Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część VI - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-05, 14:55   #1
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267

Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część VI


Kontynuacja poprzednich części.


Część 1

Część 2

Część 3

Część 4

Część 5




Przeczytaj, proszę, pierwszy post, zanim coś napiszesz!

Pytania są pomocnicze, nie określają w 100% typu! Możemy tylko pomóc, ale to ty musisz przymierzać i porównywać kolory.


Najważniejsze: typ określamy po pasujących kolorach, a kolory dobieramy do odcienia skóry.

Na tym wątku opieramy się na podziale na 12 typów.

Każdy z 4 podstawowych (Wiosna, Lato, Jesień, Zima) został podzielony na 3 podtypy. To jest bardzo przydatne dla tych, którzy przez lata nie mogli się określić, bo nie pasowali do żadnego.

Możliwe, że masz mysie włosy i szare oczy, ale ciepłą cerę, więc uważasz, że jesteś "typem mieszanym" między Latem i Wiosną. Otóż, typy mieszane nie istnieją! Można być, owszem, typem neutralnym typowo ciepłe albo chłodne są tylko 4 typy, reszta jest mieszana.

Czujesz się już bardziej pewna? Większość z nas ma podobne obawy.
Możesz być brunetką i być Wiosną albo platynową blondynką Zimą. Jesień nie zawsze jest bladolicym piegowatym rudzielcem (choć, oczywiście, może być), a Lato szarą myszką

Tutaj wykres wszystkich 12 typów:


Jak widzisz, każdy z nich ma 3 podtypy, które przenikają się nawzajem.
Żeby było jaśniej: różnice w odcieniach typów:


W skrócie:
Wiosna jest czysta i ciepła
Lato zgaszone i chłodne
Jesień zgaszona i ciepła
Zima czysta i chłodna


+Wiosna dzieli się na Jasną, Ciepłą i Czystą
+Lato dzieli się na Jasne, Chłodne i Zgaszone
+Jesień dzieli się na Zgaszoną, Ciepłą i Ciemną
+Zima dzieli się na Czystą, Ciemną i Chłodną


Zanim zaczniesz od nas wymagać, żebyśmy określiły twój typ, zajrzyj tutaj Blog Barwy Urody
Jest to bardzo wyczerpujący blog Wampierza, napisany po polsku, jasno, przejrzyście i prosto, powinien ci pomóc zrozumieć podstawy

Przypominam, że każdy typ może mieć każdy kolor oczu, włosów i cery. Nie oczekuj więc, że określimy, jakim typem jesteś, jeśli napiszesz, że masz ciemne włosy, niebieskie oczy i jasną cerę

Odpowiedz wyczerpująco na poniższe pytania, wtedy masz szansę, że zawęzisz swoje poszukiwania do kilku typów (zwykle 2-3):

Przymiarkę robimy w świetle dziennym, bez makijażu. Jeśli masz farbowane włosy, przykryj je chustą w neutralnym kolorze.


1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Uwaga: nie opisuj kolorów, które lubisz, tylko te, które ci pasują! Przypominam: kolory dobieramy do odcienia skóry. W "dobrych" kolorach cera staje się promienna, lśniąca, zdrowa, kolor oczu czysty i wyraźny (uwaga: nie chodzi tylko o podbicie koloru, choć to też może się zdarzyć), znikają sińce, wory, różne niedoskonałości.
I odwrotnie: w "złych" kolorach skóra staje się chorobliwie sina/blada/czerwona/żółta, pojawiają się sińce i wory pod oczami (nawet jeśli ich nie masz), kolor oczu jest mdły i "zgaszony", ogólnie kolor cię przytłacza/rozmywa: najpierw widać ubranie, potem ciebie.
A powinno być odwrotnie.
Nie opisuj tego tak: pasuje mi niebieski, zielony, ale źle wyglądam w pomarańczowym i żółtym.
Każdy kolor ma wiele odcieni, więc na pewno znajdzie się taki, który będzie ci pasować (mogą być wyjątki, ale o tym później).

Jeśli nie zrobisz przymiarki, nie pomożemy określić, jakim typem jesteś. To są podstawy. Znajdź czas i poprzymierzaj kolory. Użyj wszystkiego, co masz w domu, a jeśli uważasz, że to za mało, poproś o ubrania domowników, chłopaka, możesz użyć nawet obrusów, pościeli, kolorowych kartek papieru.

Dobrze by było, gdybyś podzieliła potem kolory na te, które ci pasują (wyglądasz w nich olśniewająco bez makijażu), te neutralne (czyli są ok, nic złego nie robią, ale szału nie ma) i te najgorsze (szpecą cię, przytłaczają, rozmywają itp).

Pamiętaj, że musisz obserwować, jak twoja skóra reaguje na kolor i jego odcień. Odrzuć subiektywną miłość do danego koloru. To, że kochasz czerń, nie oznacza, że ona kocha ciebie. Bądź obiektywna. Nikt nie będzie cię zmuszać do noszego nielubianych kolorów, nawet jeśli okaże się, że nie lubisz tego typu. Zawsze zostają kolory bazowe, neutralne i kolory typów siostrzanych. Nie martw się, nikt ci nie zabroni nosić czerni, podpowiemy tylko, jak ją "przemycić" do palety

*** No dobra, przymierzyłaś. Co z tego wynika?

Świetnie, jeśli od razu widać, która paleta pasuje ci najbardziej. Dobrze, jeśli wahasz się między 2-3. Trudniej, jeśli nie masz pojęcia, co wynika z tego całego przymierzania.
Zgaduję, że jesteś teraz zagubiona i masz jeszcze więcej pytań. Po to są właśnie te pytania pomocnicze


2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Tak, wiem, kochamy czerń, ale odpowiedz szczerze, czy wyglądasz w niej dobrze bez makijażu? Chodzi o to, czy naprawdę podkreśla ona twoją urodę.
Pewnie będziesz rozczarowana, bo powiem, że czerń pasuje tylko Ciemnej Zimie, wygląda na niej naturalnie. Dwie pozostałe Zimy również mogą ją z powodzeniem nosić, tak samo Ciemna Jesień i prawdopodobnie Czysta Wiosna.
Pozostałe typy będą wyglądać lepiej w "spranej" czerni albo bardzo ciemnych odcieniach szarości/brązu/ graficie.

Jeśli pasuje ci zarówno czysta czerń i biel, jak i kremowy oraz ciemny szary, możesz być typem Czystym (prawdopodobnie Zima, bo Czysta Wiosna nie lubi śnieżnej bieli), gdyż często wydaje się, że wyglądają one dobrze we wszystkim.


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Przypominam, że kolory intensywne i czyste nie oznaczają neonów kolory jaskrawe i oczobijne wskazują na typ Czysty. Te "w miarę" intensywne i czyste sugerują, że możesz Wiosną (czasem też Jasnym Latem albo którąś z Zim; oprócz typów Czystych, choć tak też móże być).


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Możesz nie lubić takich kolorów, ale na odpowiednim typie będą one wyglądać naturalnie i ładnie. To jest przeciwieństwo kolorów czystych: mają one dodatek szarego.

*** Pytanie dodatkowe: a może zamiast szarego dobrze ci w kolorach, złamanych brązem?


5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę, upewnij się, jakie kolory są ciepłe, a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy. Na pewno wiesz, że niebieski może być ciepły, a czerwony chłodny.
Przykład:


Jeśli pasują ci kolory tylko ciepłe, jesteś typem ciepłym, jeśli tylko chłodne - chłodnym. Pasują zarówno ciepłe jak i chłodne? Jesteś typem neutralnym.


6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?

Czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów, a kontrasty cię przytłaczają, wyglądają nienaturalnie i odwracają uwagę od twarzy?


*** Podsumujmy, co może ci pomóc przy przymiarce:

* czysta biel i czerń vs sprana czerń, grafitowy, bardzo ciemny szary albo brązowy i kremowa/szarawa biel

* kolory czyste, intensywne vs łagodne, zgaszone

* kolory jasne vs ciemne albo jasne vs średnie albo średnie vs ciemne

* kolory ciepłe vs chłodne

tutaj podstawowy podział


ale już wiesz, że każdy kolor może być ciepły albo chłodny, stąd zobacz tę tabelę:



*duże kontrasty vs małe kontrasty


Na koniec pytania, które mogą pomóc:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
Czy masz ciepły brzoskwiniowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor - czerwony czy różowy?
Jeśli masz żółtawy odcień karnacji, to jeszcze nie oznacza, że jesteś ciepła. Tak samo jesli masz cerę zaróżowioną, nie oznacza to, że jest chłodna. Zwróć na to uwagę.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Uwaga: to, że masz włosy popielate, nie oznacza, że jestes typem chłodnym. To jest pytanie pomocnicze, nie definiuje ono twojego typu.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?



Oto palety kolorów pasujących do poszczególnych typów i podtypów kolorystycznych:

Podtypy Wiosny
:

Light Spring


True Spring


Bright Spring


Podtypy Lata:

Light Summer


Soft Summer


True Summer


Podtypy Jesieni:

Soft Autumn


True Autumn


Dark Autumn:


Podtypy Zimy:

True Winter:


Bright Winter


Dark Winter
__________________
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 16:45   #2
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dzięki za opinie dziewczyny
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 17:54   #3
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Kolejna część... kiedy to zleciało?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 20:13   #4
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Wow!

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 20:44   #5
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 286
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dobry wieczór w nowej części medytowałam nad tymi pomadkami Maybelline i po sprawdzeniu, że nowe (chyba?) odcienie są 2x droższe niż te, które są w podstawowej ofercie większości sklepów internetowych, kliknęłam 20 Pioneer i 50 Voyager miałam wziąć tylko 20, bo zależało mi na czymś jak najbardziej zbliżonym do klasycznej czerwieni, ale jak przeczytałam na jakimś blogu recenzję Voyagera i słowa "vampy" i "goth" to nie mogłam się powstrzymać zamawianie pomadek przez internet to dla mnie zawsze działanie w ciemno, bo na każdym zdjęciu te kolory wyglądają zupełnie inaczej...
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 20:58   #6
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór w nowej części medytowałam nad tymi pomadkami Maybelline i po sprawdzeniu, że nowe (chyba?) odcienie są 2x droższe niż te, które są w podstawowej ofercie większości sklepów internetowych, kliknęłam 20 Pioneer i 50 Voyager miałam wziąć tylko 20, bo zależało mi na czymś jak najbardziej zbliżonym do klasycznej czerwieni, ale jak przeczytałam na jakimś blogu recenzję Voyagera i słowa "vampy" i "goth" to nie mogłam się powstrzymać zamawianie pomadek przez internet to dla mnie zawsze działanie w ciemno, bo na każdym zdjęciu te kolory wyglądają zupełnie inaczej...
Wrzuć zdjęcia jak już będą
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 22:01   #7
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dobra, to ja jak zwykle z analizą wyglądu znanych.

Poniżej znana już chyba większości Joanna Opozda.

Wg mnie jej stylizacje z metamorfoza na którymś tam etapie swietnie pokazują, ile warta jest analiza kolorystyczna i wybór odpowiedniego stylisty.

JO ma od kilku lat bardzo dobre stylizacje, wg mnie świetne dopasowane do jej typu urody. To jest właśnie efekt dobrze dobranej kolorystycznie garderoby, wlasciwej palety odcieni w makijażu oraz dobranego do typu urody koloru włosów.

Różnica z "before & after" to naprawdę niebo o ziemia. Do tego stopnia, że jakbym tutaj widziała dwie inne osoby.MjAyMjEyYgsgGztZagJvHmNDbwMsW2FINFt3SGpPf145VisDKRw_DzEWYw03DD0LNgljGilWLBooVjtbah0kGTEVLBNqHCAI.jpgZałącznik 1Załącznik 1

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-12-05 o 22:02
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-05, 22:03   #8
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Zdjęcia nie przechodzą :/MjAyMjEyYgsgGztZagJvHmNDbwMsW2FINFt3SGpPf145VisDKRw_DzEWYw03DD0LNgljGilWLBooVjtbah0kGTEVLBNqHCAI.jpgZałącznik 1

No ale ok. Tutaj jest stara stylizacja, w którym JO wygląda jak jedna z wielu dość atrakcyjnych, ale niczym się nie wyróżniających blondynek.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-12-05 o 22:05
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 22:18   #9
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Zdjęcia nie przechodzą :/Załącznik 7783579Załącznik 1

No ale ok. Tutaj jest stara stylizacja, w którym JO wygląda jak jedna z wielu dość atrakcyjnych, ale niczym się nie wyróżniających blondynek.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Opozda to chyba Soft Dramatic o dość słowiańskiej urodzie i chyba któraś Wiosna, ale raczej nie ta najintensywniejsza.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 22:53   #10
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89430929]Opozda to chyba Soft Dramatic o dość słowiańskiej urodzie i chyba któraś Wiosna, ale raczej nie ta najintensywniejsza.[/QUOTE]Zastanawiałam się właśnie - wiosna czy lato?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 08:08   #11
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

A nie będzie latem? Mi się Opozda podoba bardziej w pastelach i takich stłumionych, jasnych stylizacjach.
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-06, 08:46   #12
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
A nie będzie latem? Mi się Opozda podoba bardziej w pastelach i takich stłumionych, jasnych stylizacjach.
Właśnie dlatego uważam ją za lato.

Pięknie wygląda w tych zgaszonych fioletach, pastelach i rozach.

Stonowany makijaż też jej służy. Nie da się tego porównać do dawnego wizerunku z jajecznym blondem i czerwonymi ustami, gdzie wygląda jak "zmalowana".



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 11:08   #13
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego uważam ją za lato.

Pięknie wygląda w tych zgaszonych fioletach, pastelach i rozach.

Stonowany makijaż też jej służy. Nie da się tego porównać do dawnego wizerunku z jajecznym blondem i czerwonymi ustami, gdzie wygląda jak "zmalowana".



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Może być Jasną Wiosną. Wydaje mi się klarowniejsza niż Lata.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 11:57   #14
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 286
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Przyszły dziś do mnie ciuchy, które zamawiałam przed weekendem, wstawiłam zdjęcia na Pinteresta, jakość jest mocno średnia, ale kombinowałam na różne sposoby i światło jest koszmarne - i naturalne i sztuczne. Zastanawiam się też jak ograć tę drugą bluzkę, nie mam pomysłów co mogę założyć do niej na dół
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 13:12   #15
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Przyszły dziś do mnie ciuchy, które zamawiałam przed weekendem, wstawiłam zdjęcia na Pinteresta, jakość jest mocno średnia, ale kombinowałam na różne sposoby i światło jest koszmarne - i naturalne i sztuczne. Zastanawiam się też jak ograć tę drugą bluzkę, nie mam pomysłów co mogę założyć do niej na dół
Szkoda, że twarz zakryta.
Wyglądają baaardzo mrocznie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 14:31   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89431366]Szkoda, że twarz zakryta.
Wyglądają baaardzo mrocznie.[/QUOTE]

No szkoda.
Podobają mi się na Tobie te bluzki. Zupełnie nie czuję tej estetyki, więc też nie wiem, czy mogę coś sensownie doradzić, ale tę nr 2 może zestawić z welurowymi spodniami slim albo long + wide leg?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 14:51   #17
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No szkoda.
Podobają mi się na Tobie te bluzki. Zupełnie nie czuję tej estetyki, więc też nie wiem, czy mogę coś sensownie doradzić, ale tę nr 2 może zestawić z welurowymi spodniami slim albo long + wide leg?
Do pogrubionego - no właśnie ciekawa jestem tego "czucia". Chyba już to pisałam, ale wydaje mi się, że jeżeli ktoś nie czuje estetyki związanej z danym Etherealem, nie może być jego "posiadaczem". Ty czujesz resztę, którą przydzieliła Ci Olga?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 17:05   #18
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89431434]Do pogrubionego - no właśnie ciekawa jestem tego "czucia". Chyba już to pisałam, ale wydaje mi się, że jeżeli ktoś nie czuje estetyki związanej z danym Etherealem, nie może być jego "posiadaczem". Ty czujesz resztę, którą przydzieliła Ci Olga?[/QUOTE]

Może to dotyczy mocno intuicyjnych osób, a ja do takich nie należę. Dla mnie widzę, że działa = mogę polubić.

Jakbyś mi postawiła to pytanie w różnych okresach życia, to mogłabym na nie różnie odpowiedzieć. Przerabiałam styl hipisowski (Bezkresny), dziewczęcy (głównie Baśniowy/Retro), klasycznie kobiecy (Kryształowy), rockowy casual (Wietrzny) i za każdym razem przykładałam się, żeby zadziałały na mnie, ale nie chciały, więc je porzucałam, ale gdyby nie systemy stylistyczne, to nie doszłabym do tego, dlaczego się tak dzieje. Ja ogólnie potrzebuje nazywania rzeczy i struktur, dlatego systemy stylistyczne są dla mnie zbawieniem.

Jedyne czego na pewno nigdy nie czułam, to wszelkie estetyki kojarzone jako seksowne, wampowe, co pewnie wynika w dużej mierze z tego, że jestem na spektrum aseksualności. Stąd też Karmazyn w ogóle mnie nie interesuje. Tylko tego czarnego szkoda
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 18:52   #19
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może to dotyczy mocno intuicyjnych osób, a ja do takich nie należę. Dla mnie widzę, że działa = mogę polubić.

Jakbyś mi postawiła to pytanie w różnych okresach życia, to mogłabym na nie różnie odpowiedzieć. Przerabiałam styl hipisowski (Bezkresny), dziewczęcy (głównie Baśniowy/Retro), klasycznie kobiecy (Kryształowy), rockowy casual (Wietrzny) i za każdym razem przykładałam się, żeby zadziałały na mnie, ale nie chciały, więc je porzucałam, ale gdyby nie systemy stylistyczne, to nie doszłabym do tego, dlaczego się tak dzieje. Ja ogólnie potrzebuje nazywania rzeczy i struktur, dlatego systemy stylistyczne są dla mnie zbawieniem.

Jedyne czego na pewno nigdy nie czułam, to wszelkie estetyki kojarzone jako seksowne, wampowe, co pewnie wynika w dużej mierze z tego, że jestem na spektrum aseksualności. Stąd też Karmazyn w ogóle mnie nie interesuje. Tylko tego czarnego szkoda
A masz gdzieś zdjęcia z czasów Bezkresnych?

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2022-12-06 o 18:55
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-06, 19:24   #20
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89431623]A masz gdzieś zdjęcia z czasów Bezkresnych?[/QUOTE]

To było w czasach nastoletnich, a prawie nie mam z tego okresu zdjęć. Ba, nawet nie miałam wtedy w domu dużego lustra, zakładałam po prostu rzeczy, które mi się podobały.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2022-12-06 o 19:26
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 07:32   #21
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Hej od dawna mnie korciło żeby zmienić kolor włosów i w końcu zainwestowałam w parę szamponetek i jestem brunetką na próbę. Celowałam w jasny brąz, ale moim zdaniem wyszedł ciemny.

Wydaje mi się, że powinno mi być źle w ciemnych kolorach jeśli jestem jasnym latem ale w ogóle się nie czuję w tych włosach źle. Większość ludzi w ogóle nie zauważa różnicy, więc wnioskuję, że otoczeniu też ten kolor bardzo nie zgrzyta.

Co sądzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 09:23   #22
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Hej od dawna mnie korciło żeby zmienić kolor włosów i w końcu zainwestowałam w parę szamponetek i jestem brunetką na próbę. Celowałam w jasny brąz, ale moim zdaniem wyszedł ciemny.

Wydaje mi się, że powinno mi być źle w ciemnych kolorach jeśli jestem jasnym latem ale w ogóle się nie czuję w tych włosach źle. Większość ludzi w ogóle nie zauważa różnicy, więc wnioskuję, że otoczeniu też ten kolor bardzo nie zgrzyta.

Co sądzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne typy nie zawsze mają bardzo jasne włosy, ciemny blond też jest możliwy. Ten odcień nie jest bardzo ciemny i nie wyostrza zbytnio kontrastu w twarzy, więc pasuje.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 09:37   #23
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 286
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Hej od dawna mnie korciło żeby zmienić kolor włosów i w końcu zainwestowałam w parę szamponetek i jestem brunetką na próbę. Celowałam w jasny brąz, ale moim zdaniem wyszedł ciemny.

Wydaje mi się, że powinno mi być źle w ciemnych kolorach jeśli jestem jasnym latem ale w ogóle się nie czuję w tych włosach źle. Większość ludzi w ogóle nie zauważa różnicy, więc wnioskuję, że otoczeniu też ten kolor bardzo nie zgrzyta.

Co sądzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jak dla mnie to jest jasny-średni brąz i pasuje Ci

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89431366]Szkoda, że twarz zakryta.
Wyglądają baaardzo mrocznie.[/QUOTE]
miałam bardzo niewyjściową twarz i okulary, które totalnie nie pasowały do reszty ale jak przyjdą mi pomadki to przy okazji mogę też zrobić zdjęcia tych ciuchów z twarzą

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No szkoda.
Podobają mi się na Tobie te bluzki. Zupełnie nie czuję tej estetyki, więc też nie wiem, czy mogę coś sensownie doradzić, ale tę nr 2 może zestawić z welurowymi spodniami slim albo long + wide leg?
też myślałam nad czymś w tym stylu, ewentualnie coś takiego jak w załączniku
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun

Edytowane przez natalcia250
Czas edycji: 2022-12-07 o 09:56
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 09:44   #24
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Hej od dawna mnie korciło żeby zmienić kolor włosów i w końcu zainwestowałam w parę szamponetek i jestem brunetką na próbę. Celowałam w jasny brąz, ale moim zdaniem wyszedł ciemny.

Wydaje mi się, że powinno mi być źle w ciemnych kolorach jeśli jestem jasnym latem ale w ogóle się nie czuję w tych włosach źle. Większość ludzi w ogóle nie zauważa różnicy, więc wnioskuję, że otoczeniu też ten kolor bardzo nie zgrzyta.

Co sądzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oba jasne typy mogą mieć naturalne włosy od jasnych do dość ciemnych, jak widać na fotach na dole. Więc farbowanie na ciemniejsze od naturalnych też nie jest wykluczone.
Dobrze Ci w tym kolorze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20221207-104240_Chrome.jpg (92,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20221207-104315_Chrome.jpg (80,7 KB, 27 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 10:02   #25
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
jak dla mnie to jest jasny-średni brąz i pasuje Ci


miałam bardzo niewyjściową twarz i okulary, które totalnie nie pasowały do reszty ale jak przyjdą mi pomadki to przy okazji mogę też zrobić zdjęcia tych ciuchów z twarzą


też myślałam nad czymś w tym stylu, ewentualnie coś takiego jak w załączniku
To zrób koniecznie, jestem ciekawa efektu
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 11:59   #26
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Hej od dawna mnie korciło żeby zmienić kolor włosów i w końcu zainwestowałam w parę szamponetek i jestem brunetką na próbę. Celowałam w jasny brąz, ale moim zdaniem wyszedł ciemny.

Wydaje mi się, że powinno mi być źle w ciemnych kolorach jeśli jestem jasnym latem ale w ogóle się nie czuję w tych włosach źle. Większość ludzi w ogóle nie zauważa różnicy, więc wnioskuję, że otoczeniu też ten kolor bardzo nie zgrzyta.

Co sądzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zarówno jaśniejszy jak i ciemniejszy kolor włosów ci pasuje
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-08, 14:08   #27
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 286
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Wrzuciłam na Pinteresta zdjęcia w pomadkach, które ostatnio zamówiłam i przy okazji cyknęłam też zdjęcie stroju z twarzą, wybaczcie ten smutek w oczach, ale to chyba nie jest mój dzień
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-08, 14:33   #28
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Wrzuciłam na Pinteresta zdjęcia w pomadkach, które ostatnio zamówiłam i przy okazji cyknęłam też zdjęcie stroju z twarzą, wybaczcie ten smutek w oczach, ale to chyba nie jest mój dzień
Pioneer zbyt czysty i chłodny, Voyager zdecydowanie lepszy. Pasują Ci szminki z brązowym pigmentem. Podoba mi się obecna długość i fryzura. Jednak przy krótszych włosach lepiej widać twarz i fryzura stanowi dla niej ramę. Przy długich, nieważne jak pięknych i zadbanych jest tak, że w pierwszej chwili widzi się włosy, a nie osobę, a tutaj jest na odwrót i efekt jest bardzo dobry
W czerni też dobrze. Masz chyba na tyle silnie Karmazynowo-Baśniową aurę, że czarny to Twój kolor. Ciekawa jestem, jakbym wyglądało połączenie czerni z najciemniejszymi kolorami z Twojej palety. To by mogło dać wystarczająco mroczny i tajemniczy efekt, którego nie trzeba intensyfikować intensyfikując kolory.
Dodałam zdjęcie w nowym swetrze (ciemnozielony) i długości włosów.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2022-12-08 o 15:14
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-08, 16:20   #29
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Wrzuciłam na Pinteresta zdjęcia w pomadkach, które ostatnio zamówiłam i przy okazji cyknęłam też zdjęcie stroju z twarzą, wybaczcie ten smutek w oczach, ale to chyba nie jest mój dzień
Voyager super, bluzka też za to Pioneer chyba zbyt chłodny albo czysty, bo za bardzo się wybija, Voyager mimo że ciemniejszy jakoś jest bardziej spójny z twarzą i kolorystyką.

Maggie, ciężko cokolwiek powiedzieć o kolorze swetra, bo zdjęcie jest zrobione w dość słabym świetle, ale ta sowa chyba nie do końca mi do ciebie pasuje. Zdecydowanie lepiej wyglądasz np. w tych kolczykach na kolażu z Alabastrowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-08, 16:27   #30
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Voyager super, bluzka też za to Pioneer chyba zbyt chłodny albo czysty, bo za bardzo się wybija, Voyager mimo że ciemniejszy jakoś jest bardziej spójny z twarzą i kolorystyką.

Maggie, ciężko cokolwiek powiedzieć o kolorze swetra, bo zdjęcie jest zrobione w dość słabym świetle, ale ta sowa chyba nie do końca mi do ciebie pasuje. Zdecydowanie lepiej wyglądasz np. w tych kolczykach na kolażu z Alabastrowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki. Może to kwestia całej oprawy, dopasowania fryzury, makijażu, itp. Tutaj było dość prosto i klasycznie, a Baśniowy, jak wiadomo, to ekstrawagancjaSw eter jest mniej więcej taki jak ten ciemny morski na palecie Czystej Zimy:
https://ru.pinterest.com/pin/465489311499341663/
Tamtych kolczyków już niestety nie mam.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2022-12-08 o 16:28
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-09 15:10:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.