poród a duże dziecko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-21, 14:06   #1
mirkap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2

poród a duże dziecko


Witam,

Tydzień temu urodziłam dziecko. Moje dziecko ma 63 cm i 3950 kg. Sądziłam, że to norma dla takiego wzrostu, nie żaden klusek. Czy mogłybyście mi doradzić, czy takie dziecko ma wpływ na przebieg porodu, czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia pochwy ? Moja sąsiadka w szpitalu miała dziecko 55 i 3550 i mówiła, że tak duże jak moje to duże przeżycie dla narządu rodnego.

Czytałam, że w przypadku dużych płodów jest to ryzyko i ciężkie porody. Nie wiem jednak czy nie chodzi o dzieci z dużą masą na standardowy wzrost. I czy te prawie 4 kg to za dużo w przypadku takiego dziecka jak moje.

Doradźcie proszę, bo już się boję i świruję.

Edytowane przez mirkap
Czas edycji: 2016-07-21 o 14:08
mirkap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 14:20   #2
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez mirkap Pokaż wiadomość
Witam,

Tydzień temu urodziłam dziecko. Moje dziecko ma 63 cm i 3950 kg. Sądziłam, że to norma dla takiego wzrostu, nie żaden klusek. Czy mogłybyście mi doradzić, czy takie dziecko ma wpływ na przebieg porodu, czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia pochwy ? Moja sąsiadka w szpitalu miała dziecko 55 i 3550 i mówiła, że tak duże jak moje to duże przeżycie dla narządu rodnego.

Czytałam, że w przypadku dużych płodów jest to ryzyko i ciężkie porody. Nie wiem jednak czy nie chodzi o dzieci z dużą masą na standardowy wzrost. I czy te prawie 4 kg to za dużo w przypadku takiego dziecka jak moje.

Doradźcie proszę, bo już się boję i świruję.
A coś sie dzieje niepokojącego ?
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 14:32   #3
mirkap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
A coś sie dzieje niepokojącego ?

Trudno to ustalić. Tydzień po porodzie nie jestem taka jak przed. Martwię się raczej, czy to miało faktycznie takie duże znaczenie czy nie, czy dziecko miało 55 i 3500 czy 63 i 4 kg. I czy to coś zmienia dla powrotu do zdrowia. Naczytałam się o dużej masie i nie wiem, czy mogę o takiej mówić z uwagi na różnicę wzrostu.
mirkap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 22:01   #4
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez mirkap Pokaż wiadomość
Witam,

Tydzień temu urodziłam dziecko. Moje dziecko ma 63 cm i 3950 kg. Sądziłam, że to norma dla takiego wzrostu, nie żaden klusek. Czy mogłybyście mi doradzić, czy takie dziecko ma wpływ na przebieg porodu, czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia pochwy ? Moja sąsiadka w szpitalu miała dziecko 55 i 3550 i mówiła, że tak duże jak moje to duże przeżycie dla narządu rodnego.

Czytałam, że w przypadku dużych płodów jest to ryzyko i ciężkie porody. Nie wiem jednak czy nie chodzi o dzieci z dużą masą na standardowy wzrost. I czy te prawie 4 kg to za dużo w przypadku takiego dziecka jak moje.

Doradźcie proszę, bo już się boję i świruję.
tydzień po porodzie na pewno nie będziesz taka jak przed Ba nawet 3 tygodnie po ale to normalne. Nie przejmuj się, wszystko po połodu wróci do normy. Bądz dobrej myśli A żeby nie było, że tylko tak sobie gadam to dodam że w marcu urodziłam sn dziecko 61cm o wadze 4440g!
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 23:17   #5
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: poród a duże dziecko

Dziecko ponizej 4kg wcale nie jest jakies duze.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 08:03   #6
izulka_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 22
Dot.: poród a duże dziecko

W styczniu urodziłam córkę siłami natury, która ważyła 4360g i mierzyła 61cm, jedyne co usłyszałam na kontroli u lekarza po 6 tygodniach od porodu, że można czuć luzy w pochwie, no i niestety tak jest Dr kazał mi ćwiczyć mięśnie Kegla
izulka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 08:34   #7
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: poród a duże dziecko

Zależy też od wewnętrznej budowy matki...bywa różnie. Moje dzieci jedno 3900 i 59 cm a drugie 4100 i 61 cm...różnicy nie czuje żadnej. Myślę że nie ma się co przejmować na zapas
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-24, 19:22   #8
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: poród a duże dziecko

Moja siostra urodziła dziecko 62cm i 4500 wagi. U niej wszystko w porządku, nic nie mówiła żeby ta masa dziecka źle wpłynęła na jej wnętrzności ��
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 20:05   #9
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Moja siostra urodziła dziecko 62cm i 4500 wagi. U niej wszystko w porządku, nic nie mówiła żeby ta masa dziecka źle wpłynęła na jej wnętrzności ��
bo dziecko długie Z 4,5kg dzieckiem mierzącym 56cm byłby w ogóle problem w urodzeniu sn.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 09:15   #10
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: poród a duże dziecko

szcun, u mnie waga dziecka 4kg była wskazaniem do CC, ale ja kurdupel.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 10:24   #11
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez mirkap Pokaż wiadomość
Witam,

Tydzień temu urodziłam dziecko. Moje dziecko ma 63 cm i 3950 kg. Sądziłam, że to norma dla takiego wzrostu, nie żaden klusek. Czy mogłybyście mi doradzić, czy takie dziecko ma wpływ na przebieg porodu, czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia pochwy ? Moja sąsiadka w szpitalu miała dziecko 55 i 3550 i mówiła, że tak duże jak moje to duże przeżycie dla narządu rodnego.

Czytałam, że w przypadku dużych płodów jest to ryzyko i ciężkie porody. Nie wiem jednak czy nie chodzi o dzieci z dużą masą na standardowy wzrost. I czy te prawie 4 kg to za dużo w przypadku takiego dziecka jak moje.

Doradźcie proszę, bo już się boję i świruję.
Myślę że każdy poród siłami natury to duże przeżycie dla narządu rodnego i samej rodzącej.
Ze swojego doświadczenia mogę napisać że wielkość głowy dziecka też ma znaczenie, szybkość porodu. Połączenie tych dwóch czynników z nawet małą masą dziecka również może być problemem.
Co najlepsze przy drugim porodzie syn był niemal kg cięższy i poród był szybki i bezproblemowy.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-26, 11:54   #12
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: poród a duże dziecko

Ale w sensie ze szybszy poród to lepiej czy gorzej?
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 21:45   #13
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: poród a duże dziecko

Przy szybkim podobno większe prawdopodobieństwo pęknięcia, u mnie niestety komuś się śpieszyło i mnie jeszcze naciął , lepiej jednak pęknąć samoistnie. Brzmi strasznie ale dopiero przy drugim porodzie zrozumiałam jak powinien wyglądać połóg ( czyli norma to nie problem z siedzeniem, chodzeniem i krwawieniem przez 3 miesiące a szwy goją się krócej niż tydzień)
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 09:46   #14
mili22o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4
Dot.: poród a duże dziecko

Niestety mam ten sam problem. Urodziłam dziecko 65 cm i 4030. Sądziłam, że to naturalne dla tego wzrostu. Przecież jest różnica miedzy dzieckiem 50 cm a 65. Myślicie, że to duża masa płodu ? Ciągle słyszę, że był duży i gruby i jak ja go urodziłam.
mili22o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 11:07   #15
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Przy szybkim podobno większe prawdopodobieństwo pęknięcia, u mnie niestety komuś się śpieszyło i mnie jeszcze naciął , lepiej jednak pęknąć samoistnie. Brzmi strasznie ale dopiero przy drugim porodzie zrozumiałam jak powinien wyglądać połóg ( czyli norma to nie problem z siedzeniem, chodzeniem i krwawieniem przez 3 miesiące a szwy goją się krócej niż tydzień)
miałam szybki poród i pękłam, ale w ogóle nie miałam świadomości ze tak się stało. Jakby ktos mnie próbował nacinać to darłabym sie wniebogłosy, nie zniosłabym świadomości że ktos mnie rozcina.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 11:08   #16
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez mili22o Pokaż wiadomość
Niestety mam ten sam problem. Urodziłam dziecko 65 cm i 4030. Sądziłam, że to naturalne dla tego wzrostu. Przecież jest różnica miedzy dzieckiem 50 cm a 65. Myślicie, że to duża masa płodu ? Ciągle słyszę, że był duży i gruby i jak ja go urodziłam.
ja urodzilam 3400 i 55 cm ( ksiazkowo podobnie), a i tak sluchalam, że duzy, ze gruby.. Nie przejmuj sie moja szwagierka urodzila 4100, a kuzynka 4300 ja i moj maz tez wazylismy 4100
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 12:27   #17
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
miałam szybki poród i pękłam, ale w ogóle nie miałam świadomości ze tak się stało. Jakby ktos mnie próbował nacinać to darłabym sie wniebogłosy, nie zniosłabym świadomości że ktos mnie rozcina.
Nawet byś nie poczuła

Przy drugim dziecku nie byłam nacinana i rzeczywiście ułatwiło mi to znacznie siadanie itd ale połóg był taki sam wiec to nie jest kwestia nacinania lub nie.

Rzeczywiście przy szybkim porodzie łatwiej o uszkodzenie narządów kobiety...ale kwestia jeszcze tego co dla kogo oznacza szybki poród. Syna rodziłam 16h a córkę 6h
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 12:57   #18
mili22o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez jbak Pokaż wiadomość
ja urodzilam 3400 i 55 cm ( ksiazkowo podobnie), a i tak sluchalam, że duzy, ze gruby.. Nie przejmuj sie moja szwagierka urodzila 4100, a kuzynka 4300 ja i moj maz tez wazylismy 4100

Tylko ja urodziłam 65 cm, więc jak można jego masę oceniać dokładnie razem z dzieckiem 50 czy 55. 50 cm może ważyć 3500 i jest w porządku, a jak 65 nie waży 3500 to jest duża masa. Jakby wzrost był bez znaczenia, możesz mieć 50 albo 70 ważne byś ważył tyle samo. Jak ktoś jest dłuższy to naturalnie cięższy, a nie grubszy. Ludzie tego nie pojmują. Ja miałam 65 i 4 kg, a słyszę od tych 55 i 3600, że one by nie dały rady takiego grubego urodzić.

Edytowane przez mili22o
Czas edycji: 2016-07-27 o 13:19
mili22o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 13:15   #19
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
Nawet byś nie poczuła
no nie wiem - byłam swiadoma wszystkiego co sie dzieje
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-27, 14:27   #20
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
no nie wiem - byłam swiadoma wszystkiego co sie dzieje
Ja nie mam pojęcia, w którym momencie zostałam nacięta. Teoretycznie położna powinna mnie poinformować, że mnie natnie, ale ja się cieszę, że nic nie powiedziała, błoga nieświadomość była o wiele lepsza
Swoją drogą, szycie było gorsze od samego porodu, brrr.
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2016-07-27 o 14:32
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 17:47   #21
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Ja nie mam pojęcia, w którym momencie zostałam nacięta. Teoretycznie położna powinna mnie poinformować, że mnie natnie, ale ja się cieszę, że nic nie powiedziała, błoga nieświadomość była o wiele lepsza
Swoją drogą, szycie było gorsze od samego porodu, brrr.
Też nie wspominam tego mile, a mnie jeszcze w obu przypadkach trafiło się łyżeczkowanie-szał. Ani razu nie poczułam nacięcia i nie wiem co w tym strasznego, wolę tak niż niekontrolowane pęknięcie.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 18:12   #22
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: poród a duże dziecko

Też nacięcia nie czułam ale zdecydowanie pęknięcie naturalne uważam za lepsze z własnego doświadczenia. Przy pierwszym porodzie nacięli mnie a i tak pękłam - sam poród uważam za łatwy ale skurcze parte mnie wykończyły - straciłam sporo krwi i ledwo wisiałam na mężu, po przetestowaniu wszystkich pozycji do rodzenia nie miałam siły rodzić i sama marzyłam żeby mnie ciachnęli, niestety to zrobili
Szybki poród to podobno poniżej 4 godzin.
U mnie szycie też było straszne, nogi niekontrolowanie mi latały na wszystkie strony, przy drugim porodzie zużyłam wszystkie znieczulenia do szycia na sali ( znieczulenie chyba z nazwy ) a pęknięcie małe
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 18:14   #23
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Też nacięcia nie czułam ale zdecydowanie pęknięcie naturalne uważam za lepsze z własnego doświadczenia. Przy pierwszym porodzie nacięli mnie a i tak pękłam - sam poród uważam za łatwy ale skurcze parte mnie wykończyły - straciłam sporo krwi i ledwo wisiałam na mężu, po przetestowaniu wszystkich pozycji do rodzenia nie miałam siły rodzić i sama marzyłam żeby mnie ciachnęli, niestety to zrobili
Szybki poród to podobno poniżej 4 godzin.
U mnie szycie też było straszne, nogi niekontrolowanie mi latały na wszystkie strony, przy drugim porodzie zużyłam wszystkie znieczulenia do szycia na sali ( znieczulenie chyba z nazwy ) a pęknięcie małe
To mój był szybki w takim razie - 3 godz. 20 min.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 19:27   #24
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
no nie wiem - byłam swiadoma wszystkiego co sie dzieje
Świadomość nie ma tutaj nić do rzeczy... Naprawdę...ja tez byłam całkowicie swiadoma
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 21:43   #25
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
To mój był szybki w takim razie - 3 godz. 20 min.
A liczysz od pierwszych skurczy?
Mój pierwszy trwał około 6 godz. ale spokojnie sobie mogłam pójść spać przy słabych skurczach, wody odeszły dopiero o 7 rano a o 8.55 córcia była na świecie. Synkowi się śpieszyło i od pierwszych skurczy wszystko trwało 3 godz 5 min, urodziłam 10 min po wejściu do szpitala bo niemal w wejściu odeszły mi wody, nie zdążyłam się nawet przebrać i rodziłam w bokserce Teraz pięknie powspominać
Ja też byłam świadoma, nie wiem czy przy porodzie naturalnym można być nieświadomym. Powiedziałabym że jak nigdy byłam pewna wyjątkowości sytuacji, tego że mogę wpływać na ból ( bez znieczulenia) - mam wrażenie że moja świadomość była na jakimś wyższym poziomie niesamowite przeżycie.

Jeszcze apropo wielkości główki dziecka - mi w 38 tyg powiedzieli że dziecko ma główkę jak na 42 tydz., a stópkę jak na 37 tydz. - podejrzewano nawet hipotrofię. Dziś wiem że córcia wzięła dużą główkę po tatusiu, a synek po mnie małą. A stópki Młoda ma rzeczywiście szczupłe i małe jak na 5latkę
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 21:51   #26
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
A liczysz od pierwszych skurczy?
Mój pierwszy trwał około 6 godz. ale spokojnie sobie mogłam pójść spać przy słabych skurczach, wody odeszły dopiero o 7 rano a o 8.55 córcia była na świecie. Synkowi się śpieszyło i od pierwszych skurczy wszystko trwało 3 godz 5 min, urodziłam 10 min po wejściu do szpitala bo niemal w wejściu odeszły mi wody, nie zdążyłam się nawet przebrać i rodziłam w bokserce Teraz pięknie powspominać
Ja też byłam świadoma, nie wiem czy przy porodzie naturalnym można być nieświadomym. Powiedziałabym że jak nigdy byłam pewna wyjątkowości sytuacji, tego że mogę wpływać na ból ( bez znieczulenia) - mam wrażenie że moja świadomość była na jakimś wyższym poziomie niesamowite przeżycie.

Jeszcze apropo wielkości główki dziecka - mi w 38 tyg powiedzieli że dziecko ma główkę jak na 42 tydz., a stópkę jak na 37 tydz. - podejrzewano nawet hipotrofię. Dziś wiem że córcia wzięła dużą główkę po tatusiu, a synek po mnie małą. A stópki Młoda ma rzeczywiście szczupłe i małe jak na 5latkę
Liczę od momentu KTG. Dowiedziałam się wtedy, że rodzę. Ale nie uwierzyłam Uwierzyłam dopiero, jak mi na porodówce wody odeszły i zaczęły się mega skurcze
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 07:03   #27
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: poród a duże dziecko

A jesli chodzi o długość porodu, to pierwsze dziecko zaczęłam rodzić kiedy o 3-4 nad ranem zaczęły odchodzić wody (miesiąc przed terminem), około 7 rano dostałam bolesnych skurczy, które trwały nieprzerwanie przez wiele godzin, a rozwarcie nie chciało postępować. Jako, że córcia miała za wysoko zadartą główkę, to poród się przeciągnął i urodziłam dopiero o 23.45-nigdy w życiu nie byłam tak totalnie wyczerpana i też w pewnym momencie nie miałam już siły i modliłam się, żeby to się już w końcu skończyło i mnie dobili. Choć córcia była urodzona w 35 tygodniu, to ważyła 2970 i miała 51cm.
Drugi poród skurcze od 6 rano, o 15.00 przebili mi w szpitalu pęcherz, a o 18.10 syn był na świecie-39 tydzień ciąży,waga 3900, 56cm.

Tak więc niby pierwsze dziecko było mniejsze,ale poród był o wiele bardziej wyczerpujący, no i stresujący, bo to było ciut za wcześnie, choć, nie powiem-wypchnięcie prawie 4 kilowego klocka też nie było pestką, a co się mąż nie naobiecywał czego to mi nie kupi jak już urodzę to tylko my wiemy
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 08:28   #28
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: poród a duże dziecko

Golgie, kupił?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 09:00   #29
mili22o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4
Dot.: poród a duże dziecko

Ponawiam pytanie z ciekawości, jaka byłaby Wasza reakcja, gdyby ktoś z rodziny urodził dziecko 65 cm i 4030. Myślicie, że jest grubsze, ma za dużą masę itp. ?
Ja np. spotykam się z komentarzami, że jakbym miała teraz 55 i 3500 to wyleci jak z katapulty po takim 4kg (nikt nie patrzy na wzrost), albo że na pewno też będzie wielkie jak będę za dużo jadła. Dużo przykrości ogólnie i boję się komukolwiek powiedzieć o ciąży.
mili22o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 09:55   #30
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: poród a duże dziecko

Nie. Na taką długość to wręcz bym powiedziała, że szczupłe. 65cm to długość na rozmiar 68-74 czasem, i niemowlak w tym czasie waży zdecydowanie więcej, niż 4kg - to dziecko mniej więcej 6miesięczne wzrostowo, prawda?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 11:49:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.