Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-02-25, 09:10   #1621
_Nelly_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 89
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

przegl±da³am ten watek i nie znalaz³am odpowiedzi - czy mixton (aby och³odziæ odcieñ) mogê dodaæ do szamponu koloryzuj±cego??? z góry dziêkujê za odpowied¼.
_Nelly_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-25, 14:37   #1622
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny, my tutaj trochê inny temat mamy i jedynie mo¿emy domniewaæ, ¿e to jest taki czy taki kolor. Próbujemy tutaj osi±gn±æ popiel lub wróciæ do naturalnych wiêc nie mamy ¿adnego do¶wiadczenia z uzyskiwaniem z³otawych, czekoladowych, bordowo-fioletowych w³osów...no czêsto nam siê na rudo wyp³ukuj±...ale to efekt uboczny
Je¶li która¶ z Was jest zainteresowana materia³ami do poczytania s³u¿ê.. i wy¶lê na maila to proszê o priv. Mam tam podzia³ na poziomy kolorystyczne i co oznaczaj± numerki po przecinku. Zreszt± mo¿ecie poczytaæ bloba blondbunny, teoretyczne tagi, ¶wietnie wszystko t³umaczy
Ca³e farbowanie polega na ³±czeniu kolorów jak na plastyce,
czerwieñ + niebieski = fiolet
zó³ty/z³oty + niebieski/popiel = zielony
ko³o kolorów tu sie ¶wietnie spisuje,

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez _Nelly_ Poka¿ wiadomo¶æ
przegl±da³am ten watek i nie znalaz³am odpowiedzi - czy mixton (aby och³odziæ odcieñ) mogê dodaæ do szamponu koloryzuj±cego??? z góry dziêkujê za odpowied¼.
Wydaje mi siê, ¿e nie, no chyba, ¿e mix i szampon koloryzuj±cy s± tej samej firmy (bo musz± byæ) lepiej sobie kup oxydant 3% i rozrób 1cz mixu i 5 cz oxy lub dokup farbê naturê je¶li chcesz poziom 7 np 7N, 7NN, 7.0 i oxy i mieszaj

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez ga_ga Poka¿ wiadomo¶æ
A czy mo¿ecie zaproponowaæ jakiej farby u¿yæ b±d¼ kombinacji farb aby taki efekt uzyskaæ?
Mi to na jaki¶ opal/fiolet np 6.12 - 1- niebieski/popiel/ash (A) zneutralizuje rudy, a -2- opal/fiolet/pearl (P) nada refleks wygl±da na poziomie 6 lub ciemniejszym, ale zaczni od 6, zawsze bêdziesz mog³a przyciemniæ. Ale to tylko moje przemy¶lenia, nie praktykowa³am

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez chise Poka¿ wiadomo¶æ
Musze przejrzec dokladnie palety. Jakas konkretna farbe polecacie?
I mysle nad tym mixtonem, o ktorym tu pisalyscie, jednak nie jestem pewna, ktorego mam uzyc. Przeblyski mam w roznych odcieniach, tj. szarawe, zlote, a nawet zielonkawe. Myslalam by uzyc fioletu lub czerwieni.
W domu mam rudy mixton z czasow, gdy na rudo sie farbowalam(kupilam nowy na zapas i ten sie ostal) i nie wiem, co z nim zrobic.
Gdyby¶ mia³a naturalne na poziomie 7 to nie by³oby problemu, a na Twoj± "têczê" na g³owie 3 mieszanki potrzeba
na szare/neutralne kolor docelowy k³a¶æ mo¿na
zielone trzebaby lekk± czerwieñ do neutralizacji i wtedy docelowy(lub docelowy z dodatkiem czerieni)
na z³ote - jasny fiolecik, do zneutralizowania i wtedy docelowy (lub docelowy z odrobin± fioletu)
...albo zrób kapiel rozja¶niaj±c± z przepisu blond bunny...nie pamiêtam dok³adnie, ale chyba oxydant, rozja¶niacz, szampon przeciw³upie¿owy i od¿ywka i zobacz co bêdzie.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-25, 20:35   #1623
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Kto ma jakie¶ do¶wiadczenia z Lecher-Geneza?
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 13:59   #1624
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Chcê przyciemniæ sobie w³osy (po kilkumiesiêcznych nieudanych rozja¶nianych sesjach u fryzjera), ale oczywi¶cie musi to byæ ch³odny odcieñ. Do fryzjera ju¿ nie chodzê na farbowanie- nigdy nie by³am zadowolona... Wiêkszo¶æ z Was bazuje na Goldwellu, chyba siê równie¿ skuszê na pocz±tek, bo -jak wynika z recenzji-to nieinwazyjna farba. Chyba wezmê samo 6SB+3%...Natomiast nadal czajê siê na farby Lecher Geneza (mam fotki próbników od sprzedawcy na Allegro) i... tu zaczynaj± siê schody. S± tam takie odcienie jak ''kawa'', ''espresso'', ''tabac'', ''mokka'',''kasztan'', ''czekolada''- które z nazwy s± ch³odne, a które od razu odrzuciæ? Wiem, ¿e upraszczamOczywi¶cie jest te¿ numeracja, ale jaka¶ dziwna (dla mnie), typu: 5CN-jasny kasztan popielaty, 5BA-kawa, 3BV- espresso,5TB tabac...(znam ylko podstawy, typu:A-asch-popió³, zimny; V-fioletowy, zimny;B-braun-br±z, ciep³y... Nie ukrywam, ¿e chêtnie stanê siê królikiem do¶wiadczalnym, tylko muszê wybraæ odcieñ
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 14:07   #1625
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dodajê aktualnie zdjêcie moich w³osów- tydzieñ po farbowaniu (przyciemnieniu) u fryzjera (jeden kolor), gdzie poprosi³am o nadanie w³osom ch³odnego, popielatego odcienia naturalnego br±zu (wysz³o normalnie sza³owo...) Brawo dla ''profesjonalisty''klas ki:Mój naturalny kolor to ciemny br±z, latami farbowany na ciemne kolory, kilkakrotnie na czarno. Pó¼niej my¶la³am o kolorze jasnego orzecha laskowego, wiêc przesz³am dekoloryzacjê i farbowania u ró¿nych polecanych przez znajomych fryzjerach. Po wieeeelu nieudanych próbach, wydaniu kasy i wiecznym niezadowoleniu- wracam do ciemnego- z tym, ¿e nie mo¿e wyj¶æ czarny.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg P1010702.jpg (23,3 KB, 18 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P1010715.jpg (25,3 KB, 29 za³adowañ)
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 14:35   #1626
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
Chcê przyciemniæ sobie w³osy (po kilkumiesiêcznych nieudanych rozja¶nianych sesjach u fryzjera), ale oczywi¶cie musi to byæ ch³odny odcieñ. Do fryzjera ju¿ nie chodzê na farbowanie- nigdy nie by³am zadowolona... Wiêkszo¶æ z Was bazuje na Goldwellu, chyba siê równie¿ skuszê na pocz±tek, bo -jak wynika z recenzji-to nieinwazyjna farba. Chyba wezmê samo 6SB+3%...Natomiast nadal czajê siê na farby Lecher Geneza (mam fotki próbników od sprzedawcy na Allegro) i... tu zaczynaj± siê schody. S± tam takie odcienie jak ''kawa'', ''espresso'', ''tabac'', ''mokka'',''kasztan'', ''czekolada''- które z nazwy s± ch³odne, a które od razu odrzuciæ? Wiem, ¿e upraszczamOczywi¶cie jest te¿ numeracja, ale jaka¶ dziwna (dla mnie), typu: 5CN-jasny kasztan popielaty, 5BA-kawa, 3BV- espresso,5TB tabac...(znam ylko podstawy, typu:A-asch-popió³, zimny; V-fioletowy, zimny;B-braun-br±z, ciep³y... Nie ukrywam, ¿e chêtnie stanê siê królikiem do¶wiadczalnym, tylko muszê wybraæ odcieñ
Wydaje mi siê na pocz±tek, ¿e poziom 5 to ju¿ prawie czarny, nie mówi±c o 3, z literkami to loteria, no chyba, ¿e masz napisane, ¿e B - Bronze lub Beige, A - Ash, V- violet..firma mo¿e mieæ w³asny systen kodowania kolorów wiêc jak nie est jasno napisane, ja bym nie ryzykowa³a. Napisz jeszcze jaki refleks maj± teraz Twoje w³oski, bo mi na z³oto wygl±da....mo¿e ciut zieleni?
Je¶li z³oto potrzebujesz do neutralizacji fioletu/per³y/opalu, oznazenia V,P,2 po przecinku, pozom we¼ sobie 6, zawsze bêdziesz mog³a przyciemniæ.
A gldwella ten 6bs/sb nie pamiêtam, to jednym dziewczynom wychodzi ch³odno innym rudo, recepty nie mamy, mo¿esz jeszcze dodawaæ mixtony w celu zintensyfikowania efektu.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 14:57   #1627
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

W³osy maj± typowe ciep³e, z³ote refleksy. Dodajê przyk³adowe fotki z próbników farb Lecher (to ¿adna reklama, ¿eby nie by³o) Faktycznie numeracja cyferkami- w miarê standardowa- czyli najni¿sza liczba, to kolor najciemniejszy. Jest dodatkowo kod w postaci kolorowych kwadracików(zimny-ciep³y?)
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg luty 2012 276.jpg (43,9 KB, 14 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg luty 2012 277.jpg (51,2 KB, 8 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg luty 2012 266.jpg (25,7 KB, 8 za³adowañ)
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-02-26, 16:19   #1628
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
W³osy maj± typowe ciep³e, z³ote refleksy. Dodajê przyk³adowe fotki z próbników farb Lecher (to ¿adna reklama, ¿eby nie by³o) Faktycznie numeracja cyferkami- w miarê standardowa- czyli najni¿sza liczba, to kolor najciemniejszy. Jest dodatkowo kod w postaci kolorowych kwadracików(zimny-ciep³y?)
Zawsze mo¿esz edytowaæ i usun±æ fotki
Kwadraciki mog± oznaczaæ farbê trwa³± lub pó³trwa³± dostêpn± w tych kolorach. O ile to C mo¿e oznaczac -cool/cold a N - naturalny to powinien zimny, ale je¶li to C jest niebieskie i na³o¿ysz na z³oto, to mo¿e wyj¶æ zieleñ, tytoñ pamiêtam z artego jest zielony, wiêc nie wiem jak to siê ma do tabac.
Mo¿e ten kto¶ z Allegro móg³by Ci przys³aæ ko³o kolorów dla tej firmy z naniesionymi na nim numerami farb, sprawa by by³a jasna, a zapytaæ nie zaszkodzi.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 13:45
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 18:53   #1629
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Znalaz³am jeszcze farby firmy Teotema...ale nic o nich nie wiem
Np. 6.1 - Ciemny popielaty br±z - Teotema Creme Color Natural & Basic Ash, ale brak fotek... Na w±tku siê nie przewija...


---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

A na I raz polecacie sam 6SB czy zmieszany z 6A , 6MB, 6NP lub 6NA?
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 19:20   #1630
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
Znalaz³am jeszcze farby firmy Teotema...ale nic o nich nie wiem
Np. 6.1 - Ciemny popielaty br±z - Teotema Creme Color Natural & Basic Ash, ale brak fotek... Na w±tku siê nie przewija...


---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

A na I raz polecacie sam 6SB czy zmieszany z 6A , 6MB, 6NP lub 6NA?
Nanah lub Endorfina testowa³y, poczekaj na ich opinie, lub poszukaj w ich postach. MB jest zielone, NP, NA - niebieskii do farbowania siwych lub platyny
6.1 nie dla Ciebie, bo .1 to popiel/niebieski, a z³oto/¿ó³ty + niebieski = zielony/glonowaty, dla ciebie to co ni¿ej napisa³am, opal, per³a, fiolet .2, P, V, ¶ci±gnij to ko³o i zobacz w powiêkszeniu, z gold... jedynie z fiolety to 5VR by siê spia³o, mo¿e mieszane z natur± 7N lub 6N

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 13:46
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 19:49   #1631
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Rozumiem, ale w Topchic nie ma oznaczeñ ''V,P,2'', prawda? Na razie chcê w tym tygodniu zafarbowaæ, wiêc zdecydowa³abym siê na tego Goldwella , my¶licie, ¿e zamówiæ samo 6SB czy dokupiæ z innego odcienia b±d¼ mixa? Je¿eli nie wyjdzie- pó¼niej uderzê w Genezê i poszukam odcienia, zgodnie z sugestiami (V,P.2)
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-26, 20:22   #1632
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 2 965
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja mam fotke po farbowaniu odcieniem jasny tabac z genezy.
Mam tez nowa, nieotwierana farbe w odcieniu tabac, ale jej nie odwazylam sie zrobic, bo balam sie czarnego koloru, bo u mnie wszystko wychodzi ciemniej.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg tabaka.jpg (63,8 KB, 43 za³adowañ)

Edytowane przez chise
Czas edycji: 2012-02-26 o 20:24
chise jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 20:28   #1633
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
Rozumiem, ale w Topchic nie ma oznaczeñ ''V,P,2'', prawda? Na razie chcê w tym tygodniu zafarbowaæ, wiêc zdecydowa³abym siê na tego Goldwella , my¶licie, ¿e zamówiæ samo 6SB czy dokupiæ z innego odcienia b±d¼ mixa? Je¿eli nie wyjdzie- pó¼niej uderzê w Genezê i poszukam odcienia, zgodnie z sugestiami (V,P.2)
Goldwel dzieli siê na topchic i colorance/trwa³a, pó³trwa³a, nie wiam która, która, na palecie zaznaczone s± odpowiednio kó³eczkiem i kwadracikiem, znajd¼ paletê Gold...
Ten SB -silver brown jest srebrno br±zowy, je¶li twój refleks wpada w rudy mo¿e byæ, nie wiem czy po silver/na poziomie 7 i ni¿szym to niebieski nie wyjdzie zielono, odszukaj wyszukiwark± opinii dziewczyn.
P. s. jak maz z³ty refleks, odszukujesz na kole kolorów kolor ¿ó³ty i patrzysz co znajduje siê naprzeciw..fiolet...wiêc wybierasz farbê z fioletem na poziomie którym chcesz mieæ w³osy.

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez chise Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam fotke po farbowaniu odcieniem jasny tabac z genezy.
Mam tez nowa, nieotwierana farbe w odcieniu tabac, ale jej nie odwazylam sie zrobic, bo balam sie czarnego koloru, bo u mnie wszystko wychodzi ciemniej.
A my¶la³am, ¿e tytoñ bêdzie zielony??
Sovilo - to chyba nie jest dobry pomys³
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 20:39   #1634
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 2 965
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

bardzo cieplo wychodzi tabaka i z ruda poswiata i wyplukuja sie na jasny rudziakowy braz/blond.
chise jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 21:24   #1635
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wiêc tabac-odpada Oj, co by siê dzia³o... Zerknê³am na Allegro- jak na z³o¶æ nie ma 3% wody z Goldwella...Tzn. s± , ale litrowe butle Mogê do 6sb(klasycznego), albo 6BS(seria Stay Cool) dodaæ 6%? Utleniacz w kremie 3% przeznaczony jest do farbowania "ton w ton", do mniej trwa³ej koloryzacji (1:2 tutaj chodzi o farbê oyster), do dodania tonu w refleksach i pasemkach, do podniesienia tonu i delikatnej dekoloryzacji.
Utleniacz w kremie 6%przeznaczony jest do przyciemniania, pokrycia siwych w³osów, rozja¶niania o 1-2 tony, do dodania tonu w refleksach i pasemkach w procesie cieniowania''.
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 22:01   #1636
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ja u¿ywa³am 6BS nie SB, 2x w po³±czeniu z 6 lub 7A i kilkakrotnie solo. Ostatnio robi³am ponownie BS, minê³o jakie¶ 2 i pó³ tyg od farbowania, jestem zadowolona jak zawsze i dosz³am do wniosku, ¿e nawet, bezpo¶rednio po farbowaniu zbyt ch³odno, wolê siebie we w³osach tydzieñ-dwa po farbowaniu
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 22:23   #1637
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ale czy mogê zamówiæ 6% zamiast 3%?
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 22:43   #1638
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzñ
Wiadomo¶ci: 1 005
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Wydaje mi siê, ¿e nie, no chyba, ¿e mix i szampon koloryzuj±cy s± tej samej firmy (bo musz± byæ) lepiej sobie kup oxydant 3% i rozrób 1cz mixu i 5 cz oxy lub dokup farbê naturê je¶li chcesz poziom 7 np 7N, 7NN, 7.0 i oxy i mieszaj
Czy to co napisalas dotyczy tylko szamponow czy farb rowniez? Mam ta pianke Loreala Sublime Mousse i chcialam wlasnie jutro dokupic mixa niebieskiego Londy, ale teraz zwatpilam czy moge, skoro to rozne firmy... Pewnie efekt moze byc troche nieprzewidywalny po zmieszaniu tych dwoch rzeczy, co?

Takie cos jak napisalas (1 cz. mixu+5 cz. oksydantu) sluzy ochlodzeniu koloru, tak? Juz zadnej farby sie do tego nie dodaje? Jak dlugo sie to trzyma na wlosach?
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...

Edytowane przez claudiiin
Czas edycji: 2012-02-26 o 22:45
claudiiin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-26, 22:45   #1639
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zastanawiam siê jeszcze nad Matrixem SoColor (jestem po lekturze KWC), a widzê, ¿e w w±tku ta farba przewinê³a siê tylko w kilku postach.
*kolor 5AV- jasny br±z popielato-fioletowy, podobno wychodzi popielato, fiolet neutralizuje ¿ó³ty odcieñ);
*5A jasny br±z popielaty- te dwa odcienie s± na KWC- wychodz± ch³odno, ale ciemno.
Moje w³osy mocno przyjmuj± pigment, ten Matrix mo¿e z³apaæ z 2 tony ciemniej, czyli jasne br±zy wyjd± jak ciemne br±zy(po farbowaniu prawie czarne, a ja zesz³am z czerni!).
Natomiast na próbniku znalezionym w necie (np. http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/index.php?a=opis&k=&id=1914) kolory wygl±daj± szaroburo-ciemno...Zastanawia³am siê nad odcieniami z serii Ash-6A(poziom 6 polecany dla mnie przez obeznane w temacie dziewczyny, ale skoro ta farba wychodzi ciemniej... mo¿e 7A...? Tylko jak numeracja w Matrixie 6-7 ma siê do innych numeracji? Czy poziom 7 pokryje moje w³osy?)
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 18:28   #1640
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
ja u¿ywa³am 6BS nie SB, 2x w po³±czeniu z 6 lub 7A i kilkakrotnie solo. Ostatnio robi³am ponownie BS, minê³o jakie¶ 2 i pó³ tyg od farbowania, jestem zadowolona jak zawsze i dosz³am do wniosku, ¿e nawet, bezpo¶rednio po farbowaniu zbyt ch³odno, wolê siebie we w³osach tydzieñ-dwa po farbowaniu
wiedzia³±m, ¿e na Ciebie mo¿na zawsze liczyæ, tylko trzeba g³o¶no "zawo³aæ"

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
Ale czy mogê zamówiæ 6% zamiast 3%?
6% przyciemni w³osy ju¿ farbowane, i bêd± siê wyp³ukiwaæ na rudo, ale 6% te¿ rozja¶ni Ci o 1 pozion naturalne, czyli odrost
3% bezpieczniejsza, ni± siê przyciemnia i nie wyrudzi.
Oxydant nie musi byæ tej samej firmy co farba, mo¿esz kupiæ inny, potwierdzone przez fryzjerów, ale ponoæ rezultaty lepsze po oryginalnym...czy ja wiem???
L'oreal Martix rudo dziewczynom wychodzi³.
A A-Ash/popiel/niebieski nie dla Ciebie, tzn nie do z³otego refleks (do rudego jak najbardziej) ze z³otym niebieski daje zielony!!!
Co do ciemno¶ci pziomów, ró¿nie bywa, ale raczej profeskach podobne, patrz na palety.
Skoro Twoje w³osy takie wra¿liwe na pigment po dekolorze zaaplikuj sobie Po prostu naturê, 6N, 6.0 lub pó³ na pó³ mieszane z 7N, 7.0 Zobaczysz jaki bêdzie efekt, a przy nastêpnym farbowaniu skorygujesz refleks

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez claudiiin Poka¿ wiadomo¶æ
Czy to co napisalas dotyczy tylko szamponow czy farb rowniez? Mam ta pianke Loreala Sublime Mousse i chcialam wlasnie jutro dokupic mixa niebieskiego Londy, ale teraz zwatpilam czy moge, skoro to rozne firmy... Pewnie efekt moze byc troche nieprzewidywalny po zmieszaniu tych dwoch rzeczy, co?

Takie cos jak napisalas (1 cz. mixu+5 cz. oksydantu) sluzy ochlodzeniu koloru, tak? Juz zadnej farby sie do tego nie dodaje? Jak dlugo sie to trzyma na wlosach?
A przepraszam, nie skojarzy³am, ¿e to chodzi o ten Mousse.
Mixtony mo¿na mieszaæ tylko i wy³±cznie z farbami tej samej firmy (i pó³trwa³ymi/nazywam je profesonalnymi szamponami bo one na s³abym oxy s± robione np. 1.9%, 2%, 4%)
A ja takie tonowanie w celu och³odzenia sobie robi³am niebieskim z oxy 6%, ale na mój poziom mêdzy 7 a 8 okaza³ siê za niebieski i dobrze, ¿e na pasemkach najpierw próbowa³am (potrzebowa³abym srebrnego lub szarego) Trzyma³am dos³ownie 5 minut, aha...przyciemnia o pó³ do 1 poziomu, trzyma³o siê ja szamponetka, ale efekt miodzio. Mo¿esz mieszaæ je¶li masz rude londê naturê lub np 6.1 z mixem niebieskim tak jak caate
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-27, 18:50   #1641
Lynn25
Raczkowanie
 
Avatar Lynn25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 145
GG do Lynn25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Kochane a co to za ¶liczny zimny kolorek? Popiel czy co¶ z opalem... fioletem...? poziom 6?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 8a612b09d39b319b35347c933ff762df,29,1.jpg (45,2 KB, 69 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 036cd569fe8ff981fe3c204210a5e8f2,29,1.jpg (39,3 KB, 85 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg b5118f86ff7a3766046d66abd2cbe218,29,1.jpg (44,6 KB, 78 za³adowañ)
__________________
Tomorrow is always another day!
Lynn25 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-27, 20:50   #1642
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

endorfina123, a u¿ywa³a¶ w ogóle kiedy¶ 6SB? Widzia³am kiedy¶ zdjêcia porównawcze obu tych odcieni i 6SB wydawa³ sie jasniejszy ni¿ 6BS. Jak jest w rzeczywisto¶ci? Bo nie wiem, który najpierw zamówiæ, a sprzedawca na Allegro ma oba


---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Padam od tego googlowania Podziwiam, dziewczyny, za wytrwa³o¶æ w poszukiwaniu wymarzonego odcienia Reasumuj±c... Czy bardzie polecacie na I-szy raz:
1) 6SB solo
2) 6BS solo
3) 6N solo---------> nie jest za ciemny?
4) po³±czenie np. 6SB+6N
, bo rozumiem, ¿e np. 6A mam siê wystrzegaæ?

Proszê o podpowiedzi kochane


PS. ''A A-Ash/popiel/niebieski nie dla Ciebie, tzn nie do z³otego refleks (do rudego jak najbardziej) ze z³otym niebieski daje zielony!!!''- a jak ma siê to do tego, ¿e w³a¶nie odcienie 6N czy 6SB s± w gamie Ash/popiel na palecie?Dziêkujê za pomoc
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!

Edytowane przez Sovilo
Czas edycji: 2012-02-27 o 20:52
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-27, 22:19   #1643
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
endorfina123, a u¿ywa³a¶ w ogóle kiedy¶ 6SB? Widzia³am kiedy¶ zdjêcia porównawcze obu tych odcieni i 6SB wydawa³ sie jasniejszy ni¿ 6BS. Jak jest w rzeczywisto¶ci? Bo nie wiem, który najpierw zamówiæ, a sprzedawca na Allegro ma oba


---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Padam od tego googlowania Podziwiam, dziewczyny, za wytrwa³o¶æ w poszukiwaniu wymarzonego odcienia Reasumuj±c... Czy bardzie polecacie na I-szy raz:
1) 6SB solo
2) 6BS solo
3) 6N solo---------> nie jest za ciemny?
4) po³±czenie np. 6SB+6N
, bo rozumiem, ¿e np. 6A mam siê wystrzegaæ?

Proszê o podpowiedzi kochane


PS. ''A A-Ash/popiel/niebieski nie dla Ciebie, tzn nie do z³otego refleks (do rudego jak najbardziej) ze z³otym niebieski daje zielony!!!''- a jak ma siê to do tego, ¿e w³a¶nie odcienie 6N czy 6SB s± w gamie Ash/popiel na palecie?Dziêkujê za pomoc
nie, pisa³am w tamtym po¶cie, ¿e SB nie u¿ywa³am
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-28, 12:00   #1644
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 634
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

hej dziewczyny ja czekam na materia³y odno¶nie kolorystyki, dokszta³cam siê i zabieram siê za dalsze d±¿enie do wymarzonego koloru
ibyza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-28, 14:46   #1645
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 717
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dubel

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2012-02-28 o 17:09
Symetria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-28, 16:56   #1646
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Podnoszê, czajê siê na Allegro odno¶nie koloru- porad¼cie proszê
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-28, 18:28   #1647
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 717
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ok to pisze


Wstawi³am 3 zdjêcia moich naturalnych w³osów przed farbowaniem

taki sredni ciemno jasny blond; pod spodem to typowy ciemny blond, a z wierzchu sa rozne odcienie jasnego blondu- tak dziala na mnie s³once i z roku na rok one sa jasniejsze..

chcia³am je ca³e przyciemnic i wyrównac do naturalnego koloru ciemny blondu, fryzierka zaproponowala mi Diacolor Loreala kolor nr 7
wstawiam dwa zdjecia palet jak widac w zalezno¶ci od ¶wiat³a roznie ta 7 wyglada, ALE efektem farbowania bylam zachwycona- równy(!) ciemny blond, trzyma³ sie do 20 kilku myæ

posz³am drugi raz zeby postrzyc koloryzacje, tez 7.
fryzierka nie zaczela od farbowania odrostów ktore sie pojawi³y mimo ze to zmywalna farba, tonujaca, itd itd.. tylko na cale wlosy, szybkoszybko i niestety niedokladnie. (co potwierdzial inna fryzierka i uznali mi reklamacje)
efekt byl straszny: od polowy d³ugosci ³adny ciemny blolnd jak wtedy a od czubka g³owy i z ty³u..... dziwny karmelowy, jasny blond? okropne.

nastepnego dnia bardziej kompetentna osoba ufarbowala mi sama góre ta 7 jeszcze raz, bardzo dokladnie i chwycilo i kolor sie super wyrówa³ i efekt by³ podobny do tego co za pierwszym razem.

ale jak wiadomo farbowanie dzien po dniu spowodowalo chyba ze farba szybciej sie wyblukuje i znowu widze roznice..
dol ciemny gora jasna.. nie jest to tak straszni ejak bylo ale...

moje pytanie co zrobic za 2 tygodnie u fryzierki: (ide do tej drugiej ktora mi poprawiala )

a) ufarbowac jeszcze raz 7, zaczynajac od odrostów zeby wyszlo dokladnie i rowno..
b) wybrac ciemniejsza farbe z tej palety nr 6?

boje sie tylko rudo-czerownych refleksów.
narszie mam takie z³ociste lekko miedziane podobne do tych ktore mialam przed farbowaniem wiec mi to nie przeszkadza


jeszcze jedno zdj palety Diacoloru nie ma odcienia 7.1 jest jakis 7.13 ale boje sie ze wyjdzie rudy?

prosze BARDZO o pomoc

o mam jeszcze jedno zdjêcie- robione w s³oncu aparatem ktory bardzo podkresla kolory wiec moze sa troche przerysowane ale chodzi mi zebyscie zobaczy³y na jakie wlosy byl polozony pierwszy raz diacolor



Dwa ost zdj to po diacolor 7, w sztucznym swietle
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 2011-11-09 16.32.31.jpg (20,9 KB, 36 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 1554_1.jpg (61,5 KB, 27 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg richesse 1.jpg (28,7 KB, 19 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 1554_2.jpg (63,8 KB, 18 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0793.jpg (130,7 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0826.jpg (87,7 KB, 27 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2115.jpg (14,7 KB, 23 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2104.jpg (12,1 KB, 41 za³adowañ)

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2012-02-29 o 16:04
Symetria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-28, 20:16   #1648
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ibyza Poka¿ wiadomo¶æ
hej dziewczyny ja czekam na materia³y odno¶nie kolorystyki, dokszta³cam siê i zabieram siê za dalsze d±¿enie do wymarzonego koloru
Przepraszam Ciê, ale jutro dopiero Ci wy¶lê te materia³y

Sovilo -SB jest silver brown, wiêc na rude, A ta Bs jest z serii stay cool nic o nich nie wiem, mo¿esz siê kierowaæ tylko na opinii endorfiny.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-28, 20:27   #1649
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zyta82- dziekujê Napisz mi tylko jeszcze proszê, co mo¿e siê staæ w przypadku na³o¿enia Sb, który jest na odcieñ rudy a nie z³otawy? Nie ukrywam, ¿e chêtniej zaczê³abym od SB, a dopiero pó¼niej BS(StayCool), poniewa¿ kolor testowany w³a¶nie przez endorfinê (BS) wydaje sie jednak ciemniejszy od SB I ju¿ nie mêczê wiêcej
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-29, 13:07   #1650
Lynn25
Raczkowanie
 
Avatar Lynn25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 145
GG do Lynn25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lynn25 Poka¿ wiadomo¶æ
Kochane a co to za ¶liczny zimny kolorek? Popiel czy co¶ z opalem... fioletem...? poziom 6?
hallo... hallo... pomo¿e kto¶?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 27cc0a9aefacfdb32b180988a94986a1ff98ed2a.jpg (73,8 KB, 7 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg b5118f86ff7a3766046d66abd2cbe218,29,1.jpg (44,6 KB, 8 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 8a612b09d39b319b35347c933ff762df,29,1.jpg (45,2 KB, 12 za³adowañ)
__________________
Tomorrow is always another day!
Lynn25 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.