Wory na kościach policzkowych - POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-08, 22:36   #1
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630

Wory na kościach policzkowych - POMOCY!


Dziewczyny, mam ogromny problem.
Otóż od dawien dawna mam pod oczami, na kościach policzkowych takie wypukłe wzgórki, wygladają ona jak takie podusie
Ostatnio są one niestety baaaaardzo widoczne i co tu duzo mówić, okropnie szpecą mi twarz.
Czy ktoraś z Was ma może pomysł gdzie leży przyczyna i czym mozna to zwalczyć?
Byłabym niezmiernie wdzięczna.

Załączam fotki
http://img204.imageshack.us/img204/9295/woryfs0.jpg
http://img90.imageshack.us/img90/5453/wory2vt3.jpg
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 08:38   #2
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

wg są to obszary, gdzie nagromadził sie tłuszcz i limfa (nie pamiętam, jak to sie fachowo nazywa...) a usunąć można chyba jedynie chirurgicznie - taka miniliposukcja - odessanie tych złogów i ew. naciągniecie skóry u chirurga plastyka. żadne kremy chyba tutaj nie pomogą - zabiegi czy masaż obawiam się, że też nie. czy zawsze miałaś coś takiego, czy pojawiło się niedawno?
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 09:02   #3
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

A ja myślę, że możesz iść na masaż twarzy do kosmetyczki, może pomoże


Masaż kosmetyczny jest stosowany przede wszystkim w celach profilaktyczno-pielęgnacyjnych. Podtrzymuje elastyczność mięśni i skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Najogólniej mówiąc, masaż to rodzaj mechanicznego oddziaływania za pomocą zespołu ruchów na skórę i położone pod nią tkanki, mięśnie i narządy. Wśród podstawowych typów masażu wyróżnia się masaż klasyczny - ogólny (całego ciała) i częściowy (poszczególnych części ciała), a także leczniczy, sportowy i kosmetyczny. Twórcą współczesnego masażu jest Holender Johan Mezger, który opracował naukowo uzasadnione wskazania do jego leczniczego zastosowania.

Masaż klasyczny ręczny jest wykonywany zgodnie z przebiegiem mięśni, naczyń limfatycznych i krwionośnych od ich obwodu do serca. Do podstawowych ruchów masażu należy głaskanie (koniuszkami palców lub całą dłonią), rozcieranie (koniuszkami palców, ruchem kolistym i półkolistym), ugniatanie (opuszkami palców, palcami lub dłonią), oklepywanie (opuszkami palców, dłonią otwartą lub półzamkniętą) i wibracja (wstrząsanie - opuszkami palców albo całą dłonią).

Masaże wszelkiego typu powinny wykonywać tylko osoby odpowiednio przeszkolone.


Masaż kosmetyczny
Z takim rodzajem masażu spotykamy się w gabinetach kosmetycznych, gdzie przeprowadzają go dyplomowane kosmetyczki (znające podstawy anatomii), jako jeden z elementów zabiegu, np. oczyszczania. Jest to typ masażu ręcznego, wykonywanego za pomocą palców i dłoni.

W ramach masażu kosmetycznego wyróżnia się jeszcze masaże o charakterze profilaktyczno-pielęgnacyjnym (najczęściej wykonywane w gabinetach), korekcyjne (np. likwidujące podwójny podbródek), regenerujące (np. po gwałtownej kuracji odchudzającej, po silnych przeżyciach psychicznych).

Masaż twarzy, szyi i dekoltu (którym zajmiemy się w tym artykule) zaleca się paniom po 25. roku życia. W wielu gabinetach kosmetycznych można oczywiście stosować także masaże całego ciała.

Generalnie masaż robi się przed zabiegiem oczyszczania skóry, ale nie jest to żelazna zasada. Na przykład w przypadku skóry delikatnej i suchej czasem lepiej zrobić masaż po oczyszczeniu, aby ją "uspokoić". W wielu gabinetach przy masażu włącza się muzykę, aby zrelaksować klientkę. Na ogół zresztą masaż podoba się wszystkim, bo jest to najprzyjemniejsza część zabiegu kosmetycznego.

Masaż kosmetyczny twarzy powinien trwać ok. 20 minut, do pół godziny maksymalnie.

Należy zawsze pamiętać, by poinformować kosmetyczkę przeprowadzającą zabieg - zwłaszcza w przypadku masażu szyi - o ewentualnych problemach z tarczycą (np. guzy na tarczycy). Jest to bowiem jedno z przeciwwskazań do masażu i lepiej z niego w ogóle zrezygnować. Kosmetyczka powinna zresztą wiedzieć o naszych ewentualnych kłopotach zdrowotnych.

Masaż powinien być dostosowany do stanu skóry (zwłaszcza jej uelastycznienia i grubości podściółki tłuszczowej skóry), rodzaju cery i jej potrzeb. Ma to również wpływ na liczbę poszczególnych elementów masażu - może być więcej np. ruchów głaskania czy ugniatania niż oklepywania. Delikatny masaż działa uspokajająco i przeciwbólowo, mocniejszy zaś pobudza i drażni (stymuluje).

Podczas masażu twarzy ruchy kosmetyczki nie powinny przekroczyć granicy oczodołów, a żaden ze stosowanych preparatów nie może dostać się do oczu klientki.

Są różne szkoły wykonywania masażu, na ogół rozpoczyna się ten zabieg od dekoltu i szyi, potem dopiero przechodzi się na twarz.


Zalety masowania
W sensie fizjologicznym masaż działa bezpośrednio (miejscowo) i pośrednio przez odruchy na centralny układ nerwowy.

Jego działanie miejscowe, bezpośrednio na tkanki, które masujemy, powoduje zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Daje to lepsze dotlenienie, zwiększa się bowiem dopływ krwi tętniczej do tych masowanych obszarów. Masaż także lekko złuszcza warstwę rogową naskórka, ułatwiając oddychanie skórze i szybsze wchłanianie zastosowanych preparatów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia elastyczność skóry i mięśni, przeciwdziałając tworzeniu się zmarszczek.

W sensie pośrednim masaż pobudza ogólnie układ krwionośny i limfatyczny, usprawnia mięśnie i pracę serca, oddziałuje również na układ nerwowy i hormonalny.

Podczas masażu twarzy, szyi i dekoltu kosmetyczka może zastosować wiele preparatów. Przede wszystkim wykorzystuje się kremy do masażu, np. z wyciągiem z arniki, chlorofilowy, żel intensywnie nawilżający. Można też wzbogacić ten zabieg - w zależności od potrzeb skóry - innymi preparatami: ampułkami, koncentratami odżywczo-regenerującymi ze specjalnie dobranymi substancjami aktywnymi (aktywator kolagenu). Można także wykonać masaż z wybraną maseczką - jeśli tylko jej konsystencja na to pozwala (musi mieć tzw. poślizg). Te wszystkie preparaty stosuje się dodatkowo pod krem do masażu.

Przed wykonaniem masażu kosmetyczka ocenia stan skóry, by wykonać właściwy masaż. I tak na przykład na młodszą skórą można działać silniej, natomiast jeśli skóra jest zwiotczała, nie wykonuje się zbyt silnego rozcierania, tylko głaskanie i oklepywanie. W przypadku skóry z rozszerzonymi naczynkami pod krem z arniką dodaje się np. ampułkę wzmacniającą, a sam masaż jest delikatniejszy. Aby intensywnie nawilżyć skórę, można też zrobić hydromasaż pod wapozonem (pod parą) - na żel do masażu długotrwale nawilżający.

Drenaż limfatyczny to specjalny rodzaj masażu pobudzający krążenie limfy, co z kolei pobudza czynności gruczołów w organizmie ludzkim. Ułatwia on przemianę materii i wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii, czyli toksyn. Drenaż limfatyczny, jak i jego elementy także stosuje się w gabinetach kosmetycznych.


Przeciwwskazania w masażu:
  • ciąża;
  • stany zapalne, alergiczne i zakaźne skóry;
  • usunięcie zęba i zmiany ropne okołozębowe;
  • stan ropny migdałów;
  • guzki w przebiegu węzłów chłonnych;
  • zaawansowana miażdżyca naczyń;
  • stany gorączkowe;
  • wady serca;
  • wysokie nadciśnienie tętnicze;
  • zapalenie żył i świeże zakrzepy;
  • nadczynność tarczycy (nie można masować szyi).
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 09:26   #4
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

A mnie to wygląda na alergie . Może jakis krem Cie uczulił albo inny kosmetyk .Chyba poszłabym z tym do lekarza.
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:12   #5
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

przyłączam się. Mam ten sam problem, ale to napewno nie jest żadna alergia. Nie pamiętam dokładnie od kiedy mi sie "to" zrobiło ale juz chyba kilka lat temu
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 16:21   #6
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

Drenaż limfatyczny - to rodzaj masażu, który powinna umieć zrobić dobrze wyszkolona kosmetyczka. nikadomi opisała różne rodzaje masażu, to jest wg mnie dobry trop. Te worki "biorą" się z zaburzeń krążenia, zastojów limfy, jeżeli się tego nie "ruszy", to stan się pogarsza. Masaż można wykonywać także samodzielnie, byle regularnie (codziennie). Jednak masaż niestety nie usunie tego całkowicie, do tego niezbędna byłaby interwencja chirurgiczna. Chociaż cholera wie, teraz kosmetyka oferuje tyle kosmicznych zabiegów, że moze i bez chirurga da się poradzić. Przeszłabym się do jakiegoś gabinetu dermatologii estetycznej, zapytać, co z tym fantem zrobić.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 21:23   #7
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

Ślicznie Wam dziekuję za odpowiedzi i rady
Cóż, mam ten defekt już od tak dawna, że nie pamiętam kiedy się pojawił.
Trochę sie to zmniejsza, kiedy śpię minimum 15h, ale to jest nierealne przy moim trybie życia.
Myśle też, że to może być kwestia genów - całe moje ciało (skóra) nie jest takie hmm 'zwarte', a tkanka tłuszczowa jest rozłożona pod skórą baaardzo nierównomiernie.

Kupię sobie chyba lek homeopatyczny Lymphomyosot - podobno bardzo pomaga przy problemach z zastojem limfy. zobaczymy...
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-18, 18:04   #8
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

Hej i pomoglo ci coś? Mam identyczny problem
__________________
Life is like a rainbow.
You need both, the sun and the rain to make it colors appear.
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 13:01   #9
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

Niestety, minęło prawie 10 lat i nic się nie poprawiło, a próbowałam już chyba wszystkiego, poza chirurgia plastyczną. Jedyne skuteczne i najmniej inwazyjne rozwiązanie, to niestety ostrzyknięcie tego obszaru jakimś wypełniaczem, co spowoduje wyrównanie struktury. Bardzo chciałam tego uniknąć, ale chyba nie ma wyjścia - te tzw. "girlandy" okropnie postarzają twarz i sprawiają, że wygląda na bardzo zmęczoną. Pokładałam duże nadzieje w masażach, ale efekt był mizerny. Wydaj mi się, że przyczyną jest po prostu genetyka i nierówne rozmieszczenie tłuszczu w tej okolicy. Malar bags widuję nawet u małych dzieci, więc to chyba nie jest kwestia choroby/uczulenia/zmęczenia itp.

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2019-05-03 o 13:06
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 14:31   #10
Aivava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

Hmmm, może powinnaś wypróbować produkty zawierające Volufiline. Skoro myślisz, że problemem jest nierównomiernie rozłożony tłuszcz na policzkach, produktem z Volufiline mogłabyś spróbować uzupełnić miejsca, gdzie chciałabyś mieć więcej sgromadzonego tłuszczu. Dałoby to może bardziej harmonijny wygląd całości.
Aivava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 10:01   #11
ewciamarchewcia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

O kurde, ja tez u siebie coś takiego widzę, ale jakoś się tym zbytnio nie przejmowałam...
ewciamarchewcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-17, 11:46   #12
aaiss
Przyczajenie
 
Avatar aaiss
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Puszczykowo
Wiadomości: 19
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

jednak grawitacja to jest straszna rzecz.. a może próbowałaś czegoś liftingującego?
aaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 11:06   #13
Angeliq79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

Ogólnie temat jest ciężki. Ja próbowałam wypełniaczy, laser frakcyjny, osocze , hifu, rf - wszystko z bardzo przeciętnym skutkiem. To jest poprostu szczelina między dwoma tkankami i grawitacja ją powiększa, skóra się w nią zapada tworząc jakby worek nad bruzdą. Ostatnio znalazłam nową metodę - i chyba działa na to cholerstwo najlepiej - terapia Icoone Laser - lifting masażem podciśnieniowym. Masaż bardzo mocno pobudza skórę do pracy i cała twarz się napina, pewnie laser też coś tam daje - bo to połączone jest. ale efekt jest nieco lepszy niż po porzednich zabiegach - cena około 200 zł nie 2000 zł jak frakcyjny no i nie ma się śladów do leczenia - bo branie co pół roku 4 dni wolnego na ukrycie twarzy w domu po osoczu to też był dla mnie problem. Nie wiem czy na każdego zadziała, bo to od anatomii twarzy dużo zależy - ale za taką cenę i bez bólu można zaryzykować. xxx.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Myślę, że to zły pomysł - wpuszczanie czegokolwiek w szczelinę miedzy dwoma ruszającymi się płaszczyznami spowoduje wysuwanie się preparatu i będzie jszcze gorzej

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2019-07-31 o 12:40 Powód: reklama
Angeliq79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 14:04   #14
Vera_Morela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wory na kościach policzkowych - POMOCY!

Podobno jest kilka rodzajów malar bags i nie wiem czy dotyczy to wszystkich, ale wiem co mi pomogło i wciąż pomaga: suplementacja magnezu. Serio. Od wielu miesięcy suplementuję i worki/fałdy/bruzdy się regenerują, choć powoli.
Vera_Morela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-31 15:04:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.