wrażliwa skóra+ trądzk -złuszczać czy dermatolog chce zarobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-10, 08:33   #1
deference
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Question

wrażliwa skóra+ trądzk -złuszczać czy dermatolog chce zarobić?


Na początku przepraszam, jeśli podobny wątek już istnieje.

Mam spory problem:
Wyskoczyło mi kilka drobnych pryszczy ostatnio, więc użyłam Diacneal AVENE oczywiscie wg wskazan z ulotki, ale rano SZOK! !!Moja twarz zrobiła się czerwona, okropnie tłusta a do tego tysiące zaskórników, ropnych wykwitów itp! Czy to możliwe że te pryszcze to efekt złuszczania?

od około roku nie miałam większych problemów ze skórą, ewentualnie raz na jakiś czas drobny pryszczyk, na którego stosowałam lek robiony przepisany przez dermatologa (z hydrokortyzonem, detromycyną i rezorcyną, na bazie spirytusu), od jakiegoś czasu wogóle go nie stosowała, bo wszyscy mówią, że to podrażnia twarz...

Byłam z tym u dermatologa i stwierdziła, że mam podrażnioną skórę i trzebą zrobić zabiegi złuszczające( PŁYN JESSNERA to roztwór alkoholowy, zawierający kombinację kwasu salicylowego (14%), kwasu mlekowego (14%) i rezorcyny (14%). i zamykanie naczynek, a Diacneal ma za słaby kwas na takie złuszczanie.
Czyli jak? Mam podrażnioną skórę a ona chce jeszcze czymś mocniejszym ją potraktować? Dodam, że ta Pani doktor przyjęła mnie w instytucie w którym właśnie bym miała mieć odrazu zrobiony ten zabieg ( w sumie koszt ok.800zł za 3 zabiegi +naczynka)

Poradźcie!
Czy naprawde musze tyle wydać?
deference jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 22:07   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: wrażliwa skóra+ trądzk -złuszczać czy dermatolog chce zarobić?

Cytat:
Napisane przez deference Pokaż wiadomość
Na początku przepraszam, jeśli podobny wątek już istnieje.

Mam spory problem:
Wyskoczyło mi kilka drobnych pryszczy ostatnio, więc użyłam Diacneal AVENE oczywiscie wg wskazan z ulotki, ale rano SZOK! !!Moja twarz zrobiła się czerwona, okropnie tłusta a do tego tysiące zaskórników, ropnych wykwitów itp! Czy to możliwe że te pryszcze to efekt złuszczania?

od około roku nie miałam większych problemów ze skórą, ewentualnie raz na jakiś czas drobny pryszczyk, na którego stosowałam lek robiony przepisany przez dermatologa (z hydrokortyzonem, detromycyną i rezorcyną, na bazie spirytusu), od jakiegoś czasu wogóle go nie stosowała, bo wszyscy mówią, że to podrażnia twarz...

Byłam z tym u dermatologa i stwierdziła, że mam podrażnioną skórę i trzebą zrobić zabiegi złuszczające( PŁYN JESSNERA to roztwór alkoholowy, zawierający kombinację kwasu salicylowego (14%), kwasu mlekowego (14%) i rezorcyny (14%). i zamykanie naczynek, a Diacneal ma za słaby kwas na takie złuszczanie.
Czyli jak? Mam podrażnioną skórę a ona chce jeszcze czymś mocniejszym ją potraktować? Dodam, że ta Pani doktor przyjęła mnie w instytucie w którym właśnie bym miała mieć odrazu zrobiony ten zabieg ( w sumie koszt ok.800zł za 3 zabiegi +naczynka)

Poradźcie!
Czy naprawde musze tyle wydać?
te pryszcze to raczej jak już efekt tego że kosmetyk "wyciągnął" wszystkie zanieczyszczenia ze skóry i wynikiem tego są wykwity. Ale może też tak być że tak krem Ci zapchał buzię że łój nie mógł spokojnie wydostać się na zewnątrz i powstało to, co powstało.
Myśle że powinnaś spróbować pójsć do innego dermatologa i zobaczyć co on/ona powie.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-4...radzikowej.htm
edit:poczytaj o tym kremie, dziewczyny piszą że wysyp na początku to normalna rzecz więc chyba takie zabiegu nie będą potrzebne
__________________
Po prostu Gośka

Edytowane przez gsk
Czas edycji: 2010-09-10 o 22:11
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 20:23   #3
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: wrażliwa skóra+ trądzk -złuszczać czy dermatolog chce zarobić?

Też mam wrażliwą cerę i miałam podobne przygody.
Pomógł mi Tribotic (maść) I Effeclar A.I (krem La Roche Posay)-oba z apteki.
Oba mogę polecić.
Kwasy na mocno podrażnioną wrażliwą cerę to chyba nie najlepszy pomysł
Jeśli chcesz zaognioną skórę maskować makijażem to polecam mineralny albo Vichy Dermablend. Ja stosowałam na podrażnioną skórę i zmian nie było widać a zapychania się czy dodatkowych podrażnienń też nie było.
Zmiany ropne można przemywać żelem /emulsją do mycia twarzy ( ja polecam AA Help krem-żel) i alkoholem (wypala nieco skórę ale zmiany ropne szybciej się goją, skóra po alkoholu złuszcza się sama, nie trzeba jej do tego zmuszać żadnym kwasem ani peelingiem mechanicznym).
Samo gojenie /zarastanie skóry przyśpieszy Panthenol
Czasem pomagają też kremy z witaminą K (Eris , Cernor) i z witaminą C (LRP)
Ja takie mam (Eris, La roche Posay Active C i jeśli mam jakieś trudno gojące się zmiany zapalne to je tez miejscowo tymi kremami traktuję)
Co do zabiegów- kosmetyczką/dermatologiem nie jestem ale z tego co czytałam na ten temat w czasie podwyższonego podrażnienia skóry nie powinno się wykonywać bardziej inwazyjnych zabiegów. Alkohol może ci pomóc ale w małej ilości, miejscowo a na złuszczanie to chyba jeszcze za wcześnie. Najpierw skóra powinna się uspokoić, zagoić, zmiany zapalne przyschnąć. Przynajmniej tak potraktowałabym własną skórę.
A do cery naczynkowej są dobre kosmetyki Clarena (np. maseczkiz glinką cz z alagami), można kupić na allegro i zrobić sobie w domu.
Na naczynka najlepsza jest witamina C i K, ja stosuję od roku i widzę kolosalną różnicę w stanie naczynek a mam silne skłonności do pękających (policzki, płytko unaczynniona skóra pod oczami i cienie, okolice nosa).
Ale tu wystarczy dobry krem z apteki, niekoniecznie trzeba biec na zabieg za 800 zł.
A do złuszczania dla wrażliwca wystarczy domowej roboty maseczka aspirynowa.
I to z małą ilością aspiryny bo wrażliwa cera bardzo mocno na nią reaguje.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 22:24   #4
deference
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: wrażliwa skóra+ trądzk -złuszczać czy dermatolog chce zarobić?

Bardzo dziękuje za odpowiedzi!

Do "All_that_jazz"
- byłam już u dwóch innych dermatologów i stwierdzili, że nie ma co na razie wydawać pieniążków na zabiegi itp, ale co najważniejsze każdy dermatolog powiedział mi jedno i to samo - przy naczykowejj cerze, do tego wrażliwej absolutny ZAKAZ stosowania alkoholu na skórę, czyli ZERO spirytusu, płynów i toników na bazie spirytusu, do tego powinno się wystrzegać rezorcyny, a przynajmniej jej częstego stosowania, nawet kosmetykó typu Garnie Active Czysta Skóra itp nie powinnam używać, są zbyt agresywne i skóra to odczuwa
Ja osobiście przez lata walki z trądzikiem (to już 8 rok) nie miałam o tym zielonego pojęcia, smarowałam skórę wszystkim co mogło wysuszyć i tym samym zabić pryszcza, nawet na długi czas osiągałam taki efekt, zero problemów ze skórą, cera jak marzenie... dopóki oczywiście miałam płyny oparte na rezorcynie i detromycynie, czasem właśnie tribiotyc, davercin, benzacne, afronis , acnosan T (usłyszałam od lekarzy - wyrzuć to jak najszybciej!) lista jest długa tego... a jak się kończyły te najmocniejsze "zabijaki pryszczy" to na nowo to samo - z każdym razem gorzej, teraz mam cerę tak wrażliwą, że każdy krem mnie uczula, nie ważne czy silnie nawilżający czy nawet do skóry alergicznej - wszystko działa jak ogień...
Dlatego radzę wszystkim uważać jak walczycie z pryszczem( szczególnie z cerą wrażliwą!), czasem nie warto zwalczyć go za wszelką siłę, bo to i tak będzie chwilowe, w swoim czasie wyjdą trzy na jego miejsce... Oczywiście nie znaczy to, że trzeba się poddać, po prostu słuchać czasem lekarzy, mówią- nie stosować za często - to nie stosować...

All_that_jazz ,
Co do wit C i K to w tabletkach przyjmujesz od roku? Powiem szczerze, że nie słyszałam o tym, będę musiała poszperać na ten temat i spróbować, dzięki za długą liste ciekawych pomysłów!
deference jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 23:36   #5
Peterek17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: wrażliwa skóra+ trądzk -złuszczać czy dermatolog chce zarobić?

ktoś używał
tego kremu ?

http://www.helfy.pl/krem-dla-skory-z...niami-bliznami
Peterek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.