Nadmierne pocenie sie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-16, 15:54   #1
milknchocolate
Raczkowanie
 
Avatar milknchocolate
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 32

Nadmierne pocenie sie


hej wizazanki

Mam problem z poceniem sie. Przerobilam juz wiele postow, art. w internecie i dalej nie moge znalezc nic dla siebie.

Poce sie zarowno przy wysilku fizyczny, nawet zwykly spacer kilka min i juz mam pachy mokre, ale takze najmniejszy stres lub zdenenrwowanie powoduje u mnie ogromne poty.
Mowie tu o prozaicznych syt jak:
- spacer, nawet nie wspominam wysilku fizycznego
- zwykla rozmowa z kims z kim nie czuje sie komfortowo, ale nie jestem super zestresowana...- wlasciwie wtedy kiedy jestem podekscytowana, lub nawet lekko zdenerwowana

Poce sie zarowno pod pachami jak i na klatce piersiowej, brzuchu, plecach, twarzy.

Testowalam markowe kosmetyki, nawet po te wysokopolkowe czy apteczne. Pomagaja, owszem, ale tylko pod pachami, co prawda nie na tak dlugo jak obiecuje producent, ale jest nieco lepiej.

Juz mi skora cierpnie teraz, szukam pracy teraz, mam mase spotkan, rozmow. Idzie wiosna. Nie dosc ze z takich spotkan wychodze z burakiem na twrazy, szyi to jeszcze cala spocona. Mimo, ze jestem pewna swoich kwalifikacji, jestem osoba ktora bez trudu nawiazuje kontakt z ludzmi, mimo wszystko sa to rozmowy o prace i jakis tam maly stres mam- i fizycznie go niestety widac, i wyglada to tak, jakbym umierala ze stresu, a nie umieram!

Tak jak do tej pory udawalo mi sie to jakos ukryc : marynarki, topy pod koszula) tak wkrotce bede dziwnie wygladac w upale z marynarka i plama potu na brzuchu..

Dziewczyny, nawet na randke jak ide to sie stresuje plamami pod pachami i na plecach. Ostatnio jeden chlopak podczas spaceru zadal mi niekomfortowe pytanie i zaklopotalam sie i czulam jak mi scieka pot po brzuchu. Okropne to jest

Czy istnieja jakies srodki farmakologiczne ktore moga mi pomoc na potliwosc zwiazana ze stresem, zdenerwowaniem i taka zwykla, zwiazana z temp. ciala?
wydaje mi sie takze, ze temp ciala mi skacze bardzo szybko do gory, bardzo szybko robi mi sie cieplo lub goraco i szybciej niz innym ludziom pojawiaja mi sie juz plamy.


Nie jestem osoba otyla, ale mam lekka nadwage, mam 168 cm i waze 67 . Chodze na fitness 5 razy w tygodniu, odzywiam sie zdrowo, regularnie, nie pije duzo alkoholu, nie biore zadnych srodkow farmakologicznych, nie cierpie na zadne choroby z tego co mi wiadomo, staram sie pic min. 1,5l litry wody dziennie.

Prosze, poradzcie cos, bo wiosna za pasem...pozniej lato.. Chcialabym sie cieszyc tymi porami roku, jak kazda inna dziewczyna...
milknchocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 21:31   #2
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Nadmierne pocenie sie

Cytat:
Napisane przez milknchocolate Pokaż wiadomość
hej wizazanki

Mam problem z poceniem sie. Przerobilam juz wiele postow, art. w internecie i dalej nie moge znalezc nic dla siebie.

Poce sie zarowno przy wysilku fizyczny, nawet zwykly spacer kilka min i juz mam pachy mokre, ale takze najmniejszy stres lub zdenenrwowanie powoduje u mnie ogromne poty.
Mowie tu o prozaicznych syt jak:
- spacer, nawet nie wspominam wysilku fizycznego
- zwykla rozmowa z kims z kim nie czuje sie komfortowo, ale nie jestem super zestresowana...- wlasciwie wtedy kiedy jestem podekscytowana, lub nawet lekko zdenerwowana

Poce sie zarowno pod pachami jak i na klatce piersiowej, brzuchu, plecach, twarzy.

Testowalam markowe kosmetyki, nawet po te wysokopolkowe czy apteczne. Pomagaja, owszem, ale tylko pod pachami, co prawda nie na tak dlugo jak obiecuje producent, ale jest nieco lepiej.

Juz mi skora cierpnie teraz, szukam pracy teraz, mam mase spotkan, rozmow. Idzie wiosna. Nie dosc ze z takich spotkan wychodze z burakiem na twrazy, szyi to jeszcze cala spocona. Mimo, ze jestem pewna swoich kwalifikacji, jestem osoba ktora bez trudu nawiazuje kontakt z ludzmi, mimo wszystko sa to rozmowy o prace i jakis tam maly stres mam- i fizycznie go niestety widac, i wyglada to tak, jakbym umierala ze stresu, a nie umieram!

Tak jak do tej pory udawalo mi sie to jakos ukryc : marynarki, topy pod koszula) tak wkrotce bede dziwnie wygladac w upale z marynarka i plama potu na brzuchu..

Dziewczyny, nawet na randke jak ide to sie stresuje plamami pod pachami i na plecach. Ostatnio jeden chlopak podczas spaceru zadal mi niekomfortowe pytanie i zaklopotalam sie i czulam jak mi scieka pot po brzuchu. Okropne to jest

Czy istnieja jakies srodki farmakologiczne ktore moga mi pomoc na potliwosc zwiazana ze stresem, zdenerwowaniem i taka zwykla, zwiazana z temp. ciala?
wydaje mi sie takze, ze temp ciala mi skacze bardzo szybko do gory, bardzo szybko robi mi sie cieplo lub goraco i szybciej niz innym ludziom pojawiaja mi sie juz plamy.


Nie jestem osoba otyla, ale mam lekka nadwage, mam 168 cm i waze 67 . Chodze na fitness 5 razy w tygodniu, odzywiam sie zdrowo, regularnie, nie pije duzo alkoholu, nie biore zadnych srodkow farmakologicznych, nie cierpie na zadne choroby z tego co mi wiadomo, staram sie pic min. 1,5l litry wody dziennie.

Prosze, poradzcie cos, bo wiosna za pasem...pozniej lato.. Chcialabym sie cieszyc tymi porami roku, jak kazda inna dziewczyna...
Jaką nadwagę niby masz ? Twoja waga jest prawidłowa.

Nadmierna potliwość jest właściwie niemożliwa do wyleczenia. Wiem, że pod pachami można ostrzyknąć gruczoły potowe botoxem i jest to skuteczne. Trudno jednak byłoby wykonać taki zabieg na całe ciało.

Proponuję udać się do dermatologa, a wcześniej od internisty - możesz mieć zaburzenia hormonalne, trzeba by było zrobić morfologię.

A tak to etiaxil strong pod pachy i noszenie ciemnych ubrań. Innego wyjścia nie widzę. Podobno też picie naparu z szałwii działa antypotliwie Poczytaj o tym.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 23:11   #3
agnieszka_raczkowska
Doświadczenie
 
Avatar agnieszka_raczkowska
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 30
Dot.: Nadmierne pocenie sie

Polecam picie szałwii - jest naprawdę skutecznym ziołem. Czy zawsze miałaś takie problemy z potliwością? Możliwe, że po prostu taką masz naturę.
__________________
Farmaceutka, Pasjonatka zdrowia
Właściciel bloga Pułapki w Aptece
agnieszka_raczkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 12:45   #4
intro555
Przyczajenie
 
Avatar intro555
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: Nadmierne pocenie sie

mój mąż ma to samo bierze na to specjalnie leki. a dokładnie perspi block czy coś podobnego
__________________
Trudno ich nienawidzić. To po prostu skończeni idioci.
intro555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 13:40   #5
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Nadmierne pocenie sie

Cytat:
Napisane przez intro555 Pokaż wiadomość
mój mąż ma to samo bierze na to specjalnie leki. a dokładnie perspi block czy coś podobnego
Pomaga mu to ? Przecież to jest sumplement diety, a nie lek.
Zawiera wyciąg z szałwii, pokrzywy, melisy i skrzypu i to małym stężeniu. Pomijam pozostały shit jaki to to ma w składzie. Na problem z nadpotliwością na bank nie pomoże. Ja bym tego nie poleciła nikomu.
To już lepiej kupić sobie te cztery zioła osobno, zrobić mieszankę i pić napar z tego.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 15:22   #6
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Nadmierne pocenie sie

Mnie za młodu lekarz na takie niewyjaśnione zalewanie potem przepisał klonomazepam ale nie mogłam wypróbować bo byłam na etapie robienia prawa jazdy. Na szczęście w końcu samo przeszło tak jak i się pojawiło - z niewiadomych przyczyn.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 12:49   #7
Werka21b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 124
Dot.: Nadmierne pocenie sie

Mi pomaga Antidral, ale u mnie pocenie występuje tylko pod pachami.
Musisz udać się do lekarza by wykluczyć choroby, w których objawem może być np nadmierna potliwość to taki pierwszy krok by wiedzieć w którą stronę iść, bo podłoże potliwości może być od jakiejś choroby współistniejącej lub po prostu tak już masz od urodzenia( niekiedy jest to genetyczne).
Bardzo dobre efekty przynosi botoks, jonoforeza wodna ale to tylko jeśli chodzi o pachy, dłonie i stopy. W twoim przypadku może dobrym rozwiązaniem bedzie leczenie farmakologiczne jeśli problem dotyczy całego ciała
Werka21b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-25, 15:48   #8
baska1111
Raczkowanie
 
Avatar baska1111
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 359
Dot.: Nadmierne pocenie sie

Stosuj medispirant żel pod prysznic a pod paszki medispirant w kulce.
To tak doraźnie.
A koniecznie zbadaj poziom cukru (krzywa cukrowa trzypunktowa) oraz witaminy D3.
Czasami już po kilku dniach suplementacji witaminą D3 problem jesli nie znika, to bardzo maleje.
Trzymam kciuki.
baska1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 09:34   #9
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Nadmierne pocenie sie

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7212852 1]Pomaga mu to ? Przecież to jest sumplement diety, a nie lek.
Zawiera wyciąg z szałwii, pokrzywy, melisy i skrzypu i to małym stężeniu. Pomijam pozostały shit jaki to to ma w składzie. Na problem z nadpotliwością na bank nie pomoże. Ja bym tego nie poleciła nikomu.
To już lepiej kupić sobie te cztery zioła osobno, zrobić mieszankę i pić napar z tego.[/QUOTE]
Widocznie szałwia mu służy.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 09:50   #10
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Nadmierne pocenie sie

Tarczyce tez bym sprawdziła do kompletu.

Sent fra min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 09:34   #11
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Nadmierne pocenie sie

Botoks podobno działa na nadmierne pocenie
__________________
waste not want not
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-11, 10:31   #12
Sochackyy8
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 5
Dot.: Nadmierne pocenie sie

Antidral poduje uczucie palenia i brudzi ubrania. nie polecam.
Ja zastosowałem <ciach> w przypadku mojego silnego pocenia, które z dnia na dzień było co raz gorsze. Mam spokój na długi czas po jedednej terapii.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-02-14 o 17:44
Sochackyy8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 21:21   #13
Ksenia85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 4
Dot.: Nadmierne pocenie sie

Antidral jak i inne środki chemiczne reklamowane w mediach zawierają aluminium. A, że skóra wchłania substancje, to nie jest to zdrowe, jest to bardzo szkodliwe.. Tylko mało się o tym mówi. Ja w takim przypadku spróbowałabym za wszelką cenę znaleźć przyczynę, czy są to zaburzenia hormonalne czy może na przykład nadmiar stresu. Tylko wtedy można odpowiednio zareagować.
Ksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 19:18   #14
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Nadmierne pocenie sie

Ja polecam picie naparu z szałwii. Moje pocenie może obecnie nie gigantyczne ale na pewno powyżej przeciętnej minimalizuje w bardzo dużym stopniu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-14 19:18:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.