Praca mgr, a plagiat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-26, 19:31   #1
Chicatimida89
Romantyczna
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 172

Praca mgr, a plagiat


Hej! Mam nie lada dylemat z moim promotorem.
Twierdzi, że praca jest napisana niesamodzielnie, co mogę zapewnić, jest nieprawdą.
Ta osoba zarzuca mi, że albo ktoś mi ją sprawdzał językowo albo jest plagiatem...no właśnie. Przecież promotor ma program więc może sprawdzić. Ja nie mam. Gdyby tak było to miałaby pewność, ale tego zapewnienia u niej brak. Tylko jakieś podejrzenia.
Powiedzcie mi jak to jest z tym plagiatem.
Piszę w j. hiszpańskim.
Czy jeśli przepisuję treści z książki zmieniając słowa czyli np zastępując całe zdanie innymi słowy to popełniam plagiat.
Po drugie czy jeśli uruchomię filmik z youtube i napiszę w mojej pracy to co tam mówiono to plagiat?
Pomóżcie bo naprawdę nie wiem na czym stoję.
Przecież jak są przypisy to nie powinno być o tym mowy...
Chicatimida89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 10:23   #2
Liriam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Hej, wklej sobie tekst do programu antyplagiatowego (poszukaj sobie w Google)
I pokaż to promotorowi.
Liriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 13:32   #3
Chicatimida89
Romantyczna
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 172
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Naprawdę nie ma nikogo kto by mógł odpowiedzieć na moje pytania???

PS: Antyplagiaty są płatne. Promotor sam może sprawdzić i to za darmo.
Po drugie nie mam zamiaru wchodzić z nim w dyskusję bo nie chcę żeby potem mi szkodził.
Chicatimida89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 13:46   #4
Driadeis
Raczkowanie
 
Avatar Driadeis
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 94
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Cytat:
Napisane przez Chicatimida89 Pokaż wiadomość
Czy jeśli przepisuję treści z książki zmieniając słowa czyli np zastępując całe zdanie innymi słowy to popełniam plagiat.
Plagiat jest wtedy, kiedy coś jest przepisane dokładnie słowo w słowo, więc promotor ma jakieś dziwne pretensje do Ciebie. Jeśli dasz przypis po tym zmienionym tekście do źródła, skąd to brałaś, to w ogóle nie można mówić o plagiacie. Nie wiem, skąd ta osoba się urwała, ale chyba z wysokiej choinki, jeśli się czepia takiego czegoś.

Cytat:
Napisane przez Chicatimida89 Pokaż wiadomość
Po drugie czy jeśli uruchomię filmik z youtube i napiszę w mojej pracy to co tam mówiono to plagiat?
Znów - daj przypis do filmiku i link do niego. To wszystko, co powinno być wymagane.

Ogólnie to programy antyplagiatowe uznają za plagiat pracę, która ma 21 lub 23 % (słyszałam też o 40%, to chyba zależy od uczelni) tekstu wziętego z jakiegoś źródła (liczą się też wszystkie cytaty). Jeśli zmienisz szyk zdania czy w ogóle wszystkie słowa, to system tego nie wyłapie (tak nam mówiła nasza promotorka).

Tak jak pisze Liriam - znajdź jakiś antyplagiat w Google (najlepiej płatny, masz mniejsze ryzyko wycieku pracy gdzieś w odmęty Internetu) i wydruk z niego daj promotorowi.

Jednak z wrzucaniem pracy samemu do programów antyplagiatowych jest ten problem, że te pliki tam zostają zapamiętane, więc przy drugiej próbie sprawdzenia wyjdzie 100% plagiatu - tak jakbyś skopiowała własną pracę (nie wiem, czy to, co piszę, jest zrozumiałe). Zatem to taki myk na raz. Jeśli promotor korzysta z tego samego programu (co raczej jest mało prawdopodobne, ponieważ najczęściej wykładowcy korzystają z jakichś wewnętrznych programów uczelnianych) to wyjdzie mu, że ściągnęłaś skądś cały tekst. No i niestety, przez to, co pisałam wyżej, promotor może sprawdzić pracę antyplagiatem dopiero wtedy, kiedy ją wrzucisz do APD i jeśli program wykryje jakieś nieprawidłowości, wtedy promotor decyduje, co dalej.

Jeśli promotor po zobaczeniu wyników z antyplagiatu nadal będzie robił problemy, to zgłoś to do dziekanatu.
__________________
Rzeczy nie są dobre ani złe same z siebie. Stają się takie przez to, co z nimi robimy.
Driadeis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 13:46   #5
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Cytat:
Napisane przez Chicatimida89 Pokaż wiadomość
Czy jeśli przepisuję treści z książki zmieniając słowa czyli np zastępując całe zdanie innymi słowy to popełniam plagiat.
Tak, jeżeli nie umieścisz obok odnośnika czyja jest ta myśl.

Jeśli nie przytaczasz czyichś słów dosłownie, tylko je parafrazujesz to robisz to tak (Norine 2001).

Jeżeli "cytujesz kogoś dosłownie, to musisz dodać również numer strony" (Norine 2001: 15).

/sposób notacji może się różnić w zależności od stylu, w językoznawstwie akurat tak jest przyjęte/
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 14:05   #6
Chicatimida89
Romantyczna
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 172
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Dzięki wielkie! Chyba promotor się na mnie uwziął
Chicatimida89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 14:27   #7
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Jakie uwziął? Jeżeli "przepisywałaś" własnymi słowami cudze myśli nie podając odnośników, tak jak w moim pierwszym przykładzie, to jak najbardziej ma rację, bo to jest plagiat.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Driadeis Pokaż wiadomość
Plagiat jest wtedy, kiedy coś jest przepisane dokładnie słowo w słowo, więc promotor ma jakieś dziwne pretensje do Ciebie. Jeśli dasz przypis po tym zmienionym tekście do źródła, skąd to brałaś, to w ogóle nie można mówić o plagiacie. Nie wiem, skąd ta osoba się urwała, ale chyba z wysokiej choinki, jeśli się czepia takiego czegoś.
No ale chyba właśnie o to chodzi, że dziewczyna tych odwołań nie zamieściła?

Cytaty się nie liczą jako platiat - to normalne, że system antyplagiatowy wykryje jakieś % zgodności. Przy zerowym praca w ogóle nie powinna być zaakceptowana, bo co to za praca naukowa bez cytatów. Natomiast bezwzględnie muszą być podane źródła.

Licencjat to w 90% przypadków praca odtwórcza, bazująca na pracach naukowych już napisanych. Twórczy aspekt studenta jest niewielki. Co do zasady nie ma z tym żadnego problemu - z zastrzeżeniem powyższych.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-27, 14:29   #8
LadyPank
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 822
Dot.: Praca mgr, a plagiat

No cóż, mój przy licencjacie powiedział, że nie pisałam samodzielnie, bo praca jest napisana tak jakby pisał ja ktoś kto niejedna pracę napisał tzn za dobrze. Po czym z recenzji dostałam 4 od niego xd

A odnośnie tego, że programy płatne zapamiętują, to nieprawda. Sprawdzałam swoją kilka razy ( miałam sporo cytatów z i chciałam sprawdzić czy mi je wyłapie jako tekst splagiatowany) i nie pokazał plagiatu za drugim czy trzecim razem). Więc nie zapamiętal tekstu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyPank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 17:40   #9
Chicatimida89
Romantyczna
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 172
Dot.: Praca mgr, a plagiat

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8567912 1]Jakie uwziął? Jeżeli "przepisywałaś" własnymi słowami cudze myśli nie podając odnośników, tak jak w moim pierwszym przykładzie, to jak najbardziej ma rację, bo to jest plagiat.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------



No ale chyba właśnie o to chodzi, że dziewczyna tych odwołań nie zamieściła?

Cytaty się nie liczą jako platiat - to normalne, że system antyplagiatowy wykryje jakieś % zgodności. Przy zerowym praca w ogóle nie powinna być zaakceptowana, bo co to za praca naukowa bez cytatów. Natomiast bezwzględnie muszą być podane źródła.

Licencjat to w 90% przypadków praca odtwórcza, bazująca na pracach naukowych już napisanych. Twórczy aspekt studenta jest niewielki. Co do zasady nie ma z tym żadnego problemu - z zastrzeżeniem powyższych.[/QUOTE]


Przypisy dodałam, ale mimo zarzucił mi plagiat bądź niesamodzielne pisanie pracy ...
Chicatimida89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 17:43   #10
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Cytat:
Napisane przez Chicatimida89 Pokaż wiadomość
Przypisy dodałam, ale mimo zarzucił mi plagiat bądź niesamodzielne pisanie pracy ...
W taki sposób, jak zaznaczyła? (Autor: rok) za każdym razem, gdy coś parafrazowałaś?

Czy tylko podałaś na końcu pracy spis pozycji, które 'przepisywałaś'?

Nie uczono Was na seminarium pisania prac naukowych i zasad cytowania?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 17:55   #11
Chicatimida89
Romantyczna
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 172
Dot.: Praca mgr, a plagiat

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8568220 1]W taki sposób, jak zaznaczyła? (Autor: rok) za każdym razem, gdy coś parafrazowałaś?

Czy tylko podałaś na końcu pracy spis pozycji, które 'przepisywałaś'?

Nie uczono Was na seminarium pisania prac naukowych i zasad cytowania?[/QUOTE]


Pod danym fragmentem tekstu podawałam przypis z autorem, nazwą książki, stronami...

Wyczuwam u Ciebie mocną krytykę i chęć pouczania.
Lepiej Ci?
Ja nie proszę tutaj o pomoc po to by ktoś mi coś sugerował albo wprost mi coś zarzucał tylko MAM PRAWO coś nie wiedzieć i liczę na odzew fajnych ludzi, którzy zechcą pomóc.
Nie potrzebuję komentarzy odnośnie mojej osoby...

Może nie jestem na uczelni, która jakoś szczególnie dba o dobro studentów co?
Może mam jeszcze inne ważne sprawy poza studiami o których muszę myśleć?
Chicatimida89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-27, 18:05   #12
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Dziewczyno, o co Ci chodzi? Jakie komentarze odnośnie Twojej osoby? Zacytuj jeden, albo odwołaj.

Przychodzisz tu z problemem, staramy się pomóc, a pierwszym krokiem jest wykluczenie BARDZO częstych błędów - masa studentów nie stosuje się do ogólnie przyjętych zasad pisania tekstu naukowego - czy to mimowolnie, bo nie zostali tego nauczeni, co bardzo źle świadczy o promotorze, ale takie osoby z pokorą się chętnie dowiadują, albo celowo, z pełną świadomością, że powinno się to robić inaczej, ale a nuż sie uda przepchnąć kolanem. Wizażanki nie mają szklanej kuli i nie wiedzą kto do której kategorii należy.

Więc nie rzucaj się bez powodu, bo nikt Ci niczego nie zarzuca, tylko usiłuje wyjaśnić, że jeżeli nie zastosowałaś właściwych odnośników - może dlatego, że nie wiedziałaś, spoko - to TO właśnie jest podstawą oskarżeń Twojego promotora. A jego winą jest to, że nie nauczył Was tego robić, bo tak

Cytat:
Napisane przez Chicatimida89 Pokaż wiadomość
Pod danym fragmentem tekstu podawałam przypis z autorem, nazwą książki, stronami...
się tego nie robi.

Nie rozumiem Twojego oburzenia. Chcesz się czegoś dowiedzieć, czy wolisz wymyślać zarzuty z tyłka, że to jakiś święty atak na Twoją osobę?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 15:50   #13
Chicatimida89
Romantyczna
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 172
Dot.: Praca mgr, a plagiat

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8568266 6]Dziewczyno, o co Ci chodzi? Jakie komentarze odnośnie Twojej osoby? Zacytuj jeden, albo odwołaj.

Przychodzisz tu z problemem, staramy się pomóc, a pierwszym krokiem jest wykluczenie BARDZO częstych błędów - masa studentów nie stosuje się do ogólnie przyjętych zasad pisania tekstu naukowego - czy to mimowolnie, bo nie zostali tego nauczeni, co bardzo źle świadczy o promotorze, ale takie osoby z pokorą się chętnie dowiadują, albo celowo, z pełną świadomością, że powinno się to robić inaczej, ale a nuż sie uda przepchnąć kolanem. Wizażanki nie mają szklanej kuli i nie wiedzą kto do której kategorii należy.

Więc nie rzucaj się bez powodu, bo nikt Ci niczego nie zarzuca, tylko usiłuje wyjaśnić, że jeżeli nie zastosowałaś właściwych odnośników - może dlatego, że nie wiedziałaś, spoko - to TO właśnie jest podstawą oskarżeń Twojego promotora. A jego winą jest to, że nie nauczył Was tego robić, bo tak



się tego nie robi.

Nie rozumiem Twojego oburzenia. Chcesz się czegoś dowiedzieć, czy wolisz wymyślać zarzuty z tyłka, że to jakiś święty atak na Twoją osobę?[/QUOTE]

Ok, sorry. Masz rację. Trochę się uniosłam bo dałam się nerwom.
Chicatimida89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 15:59   #14
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Praca mgr, a plagiat



Może dodaj te odnośniki zgodnie ze stylem, jeśli gdzieś ich brakuje i wybierz się na konsultacje do jakiegoś zaprzyjaźnionego wykładowcy - może widząc Twoją pracę ustali, o co może chodzić i ewentualnie pokieruje dalej? Albo podpowie co zrobić, jeżeli promotor faktycznie robi problem z tyłka - na uczelni pracują różni ludzie i normalni pracownicy takie rzeczy delikatnie mogą studentom podpowiedzieć.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 16:35   #15
Chicatimida89
Romantyczna
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 172
Dot.: Praca mgr, a plagiat

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8569934 6]

Może dodaj te odnośniki zgodnie ze stylem, jeśli gdzieś ich brakuje i wybierz się na konsultacje do jakiegoś zaprzyjaźnionego wykładowcy - może widząc Twoją pracę ustali, o co może chodzić i ewentualnie pokieruje dalej? Albo podpowie co zrobić, jeżeli promotor faktycznie robi problem z tyłka - na uczelni pracują różni ludzie i normalni pracownicy takie rzeczy delikatnie mogą studentom podpowiedzieć.[/QUOTE]

Czekam na razie na odpowiedź promotora.
Ostatnio napisał miłą wiadomość twierdząc, że poprawia mi pracę...
Nie nadążam za nim...Zobaczymy co z tego będzie.
W razie czego będę pewnie się tu naprzykrzać z ewentualnymi pytaniami
Chicatimida89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 14:09   #16
sinka15
Przyczajenie
 
Avatar sinka15
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach..
Wiadomości: 10
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Powiedz, żeby p. promotor pokazała, gdzie masz plagiat. Jeśli jest tam przypis, a ona uznała to za plagiat, nie ma prawa się czepiać. Tam, gdzie nawet parafrazujesz fragmenty (psizesz swoimi słowami, ale myśl jest czyjaś) to też musisz dać przypis.
__________________
Kwiaty we włosach potargał wiatr
sinka15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 14:57   #17
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Cytat:
Napisane przez Chicatimida89 Pokaż wiadomość
Hej! Mam nie lada dylemat z moim promotorem.
Twierdzi, że praca jest napisana niesamodzielnie, co mogę zapewnić, jest nieprawdą.
Ta osoba zarzuca mi, że albo ktoś mi ją sprawdzał językowo albo jest plagiatem...no właśnie. Przecież promotor ma program więc może sprawdzić. Ja nie mam. Gdyby tak było to miałaby pewność, ale tego zapewnienia u niej brak. Tylko jakieś podejrzenia.
Powiedzcie mi jak to jest z tym plagiatem.
Piszę w j. hiszpańskim.
Czy jeśli przepisuję treści z książki zmieniając słowa czyli np zastępując całe zdanie innymi słowy to popełniam plagiat.
Po drugie czy jeśli uruchomię filmik z youtube i napiszę w mojej pracy to co tam mówiono to plagiat?
Pomóżcie bo naprawdę nie wiem na czym stoję.
Przecież jak są przypisy to nie powinno być o tym mowy...
Plagiatem jest każde wykorzystanie cudzego pomysłu, w tym np. koncepcji naukowej bez podania źródła i jej autora. Tak, filmik z YT też podlega takiej ochronie. Takiej ochrnie podlega też prawo osób trzecich czyli jeśli youtuber wykorzystał cudzy pomysł to tą osobę też trzeba wspomnieć jako pierwotnego autora czegoś, o czym w filmiku mowa. "Przepisanie treści z książki polegające na zmienianiu słów " to prafraza. Parafraza bez przypisu odwołującego się do jej źródła to też plagiat.
Każda polska uczelnia państwowa ma wykupiony program antyplagiat. Każdy jej student może swoje prace tym programem badać. Tylko trzeba się zgłosić do administratora tego sytemu na danym wydziale. Zwykle jest kolejka i średni czas oczekiwania do przeprowadzenia analizy to jakiś tydzień, a na pełny raport czeka się 2 tygodnie. Te terminy mogą się wydłużać gdy jest np. gorący okres tuż przed obronami prac dyplomowych. Na pewno nie trzeba za to na uczelni macierzystej płacić. A obecnie uczelnia państwowa bez analizy antyplagiat nie powinna w zasadzie przyjmować nawet semestralnych prac zaliczeniowych.

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Tak naprawdę twórcza praca naukowa zaczyna się od doktoratu. Co do zasady prace dyplomowe poniżej poziomu doktoratu są w mniejszym lub większym stopniu odtwórcze, a co za ty idzie niedopuszczalne są elementy, które wzięły się znikąd.
Zwykle w takich pracach wkład własny to hipotezy wymagające zweryfikowania, czasem narzędzie badawcze, ale nie zawsze i to raczej na poziomie magisterium, wyniki analiz- czyli potwierdzenie prawdziwości naszych hipotez lub falsyfikacja tych hipotez oraz to co z nich wynika- dla naszej pracy, dla danej dziedziny, dla ewentualnych innych badań bądź modyfikacji /możliwości wykorzystania danej teorii, podejścia badawczego, modelu badawczego, z którego korzystaliśmy etc.
Na pewno nasze nie są zwykle kwestie opisane w rozdziałach początkowych pracy gdzie jest np. ogólna dyskusja teoretyczna w ramach jakiejś dziedziny nauki, którą się zajmujemy i kolejny rozdział teoretyczny, w którym opisuje się zazwyczaj teorię, modele i najczęściej narzędzia wykorzystane przez nas do badań. Jeśli narzędzie robimy sami to narzędzie ląduje w autorskiej części badawczej (opis), a gotowe narzędzie wrzucamy do aneksu jako osobny załącznik. A w części teoretycznej z tym co nie nasze tylko np. piszemy kto kiedy i gdzie zainspirował nas do stworzenia danego narzędzia- bo może wpisuje się w jakiś już istniejący nurt teoretyczny czy metodologiczny danej dziedziny. No bo raczej sami nie wymyślamy spektroskopii masowej, analizy syntaktycznej czy podejścia etnometodologicznego. Ktoś to już przed nami wymyślił, a nasze w pracy może być najwyżej uzasadnienie dlaczego wykorzystanie tego na potrzeby naszych badań ma sens. Nasze jest uzasadnienie wyboru tematu, rozdział o hipotezach, rozdział analityczny i wnioski z hipotez. Z tego względu bardzo wielu promtorów prace czyta patrząc w pierwszej kolejności na te 3 części, a potem na resztę, informatory wymagają 30% wkładu własnego bo to de facto 3 rozdziały każdej pracy i tylko w nich promotor nie będzie co krok szukał przypisu dolnego. Jeśli reszta pracy nie ma zbyt wielu przypisów dolnych to na pewno taka sytuacja promtora zaalarmuje.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 09:07   #18
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Praca mgr, a plagiat

To są przypisy oksfordzkie/harvardzkie, ale mogą być jeszcze przypisy dolne, to zależy jakie masz wymagania w instytucie (u mnie jest tak, że w ramach jednego wydziału mamy np. kulturoznawstwo i etnologię, na kulturo używamy dolnych, na etnograficzne - harvardzkich).

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 08:00   #19
sinka15
Przyczajenie
 
Avatar sinka15
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach..
Wiadomości: 10
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Tak, dodatkowo każda uczelnia ma taki dokument, wktórym jest napisane, jak ma wyglądać taka praca - jakie przypisy, jaka objętość, nawet czasem jest wzór strony tytułowej.
__________________
Kwiaty we włosach potargał wiatr
sinka15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-29, 14:07   #20
Chicatimida89
Romantyczna
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 172
Dot.: Praca mgr, a plagiat

A mam jeszcze takie pytanie odnośnie programu anty plagiatowego.
Czy jako studenci sami musieliście sprawdzać i potem oddać analizę???
Ja jestem w szoku bo myślałam, że to należy do promotora, a tym czasem okazuje się, że ja powinnam była to zrobić przez platformę uczelni i to jeszcze płatnie... Czy to normalne?
Chicatimida89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 15:23   #21
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Praca mgr, a plagiat

U mnie przy licencjacie wgrywałam plik z pracą do systemu. Promotor akceptował ją w systemie i wysyłał dalej do analizy. Wyniki analizy po kilku godzinach były widoczne zarówno u mnie jak i u promotora. Wygenerowany raport podobieństwa był do akceptacji przez promotora w systemie. Wydrukowane potwierdzenie analizy antyplagiatowej z otrzymanym wynikiem przekazywałam promotorowi do podpisania i dołączałam do każdego egzemplarzu pracy. Chyba 3 razy można było wgrać bezpłatnie, powyżej tego było już odpłatnie.

Więc tak, to całkiem normalne. Promotor jedynie wysyła wgraną pracę i akceptuje raport. Powinnaś o tym dowiedzieć się od samego promotora bądź innych studentów.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 15:30   #22
Chicatimida89
Romantyczna
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 172
Dot.: Praca mgr, a plagiat

U nas jest tak, że my wszystko mamy zrobić na tej platformie płatnie i potem załączyć...promotor ma to tylko podpisać...
Chicatimida89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 17:04   #23
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Praca mgr, a plagiat

To tak zrób. Albo zapytaj w dziekanacie i upewnij się, że tak ma być skoro z promotorem masz słaby kontakt. Uczelnie korzystają z różnych programów na różnych zasadach.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 17:47   #24
Chicatimida89
Romantyczna
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 172
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Dzięki! Jestem zaskoczona bo jak pisałam licencjat to tamten promotor sam to zrobił i nie trzeba było płacić...a minęły tylko 2 lata...a tu takie zmiany. To mnie zmyliło.
Chicatimida89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 19:05   #25
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Praca mgr, a plagiat

Tak, sprawdzić musi student. U nas nie było za to opłat, ale były zapisy i kolejka. Natomiast może być tak, że opłata może być pobierana. To zależy od typu umowy jaką uczelnia ma z dostawcą tego oprogramowania. Bez przejścia przez antyplagiat praca nie może być obecnie dopuszczona do obrony.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
U mnie przy licencjacie wgrywałam plik z pracą do systemu. Promotor akceptował ją w systemie i wysyłał dalej do analizy. Wyniki analizy po kilku godzinach były widoczne zarówno u mnie jak i u promotora. Wygenerowany raport podobieństwa był do akceptacji przez promotora w systemie. Wydrukowane potwierdzenie analizy antyplagiatowej z otrzymanym wynikiem przekazywałam promotorowi do podpisania i dołączałam do każdego egzemplarzu pracy. Chyba 3 razy można było wgrać bezpłatnie, powyżej tego było już odpłatnie.

Więc tak, to całkiem normalne. Promotor jedynie wysyła wgraną pracę i akceptuje raport. Powinnaś o tym dowiedzieć się od samego promotora bądź innych studentów.
Tak też może być. U nas 2 razy jest bezpłatnie, reszta wgrań odpłatnie. Teraz się mogło pozmieniać bo weszły bardziej restrykcyjne reguły tej ustawy 4.0 promowanej przez Gowina. System jest teraz ogólnopolski, więc dość mocno obciążony w czasie obron. Stąd opłaty by zniechęcić do nadużywania systemu i by robić te analizy tylko gdy są niezbędne.

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez sinka15 Pokaż wiadomość
Tak, dodatkowo każda uczelnia ma taki dokument, wktórym jest napisane, jak ma wyglądać taka praca - jakie przypisy, jaka objętość, nawet czasem jest wzór strony tytułowej.
Nie tylko uczelnia, ale czasem każdy wydział wymaga nieco innego formatowania prac dyplomowych. Systemy przypisów są 3, ale i tak różne wydziały preferują różne, więc polecam sięgać po informator danego wydziału. Bywa, że dany wydział uznaje tylko przypisy dolne (tak było u nas), a inne wydziały, np. techniczne preferują przypisy końcowe. Preferowany sposób podziału pozycji w bibliografii- np. wydzielenie monografii od pojedynczych rozdziałów w pracach zbiorowych też może się między wydziałami różnić. Widziałam już prace na jednej uczelni oceniane słabiej bo ktoś wybrał wymogi bibliograficzne z innego wydziału niż jego macierzysty. Wymogi objętościowe też mogą się różnić. Niektóre wydziały nauk ścisłych preferują bardzo krótkie prace. Inne nie wliczają schematów do objętości pracy, a jeszcze inne je do tych stron wliczają.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-02 20:05:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.