Co to za okropne kropki?!:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-30, 00:00   #1
Gaciek
Przyczajenie
 
Avatar Gaciek
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10

Co to za okropne kropki?!:(


Może i tym razem mi doradzicie...
Te szpecące kropki pojawiły mi się jakiś czas temu na udzie z przodu i na wysokości kolana po bokach. Noga jest szorstka, nie swędzi, nie jestem alergiczką. Myślalam, że to rogowacenie mieszkowe albo wrastające włoski (mam do tego tendencje) i stosowałam tydzień czasu peelingi i szorstką gąbkę a tu zero poprawy!
Może ktoś ma podobny problem, wie jak go zwalczyć albo chociaż jaka jest tego przyczyna? Strasznie się tego wstydze...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05218.jpg (40,3 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05223.jpg (38,4 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05224.jpg (37,3 KB, 22 załadowań)
Gaciek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 00:17   #2
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Co to za okropne kropki?!:(

Cytat:
Napisane przez Gaciek Pokaż wiadomość
Może i tym razem mi doradzicie...
Te szpecące kropki pojawiły mi się jakiś czas temu na udzie z przodu i na wysokości kolana po bokach. Noga jest szorstka, nie swędzi, nie jestem alergiczką. Myślalam, że to rogowacenie mieszkowe albo wrastające włoski (mam do tego tendencje) i stosowałam tydzień czasu peelingi i szorstką gąbkę a tu zero poprawy!
Może ktoś ma podobny problem, wie jak go zwalczyć albo chociaż jaka jest tego przyczyna? Strasznie się tego wstydze...
nie jestem specjalistką, ale wygląda mi to na jakieś podrażnienie/uczulenie. wybierz się do dermatologa w razie co. a i ja bym nie traktowała tego ani peelingiem ani szorstką gąbką bo ten stan się może pogorszyć. zastanów się czy np. nie ubrałaś spodni/rajstop w nowym proszku? może jakiś nowy balsam do ciała?
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 00:29   #3
Gaciek
Przyczajenie
 
Avatar Gaciek
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10
Dot.: Co to za okropne kropki?!:(

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
nie jestem specjalistką, ale wygląda mi to na jakieś podrażnienie/uczulenie. wybierz się do dermatologa w razie co. a i ja bym nie traktowała tego ani peelingiem ani szorstką gąbką bo ten stan się może pogorszyć. zastanów się czy np. nie ubrałaś spodni/rajstop w nowym proszku? może jakiś nowy balsam do ciała?
Wiem, że tak to wygląda ale nie jestem alergiczką, nigdy nic mnie nie podrażnia, uczula, nigdy nie reagowałam na nowe kosmetyki czy detergenty, nie mam też wrażliwej skóry.
Gaciek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 01:01   #4
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Co to za okropne kropki?!:(

Cytat:
Napisane przez Gaciek Pokaż wiadomość
Wiem, że tak to wygląda ale nie jestem alergiczką, nigdy nic mnie nie podrażnia, uczula, nigdy nie reagowałam na nowe kosmetyki czy detergenty, nie mam też wrażliwej skóry.
ojjj, tego to ty możesz nie wiedzieć czy masz na coś alergię - po pierwsze jeśli twoja skóra zetknęła się po raz 1szy z jakimś alergenem, po 2gie - alergii nie ma się zawsze od urodzenia (a nawet jak się ma w dzieciństwie to mogą 'przejść' - np. mojej mamie na pomidory), po 3cie - ja wcześniej też myślałam (i to mimo wrażliwej skóry) że zupełnie nic mnie nie uczula, a tu masz jednak życie potrafi zaskoczyć

zresztą mogłaś dostać alergię na coś z czym już wcześniej miałaś styczność - przykład z życia - nie miałam uczulenia na sierść zwierząt przez dobrych kilka lat (i na jakieś tam bakterie czy inne żyjątka na nie), psa miałam długowłosego i co? pyk i po paru latach codziennego obcowania z nim, przytulania itd. dostałam alergii

no ale nie chcę straszyć - zresztą nie wiem może to reakcja na wodę? zimno ? no nie wiem...
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 09:47   #5
Gaciek
Przyczajenie
 
Avatar Gaciek
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10
Dot.: Co to za okropne kropki?!:(

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
ojjj, tego to ty możesz nie wiedzieć czy masz na coś alergię - po pierwsze jeśli twoja skóra zetknęła się po raz 1szy z jakimś alergenem, po 2gie - alergii nie ma się zawsze od urodzenia (a nawet jak się ma w dzieciństwie to mogą 'przejść' - np. mojej mamie na pomidory), po 3cie - ja wcześniej też myślałam (i to mimo wrażliwej skóry) że zupełnie nic mnie nie uczula, a tu masz jednak życie potrafi zaskoczyć

zresztą mogłaś dostać alergię na coś z czym już wcześniej miałaś styczność - przykład z życia - nie miałam uczulenia na sierść zwierząt przez dobrych kilka lat (i na jakieś tam bakterie czy inne żyjątka na nie), psa miałam długowłosego i co? pyk i po paru latach codziennego obcowania z nim, przytulania itd. dostałam alergii

no ale nie chcę straszyć - zresztą nie wiem może to reakcja na wodę? zimno ? no nie wiem...
O alergenach i podanych przez Ciebie przykładach wiem sporo bo studiuję kosmetologię Alergeny raczej wykluczam.
Szukam osoby która ma podobny problem bo widziałam nie raz takie kropki na nogach, np na tylne części podudzia (u mnie też się czasami pojawiają). Może rzeczywiście to reakcja na zimno? Może coś takiego być?
Gaciek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 10:02   #6
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Co to za okropne kropki?!:(

Mi takie krostki wychodzą na udach od dużej liczby słodyczy oraz gdy np. cały dzień musiałam chodzić w rajstopach. A wiadomo, że rajstopy są wykonane ze sztucznego materiału, więc skóra pod nimi nie oddycha.
__________________
Kliknij!
Pomóż dzieciom!
http://pajacyk.pl
Pomóż zwierzakom!
http://www.pustamiska.pl
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.