Futro a papierosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-17, 16:47   #1
Miss_Hellcat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4

Futro a papierosy


Hej hej, czołem!

Z góry ostrzegam, że żadne dyskusje ideologiczne mnie nie interesują

Rok temu kupiłam kożuch z futrem z jenota. Wydałam dziki majątek, więc pewności nie mam czy to obsesja czy ma to jakiś sens. Otóż palę papierosy i zaczęłam zauważać, że prawy rękaw jest mniej puszysty od lewego (a papierosa trzymam w prawej ręce). Ostatnio moja siostra wzięła na zamówienie taki sam kożuch, tylko jej jenot jest bardziej srebrzysty, mój zaś mocno żółty (ale wiadomo, naturalne rzeczy nigdy nie są identyczne). Co prawda moja rodzina twierdzi, że moje futro wyglądało tak od początku, to ja się jednak martwię. Czy od papierosów futro może "kurczyć się" i nieodwracalnie zżółknąć? Czy zdążyłam w jeden sezon narobić poważnych szkód? W internecie na ten temat cisza...
Miss_Hellcat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 17:23   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Futro a papierosy

A może nosisz torebkę na prawym ramieniu i wycierasz rękaw chodząc i ruszając ręką? Ja kiedyś torebką wytarłam sukienkę.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 20:34   #3
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Futro a papierosy

Chyba możliwe, że może żółknąć, skoro skóra na palcach palaczy i ich zęby żółkną.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 11:42   #4
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Futro a papierosy

dla mnie to mocno nieprawdopodobne, aby kolor zmienił się od papierosów. żółte palce widuję tylko u osób palących najtańszy szajs i to w ilościach kilka paczek dziennie, innymi słowy: u ludzi, którzy odpalają jednego od drugiego i bez papierosa nikt ich nigdy nie widział. dodatkowo - futro ma kontakt co najwyższej z dymem, więc spodziewałabym się, że zszarzeje.

natomiast jenot ma raczej złoty niż srebrny kolor. przemawia więc do mnie sugestia rodziny - ono zawsze miało taki kolor i po prostu obok futra siostry wydaje się on jeszcze bardziej intensywny. możesz je oddać do pralni chemicznej, która oferuje odświeżanie futer, aby je "odkurzyli" i wyczyścili, ale nie sądzę, aby odcień się wyraźnie zmienił.

natomiast zmiana struktury rękawa rzeczywiście może wynikać z faktu wycierania go o torebkę czy nawyku noszenia rzeczy w zgięciu ręki. mam dwa kożuchy (jeden sprzed 2 sezonów, drugi kupiony rok temu), oba bardzo dobrych firm i też prawa ręka jest wyraźnie miększa niż lewa.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 12:03   #5
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Futro a papierosy

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
dla mnie to mocno nieprawdopodobne, aby kolor zmienił się od papierosów. żółte palce widuję tylko u osób palących najtańszy szajs i to w ilościach kilka paczek dziennie, innymi słowy: u ludzi, którzy odpalają jednego od drugiego i bez papierosa nikt ich nigdy nie widział. dodatkowo - futro ma kontakt co najwyższej z dymem, więc spodziewałabym się, że zszarzeje.
Niby tak, ale ręce się myje, a futra nie. Poza tym naskórek się złuszcza, więc przy skórze na palcach trzeba pewnie, tak jak piszesz, palić więcej.

Nie wiem, nigdy nie paliłam nałogowo ani tym bardziej nie miałam futra.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 12:16   #6
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Futro a papierosy

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Niby tak, ale ręce się myje, a futra nie. Poza tym naskórek się złuszcza, więc przy skórze na palcach trzeba pewnie, tak jak piszesz, palić więcej.

Nie wiem, nigdy nie paliłam nałogowo ani tym bardziej nie miałam futra.
skóra na palcach farbuje również od filtra (zwłaszcza kiepskiej jakości) i przede wszystkim te wszystkie substancje mają z nią bezpośredni kontakt. pożółkłe palce widuję w zasadzie tylko u więźniów, a tam królują popularne, męskie, klubowe i samozwijane noname'y.
jeśli chodzi o wszelkie okrycia, to w grę wchodzi tylko dym no i weźmy poprawkę na to, że nie wszystkie wypalone w ostatnim roku papierosy były palone "w futrze" (choćby ze względu na to, że w międzyczasie było lato). natomiast wszystkie wypalone musiały być trzymane w rękach...

o ile więc właścicielka futra nie wystawala w nim namiętnie w szklarniach dla palaczy (zadymione szczelnie zamykane kubiki, np. na lotniskach czy w niektórych restauracjach), to wydaje mi się to mocno naciąganą teorią, aby futro zżółkło od kontaktu z dymem tytoniowym
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-18 13:16:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.