powinnam iść najpierw do endokrynologa czy ginekologa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-06, 19:22   #1
kot123x
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 97

powinnam iść najpierw do endokrynologa czy ginekologa?


od dłuższego czasu (chyba juz ze 2 lata) strasznie wypadają mi włosy, nie nadążam czyścić ubrań i grzebienia, do tego ciągle wychodzi mi trądzik, nie tak dużo jak miałam 15 lat ale nie ma miesiąca żeby coś nie wyskoczyło, i do tego wszystkiego jestem strasznie chuda, ważę tylko 44 kg przy wzroście 163, i do tego jestem od dłuższego czasu blada jak ściana i mam cienie pod oczami. byłam już u lekarza rodzinnego, zlecił badania krwi które wyszły wg niej bardzo dobrze, że nie mam anemii, nie mam nic z tarczycą i nie ma się do czego doczepić, i że jak mi zależy to żebym szła na leczenie hormonalne do ginekologa albo endokrynologa. czy na taką wizytę powinnam wziąć przynajmniej te wyniki podstawowe z krwi i niech zobaczy co dalej? w ogóle jest taka możliwość że np. mogę mieć cos z tarczycą ale badanie krwi tego nie wykryło a wykryło by to np. usg? czytałam tez ze chudnie się przy nadczynności ale znów włosy wypadają przy niedoczynności, możliwe jest ze mam jedno i drugie? czy po prostu te wszystkie objawy mogą być spowodowane problemami hormonalnymi a nie z tarczycą?
kot123x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 06:05   #2
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 768
Dot.: powinnam iść najpierw do endokrynologa czy ginekologa?

Cytat:
Napisane przez kot123x Pokaż wiadomość
od dłuższego czasu (chyba juz ze 2 lata) strasznie wypadają mi włosy, nie nadążam czyścić ubrań i grzebienia, do tego ciągle wychodzi mi trądzik, nie tak dużo jak miałam 15 lat ale nie ma miesiąca żeby coś nie wyskoczyło, i do tego wszystkiego jestem strasznie chuda, ważę tylko 44 kg przy wzroście 163, i do tego jestem od dłuższego czasu blada jak ściana i mam cienie pod oczami. byłam już u lekarza rodzinnego, zlecił badania krwi które wyszły wg niej bardzo dobrze, że nie mam anemii, nie mam nic z tarczycą i nie ma się do czego doczepić, i że jak mi zależy to żebym szła na leczenie hormonalne do ginekologa albo endokrynologa. czy na taką wizytę powinnam wziąć przynajmniej te wyniki podstawowe z krwi i niech zobaczy co dalej? w ogóle jest taka możliwość że np. mogę mieć cos z tarczycą ale badanie krwi tego nie wykryło a wykryło by to np. usg? czytałam tez ze chudnie się przy nadczynności ale znów włosy wypadają przy niedoczynności, możliwe jest ze mam jedno i drugie? czy po prostu te wszystkie objawy mogą być spowodowane problemami hormonalnymi a nie z tarczycą?
Masz moje dawne objawy, u mnie wyszła za wysoka prolaktyna, także zbadałabym te hormony. Moim dodatkowym objawem były problemy z okresem, znikał na długie miesiące a jak zaczynałam krwawić, to tak że trzy razy na SOR, Castagnus (niepokalanek) to dobry suplement na jego wyrównanie. W razie dużych problemów z tarczycą, hormonami z tego co wyczytałam na wielu stronach, nic nie pomaga tak jak dieta dr Dąbrowskiej, bo lekarze to naszpikują Cię tylko lekami a ważna jest też odpowiednia dieta.

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2018-10-07 o 06:11
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 11:48   #3
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: powinnam iść najpierw do endokrynologa czy ginekologa?

Ja jeszcze polecam badanie kału. Czasami wychodzą jakieś pasożyty i po odrobaczeniu problemy mijają albo przynajmniej łagodnieją.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 15:22   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: powinnam iść najpierw do endokrynologa czy ginekologa?

Możesz mieć dwa w jednym i od razu wybrać ginekologa-endokrynologa. Są tacy specjaliści.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-08 16:22:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.