Pomóżcie :(( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-30, 15:36   #1
kalunia1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ełk
Wiadomości: 1

Pomóżcie :((


Dzisiaj byłam u ortodonty. Dostałam dwa warianty leczenia (oba brzmią strasznie )
I wariant
1) Odrotowanie górnych trzonowców
2) Poszerzenie górnego łuku zębowego
3) Przechylenie górnych siekaczy
4) Wyrównanie górnego i dolnego łuku zębowego
5) Chirurgiczne wysunięcie żuchwy

Aparat:
Górny i dolny aparat stały

Wariant II
1) Ekstrakcja dwóch górnych przedtrzonowców
2) Podniesienie wysokości zwarcia
3) Przechylenie górnych siekaczy
4) Odrotowanie górnych trzonowców
5) Wyrównanie górnego i dolnego łuku zębowego

Aparat:
1) Stała płaszczyzna nagryzowa
2) Górny i dolny aparat stały

W obu przypadkach retencja góry 1,5 roku a dołu aż 5 lat!! Czas trwania leczenia 2 lata.

Pomóżcie!!! Jaki wy byście wybrali wariant?? co radzicie?? Ktos może już miał miał któryś z wariantów i wie jak to wygląda??? Pozdrawiam cieplutko
kalunia1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 10:25   #2
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Pomóżcie :((

to tylko tak brzmi
w efektcie bedziesz miała aparat który poszerzy czy szczeke i aparat wyrówna ci zgryz itp. w pierwszym wariancie bedziesz miała ten zabieg, ale zachowasz zdrowe zeby , w drugim natomiat bedziesz miała wyrwane zdrowe zęby ale nie widze tutaj zadnej operacji.
ja bym sie chyba zdecydowała na pierwszy wariant, bo sama wyrwałam 6 zębów zdrowych i nie polecam, ale musiałam to zrobic bo nie miałam innego wyjścia. ty masz jak widać. ale znowu pomysl tak ze wyrwiesz te dwa zeby i masz spokój. a z zabiegiem to nie wiem jak bedzie, wiesz cos wiecej na ten temat?

co do retencji ja mam ja na stałe aż do śmierci bo mam podklejone druciki za zebami i dodatkowo szyny retencyjne przeźroczyste na noc. nie przeszkadzaja mi te druciki i nikt o niczym nie wie bo ich nie widac bo sa od wewnątrz przyklejone. ale to zależy od wady. moja jest cięzka, wraca i dlatego druciki na stale. przy twoich 5 latach - w górnej granicy- cieszyąłbym sie ze tylko tyle bo jesli bedziesz nosic retencje tak jak orto ci nakarze to szybsciej ją ściagniesz
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 16:34   #3
bab42440679247773fa7d2c59b0e3e438c6ee5f2_5f7ba5de35cd1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 214
Dot.: Pomóżcie :((

Ja bym się skłaniała ku wersji bez operacji, ale nie wiem jak wygląda "stała płaszczyzna nagryzowa" i czy nie jest to coś co bardzo utrudnia życie, więc najpierw bym się tego dowiedziała.

Co do retencji, to nie jest straszna wersja, wręcz powiedziałabym, że standardowa. Ja taki drucik, o którym wspominała Ekaterina, też będę nosić do końca życia na dole, a szynę na górze ok. 2 lat.
bab42440679247773fa7d2c59b0e3e438c6ee5f2_5f7ba5de35cd1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 17:23   #4
lenkamilewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Pomóżcie :((

Cześć dziewczyny To moje nowe konto. Słuchajcie dzisiaj byłam na konsultacji. Jak mi facetka opisała wygląd zabiegu chirurgicznego to myślałam że zemdleję. Pod narkozą łamie się szczękę i na nowo zszywa... 2 miechy się to goi więc 2 miesiące wyciąga się z życia !! do tego jest się opuchniętym jak chomiczek!! więc zrezygnowałam jak szybko się dało wybrałam drugi wariant na początku będę miała założoną górę i poustawiane zęby na tyle bo niektóre są powykręcane to da miejsce do ustawiania reszty zębów i może obejdzie się bez wyrywania ta płaszczyzna nagryzowa to jest podobny do kawałka plastiku będzie to siedziało na drukach nie będzie to widoczne ale może na początku przeszkadzać (seplenienie) . po miesiącu zakładam dół i będzie komplet. aaa i będzie to aparat mini czyli mniejsze zamki. cały aparat wraz z wizytami doktorka wyceniła na 6000 zł przy założeniu aparatu mam zapłacić 2000 zł resztę rozdzieliła na raty 20 x 200 zł. To chyba tyle jak coś sobie przypomnę to napiszę pozdrawiam
lenkamilewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 18:14   #5
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Pomóżcie :((

Cytat:
Napisane przez lenkamilewska Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny To moje nowe konto. Słuchajcie dzisiaj byłam na konsultacji. Jak mi facetka opisała wygląd zabiegu chirurgicznego to myślałam że zemdleję. Pod narkozą łamie się szczękę i na nowo zszywa... 2 miechy się to goi więc 2 miesiące wyciąga się z życia !! do tego jest się opuchniętym jak chomiczek!! więc zrezygnowałam jak szybko się dało wybrałam drugi wariant na początku będę miała założoną górę i poustawiane zęby na tyle bo niektóre są powykręcane to da miejsce do ustawiania reszty zębów i może obejdzie się bez wyrywania ta płaszczyzna nagryzowa to jest podobny do kawałka plastiku będzie to siedziało na drukach nie będzie to widoczne ale może na początku przeszkadzać (seplenienie) . po miesiącu zakładam dół i będzie komplet. aaa i będzie to aparat mini czyli mniejsze zamki. cały aparat wraz z wizytami doktorka wyceniła na 6000 zł przy założeniu aparatu mam zapłacić 2000 zł resztę rozdzieliła na raty 20 x 200 zł. To chyba tyle jak coś sobie przypomnę to napiszę pozdrawiam
Czasem taka operacja jest na prawdę potrzebna i efekty po zejściu opuchlizny sa widoczne, podobno w Łodzi jest bardzo dobry specjalista. Czasem dla zdrowia warto pocierpieć.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 19:35   #6
lenkamilewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Pomóżcie :((

Lady in Blue ja jestem z mazur więc z dojazdem jest problem to raz a dwa dostać się do specjalisty trzeba czekać co najmniej rok a poza tym doktorka powiedziała , że przy pierwszym wariancie w moim przypadku to Białystok albo Olsztyn i tam proszę szukać sobie ortodonty.... bo ona za jednym przypadkiem nie będzie latać... wolę się obejść bez operacji
lenkamilewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 19:58   #7
Danus483
Przyczajenie
 
Avatar Danus483
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Pomóżcie :((

koleżanka napisała, że w wariancie drugim będzie miała "podniesienie wysokości zwarcia" wie ktoś na czym to będzie polegało? gdyż mnie też to niestety czeka.
Danus483 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.