec jesli meczycie sie z tradzikiem PO TKORYM NA DOATEK ZOSTAJA BLIZNY! to nic innego jak roaccutane (tak wiem, jest caaaaaaaaaaaaaala lista straszny skutkow ubocznych, mozna zlapac sie zaglowe i nic tylko spalic ten lek, od piasku w oczach, przez choroby watroby, po same samobopjstwa) jedna wielka brednia... jedyny skutek uboczny jaki zaobserwowalam ja i pare osob ktore tez to jaldy a ktore znam to wysuszona skora i suche usta (wystarczy dobra pomadka z la roche posse a na buzie jakis pchysiogel krem, a po 2 miesiach juz sie organizm przyzwyczaja)
skutek!:
pierwsze jakie 7-10 dni wysyp a po miesiacu juz praktycznie idealna cera, po 2 miesiach 100%! kuracje zlaezy od wagi ciala! ja wazylam 55 kg ja jadlam 6 czy 7 meisiecy nie pamietam juz dokladnie.
wczesniej zachwycona rezultatem przestal chyba po 2.5 meisiach i niestety jakos po 3 wrocilo i od nowa.
Lek drogi to fakt, 250-300zl za opakowanie, a opakowania 2 na miesiac.
Sa tansze nosniki jak np aknenormin i chyba cos na i... aknenormin jadlam i jest moze tanszy i latwiej dostepny niz sam roaccutane ale o wiel gorszy!! to ze cos ma ten sam sklad nei znaczy ze jest taki sam! moze miec jak w tym przypadku inny nosnik izotropiny, co powoduje o wiele wieksze wysuszanie skory i zle samopoczucie!
roaccutane moze szukac tylko w duzych dobrych aptekach, zpaewne tylko na zamowienie (moja mama z apteki ten lek dostawala za ok 150 z churtowani, no ale normalnie kupic gdzies najtaniej 200, a zazwyczaj ok 300)
naprawde nie ma nic lepszego na tradzik
kremami bedziecie walczyc w nieskonczonsc i i tak bedzie wracac
dobra dermatolo powie wam, ze nie ma nic lepszego,ale nie na jakies pare krostek i wielka panike, tylko na prawdziwy paroletni niczym nie schodzacy i wiecznie powracajcy tradzik lub ten ktory robi plamy) I NIE DAC SIE NASTRASZYC! WSZYSTKO MA SKUTKI UBOCZNE!
ALBSOLUTNIE NIE WOLNO PIC ALKOHOLU! opalanie...hmmm wzgledna sprawa, koleznak sie oplala, ale moze to doprowadzic do plam i nadmiernego owlosienie, mysle ze mozna sie poswieci.... nie stosuje sie go w lato i raczej trzeba ukonczyc przynajmniej 16 lat i podpisuje sie osiwadczenie ze zgadza sie na spozywanie leku i ze nie jest sie w ciazy.
a co do plam... dostalam z clakiem inengo popowdu, powiedzmy poparzenia, napierw 4-5mm dziory w buzi-rada? NO-SCAR!!
na plamy.... sama rece zamalmuje chyba tylko jakies kway ala yellow peel czy green peel, nawet aha czy migdalow enic tu nie pomoga, dermobrazja tez...to nie jest zadne inwazyjne zbaieg, mile uczucie odkurzenia buzki, oczyszcza pory i po 4-5zabiegach widac jakei sorznice, nie ma zadnych zaczerwienien ani luszczenia.
__________________
Pamiętaj "Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia" M.Aureliusz
olineeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 17:24   #1275
kasieni887
Wtajemniczenie
 
Avatar kasieni887
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 090
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

hm... tylko ze na laser to w sumie kasy trzeba... a w koncu kryzys gospodarczy mamy (najgorzej jest jak ktos nieobeznany ni z tego ni z owego pyta sie co to sa te dziurki na twarzy)
kasieni887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 18:12   #1276
123Agsss456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 48
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

no nie wiem, moze sprobuje z tym szamponem...to brzmi troszke dziwnie
ale jestem juz tak zdesperowana...
123Agsss456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 15:55   #1277
Anne9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

kurde nie wiem czy to dobry temat na to co chcę napisać ale przed chwilą się zalogowałam no i akurat tu trafiłam. Mam wielkie czerwone plamy na twarzy po pryszczach i nie wiem co z nimi zrobic ... stosowałam już różne leki ale nic.... znacie może jakieś leki albo domowe sposoby na usunięcie tego. Czytałąm gdzieś tu na forum że opalanie pomaga. Jedną z tą plam mam juz gdzieś od roku. I szczerze mówiąc mam na ich punkcie obsesję. Strasznie mnie szpecą. co robic?
Anne9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 16:06   #1278
Bouquet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 102
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Cytat:
Napisane przez GABISZ Pokaż wiadomość
Błagam pomóżcie. mam 24 lata . częściowo pozbyłam sie zaskórników używajac żelu differin. natomiast zostały blizny potradzikowe. Juz nie wiem co mam robić. Próbowałam nawet robic peeling chem. u dermatolaga- efekty prawie żadne. jak mam pozbyc sie blizn potradzikowych. może macie jakieś wypróbowane sposoby. jakiś skuteczny peeling który by mi mógł pomoc. siemka pozdrawiam i proszę o pomoc

Co to jest za zel i ile kosztuje? Ja jedyne co mam to problem właśnie z zaskornikami, podobno oczysczanie buzi cos daje. I na policzku mam blizny po tradzikowe ale zadnymi kremami tego nie zniweluje bo to blizny sa czerwone.. ;D
__________________
Grzeczne dziewczynki trafiają do raju, niegrzeczne mają raj na ziemi!!
Bouquet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 08:26   #1279
MoniaBRD
Raczkowanie
 
Avatar MoniaBRD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 49
Exclamation Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Cytat:
Napisane przez Anne9 Pokaż wiadomość
kurde nie wiem czy to dobry temat na to co chcę napisać ale przed chwilą się zalogowałam no i akurat tu trafiłam. Mam wielkie czerwone plamy na twarzy po pryszczach i nie wiem co z nimi zrobic ... stosowałam już różne leki ale nic.... znacie może jakieś leki albo domowe sposoby na usunięcie tego. Czytałąm gdzieś tu na forum że opalanie pomaga. Jedną z tą plam mam juz gdzieś od roku. I szczerze mówiąc mam na ich punkcie obsesję. Strasznie mnie szpecą. co robic?

OPALANIE NIE POMAGA!! wręcz przeciwnie blizny ciemnieją a potem jeszcze trudniej się ich pozbyć.
Ostatnio zaczęłam stosować maseczkę z ogórka... podobno wybiela. nie wiem na razie nie widzę zbytnich rezultatów ale stosuje od tygodnia wiec to chyba jeszcze za wcześnie aby oceniać. Ponad to na noc smaruje te miejsca acne-dermem.
MoniaBRD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 13:32   #1280
palomablanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 240
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Cytat:
Napisane przez MoniaBRD Pokaż wiadomość
OPALANIE NIE POMAGA!! wręcz przeciwnie blizny ciemnieją a potem jeszcze trudniej się ich pozbyć.
Ostatnio zaczęłam stosować maseczkę z ogórka... podobno wybiela. nie wiem na razie nie widzę zbytnich rezultatów ale stosuje od tygodnia wiec to chyba jeszcze za wcześnie aby oceniać. Ponad to na noc smaruje te miejsca acne-dermem.

jak sie robi ta maseczke? napisz dokladnie moze wyprubuje bo chce zeby mi blizny zeszły
__________________
^^

"(...) No chodź, chodź ze mną do łóżka
Ja będę w tobie, a ty będziesz we mnie (...) "

Raissa



PalomaBlanKa
palomablanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:27   #1281
Anne9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

po prostu skrój surowego ogórka na plasterki i połóż na miejscu z blizną. podobno aloes pomaga. słyszałam tez coś o jakiejś maseczce z aspiryny. Podobno wybiela.
Anne9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 18:07   #1282
kasia1111275
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 65
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Mam problem. Na czole pozostały czerwone plamki po trądziku i nie wiem jak się tego pozbyć tak abym mogła chodzić na solarium, którego sobie nie mogę odpuścic ponieważ głupia zafarbowałam się z blondynki na czarnulke i teraz wyglądam jak śmierć :P
na solarium nie chodzę często... może 1,2 razy w miesiącu. Po opalaniu plamy przez kilka dni są ciemniejsze.
Jak się tego pozbyć tak abym mogła się całkiem z tego wyleczyć.
BŁAGAM
kasia1111275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:49   #1283
1tygrysek
Raczkowanie
 
Avatar 1tygrysek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: komu udalo sie SKUTECZNIE USUNAC przebarwienia(potradzikow e) ?

Mam 30 lat. Z trądzikiem zmagam się juz 18 lat.., odkąd pamiętam..
Zapisałam się dzisiaj na peeling pirogronowy.
Pytałam kosmetyczkę o mikrodermabrazję, ale w moim przypadku pani zaczęła mi polecać peeling migdałowy: ze względu na jego dodatkowe właściwości związane z głebokim wnikaniem w skórę, a tym samym leczeniem jej. (Mikrodermabrazja działa jedynie powierzchniowo).
Jednak po zdjęciu mojej, jak zwykle grubej warstwy makijażu, zmieniła zdanie i przekonała do peelingu pirogronowego. Dopiero wtedy zobaczyła jak poważny mam problem z cerą. Mnóstwo grudek, zaskórników, blizn, przebarwień, zmarszczki i zwiotczenie skóry od kosmetyków i wyduszania, o naczynkach nie wspomnę..
Przekonała mnie do peelingu pirogronowego. Zabieg kosztuje 90 zł. Zalecana jest oczywiście seria zabiegów, ok. 6 -u... Na całą kurację u kosmetyczki mnie niestety nie stać.... Pomyslałam, że jeśli będę zadowolona z zabiegu, to kupię sobie kapsułki z tym kwasem (i inne kosmetyki wchodzące w skład całego zabiegu, np niezbędny neutralizator) na allegro i spróbuję przeprowadzić kurację domowym sposobem, w odpowiednich odstępach czasu....
Jesli będziecie ciekawe, napiszę jak tam po pierwszym zabiegu. Idzie wiosna i chce jak najbardziej zadbać o siebie... Mam nadzieję, że może podleczę cerę i poprawię jej stan. Spróbuję czegoś, czego jeszcze na mojej buźce nie było...

A było na niej w sumie bardzo dużo ...
Jesli chodzi o leki - tych też wypróbowałam wiele.
Antybiotyki mnie raczej zawiodły... Diane 35 pomogło chwilowo..
No i dziwewczyny uważajcie na Roaccutane !!! To raczej lek dla facetów jedynie, bo oni nie rodzą dzieci, a lek ma wpływ na ewentualna ciążę lub jej brak... Może uszkodzić watrobę... Osobiście nigdy nie stosowałam.

Za to mogę Wam polecić kilka kosmetyków, które są ok.:

- Elicina krem ze śluzu ślimaka - krem na blizny i przebarwienia, teraz ok. 65 zł na allegro
- antybakteryjny żel do mycia twarzy: Yves Rocher Soin Clarifiant ok. 18 zł,
- Jeśli maseczki to tylko oczyszczające te z glinki.
Odpowiednie oczyszczenie twarzy z makijażu uważam za bardzo ważne przy cerze tradzikowej !! - najlepiej gąbeczką, którą można tez stosować przy masażu cery mocnym roztworem maseczki z glinki.
- Maseczkę z kwasem glikolowym o stężeniu 25% stosowałam, ale trzeba uważać, (nie wyduszać!!, nie wychodzić na słońce, solarium), bo to już poważny kosmetyk !!
- Tani i dobry żel to Benzacne 10%, tylko lepiej stosować miejscowo, na przesuszenie syfka, bo zbyt wysusza przy dłuższym stosowaniu.

- Na zmiany ropne i ranki warto wypróbować najtańszą i bardzo prostą do przygotowania maseczkę z pudru Alantanu, który ma w składzie alantoinę, pantenol, kwas borny. Nasypać trochę pudru na czystą dłoń, skropić wodą lub tonikiem i wymieszać na dłoni, a następnie nanieśc tę papkę na cerę...I położyć się spać Bardzo dobry sposób na gojenie cery.
Kiedyś przemywałam wieczorem twarz zaparzoną mieszanką z odpowiednich ziół. Wtedy jeszcze miałam więcej zapału i wiary w pozbycie się tego syfu.

Nie zauważyłam natomiast poprawy po tych wszystkich aptecznych kremach typu skinoren, acne derm, isotrex, effaklar-k, acnemycin, płyn zineryt itd... często miałam tylko więcej zaskórników. Wydałam na te wszystkie leki sporą kasę. Fakt, że czesto kurację przerywałam, albo stosowałam te kremy na zasadzie: "a może dzisiaj ten". No tak to jest, jeśli się ciagle szuka czegoś, co w końcu pomoże.

Niestety moja cera jest bardzo zmasakrowana przeze mnie, przez kosmetyki, przez stres.
Całą nadzieję pokładam jeszcze w tych kwasach, bo naprawdę stan mojej cery jest fatalny i wprawiający mnie w liczne, uzasadnione kompleksy.....

Życzę Wam byście nigdy nie miały tylu problemów z trądzikeim, co ja. Pozdrawiam

Edytowane przez 1tygrysek
Czas edycji: 2010-02-20 o 08:40
1tygrysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 14:40   #1284
Anne9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

mam podobny problem teraz siedze w maseczce z cebuli po niej podobno wszytko wychodzi na wierzch i łatwiej usunąć... no zresztą zobaczymy......
Anne9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 07:00   #1285
inka205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Exclamation Jak zlikwidować blizny poopryszczkowe ?

Witam,
Jak wiele z was mam problemy z nawracającą opryszczką. Na szczęście nie mam jej często ale jak już jest to wiem że znów bede miec problem z blizną która mi po niej zostanie Ślady mam na górnej wardze i ciut nad nią. Wcześniej były diabelnie czerwone teraz kolor jest różowy tzn ze chyba baaaaardzo powoli cos sie tam goi. Jak szybko mozna sie pozbyć tych szpecących blizn makijaz tego dobrze nie zakrywa. Może jakiś peeleng jakas maść ?? Napiszcie coś... wiele lat sie juz z tym borykam i mam już dość
inka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 08:03   #1286
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Jak zlikwidować blizny poopryszczkowe ?

może cepan coś pomoze
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 08:04   #1287
inka205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Jak zlikwidować blizny poopryszczkowe ?

Dziekuję napewno spróbuję..
inka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 12:46   #1288
Paulinax123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Eternia ;)
Wiadomości: 1 745
Dot.: Jak zlikwidować blizny poopryszczkowe ?

Mi opryszczki robia sie od... zawsze
W lecie potrafi mi wyjść nawet 4 na raz. Jedyną maścią jaka pomaga mi na blizny po opryszczkowe jest 'tointex' do kupienia w aptece za jakieś 12-15 zł
__________________
"Bo życie to coś więcej, nie tylko krew,pot sperma i łzy "
Marzą się lepsze dni ? One przyjdą z czasem. Wystarczy ruszyć dupę i pokazać klasę !
Na pewno znasz takie noce, ten destrukcyjny moment, w którym każda myśl waży grubo ponad tonę
Paulinax123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 13:28   #1289
inka205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Jak zlikwidować blizny poopryszczkowe ?

Bardzo dziekuje poczytam sobie o tych maściach co mi poleciliście a czy kosmetyczka w takich bliznach moze coś pomóc? zależy mi na szybkim efekcie..
inka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 16:53   #1290
Paulinax123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Eternia ;)
Wiadomości: 1 745
Dot.: Jak zlikwidować blizny poopryszczkowe ?

powiem szczerze ze nie mam pojecia.
Ostatnia opryszka wyszła mi jakieś 3 tyg temu , juz nawet nie widać, że była
__________________
"Bo życie to coś więcej, nie tylko krew,pot sperma i łzy "
Marzą się lepsze dni ? One przyjdą z czasem. Wystarczy ruszyć dupę i pokazać klasę !
Na pewno znasz takie noce, ten destrukcyjny moment, w którym każda myśl waży grubo ponad tonę
Paulinax123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 13:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.