problem z wypowiedzeniem umowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-22, 09:00   #1
trute
Rozeznanie
 
Avatar trute
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 627

problem z wypowiedzeniem umowy


Witam,

Jako, że do głowy nie przychodzą mi już żadne pomysły, odzywam się tutaj, może znajdzie się ktoś kto zaproponuje rozsądne rozwiązanie problemu.

Otóż od połowy lipca wynajmujemy z chłopakiem kawalerkę. Na początku wszystko było ok, później pojawił się problem starszej sąsiadki - alkoholiczki, której głośne i wulgarne zachowanie nie dawało spać w nocy. Jakiś miesiąc temu o 6 rano wpadło do nas cbś, przeszukali mieszkanie, spisali protokół. Oczywiście szukali właściciela. Później sprawa ucichła... Od paru dni jednak próbowaliśmy się z nim skontaktować, ponieważ na ścianie pojawił się grzyb. Nie odbierał telefonów, nie oddzwaniał, teraz tel. jest wyłączony, a to praktycznie jedyny namiar na niego jaki mamy, żadnego adresu czy innego telefonu nie znamy. W tych samych dniach dowiedziałam się z internetu, ze trafił wstępnie na 3 miesiące do aresztu, potem ruszy proces. Chcemy wypowiedzieć umowę nawet z przyczyn własnego bezpieczeństwa, jednak nie wiemy jak to zrobić. Najchętniej wypowiedzenie wrzuciłabym mu wraz z kluczami od mieszkania do skrzynki na listy (do której nie dał nam klucza), nie zapłaciła raty za mieszkanie odbijając w ten sposób kaucję i stamtąd zwiała. Szukam jednak bardziej rozsądnego zachowania... Tż dzisiaj ma wybrać się na policję, jednak sam wątpi, żeby udało się cokolwiek przez nich załatwić.
__________________


Edytowane przez trute
Czas edycji: 2011-11-22 o 09:03
trute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 13:56   #2
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: problem z wypowiedzeniem umowy

Cytat:
Napisane przez trute Pokaż wiadomość
Witam,

Jako, że do głowy nie przychodzą mi już żadne pomysły, odzywam się tutaj, może znajdzie się ktoś kto zaproponuje rozsądne rozwiązanie problemu.

Otóż od połowy lipca wynajmujemy z chłopakiem kawalerkę. Na początku wszystko było ok, później pojawił się problem starszej sąsiadki - alkoholiczki, której głośne i wulgarne zachowanie nie dawało spać w nocy. Jakiś miesiąc temu o 6 rano wpadło do nas cbś, przeszukali mieszkanie, spisali protokół. Oczywiście szukali właściciela. Później sprawa ucichła... Od paru dni jednak próbowaliśmy się z nim skontaktować, ponieważ na ścianie pojawił się grzyb. Nie odbierał telefonów, nie oddzwaniał, teraz tel. jest wyłączony, a to praktycznie jedyny namiar na niego jaki mamy, żadnego adresu czy innego telefonu nie znamy. W tych samych dniach dowiedziałam się z internetu, ze trafił wstępnie na 3 miesiące do aresztu, potem ruszy proces. Chcemy wypowiedzieć umowę nawet z przyczyn własnego bezpieczeństwa, jednak nie wiemy jak to zrobić. Najchętniej wypowiedzenie wrzuciłabym mu wraz z kluczami od mieszkania do skrzynki na listy (do której nie dał nam klucza), nie zapłaciła raty za mieszkanie odbijając w ten sposób kaucję i stamtąd zwiała. Szukam jednak bardziej rozsądnego zachowania... Tż dzisiaj ma wybrać się na policję, jednak sam wątpi, żeby udało się cokolwiek przez nich załatwić.
Pogrubione - ja bym właśnie tak zrobiła. Facet zachowuje się beznadziejnie, a Ty szukasz rozsądnego i sympatycznego rozwiązania? Nie szukałabym go, nie dzwoniła, bo po co? Trafił do aresztu, jego sprawa.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 15:58   #3
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: problem z wypowiedzeniem umowy

poniewaz nie macie zadnego kontaktu ani do niego ani do osoby ktora przejelaby od niego zobowiazanie rozliczenia sie z wami - poszukalabym innego mieszkania , przemieszkala w obecnym tyle ile wplaciliscie kaucji a potem tak jak piszesz napisala wypowiedzenie doklanie opisujac z jakich przyczyn i wrzucila tak jak piszesz do skrzynki. najgorsze ze nie macie mozliwoci zdobyc jego podpisu. na policji tez pewnie wam nie powiedza nic. to nie ma zwiazku ze sprawa wiec pewnie nie beda chcieli z wami nawet gadac.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 22:19   #4
magdusia21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 26
Dot.: problem z wypowiedzeniem umowy

Nie polecam wyjścia "na wrzucenie kluczy do skrzynki i zwianie" bo nie wiesz, czy właściciel nie wyjdzie z aresztu pojutrze np. za kaucją i nie zażąda wykonania zobowiązania przez Was, czyli zapłaty za pozostałą część umowy. Ta wizyta CBŚ to jakaś porażka, widać jak rozpracowują podejrzanych, skoro wpadają na chatę nie wiedząc, że właściciel w niej nie mieszka od kilku miesięcy...
Nie jestem pewna, ale może można przesłać oświadczenie o rozwiązaniu umowy do aresztu? Albo czasami sądy wydają takie orzeczenia - jakby zastępcze, mające skutek taki jakby to właściciel postąpił. Wszystko też zależy od tego, jaką umowę podpisałaś - na czas określony czy nieoznaczony, no i co jest w tej umowie. Najpewniej byłoby zapytać prawnika...
magdusia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.