Clindacne + Metronidazol Jelfa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-13, 17:46   #1
krugi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1

Clindacne + Metronidazol Jelfa


Witam! Dermatolog przepisał mi te dwie maści i powiedział, żeby smarować codziennie po południu. Sam się o nic nie dopytywalem bo myślałem, że chodzi o jedna maść. Pózniej dopiero zauważyłem, że sa to dwie maści. Możecie mi powiedzieć jak mam je stosować ? Na przemian czy razem ? aha i jeszcze jedno można spożywać alkohol podczas kuracji tymi specyfikami ? pozdrawiam
krugi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 21:58   #2
Cieplolubna
Raczkowanie
 
Avatar Cieplolubna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Dot.: Clindacne + Metronidazol Jelfa

Jakiś czas temu też miałam przepisaną maść Clindacne - dobrze działa na trądzik, lekko wysusza skórę (jak większość tego typu maści), a tej drugiej nie znam.

Przeczytaj uważnie ulotkę - tam na pewno będzie info jak stosować - albo spytaj w aptece. Interakcje z alkoholem - trochę nietypowe pytanie Jak nie ma wyraźnych przeciwwskazań w ulotce, to pewnie nie padniesz trupem po jednym piwie... A tak poważnie, to alkohol ogólnie nie jest wskazany przy antybiotykach, czy to doustnych, czy miejscowych...

U lekarza, a zwłaszcza u dermatologa warto zawsze jeszcze raz spytać dokładnie co, jak i kiedy z lekarstwami, bo potem jest problem - najlepiej poprosić o zapisanie na kartce.
Cieplolubna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 19:54   #3
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Clindacne + Metronidazol Jelfa

Hej również stosuję clindacne i metronidazol. Dermatolog kazal stosowac to na zmianę rano i wieczorem. Rano używam Metronidazol z tego względu że jest to krem i dobrze, szybko sie wchlania a w dzien stosuję jeszcze podklad dlatego clindacne zdecydowalam się używać wieczorem bo moim zdaniem wchlania się wolniej i jest troszkę widoczny na twarzy i nie wiem jak zgralby się z podkładem . Czasami również robię tak że rano i wieczorem używam samego metronidazolu a drugiego dnia ( jak nigdzie nie wychodzę) clindacne, albo kilka dni metro a potem clindacne dwa razy dziennie. Najlepiej jednak nie eksperymentuj tak jak ja- przynajmniej na początku i rano stosuj jedną maść a wieczorem drugą Metronidazol +clindacne to wedlug mnie skuteczne połączenie.
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 20:56   #4
Nadine94
Raczkowanie
 
Avatar Nadine94
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 315
GG do Nadine94
Dot.: Clindacne + Metronidazol Jelfa

O tak miałam je obie i bardzo pomogły. Stosuj rano jedną a wieczorem drugą, chyba, że masz stosować jeden specyfik dziennie wtedy raz jedną raz drugą. A następnym razem nie bój się pytać. Powodzenia
__________________

* Przyzwyczajam się do bycia Maleństwem...


* Bloguję... czasami >klik<
Nadine94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:15.