Prawny opiekun dzieci - Help!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-21, 16:29   #1
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home

Prawny opiekun dzieci - Help!!


Dziewczyny, nasz przyjaciel ozenil sie z wdowa majaca dwojke dzieci. Sam pochodzil z takiego domu, zmarl jego tato i jego mama wyszla ponownie za maz. I wyobrazcie sobie sa malzenstwem, ona otrzymuje dodatek rodzinny na dzieci, i co w tym przypadku musiala podac jego zarobki, bo sa malzenstwem, razem mieszkaja i utrzymuja dom i rodzine. Natomiast on nie moze byc prawnym opiekunem dzieci, jedyne co moze zrobic to starac sie o adopcje, toz to paranoja ... i teraz wyobrazcie sobie taka sytuacje np. jego zona a matka tych dzieci mialaby wypadek to dzieci maja prawo zabrac do domu dziecka. Powiedzcie mi czy nie zyjemy w kraju pelnym absurdow. Aaaa i inna sprawa, on ma obowiazek lozyc na dzieci... Czy ktos z was zna dobrze prawo rodzinne, jak wyglada proces adpocyjny ... przeciez to jest chore. A oni chcieli stworzyc prawdziwa rodzine jak sie pobiora a tu pieprzone przepisy prawne im to utrudniaja Jest to przykre, bo nie jest fajnie stracic meza i ojca dwojki dzieci maja dwadzieciakilka lat a teraz jak ulozyla sobie zycie po dlugim czasie .... to sa problemy
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 16:52   #2
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Prawny opiekun dzieci - Help!!

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home
Dziewczyny, nasz przyjaciel ozenil sie z wdowa majaca dwojke dzieci. Sam pochodzil z takiego domu, zmarl jego tato i jego mama wyszla ponownie za maz. I wyobrazcie sobie sa malzenstwem, ona otrzymuje dodatek rodzinny na dzieci, i co w tym przypadku musiala podac jego zarobki, bo sa malzenstwem, razem mieszkaja i utrzymuja dom i rodzine. Natomiast on nie moze byc prawnym opiekunem dzieci, jedyne co moze zrobic to starac sie o adopcje, toz to paranoja ... i teraz wyobrazcie sobie taka sytuacje np. jego zona a matka tych dzieci mialaby wypadek to dzieci maja prawo zabrac do domu dziecka. Powiedzcie mi czy nie zyjemy w kraju pelnym absurdow. Aaaa i inna sprawa, on ma obowiazek lozyc na dzieci... Czy ktos z was zna dobrze prawo rodzinne, jak wyglada proces adpocyjny ... przeciez to jest chore. A oni chcieli stworzyc prawdziwa rodzine jak sie pobiora a tu pieprzone przepisy prawne im to utrudniaja Jest to przykre, bo nie jest fajnie stracic meza i ojca dwojki dzieci maja dwadzieciakilka lat a teraz jak ulozyla sobie zycie po dlugim czasie .... to sa problemy
Ale tak jest chyba wszędzie i generalnie wydaje mi się, że słusznie. Procedura adopcyjna przebiega w takich sytuacjach zazwyczaj w sposob uproszczony (chyba, ze biologiczny ojciec zyje i posiada pełnię praw rodzicielskich - wtedy wydaje mi sie ze moga byc duze problemy).
Tak naprawdę chodzi o to, zeby chronic interes dziecka. W momencie kiedy samo malzenstwo=pelnia praw rodzicielskich nad juz urodzonym i "wchodzacym do rodziny" dzieckiem wyobrazmy sobie jak bardzo skomplikowane sytuacje moglyby powstawac (np. dzieko ma 5 prawnych opiekunow=ojcow i w wypadku smierci matki co? po dwa mies z kazdym zeby bylo sprawiedliwie??)
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 17:15   #3
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Prawny opiekun dzieci - Help!!

Cytat:
Napisane przez palomino
Ale tak jest chyba wszędzie i generalnie wydaje mi się, że słusznie. Procedura adopcyjna przebiega w takich sytuacjach zazwyczaj w sposob uproszczony (chyba, ze biologiczny ojciec zyje i posiada pełnię praw rodzicielskich - wtedy wydaje mi sie ze moga byc duze problemy).
Tak naprawdę chodzi o to, zeby chronic interes dziecka. W momencie kiedy samo malzenstwo=pelnia praw rodzicielskich nad juz urodzonym i "wchodzacym do rodziny" dzieckiem wyobrazmy sobie jak bardzo skomplikowane sytuacje moglyby powstawac (np. dzieko ma 5 prawnych opiekunow=ojcow i w wypadku smierci matki co? po dwa mies z kazdym zeby bylo sprawiedliwie??)
W sumie masz racje ale fakt pozostanie faktem ze jesli chodzi o branie to wtedy wlicza sie do rodziny ale jak chodzi o dawanie to robia schody mam nadzieje ze uda im sie ... bo w sadzie rodzinnym babka jej powiedziala ze to nie jest tak proste jeli chodzi o adopcje. Zona naszego przyjaciela jest bardzo wrazliwa osoba i strasznie to przezywa.
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 17:16   #4
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Prawny opiekun dzieci - Help!!

Nie rozumiem problemu jeżeli chcą stworzyć normalną rodzinę to czemu facet nie chce zaadoptować dzieci? To daje formalne prawa i obowiązki ojca.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 18:06   #5
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Prawny opiekun dzieci - Help!!

Cytat:
Napisane przez Boz
Nie rozumiem problemu jeżeli chcą stworzyć normalną rodzinę to czemu facet nie chce zaadoptować dzieci? To daje formalne prawa i obowiązki ojca.

Chce zaadoptowac, ale pani z sadu rodzinnego od razu mu zapowiedziala ze to nie jest takie proste ... wiesz chyba skutecznie chce mu ten pomysl wybic z glowy
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 18:19   #6
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Prawny opiekun dzieci - Help!!

Mam znajomych którzy byli w identycznej sytuacji ona wdowa dwoje dzieci i drugie małżeństwo. Po ślubie on starał się o adopcje dzieci żony nie było chyba większych problemów, trochę to trwało ale to były formalności i nie miały specjalnie wpływu na życie rodziny. Każdy proces adopcyjny musi trochę trwać. Adopcja to jest pełne przejęcie opieki obowiązków i praw nad dziećmi . To musi trochę trwać sąd, przynajmniej teoretycznie, musi mieć czas sprawdzić osobę która będzie miała do dzieci takie same prawa jak rodzic. Ale mogę się dokładnie dowiedzieć jak to długo trwało i jakie mieli ewentualne problemy i napisze.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 10:26   #7
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Prawny opiekun dzieci - Help!!

BoZ - jestes kochana, wieeeelkieee dzieki, i bardzo chetnie poczekam na informacje od ciebie ... przynajmniej dodam im troche optymizmu, ze nie taki diabel strasnzy jak sie go maluje
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-30, 20:35   #8
agresja2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: Prawny opiekun dzieci - Help!!

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home Pokaż wiadomość
BoZ - jestes kochana, wieeeelkieee dzieki, i bardzo chetnie poczekam na informacje od ciebie ... przynajmniej dodam im troche optymizmu, ze nie taki diabel strasnzy jak sie go maluje



Witam.
Mam problem. Mojej corki kolezanka lat 15 zostala odeslana do pogotowia opiekunczego z racji tego ze nie ma sie nia kto zajac poniewaz rodzice zmarli a dalsza rodzina nie interesuje sie jej losem.
Rozmawiajac z dyrekcja osrodka zaproponowali mi prawna opieke nad nia do czasu przyjecia jej do domu dziecka. Mam duzo watpliwosci i nie wiem czy ta sytuacja mnie nie przerosnie a jednak chcialbym jej pomoc. Czy powinienem sie w jakis sposob bac? prosze o pomoc z gory dziekuje.
agresja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 22:34   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prawny opiekun dzieci - Help!!

Mysle ze osrodek organizujacy taka opieke prawna ma jakiegos psychologa/pedagoga ktory powinnien przeprowadzic jakis wywiad z toba jako przyszlym opiekunem.
Masz corke wiec jakies pojecie o dzieciach ,wychowaniu posiadasz,pewnie bedzie trudno przede wszytskim jej w koncu przezyla tragedie i czeka ja dom dziecka.
Skoro dyrekcja rozmawia z toba to znaczy ze wykazujesz zainteresowanie dziewczyn a to juz plus dla ciebie w oczach osrodka.
mysle ze rozmowa z psychologiem bylaby tu niezbedna.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.