Gdzie najczęściej robicie zakupy spożywcze? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-03-28, 07:48   #181
kasztanka3
Pani Mizantrop

Dot.: Gdzie najczęściej robicie zakupy spożywcze?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tak, ale w Polsce mowisz chleb i dostaniesz bialy, taki okragly. Musisz zaznaczyc, ze chcesz inny.

Ja specjalnie cieplych wspomnien z dziecinstwa nie mam. Pamietam jeszcze czasy komunistyczne, zakupy w super samie i wszystkie chleby tak czerstwe jak kamien i trzeba bylo wybrac jakis najbardziej jadalny. Bo smaczne to one na pewno nie byly.
Ja takich czasow na szczescie nie pamietam. A czerstwe, niesmaczne pieczywo to sie dostanie dzisiaj w kazdym markecie. Nie jest to regula, ale w wiekszosci dyskontowe pieczywo jest slabej jakosci, niestety.
Stary 2018-03-28, 18:16   #182
traicionera
Zakorzenienie

Ja pamięta am z dzieciństwa pyszne pachnące chrupiące chlebki na zakwasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35

Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 20:11   #183
cava
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, ale w Polsce mowisz chleb i dostaniesz bialy, taki okragly. Musisz zaznaczyc, ze chcesz inny.

Ja specjalnie cieplych wspomnien z dziecinstwa nie mam. Pamietam jeszcze czasy komunistyczne, zakupy w super samie i wszystkie chleby tak czerstwe jak kamien i trzeba bylo wybrac jakis najbardziej jadalny. Bo smaczne to one na pewno nie byly.
Dziwne rzeczy piszesz. Jak pójdę do piekarni i poproszę o chleb, to zapytają jaki, a nie dadzą któryś konkretnymi to w dodatku okrągły. Skąd mają wiedzieć, w najmniejszej piekarni do której chodzę tylko białych chlebów jest z 8 rodzai.

Tak samo pamiętam czasy komuny i co jak co, ale chleb był wtedy rewelacyjny!!! Tak po prostu, z zasady. Bułki i rogale takiej klasy, ze dziś nie ma takich. Ale raczej kupowaliśmy pieczywo w piekarniach a nie supersamach.

Potem dopiero się pieczywo okropnie zepsuło i ujednoliciło, dążąc ślepo do zachodnich wzorców jedzenia waty ze spulchniaczami.

Dopiero z 10 lat temu odżyło tradycyjne chlebopiekarstwo, jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać małe piekarnie kultywujące stare receptury oraz ochoczo eksperymentujące z nowymi.
Za nimi musiały nadążyć większe.
Ostatnio nawet marketowe pieczywo nie jest już tak niedobre ( i w samaku i w składzie) jak kilka lat temu. Da się znalexć całkiem dobre pieczywo na ich półkach.
( no Biedrona odstaje. Tam chleb i bułki są niezmiennie paskudne )

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
ta zima kiedyś musi minąć.
KN
cava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 13:58   #184
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Dziwne rzeczy piszesz. Jak pójdę do piekarni i poproszę o chleb, to zapytają jaki, a nie dadzą któryś konkretnymi to w dodatku okrągły. Skąd mają wiedzieć, w najmniejszej piekarni do której chodzę tylko białych chlebów jest z 8 rodzai.

Tak samo pamiętam czasy komuny i co jak co, ale chleb był wtedy rewelacyjny!!! Tak po prostu, z zasady. Bułki i rogale takiej klasy, ze dziś nie ma takich. Ale raczej kupowaliśmy pieczywo w piekarniach a nie supersamach.

Potem dopiero się pieczywo okropnie zepsuło i ujednoliciło, dążąc ślepo do zachodnich wzorców jedzenia waty ze spulchniaczami.

Dopiero z 10 lat temu odżyło tradycyjne chlebopiekarstwo, jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać małe piekarnie kultywujące stare receptury oraz ochoczo eksperymentujące z nowymi.
Za nimi musiały nadążyć większe.
Ostatnio nawet marketowe pieczywo nie jest już tak niedobre ( i w samaku i w składzie) jak kilka lat temu. Da się znalexć całkiem dobre pieczywo na ich półkach.
( no Biedrona odstaje. Tam chleb i bułki są niezmiennie paskudne )
Przeciez wszystko sie zgadza. Jak byly bez polepszaczy i konserwantow, to szybko byly nieswieze, czerstwe.

Natomiast chyba ustalilysmy juz ze najlepiej kupowac w piekarnii niz w sklepie ogolnospozywczym. Dotyczy to kazdego kraju i miejsca.
Rena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 00:23   #185
traicionera
Zakorzenienie

Nieprawda, chleb na prawdziwym zakwasie może być długo świeży bez żadnych polepszaczy.

2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35

Stary 2018-04-04, 07:26   #186
cava
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Nieprawda, chleb na prawdziwym zakwasie może być długo świeży bez żadnych polepszaczy.

Tak, dobrze przechowywany w lnianych woreczkach i chłodnym miejscu, spokojnie wytrzyma nawet 2 tygodnie. przy czym ani nie czerstwieje, ani się nie psuje.
Dojrzewa w smaku i z czasem robi się lepszy niż bezpośrednio po upieczeniu.

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
ta zima kiedyś musi minąć.
KN
cava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-04, 07:38   #187
ollencja
Zakorzenienie

Cytat:
Natomiast chyba ustalilysmy juz ze najlepiej kupowac w piekarnii niz w sklepie ogolnospozywczym. Dotyczy to kazdego kraju i miejsca.
przecież chleb który jest w spożywczym był kiedyś w piekarni
Stary 2018-04-04, 10:10   #188
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte

Ja kupuję chleb żytni. Ogólnie jem mało chleba, średnio 1 kanapkę na dzień i to z serem albo z twarogiem (wędlin gotowych nie lubię). Czasami upiekę sobie pasztet lub jakaś pieczeń. Kupuje chleb pokrojony i sortuje po 4 pajdki i mrożę. Fakt jest, że jak się potrafi to własnej roboty chleb na zakwasie smakuje bosko i długo jest świeży. Ja jestem chyba za leniwy karmić zakwas. Szybciej wychodzi chlebek na drożdżach i w tym jestem dobry. A tak zakupy robię gdzie popadnie, byle by towar był w miarę jakościowo na poziomie. Bo dobre danie nie zależy tylko od dobrego kucharza... i odwrotnie.. zły kucharz może zepsuć dobry towar.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 12:36   #189
marysia_co
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ollencja Pokaż wiadomość
przecież chleb który jest w spożywczym był kiedyś w piekarni

Tylko nie wiesz z jakiej jest piekarni etc. . Ja też wolę kupować w piekarniach, mam kilka swoich ulubionych. I co bardziej istotne - świeże pieczywo jest nie tylko rano, ale w ciągu dnia również można dostać gorące bułeczki...
marysia_co jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 13:09   #190
lusia032
Zakorzenienie

Ja zakupy robię różnie zarówno w małych delikatesach u nas na wsi, bo mam w sumie po drodze z pracy (najczęściej mięso, wędliny), jak i w markecie typu Kaufland (najczęściej raz w miesiącu większe zakupy typu makarony, cukier, chemia a przy okazji mięso wędliny), Lidl - ryby i warzywa owoce, których nie kupię na targu, na targ jadę po jajka i warzywa. Chleb natomiast kupuję w sklepie firmowym jednej z piekarni, bo tam mi najlepiej smakuje.

Cytat:
Napisane przez marysia_co Pokaż wiadomość
Tylko nie wiesz z jakiej jest piekarni etc. .

U mnie chleby czy to kupione w piekarni czy sklepie mają naklejone metki ze składem i nazwą piekarni, więc to nie jest tak, że chleb jest anonimowy i nie wiadomo skąd pochodzi.

Cytat:
Tak, ale w Polsce mowisz chleb i dostaniesz bialy, taki okragly. Musisz zaznaczyc, ze chcesz inny. Ja też wolę kupować w piekarniach, mam kilka swoich ulubionych. I co bardziej istotne - świeże pieczywo jest nie tylko rano, ale w ciągu dnia również można dostać gorące bułeczki.

Również się dziwię, bo jak mówię, że poproszę chleb to Pani najpierw pyta jaki?, a wybór jest ogromny i białych i ciemnych. Tak samo jak zawołam bułkę to białych jest co najmniej kilka rodzajów, więc pani pyta jaką a nie ładuje z automatu taką z "przedziałkiem".

Co do świeżości to w mojej okolicy są najczęściej po dwie dostawy pieczywa, zgodnie z cyklem pieczenia w piekarni, więc nawet wieczorem można dostać ciepłe pieczywo.

Edytowane przez lusia032
Czas edycji: 2018-05-23 o 13:10
lusia032 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 06:58   #191
traicionera
Zakorzenienie

Ja mam swoją ulubioną piekarnię, gdzie panie wiedzą, jaki chleb kupuję. Rano płacę, po powrocie z pracy odbieram, bo ten mój szybko schodzi i po 17 nie ma na niego szans. Sezonowe warzywa i owoce ostatnio przywozi mi do domu pan rolnik z własnego gospodarstwa, pyszne są😍

2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35

Stary 2018-06-22, 10:12   #192
jagodazielona
Raczkowanie

rynek i okoliczne targi )) robię tak od lat i jestem zadowolona

jagodazielona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 14:19   #193
Agiationa
Przyczajenie

Na moim osiedlu niestety większość piekarni zostało wypartych przez nieszczęsne żabki i freshe. Na rynku mam jedną dobrą piekarnię i tam zawsze kupuję orkiszowe pieczywo na zakwasie. Nie jem też go codziennie więc nie jest to duży wydatek. Warzywa i owoce kupuję na rynkach, targach, w warzywniakach, ale w supermarkecie całą resztę, bo wychodzi po prostu taniej. Do fresha itd staram się nie wchodzić, chyba że potrzebuję coś na szybko to mi się zdarzy
Agiationa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 12:16   #194
lusia032
Zakorzenienie

Obecnie warzywa i niektóre owoce mam z własnego ogródka

Stary 2018-06-29, 09:48   #195
damdalena
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lusia032 Pokaż wiadomość
Obecnie warzywa i niektóre owoce mam z własnego ogródka
Ja też Naprawdę bardzo wygodne, że nie trzeba po te rzeczy do sklepu biegać. Teraz zakupy spożywcze robimy co najwyżej raz w tygodniu i zauważalnie mniej kupujemy objętościowo.
damdalena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 06:52   #196
lusia032
Zakorzenienie

Tak bardzo wygodne. W okresie zimowym, gdy skończą mi się moje marchewki czy pietruszki to kupuję większą ilość na targu, zasypuję w doniczce piaskiem i wstawiam do chłodnego ciemnego pomieszczenia, wtedy dłużej są świeże.

Wczoraj zauważyłam, że już mała fasolka szparagowa jest na krzaczkach

Odpowiedz

Tagi
sklep, zakupy

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości