Handel obnośny - ktoś co? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-29, 10:31   #1
Malawajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9

Handel obnośny - ktoś co?


Witam, ostatnio z koleżanką wpadłyśmy na pomysł aby popracować sezonowo nad morzem a przy okazji spędzić aktywnie wakacje. Dostałyśmy propozycję pracy przy handlu obnośnym ale waham się. Jeżeli chodzi o to , że trzeba chodzić po plaży i krzyczeć do ludzi - z tym nie będzie najmniejszego problemu. Problem jest iście finansowy. Otóż, praca jest bez zakwaterowania i wyżywienia. Od zachodniopomorskiego dzieli nas prawie 400 km ( to już kasa na bilet , na start też coś musi być , żeby mieć co zjeść i gdzie spać ). Rozmawiałam z Panem który nam tę pracę zaproponował - stwierdził, że wiele młodych osób przyjeżdżało tu z pustymi kieszeniami i dali radę, ba! Wrócili z pieniędzmi do domu i fajnymi wspomnieniami mimo tego iż, musieli płacić za wyżywienie i nocleg. Zastanawiam się ile naprawdę można na tym zarobić? czy jest sens rzucać się na głęboką wodę i zaryzykować? Tak jak wspomniałam , nie bierzemy ze sobą żadnej gotówki, tylko pieniądze na przeżycie pierwszego tygodnia. Ktoś miał z tym styczność? Ja osobiście znałam dwie osoby , którym praca odpowiadała i nie narzekali na zarobki.
Malawajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 10:38   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Handel obnośny - ktoś co?

Kiedyś (ładne 10 lat temu) sprzedawałam na plaży w Darłówku w wakacje gazety z Głosu Pomorza i nawet z codziennym dojazdem (50 km) się opłacało. Wspomnienia mam fajne, ale była to ciężka praca- szczególnie jak trzeba było po piachu ciągnąć wózek z gazetami.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:11   #3
Malawajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Handel obnośny - ktoś co?

Bernikula - ile potrafiłaś zarobić na dzień?
Malawajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:20   #4
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Handel obnośny - ktoś co?

Wiesz co tak jak wspomniałam- było to wiele lat temu i za Chiny nie pamiętam, ale uzbierałam na wyjazd do Pragi Jakie są dzisiaj stawki- nie mam pojęcia, ale co roku chodzą po plażach i sprzedają różne rzeczy.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:28   #5
Malawajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Handel obnośny - ktoś co?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Wiesz co tak jak wspomniałam- było to wiele lat temu i za Chiny nie pamiętam, ale uzbierałam na wyjazd do Pragi Jakie są dzisiaj stawki- nie mam pojęcia, ale co roku chodzą po plażach i sprzedają różne rzeczy.

Skoro uzbierałaś na wyjazd do Pragi to coś tam zarobiłaś
Gościu powiedział mi, że zarobki za dzień wahają się od 100 do 250 zł.
Tylko rzecz w tym, że jadę tam w ciemno, mam tylko nadzieję, że będę w stanie opłacić zakwaterowanie i wyżywienie i , że jeszcze mi zostanie .. Nie chcę tam jechać z myślą, że za chwilę mogę wrócić To, że praca jest ciężka wiem - noszenie tego wszystkiego plus upał mówi samo za siebie ale ja tam się pracy fizycznej nie boję
Malawajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:41   #6
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Handel obnośny - ktoś co?

Cytat:
Napisane przez Malawajna Pokaż wiadomość
Skoro uzbierałaś na wyjazd do Pragi to coś tam zarobiłaś
Gościu powiedział mi, że zarobki za dzień wahają się od 100 do 250 zł.
Tylko rzecz w tym, że jadę tam w ciemno, mam tylko nadzieję, że będę w stanie opłacić zakwaterowanie i wyżywienie i , że jeszcze mi zostanie .. Nie chcę tam jechać z myślą, że za chwilę mogę wrócić To, że praca jest ciężka wiem - noszenie tego wszystkiego plus upał mówi samo za siebie ale ja tam się pracy fizycznej nie boję
No to spróbuj- co Ci zależy Oby tylko pogoda dopisała, a z tym niestety u nas różnie bywa...
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:50   #7
Malawajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Handel obnośny - ktoś co?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
No to spróbuj- co Ci zależy Oby tylko pogoda dopisała, a z tym niestety u nas różnie bywa...
O własnie! Pogoda... To też trzeba wziąć pod uwagę Dzięki za odpowiedz
Malawajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-31, 09:28   #8
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Handel obnośny - ktoś co?

Moze byc problem z zakwaterowaniem w sezonie. 3 lata temu dostalam prace niedaleko jednej z miejsowosci nadmorskiej. Byl to kwiecien. Czyli jakby przed sezonem. Wbrew pozorom znalezienie pokoju bylo bardzo klopotliwe. Mialam na to 1 dzien. Plus pomoc 2 lokalanych osob. Obdzwonilam wszelakie ogloszenia z netu, z lokalnej gazety...wszystko nieaktualne mimo ze gaztka byla z dnia poprzedniego. Koniec koncow wzielam jedyny dostepny pokoj. W mieszkaniu z 2 wielkimi kocurami, ktore mnie podgryzaly i ulatniajacym sie gazem plus malo fajna wspolokatorka. Za cale 600 zl.

Edytowane przez banana84
Czas edycji: 2014-05-31 o 09:29
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-31 10:28:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.