Filmy Tima Burtona... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-05, 17:46   #61
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
a mnie za równo "Sok z żuka" jaki i "Charlie i fabryka czekolady" czy "Big fish" nie zachwyca Uwielbiam "Jeźdźca bez głowy", "Gnijącą pannę młodą" i krótkometrażowego "Vincenta". Ciężka sprawa
Vincenta też uwielbiam!

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
zaniedługo wyjdzie "alicja w krainie czarów" i to w dodatku w 3d , już nie mogę się doczekać
Ja też
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 19:16   #62
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Tez uwielbiam filmy Burtona i czekam na "Alicję...", jeszcze tylko 212 dni
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 19:24   #63
treeth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 152
Dot.: Filmy Tima Burtona...

.

Edytowane przez treeth
Czas edycji: 2010-05-07 o 16:10
treeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:25   #64
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
Tez uwielbiam filmy Burtona i czekam na "Alicję...", jeszcze tylko 212 dni
Ech, chciałabym, żeby minęło to jak najszybciej!
A na "Soku z żuka" to, można powiedzieć, wychowałam się, bo jako ledwo odstający od ziemi dzieciak oglądałam to na okrągło!
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 00:12   #65
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Też lubię Burtona.

http://www.youtube.com/watch?v=DeWsZ2b_pK4&feature=fvsr
Juz wiem gdzie będę 5 marca o ile polska premiera będzie równa ze światową
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 02:56   #66
Agatin-K
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z kontowni
Wiadomości: 1 361
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Nigdy nie trawiłam Alicji w krainie czarów, ale skoro sam Burton wyreżyseruje... nie no, trzeba obejrzeć.
Mnie osobiście z jego filmów najbardziej podobały się: 'oczywiście "Edward Nożycoręki", Gnijąca panna młoda' ("nie bądź śmieszny! które zwłoki poślubiłyby naszego Victora?!"), "Sleepy Hollow", "Sok z żuka" i "Duża ryba" (chyba jedyny film pozbawiony mrocznej otoczki ). "Sweeney Todd" był ciekawy fabularnie, za to przeszkadzało mi śpiewanie. Horror-musical, chociaż oryginalny, nie odpowiada mi. Natomiast nie przypadło mi do gustu "Miasteczko Halloween" - ot, bajka jak bajka.
__________________
Niewidzialny jak skała, skała
Przybywa z otchłani światła, światła
Człowiek widmo!
Agatin-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 22:04   #67
Dracaena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 211
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Kocham Burtona .
Najbardziej w duecie z Deppem. Zawsze odnoszę wrażenie, że RAZEM robią coś niesamowitego. Zgrany duet.

A ulubione - lubię wszystkie, które obejrzałam (a trochę jeszcze muszę obejrzeć), najbardziej:
- "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street", który to film uważam za najlepszy w duecie Burton+Depp .
- "Sleepy Hollow"
Reszta z tych, które obejrzałam, gdzieś w tyle, choć nieznacznie . Po prostu te dwa powyższe filmy mogę oglądać bez końca .

Na "Alicję..." czekam, czekam z niecierpliwością . O ile nie zrobią dubbingu jak w "Charlie i fabryka czekolady" (wtedy grzecznie poczekam na wydanie DVD ). Albo, jak zrobią, to o ile będzie puszczany też z napisami .
Dracaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 22:43   #68
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Gdybym nie trafiła na ten wątek, to sama założyłabym koło wielbicieli twórczości Burtona Jestem prawdziwą fanatyczką tego pana. Uwielbiam jego filmy, każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju, artystyczny, łączy genialną atmosferę grozy z bajkowymi klimatami, a w dodatku wspomagany rewelacyjną muzyką Danny'ego Elfmana robi nieziemskie wrażenie! Do moich ulubieńców należą "Sok z żuka", "Edward Nożycoręki", "Jeździec bez głowy", "Gnijąca panna młoda", "Miasteczko Halloween", oraz absolutnie piękna i pouczająca "Duża Ryba". Podobnie jak pozostałe forumowiczki z utęsknieniem czekam na "Alicję...", ale również na film "Dark Shadows", którego relizacja rozpocznie się w przyszlym roku. Aż mam po co żyć

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

www.timburton.com
Koniecznie zajrzyjcie! Grafiki Burtona to prawdziwa rewelacja, wspaniale byłoby mieć taki album w rękach, ale ze względu zarówno na koszty przysłki jak i samego zakupu, to może być nierealne... Naprawdę, niejeden z tych obrazków bym sobie wydrukowała i oprawiła w ramki, gdyby istniała taka możliwość!
No i sama strona zrobiona bezbłędnie, no ale czegoż innego się można było spodziewać

Edytowane przez Immaginary
Czas edycji: 2009-08-12 o 22:50
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 01:14   #69
Savathus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 432
Dot.: Filmy Tima Burtona...

_____
__________________
Uważajcie, żeby życie wam tipsiorków nie połamało

Edytowane przez Savathus
Czas edycji: 2011-03-07 o 19:08
Savathus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 13:09   #70
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Cytat:
Napisane przez Savathus Pokaż wiadomość
To ja też dołączę do klubu wielbicielek Burtona Moje ulubione filmy to Edward Nożycoręki, Sok z żuka, Gnijąca panna młoda ;P Za to muszę przyznać, że Sweeney Todd jakoś niespecjalnie mnie zachwycił, nie zlinczujcie mnie za określenie, ale film wydał mi się baardzo monotonny i to chyba największa w moim odczuciu wada... Chociaż klimat miał niezaprzeczalnie fajny
Ja linczowała nie będe, bo sama uważam, że to jeden z nielicznych bardzo dobrych filmów w "celującej" filmografii Burtona. Pomimo niesamowitej atmosfery XIX wiecznego Londynu i szokującego rozwiązania akcji, pozostaje lekko w tyle za takim "Jeźdźcem bez głowy" chociażby
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 13:25   #71
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Filmy Tima Burtona...

A ja się nie zgodzę, dla mnie Sweeney Todd był równie dobry jak Jeździeć, może nawet lepszy. Jedynie na początku trochę się dłużył i denerwowała mnie ta Johanna i wyśpiewywanie pod jej oknem ale to co się działo potem, no poeeeezja.. zdziwiłam się, że tyle krwi było, ale wcale mi to o dziwo nie przeszkadzało, oglądałam z zapartym tchem do tego najlepsza rola H. Bonham Carter i rewelacyjny Alan Rickman (o Deppie nie wspominam już nawet)- w sumie w tym filmie jest wszystko, czego mi do szczęścia potrzeba
Natomiast Jeździeć dłużył mi się momentami i mam wrażenie, że Depp troszkę jakby zbyt patetycznie grał.. ale to oczywiście nie zmienia faktu, że ten film też bardzo lubię
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-14, 14:11   #72
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
A ja się nie zgodzę, dla mnie Sweeney Todd był równie dobry jak Jeździeć, może nawet lepszy. Jedynie na początku trochę się dłużył i denerwowała mnie ta Johanna i wyśpiewywanie pod jej oknem ale to co się działo potem, no poeeeezja.. zdziwiłam się, że tyle krwi było, ale wcale mi to o dziwo nie przeszkadzało, oglądałam z zapartym tchem do tego najlepsza rola H. Bonham Carter i rewelacyjny Alan Rickman (o Deppie nie wspominam już nawet)- w sumie w tym filmie jest wszystko, czego mi do szczęścia potrzeba
Natomiast Jeździeć dłużył mi się momentami i mam wrażenie, że Depp troszkę jakby zbyt patetycznie grał.. ale to oczywiście nie zmienia faktu, że ten film też bardzo lubię
A ja tam uwielbiam rolę Deppa w "Jeźdźcu bez głowy" Taki tchórzliwy, szurnięty doktorek nawiedzony na punkcie nauki, którego pierwszy kontakt ze zjawiskiem paranormalnym, koćzy się zakopaniem w kołdrze po sam nos
Choć przyznaję, że demonicznego Todda również zagrał z właściwą sobie psychodelią. Ogólnie "Sweeney Todd" prezentuje genialny poziom aktorski, a jedyne co mi w nim zgrzytnęło to ścieżka dźwiękowa (z wyjątkiem rewelacyjnego, końcowego utworu). Muzyka była nieco zbyt monotonna i banalna, przy śpiewającej Johannie wynudziłam się niemiłosiernie xD
Samego "Jeźdźca bez głowy" uwielbiam przede wszystkim za ten konflikt ideologiczny jaki w nim zachodzi "racjonalizm kontra irracjonalizm". Być może moje częste dyskusje ze ścisłowcami zaowocowały tym, że bardzo przyjemnie ogląda mi się filmy, w których płasczyzna realizmu ściera się z fantastką I wiadomo, po jakiej stronie jest sam Burton

Edytowane przez Immaginary
Czas edycji: 2009-08-14 o 14:17
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 15:31   #73
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Moim zdaniem "Jeździec bez głowy" jest nieporównywalnie lepszy od "Sweeney Todd'a". W tym drugim Depp operuje kilkoma wyrazami twarzy i ciągle gra tak samo, jakoś tak monotonnie jest.
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 14:15   #74
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Filmy Tima Burtona...

uwielbiam filmy Burtona - to istna magia
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 18:24   #75
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Ja powoli swoją przygodę z Burtonem zaczynam, ale już uwielbiam jego filmy Ostatnio widziałam Gnijącą Pannę Młodą, przymierzam się do Sweeney Todd'a. Ze względu na rolę Heleny Bonham Carter oraz Deppa. Widziałam też "Batmana", "Powrót Batmana","Sok z żuka", "Marsjanie atakują", "Charlie...", "Alicję..." i" Edwarda Nożycorękiego". Obecnie nie mogę się doczekać Rodziny Adamsów
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 18:58   #76
meglau7
Raczkowanie
 
Avatar meglau7
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 102
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Alicję jest napisana jakby ktoś opisywał swoje przeżycia gdy się naćpał I właśnie ta oniryczność sprawia, że ją tak lubię. Świetnie zrealizował ją, bardzo realistycznie, jedynie Biała Królowa Hathaway była rozczarowująca i nawet gestykulacja a la księżniczkowatość nie pomogła.
meglau7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 09:29   #77
tralaleczka
Raczkowanie
 
Avatar tralaleczka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 155
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Cytat:
Napisane przez meglau7 Pokaż wiadomość
Alicję jest napisana jakby ktoś opisywał swoje przeżycia gdy się naćpał I właśnie ta oniryczność sprawia, że ją tak lubię. Świetnie zrealizował ją, bardzo realistycznie, jedynie Biała Królowa Hathaway była rozczarowująca i nawet gestykulacja a la księżniczkowatość nie pomogła.
A mnie Hathaway się bardzo podobała i śmieszyła. Ale cały film słabszy od tych najlepszych burtonowskich...
tralaleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 13:47   #78
Perdita X Dream
Przyczajenie
 
Avatar Perdita X Dream
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Dot.: Filmy Tima Burtona...

Uwielbiam Tima Burtona Moje ulubione filmy to Jeździec bez głowy i Sweeney Todd z Alanem Rickmanem
Perdita X Dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.