Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-22, 17:35   #4201
Akwamarynistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 22
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

zastanawialam sie ostatnio nad urzadzeniem sypialni w stylu skandynawskim i wpadlam na taki oto ciekawy artykulik, moze komus sie przyda, lapcie xxx bardzo podoba mi sie tez aranzacja ktora tam przedstawili, chyba bede sie wzorowala przy wlasnym projekcie.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-03-22 o 22:38 Powód: Link.
Akwamarynistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 08:42   #4202
Tomasz0223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Jeżeli chodzi o projekty budynków na działkach, trzeba dobrze sprawdzić teren z uwagi na to, iż w ziemia może nie nadawać się po d budowę domów. Rok temu miał taką mój brat który zlecił projekt jakiejś firmie która nie sprawdziła dobrze powierzchni i pojawił się problem.
Dobrze jest sprawdzić firmę, oferty np takie jak ta http://janderkabza.pl/oferta/projekty-budynkow/ mają ciekawy zakres usług, ale przed finalną decyzja, dobrze jest się umówić kilka razy na spotkanie aby zyskać pewność dobrego projektu, mój brat przejechał się na tym i już wie jak działać w przyszłości.

Edytowane przez Tomasz0223
Czas edycji: 2018-03-29 o 08:05
Tomasz0223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 15:37   #4203
agatax93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 67
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cześć. Co myślicie o tym projekcie?



https://www.archon.pl/projekty-domow...m80a22d9dfd768


Pozdrawiam
agatax93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 16:05   #4204
olimpiachmaj
Przyczajenie
 
Avatar olimpiachmaj
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 11
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

moi rodzice są teraz na etapie kombinowania jak pozbyć się mieszkania i wybudować domu nie płacąc za to majątku, średni im to wychodzi, bo jakoś chieliby ale nie do końca. Zacznam się interesować, bo kupili działkę w okolicach Nałęczowa, mama stamtąd pochodzi, jest dość wąska, nie ma wielu rozwiązań ciekawych dla wąskich działek, stąd też pozwalam sobie obserwować wątek, może coś ciekawego tu wpadnie
olimpiachmaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 13:04   #4205
meggie94
Zakorzenienie
 
Avatar meggie94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 150
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez olimpiachmaj Pokaż wiadomość
moi rodzice są teraz na etapie kombinowania jak pozbyć się mieszkania i wybudować domu nie płacąc za to majątku, średni im to wychodzi, bo jakoś chieliby ale nie do końca. Zacznam się interesować, bo kupili działkę w okolicach Nałęczowa, mama stamtąd pochodzi, jest dość wąska, nie ma wielu rozwiązań ciekawych dla wąskich działek, stąd też pozwalam sobie obserwować wątek, może coś ciekawego tu wpadnie
Hej My też jesteśmy teraz na etapie szukania projektu i także mamy wąską działkę. Ogólnie działka duża, bo 24a, ale bardzo długa i wąska. Na razie celujemy w projekty tego typu: https://www.extradom.pl/projekt-domu...orowej-KRK1007
żeby wyciągnąć dom na długość, a nie na szerokość

Ogólnie przeraża mnie to ile jest do załatwienia i trochę się w tym gubię, co po kolei powinniśmy załatwiać...
__________________
24.11.2014
26.01.2018
29.06.2019

Avatar by mylengrave
meggie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 13:08   #4206
ariiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

My też budujemy dom, aktualnie jesteśmy na etapie budowy ścian na poddaszu. Dom bez piwnicy, będzie posiadał tylko parter i poddasze w sumie 145 m2 powierzchni użytkowej. Garaż zewnętrzny. Projekt wykonaliśmy w ten sposób że dokładnie rozrysowaliśmy rozkład pomieszczeń i wygląd zewnętrzny dom. Znajomy architekt był bardzo zadowolony gdy zobaczył nasze szkice, wprowadził tylko kilka zmian wynikających z konstrukcji domu i dostarczył nam gotowy projekt. Generalnie projekt był gotowy w niecały miesiąc, ale na pozwolenie na budowę ze starostwa czekaliśmy 3 miesiące.
__________________
https://www.pro-arte.pl/
ariiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 16:44   #4207
meggie94
Zakorzenienie
 
Avatar meggie94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 150
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ariiia Pokaż wiadomość
My też budujemy dom, aktualnie jesteśmy na etapie budowy ścian na poddaszu. Dom bez piwnicy, będzie posiadał tylko parter i poddasze w sumie 145 m2 powierzchni użytkowej. Garaż zewnętrzny. Projekt wykonaliśmy w ten sposób że dokładnie rozrysowaliśmy rozkład pomieszczeń i wygląd zewnętrzny dom. Znajomy architekt był bardzo zadowolony gdy zobaczył nasze szkice, wprowadził tylko kilka zmian wynikających z konstrukcji domu i dostarczył nam gotowy projekt. Generalnie projekt był gotowy w niecały miesiąc, ale na pozwolenie na budowę ze starostwa czekaliśmy 3 miesiące.
Ekipe budowlaną rezerwowaliście jak już mieliście zezwolenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
24.11.2014
26.01.2018
29.06.2019

Avatar by mylengrave
meggie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-21, 08:29   #4208
ariiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Mam to szczęście że mój brat prowadzi firmę budowlaną i 2 razy w tygodniu przychodzi do nas z całą ekipą
__________________
https://www.pro-arte.pl/
ariiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 16:39   #4209
meggie94
Zakorzenienie
 
Avatar meggie94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 150
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ariiia Pokaż wiadomość
Mam to szczęście że mój brat prowadzi firmę budowlaną i 2 razy w tygodniu przychodzi do nas z całą ekipą
Aaa To super, bo właśnie zastanawiałam się czy można rezerwować sobie ekipę zanim doczeka się aż starostwo wyda pozwolenie, żeby ta konkretna ekipa miała jeszcze terminy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
24.11.2014
26.01.2018
29.06.2019

Avatar by mylengrave
meggie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 16:34   #4210
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 484
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

witam, rozglądam się za projektem domu, mam już upatrzoną działkę, co sądzicie o tym projekcie? https://www.archon.pl/projekty-domow...m4432016b589d2

Dom ma być niewielki i niedrogi, dostosowany do moich możliwości finansowych. Mysle nad 70-80 m2
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia


ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 14:34   #4211
fabusel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 18
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A co myślicie o projekcie APS 234 NEW Archi-Projektu? Chodzi mi o układ pomieszczeń? Na pewno nie chcę rezygnować ze spiżarni - to jest moje marzenie!



http://archi-projekt.com.pl/index.ph...Details&id=781




fabusel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-06, 19:30   #4212
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez fabusel Pokaż wiadomość
A co myślicie o projekcie APS 234 NEW Archi-Projektu? Chodzi mi o układ pomieszczeń? Na pewno nie chcę rezygnować ze spiżarni - to jest moje marzenie!



http://archi-projekt.com.pl/index.ph...Details&id=781




Kuchnia mała jak na dom i wejście z dziennego pokoju
Na górze tylko 1 łazienka ( na tyle sypialni ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 20:56   #4213
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez fabusel Pokaż wiadomość
A co myślicie o projekcie APS 234 NEW Archi-Projektu? Chodzi mi o układ pomieszczeń? Na pewno nie chcę rezygnować ze spiżarni - to jest moje marzenie!



http://archi-projekt.com.pl/index.ph...Details&id=781




Ta spizarnia nie wydaje sie byc zbyt szczesliwie usytuowana.
Wg mnie wadą jest brak dostepu do kotlowni z domu a jedynie z garazu. Ja mam ogrzewanie na gaz wiec kotlowbia jest czystym pomieszczeniem ktore wykorzystuje jako miejsce na pralke, przechowywanie roznych rzeczy jak mopy czy odkurzacz. Takie pomieszczenie gosp do ktorego nie chcialabym wchodzic przez garaz
Przestrzen salon jadalnia kuchnia moglyby byc fajniej polaczone.
Ogolnie projekt niczego nie urywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 10:12   #4214
olaa_m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cześć!
Pomysłów i projektów tutaj mnóstwo Właśnie jesteśmy na etapie wyboru projektu i chciałam zapytać o Wasze zdanie, a może poradę: czego nie może zabraknąć?
Zdecydowaliśmy się na gotowy projekt, więc nie możemy wszystkiego dostosować idealnie pod nas Chcemy 120-130 m2 i min. 3 sypialnie.
I jeszcze jedna sprawa: budowaliście dom w stylu nowoczesnej stodoły? Właśnie taki nam się spodobał, a konkretnie myślimy o tym projekcie: xxx
Jakieś sugestie?

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2018-10-30 o 16:01 Powód: link
olaa_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 12:01   #4215
fabusel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 18
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

@Linka25

Dziękuję za wszystkie rady <3 Rozmawiałam z architektem, chyba jednak zdecyduję się na ten projekt Wprowadzę kilka zmian, na przykład kuchnię otworzę na resztę mieszkania, w dodatkowym pomieszczeniu na górze będzie sypialnia z wydzieloną dużą garderobą Dla mojej rodziny taka łazienka na górze w zupełności wystarczy biorąc pod uwagę to, że w łazience na dole znajduje się prysznic. Pokój na dole będzie służył za pokój do przechowywania np zimowych rzeczy z biurkiem, żeby można używać go również jako "biuro" w razie potrzeby i z niego zrobię wyjście do kotłowni, a jedna sypialnia na górze za pokój gościnny. Kolejne pokoje na piętrze to nasza sypialnia i dwa pokoje dzieciaków




Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ta spizarnia nie wydaje sie byc zbyt szczesliwie usytuowana.
Wg mnie wadą jest brak dostepu do kotlowni z domu a jedynie z garazu. Ja mam ogrzewanie na gaz wiec kotlowbia jest czystym pomieszczeniem ktore wykorzystuje jako miejsce na pralke, przechowywanie roznych rzeczy jak mopy czy odkurzacz. Takie pomieszczenie gosp do ktorego nie chcialabym wchodzic przez garaz
Przestrzen salon jadalnia kuchnia moglyby byc fajniej polaczone.
Ogolnie projekt niczego nie urywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Jaki to projekt XXX?



Cytat:
Napisane przez olaa_m Pokaż wiadomość
Cześć!
Pomysłów i projektów tutaj mnóstwo Właśnie jesteśmy na etapie wyboru projektu i chciałam zapytać o Wasze zdanie, a może poradę: czego nie może zabraknąć?
Zdecydowaliśmy się na gotowy projekt, więc nie możemy wszystkiego dostosować idealnie pod nas Chcemy 120-130 m2 i min. 3 sypialnie.
I jeszcze jedna sprawa: budowaliście dom w stylu nowoczesnej stodoły? Właśnie taki nam się spodobał, a konkretnie myślimy o tym projekcie: xxx
Jakieś sugestie?


---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Łazienka na dole ma prysznic, więc dla mojej rodziny to jest idealne. Natomiast wejście jedno do strefy dziennej nie jest dla mnie problemem, tym bardziej, że wejście do niej jest przez jadalnię, nie przez salon



Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Kuchnia mała jak na dom i wejście z dziennego pokoju
Na górze tylko 1 łazienka ( na tyle sypialni ).
fabusel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-17, 14:08   #4216
kasesia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 62
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Wiele z was ma już etap projektu za sobą. Ja dopiero co przeglądam projekty.wbudowie.pl i podobne strony. Zastanawiam się, czy gotowy projekt domu uwzględniając ograniczony budżet to optymalny kierunek? Jakie są możliwości?
kasesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-01, 23:46   #4217
peszkowa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 3
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

My właśnie doszliśmy do stanu surowego otwartego projektu Opałek II N 2G. Już się nie mogę doczekać aż tam się wprowadzimy, niestety teraz mamy taki okres że prace stanęły, ale mocno liczę że na zimę się uda urządzić parter.
peszkowa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 10:25   #4218
LadyMaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 4
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dziewczyny, a co myślicie o fotowoltaice (https://pvprojekt.com/realizacje/)? Słyszałam, że się opłaca, może któraś z Was ma?
LadyMaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 12:31   #4219
donpedro9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Skoro o projektach mowa to i ja dorzucę cegiełkę. Korzystałam z usług biura www.mgprojekt.com.pl. Dobra, sprawdzona firma. Pisze to ponieważ teraz mają promocję, w której dają 20% zniżki na projekty. Wydaje mi się, że to atrakcyjna oferta. Jeżeli ktoś z was się zastanawia nad budową, to może watro skorzystać
donpedro9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-06, 13:56   #4220
Grajmi
Raczkowanie
 
Avatar Grajmi
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 94
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Biur projektowych jest bardzo wiele, na pewno dobrze jest przeznaczyć sporo czasu na dobranie projektu. Polecam nie szalec przy tym z wielkością domu bo znacznie latwieji szybciej mozna wybudowac mniejszy dom w prostej bryle. Pamiętajcie również, ze często dochodzą również dodatkowe wydatki w trakcie budowy. Tak wiec nie powinniście sie sugerowac jedynie wyceną budowy domu na stronie biura projektowego.
https://arkada.com.pl/dom-na-miare/
Stawiałabym również na budowę domu parterowego, jest to znacznie wieksza wygoda użytkowania. Wszystko jest na jednym poziomie. No i nie trzeba płacić za drogie schody....

Edytowane przez Grajmi
Czas edycji: 2020-07-29 o 14:43
Grajmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 13:38   #4221
Ragnar0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 1
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cześć. Znalazłem w internecie projekt, który bardzo mnie zaciekawił, dajcie znać co myślicie, będę w nim mieszkał z rodziną: żona, trójka dzieci plus rodzice
Jakieś sugestie co poprawić, co powiększyć dla takiej dużej rodziny? Wysyłam rzut parteru, poddasza i link do projektu jakbyście chcieli zobaczyć szczegóły.
https://www.mgprojekt.com.pl/hiacynt


Ragnar0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 21:42   #4222
rockgirl912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 2
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Bardzo duży, przestrzenny dom. Myślę, że śmiało możesz mieszkać w nim z taką rodziną, projekt mi się baardzo podoba. Może się nie znam za bardzo, ale ja bym nic nie zmieniała, tutaj wszystko pasuje.
rockgirl912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 11:57   #4223
ewa77777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 26
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Jejku, po tylu latach i nadal aktualne. Dziękuję, cenne rady!!!
ewa77777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.