ciekawe lektury dot. perfum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-02, 11:18   #1
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Question

ciekawe lektury dot. perfum


Od dosyć dawna przymierzam się do kupna jakiejś fajnej książki nt. perfum.Czegoś w rodzaju albumu, czy encyklopedii.Sama nie wiem.Wiem, że jest sporo takich tytułów, ale które są godne uwagi? Podzielcie się spostrzeżeniami.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 17:56   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

ostatnio w Empiku zaciekawiła mnie jedna książka o perfumach - pamiętam tylko, że była w twardej, zielonej okładce i, chyba, byla napisana przez Polkę. Nie znam się na perfumach (a juz tym bardziej na książkach o nich), ale ta zaintrygowała mnie na tyle, że trochę ją sobie poczytałam. Jest - z tego co pamiętam - trochę teorii typu nuty, rodzaje czy grupy zapachów, a na koncu bardzo fajny spis perfum, nawet wielu rzadkich, których nie widziałam w Polskich perfumeriach. Fajne jest tez to, że przy wielu zapachach napisane jest dla jakiej mniej więcej osoby są przeznaczone Kosztuje ok. 30 zł. Postaram się przypomnieć sobie tytuł
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 18:00   #3
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Agata Wasilenko "Świat perfum" Tylko zwiątpilam, czy jest w zielonej okładce, ale to juz teraz chyba nie ma znaczenia
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 09:02   #4
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

O, dzięki. Pójdę do Empiku na przeszpiegi.
Wiem,że National Geografic wydało też jakąś książkę o perfumach, ale nie wiem, czy ona fajna.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 14:23   #5
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Zaintrygowałaś mnie z tą książką NG. Tutaj jest fajnie opisana: http://www.national-geographic.pl/na...etails&id=1571 Wygląda bardzo ciekawie
tylko, że nie wspominają nic o opisach poszczególnych perfum, pewnie nie ma
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 21:58   #6
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

to ciekawa książka, ale nie przypomina zupełnie tej "biblii" Wasilenko. Książka NG to bardziej epicka opowieść o zapachach, a nie konkretnych produktach. W taniej książce do kupienia za 25-29 zł
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 21:03   #7
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Podbijam.

Macie może jakieś książki dot. perfum w swojej kolekcji?... Upchnięte między wonnymi buteleczkami, kojące nerwy i powodujące błogi stan rozmarzenia?

Mnie do głowy przychodzi tylko Pachnidło, ale w końcu nie o tym mowa.
Zamarzył mi się album


P.S. Dla ciekawych, w podobnym (pachnącym klimacie):
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=69384
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-21, 11:06   #8
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Oj tez mi sie marzy taka ksiega-encyklopedia o perfumach. Zna ktos taka?
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 11:33   #9
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Ja mam album NG "Perfumy - Podróż w świat zapachów". Upolowałam na allegro za 25 zł . Nie ma w nim opisów konkretnych zapachów ale opisana jest historia perfumiarstwa, procesy powstawania perfum i poszczególne ich składniki. Bardzo miło się czyta a całość dopełniają przecudnej urody zdjęcia.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 12:14   #10
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Jest jeszcze taka książka o kreatorach mody i perfum,ale raczej do przeczytania na raz
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 17:24   #11
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Nie pamiętam teraz autora, ale cudowna jest książka pt. "Erotyka perfum". Kupiłam na allegro
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 10:17   #12
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Odswiezam, bo aktualnie wciagnelam sie w zaczytywanie o perfumach
Posiadam
"Leksykon Perfum" Agata Wasilenko - spis perfum w formie encyklopedii(2000), do wiekszosci jest zdjecie + krotki opis perfum i domu mody
"Perfumy Marzenie we flakonie" J. Stephan Jellinek - pieknie zilustrowana, cudownie rozbudowana ksiazka, wzbogacona o mapke zapachow (1992)
"Perfumy - Instrukcja Obsługi" Stanisław Krajski - bardzo praktyczna i konkretna, rady i porady, sklad perfum, cele, sposoby, wybor itd.
"Perfumy w rytmie Jitterbuga" T. Robbins - powiesc
i wspomniana wczesniej "Erotyka perfum" Andrea Hurton, na ktorej sie troche jednak zawiodlam, za bardz cofa sie w przeszlosc i jednak malo konkretna

Edytowane przez LilyLauraIsabelle
Czas edycji: 2012-12-11 o 18:45
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 10:57   #13
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
"Perfumy - Instrukcja Obsługi" Stanisław Krajski - bardzo praktyczna i konkretna, rady i porady, sklad perfum, cele, sposoby, wybor itd.
Serio? Ja pamiętam imprezę w pachnącym gronie, na której się śmiałysmy z tej książki przez pół nocy
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 12:24   #14
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Serio? Ja pamiętam imprezę w pachnącym gronie, na której się śmiałysmy z tej książki przez pół nocy
oO? Zacna jest! Na pewno najbardziej konkretna z tych, ktore mam..nie liczac leksykonu Za to zabawne historie sa wlasnie w Erotyce, ale tam za duzo lania wody dlatego nie musze jej miec na polce :P
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 13:25   #15
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Ja mam album NG "Perfumy - Podróż w świat zapachów". Upolowałam na allegro za 25 zł . Nie ma w nim opisów konkretnych zapachów ale opisana jest historia perfumiarstwa, procesy powstawania perfum i poszczególne ich składniki. Bardzo miło się czyta a całość dopełniają przecudnej urody zdjęcia.
potwierdzam chociaz trudno ja znalezc

a dla anglojezycznych pozycje Turin/Sanchez- mam taki leksykon, recenzje perfum z przymruzeniemoka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 14:18   #16
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
oO? Zacna jest! Na pewno najbardziej konkretna z tych, ktore mam..nie liczac leksykonu Za to zabawne historie sa wlasnie w Erotyce, ale tam za duzo lania wody dlatego nie musze jej miec na polce :P
Bo to taki komizm niezamierzony był, utkwiło mi w pamięci np. Eau de Fier Annick Goutal jako przykład zapachu z silną nutą osmantusa
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 17:50   #17
marialisa
Raczkowanie
 
Avatar marialisa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 334
Send a message via Skype™ to marialisa
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Książka Krajskiego to straszna chała; najdobitniej udowodniła to Sabbath w swoim blogu.
Dla tych, kto lubi popatrzeć na obrazki i poślinić się:
http://allegro.pl/wielka-ksiega-perf...864676976.html
http://allegro.pl/perfume-bottles-ju...851884592.html
http://allegro.pl/glamour-icons-perf...825691181.html
Książki Turina i Sanchez:
http://www.ebay.pl/itm/Perfumes-The-...item4d07b00fd3
to obowiązkowe pozycje na półce każdego perfumaniaka, czytającego w jakimkolwiek języku obcym (zdaje się, że została przetłumaczona na wszystkie europejskie języki, oprócz polskiego). Choć może i przymrużeniem oka, i kontrowersyjnie, ale celność niektórych opisów poraża Cenne jest to, że wypowiada się człowiek który siedzi w branży, a nie kompletny ignorant w temacie, jak Krajski.
Następna książka profesjonalisty:
http://www.ebay.pl/itm/The-Essence-o...item5d36e31bd6
mnóstwo anegdot, smaczków, kawał historii branży perfumeryjnej od środka.
Z polskiego podwórka - dla bardziej zaawansowanych perfumaniaków (mile widziana podstawowa wiedza z chemii)
http://allegro.pl/sensoryka-i-podsta...787723098.html
http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/...onopacka-brud-
(w tej ostatniej mnóstwo błędów ortograficznych i merytorycznych)
Dla czytających po rosyjsku:
http://www.ozon.ru/context/detail/id/5199288/
(Aromaty i zapachy w kulturze, w 2 tt).
ciekawa ksiązka o domu Caron (tu recenzja):
http://www.nstperfume.com/2006/05/22...e-book-review/
o Guerlain:
http://www.ebay.pl/itm/Livre-histoir...oel-1987-/2511
http://www.ebay.pl/itm/House-of-Guer...item3a7bb5248a
http://www.ebay.pl/itm/VERY-RARE-GUE...item19d6e1f133 (cena!)
dodaję tu jeszcze pozycje nie traktującą bez pośrednio o perfumach, raczej o zmieniającym sie miejscu zapachu w kulturze:
http://allegro.pl/corbin-we-wladzy-w...840431117.html

Dodatkowo wklejam moją wypowiedź na innym forum na temat niektórych lektur, które przeczytałam:
Perfumy, marzenie we flakonie - Jellinek J. Stephan
Polecam tę ksiązkę, bo, chociaż pozycja sprzed co najmniej 20 lat, nie traci na aktualności. Bardziej dla początkujących, minusem jest to, że mało albo wcale miejsca poświęcono na opis poszczególnych składników, ale naprz. dla mnie skarbnica wiedzy na temat starych zapachów, dzisiaj niemodnych, ze szczególnym uwzględnieniem lat 80-tych.
Erotyka perfum czyli tajemnice pięknych zapachow - Hurton Andrea
Książka napisana w stylu luźnej dygresji, eseju, zbioru ciekawostek. Mnóstwo niepotwierdzonych, wielokrotnie zasłyszanych gdzieś anegdot z historii mody, perfum i td. Plus - rys historyczny z wieków "przed-perfumeryjnych" (sprzed XIX stulecia, kiedy pojawił się przemysł perfumeryjny).
Leksykon perfum - Wasilenko Agata
Jest to słownik poszczególnych zapachów, lekcjonarz składników i terminów perfumiarskich. Minus - napisany w 1992 roku, więc współczesne zapachy nie są tam siłą rzeczy uwzględnione, drugi istotny minus - nuty zapachów przepisane ciągiem, bez dzielenia na głowę, serce i bazę. Przy poszczególnych zapachach Autorka przepisuje materiały promocyjne koncernu, więc aż roi się tam od określeń w stylu: "lekki i seksowny zapach dla pewnej siebie, nowoczesnej kobiety"
Moda i perfumy. Wielcy kreatorzy - praca zbiorowa
Dużo zdjęć, mało tekstu - oko się cieszy, umysł trochę mniej. Plus - artykuły o domach takich jak Rochas i Caron, mniej u nas znanych. Minus - zapachy opisane jako dodatek do modnych kolekcji, a nie wartość sama w sobie (nie zawsze).
Świat perfum - Wasilenko Agata
Cieniutka książeczka, napisana w formie glossy do Perfumiarza Zuskinda. Interesująco się ją czyta (w godzinę), minus - zdecydowanie za cienka (nie merytorycznie, lecz objętościowo). Na marginesach recenzje poszczególnych zapachów, będących teraz niedostępnymi i kultowymi.
Perfumy Instrukcja obsługi Stanisław Krajski
Żenada merytoryczna i redaktorska, nie warta absolutnie 24 złotych. Chętnych odsyłam do znakomitej recenzji Sabbath na jej blogu.
Perfumy, podróż w świat zapachów - Cathy Newman
Książka, pokazująca kulisty powstawania zapachu w jego poszczególnych fazach. Ostatni rozdział napawa grozą każde wrażliwe perfumaniacze serce, gdyż opisuje mechanizm powstania zapachu celebryty (w tym konkretnym wypadku wodę toaletową Michaela Jordana, której już nikt nie pamięta - jest jeszcze na Allegro ) z całym tego bezdusznym marketingiem. Plus - ciekawy rozdział o pozyskiwaniu naturalnych składników i ich ekstrakcji; jak również piękne zdjęcia.
Wielka księga perfum - Pavia Fabienne
Raczej do oglądania, tekstu niewiele. Trochę o wszystkim, ja trzymam w domu tylko dla zdjęć pięknych starych flakonów. Dla zwiększenia ślinotoku, że tak powiem.
We władzy wstrętu. Społeczna historia poznania przez węch. Od odrazy do snu ekologicznego - Corbin Alain
Patrz wyżej

Edytowane przez marialisa
Czas edycji: 2012-12-11 o 18:10
marialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 18:59   #18
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Z racji swojego wykształcenia i zamiłowania bardzo sobie cenię Bugajskiego Jak pachnie rezeda. Lingwistyczne studium zapachów. Polecam dla humanistów (obrazków jak na lekarstwo, ale o perfumach jako takich też nie bardzo)
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 08:08   #19
marialisa
Raczkowanie
 
Avatar marialisa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 334
Send a message via Skype™ to marialisa
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Powiedź prosze cos więcej - brzmi bardzo ciekawie
marialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-20, 22:01   #20
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Bugajski zachęcony próbą odpowiedzi na pytanie "jak pachnie rezeda" przez Juliana Tuwima stara się, jak sam pisze we wprowadzeniu - uszczegółowić i przedstawić językowe zasady i możliwości nazywania woni.
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 11:55   #21
Moddy
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 54
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

ostro nawet nie wiedziałam że takie są. Przydałaby mi się taka bo szukam swojego zapachu, mam ochotę na coś nowego a sama nie bardzo wiem na co.
Moddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 11:02   #22
marta208
Przyczajenie
 
Avatar marta208
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 20
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Jeśli chcę wiedzieć coś na temat danego zapachu szukam informacji w internecie: opisów, ocen, opinii, komentarzy. Jest cała masa stron, na której znajdziecie informacje o zapachach i perfumach. Wiele firm jak chociażby avon czy oriflame wydaje katalogi i magazyny gdzie znajdziecie informacje o danych zapachach. Książki i encyklopedie poświęcone perfumom nie nadążają za trendami. Przez książki możecie zdobyć podstawową wiedzę o tematyce zapachów, czyli: jakie są nuty zapachowe, jak mieszać zapachy, najlepsze i najstarsze marki perfum, itd. Trendy i nowości w tym temacie należy śledzić na bieżąco w internecie i prasie tematycznej. Byłoby super gdyby powstała encyklopedia zapachów z próbkami danych zapachów na każdej stronie, tak żeby można było oprócz obrazka i opisu, sprawdzić sam zapach.
__________________
Lubię to...
marta208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 19:48   #23
marialisa
Raczkowanie
 
Avatar marialisa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 334
Send a message via Skype™ to marialisa
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Cytat:
Napisane przez oczeretka Pokaż wiadomość
Bugajski zachęcony próbą odpowiedzi na pytanie "jak pachnie rezeda" przez Juliana Tuwima stara się, jak sam pisze we wprowadzeniu - uszczegółowić i przedstawić językowe zasady i możliwości nazywania woni.
Bardzo dziekuję Do kolejki do przeczytania!
marialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 21:39   #24
liliza
El Cumpleaños Secreto
 
Avatar liliza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Into the Darkness
Wiadomości: 4 521
Dot.: ciekawe lektury dot. perfum

Polecam dwie księgarnie, w których jest bardzo duży wybór książek o perfumach, w lepszych cenach niż na allegro. Kupowałam tam. Polecam zwłaszcza to pierwsze miejsce.
http://houseofalbums.pl/pl/searchque...?url=fragrance
http://krainaksiazek.pl/sklep.html?m...9&q_sort=0&pg=
Ja kiedyś szukałam książek o perfumach i flakonach. Wklejam to, ale nie jest to lista usystematyzowana. Trza się przekopać
Jean-Claude Ellena
Perfume: The Alchemy of Scent 2011
Diary of a Nose
Chandler Burr
The Emperor of Scent: A True Story of Perfume and Obsession
The Perfect Scent: A Year Inside the Perfume Industry in Paris and New York
Monsen and Baer
The Beauty to Perfume: Perfume Bottle Auction VI
Monsen and Baer, Inc.
The Joy of Collecting Perfume Bottles: Monsen and Baer Perfume Bottle Auction XII
Kyle Husfloen
Antique Trader Perfume Bottles Price Guide
Michael Polak
Warman's Bottles Field Guide (Warman's Field Guides Bottles: Values & Identification)
Antique Trader Bottles Identification and Price Guide by Michael Polak
Antique TraderŸ Bottles Identification and Price Guide by Michael Polak 2011
Antique Trader Bottles Identification & Price Guide (Antique Trader Bottles Identification and Price Guide)2012
Jane Flanagan
The Wonderful World of Collecting Perfume Bottles
The Wonderful World of Collecting Perfume Bottles Second Ed (Wonderful World of Collecting Perfume Bottles: Identification &)
Luca Turin , Tania Sanchez
Perfumes: The A-Z Guide
Luca Turin
The Secret of Scent: Adventures in Perfume and the Science of Smell
Roya Dove
The Essence of Perfume ( 2010)
Mandy Aftel
Scents & Sensibilities: Creating Solid Perfumes for Well-Being by Mandy Aftel (Jun 7, 2005)
Aroma: The Magic of Essential Oils in Foods and Fragrance by Mandy Aftel and Daniel Patterson (Jun 1, 2004)
Essence and Alchemy: A Natural History of Perfume by Mandy Aftel (Oct 6, 2004)
The Secret of Chanel No. 5: The Intimate History of the World's Most Famous Perfume by Tilar J. Mazzeo (Nov 9, 2010)
The Scent of Desire: Discovering Our Enigmatic Sense of Smell by Rachel Herz (Oct 14, 2008
The Little Book of Perfumes: The Hundred Classics by Luca Turin and Tania Sanchez (Oct 27, 2011)
The Book of Lost Fragrances: A Novel of Suspense by M. J. Rose ( 2012)
Richard Stamelman
Perfume: Joy, Scandal, Sin - A Cultural History of Fragrance from 1750 to the Present
Coming to My Senses: A Story of Perfume, Pleasure, and an Unlikely Bride by Alyssa Harad (Jul 5, 2012)
What the Nose Knows: The Science of Scent in Everyday Life by Avery N. Gilbert (Jun 24, 2008)
Perfume: The Ultimate Guide to the World's Finest Fragrances [Hardcover]
Nigel Groom
Perfume: The Art and Science of Scent [Hardcover]
Cathy Newman
Fabulous Fragrances II : A Guide to Prestige Perfumes for Women and Men [Hardcover]
Jan Moran
Perfume, Cologne, and Scent Bottles (Schiffer Book for Collectors) [Hardcover]
Jacquelyne Y. Jones-North (Author), Duane A. Young (Photographer)
Quintessentially Perfume [Hardcover]
Nathalie Grainger (Author)
Frédéric Malle: On Perfume Making
Frédéric Malle (Author, Artist), Konstantin Kakanias (Illustrator), Catherine Deneuve (Foreword)
Glamour Icons: Perfume Bottle Design by Marc Rosen [Hardcover]
Marc Rosen (Author)
The Book of Perfume [Hardcover]
Elisabeth Barille (Author), Catherine Laroze (Author), Tamara Blondel (Translator)
The Complete Book of Essential Oils and Aromatherapy: Over 600 Natural, Non-Toxic and Fragrant Recipes to Create Health - Beauty - a Safe Home Environment [Paperback]Valerie Ann Worwood (Author)
A Natural History of the Senses [Paperback]
Diane Ackerman (Author)
Miller's Perfume Bottles: A Collector's Guide (Miller's Collector's Guides) [Paperback]
Madeleine Marsh (Author)
Perfume Bottles for Purse and Dresser: From Czechoslovakia, 1920s-1930s (Schiffer Books) [Hardcover]
Verna J. Kocken (Author)
Schiaparelli & Prada: Impossible Conversations (Metropolitan Museum of Art) [Hardcover]
Andrew Bolton (Author), Harold Koda (Author), Judith Thurman (Introduction)
The Art of Perfume: Discovering and Collecting Perfume Bottles [Hardcover]
Christie Mayer Lefkowith (Author)
The Book Of Perfumes [Paperback]
Eugene Rimmel (Author)
Fragrance: The Story of Perfume from Cleopatra to Chanel [Hardcover]
Edwin T. Morris (Author)
The Scents of Time: Perfume from Ancient Egypt to the 21st Century [Hardcover]
Metropolitan Museum of Art (Author), Edwin L. Morris (Author)
Perfumes, Splashes & Colognes: Discovering and Crafting Your Personal Fragrances[Paperback]
Nancy M. Booth (Author)
The Scent Trail [Import] [Hardcover]
Celia Lyttelton (Author)
Fragrance: The Story of Perfume from Cleopatra to Chanel [Hardcover]
Edwin T. Morris (Author)
Perfume, Cologne, and Scent Bottles (Schiffer Book for Collectors) [Hardcover]
Jacquelyne Y. Jones-North (Author), Duane A. Young (Photographer)
Commercial Perfume Bottles [Hardcover]
Jacquelyne Jones-North (Author)
liliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.