KLINDACIN T i DIFFERIN a ich działanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-19, 21:27   #1
magdussska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10

KLINDACIN T i DIFFERIN a ich działanie


swoj problem przedstawie w mozliwie najwiekszym skrocie :

od kilku lat lecze sie na tradzik, ostatnio zmienilam dermatologa i przepisal mi wspomniane w tytule leki. mam je stosowac na zmiane, na jedna noc klin. na druga diff. o ile rano po klin. cera jest w porzadku, o tyle po diff. jest swiecaca i mam wrazenie, ze w gorszym stanie. odstawilam wiec na pare dni diff. i stosowalam tylko ten drugi, po czym poszlam na wizyte kontrola i dermatolog zapisal mi znowu oba. wyjasnialam sprawe, ale stwierdzil, ze tak bedzie lepiej. recepta wykupiona, ale znow po differinie mam gorsza cere, nawet gorsza niz przed samym leczeniem...

zastanawiam sie, czy go po prostu nie odstawic na stale i/lub zmienic dermatologa?

prosze o porade lub opinie osob, ktore stosowaly wymienione leki, z gory dzieki
magdussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 21:30   #2
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: KLINDACIN T i DIFFERIN a ich działanie

po pierwsze: jesli leczysz tradzik kilka lat i nie ma efektow to znaczy ze powinnaś zmienić dermatologa.

po drugie: jesli sama kierujesz swoim leczeniem i sama wybierasz ktory lek użyjesz a ktory nie , to ja Ci mówię sajonara i nie ma o czym gadać, trądziku nie wyleczysz.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 18:53   #3
hellishangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9
Dot.: KLINDACIN T i DIFFERIN a ich działanie

Cytat:
Napisane przez magdussska Pokaż wiadomość
swoj problem przedstawie w mozliwie najwiekszym skrocie :

od kilku lat lecze sie na tradzik, ostatnio zmienilam dermatologa i przepisal mi wspomniane w tytule leki. mam je stosowac na zmiane, na jedna noc klin. na druga diff. o ile rano po klin. cera jest w porzadku, o tyle po diff. jest swiecaca i mam wrazenie, ze w gorszym stanie. odstawilam wiec na pare dni diff. i stosowalam tylko ten drugi, po czym poszlam na wizyte kontrola i dermatolog zapisal mi znowu oba. wyjasnialam sprawe, ale stwierdzil, ze tak bedzie lepiej. recepta wykupiona, ale znow po differinie mam gorsza cere, nawet gorsza niz przed samym leczeniem...

zastanawiam sie, czy go po prostu nie odstawic na stale i/lub zmienic dermatologa?

prosze o porade lub opinie osob, ktore stosowaly wymienione leki, z gory dzieki
Dokładnie tak jak mówi BJean nie zmieniaj leczenia na własną rękę, jeśli tak Ci przepisał i mówi, ze tak będzie lepiej to tak jest...lekarz ma większą wiedzę od nas zwyklaków i takie działanie może Ci tylko zaszkodzić...poza tym powiem tak, często po rozpoczęciu kuracji antytrądzikowej jest tzw. "wysyp krost" i skóra moze wyglądać jeszcze gorzej niż przed rozpoczęciem terapii, jednakże to świadczy o leczeniu skóry, ponieważ wszystkie krosty z głębszych warstw skóry o których istnieniu nawet nie mamy pojęcia, wychodzą na wierzch, a tam czeka ich śmierć nie poddawaj się a napewno po jakimś czasie, nie mówię, ze krótkim, regularnego stosowania będą widoczne efekty trzymam kciuki
hellishangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 14:06   #4
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: KLINDACIN T i DIFFERIN a ich działanie

ja mam przepisany Dalacin T emulsje, mam smarowac codziennie wieczorem a czoło i skronie tez rano (tam mam wiecej grudek), po sylwestrze mam dolaczyc differin (zeby przed sylw mnie nie wysypało/podraznilo) wczesniej juz uzywalam diff i niby nic takiego sie nie dzialo, no ale wole poczekac
Moim problem i przyczyna tradziku jest WYCISKANIE i masakrowanie twarzy = roznoszenie bakterii. Staram sie panowac nad tym..

Uzywam dalacinu t juz 3 dzien .. roznicy nie ma .. czy do sylwestra zmniejszy sieliczba grudek?
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.