Dziwny przypadek, pomóżcie!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-04, 12:52   #1
truskawka0505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 57

Dziwny przypadek, pomóżcie!!!!


Witam,
od paru lat zażywam tabletki antykoncepcyjne Yasmin, po których zawsze dobrze się czułam i nic mi nie dolegało do teraz i nie wiem właściwie czy te objawy są spowodowane tabletkami a może czymś innym. Otóż: ostatnie opakowanie tabletek zażywałam różnie, tzn. nieregularnie. Powinnam brać o godzinie 20, jednak raz wzięłam o 22, raz o 23 a czasem (kilka razy się zdarzyło) następnego dnia rano, np. o godzinie 10. Teraz oczekuję miesiączki, właściwie dzisiaj powinnam dostać jednak strasznie źle się czuję już od niedzieli, mam mdłości, kręci mi się w głowie, mam dreszcze, boli mnie głowa, mam zawroty głowy, nie mam ochoty na jedzenie, czuję sie strasznie zmęczona, w dodatku bolą mnie kości. Poza tym bolą mnie piersi, czuje straszne kłucie w nich. Nie wiem co się ze mną dzieje. Objawy takie jakby ciąża co jest nie możliwe, gdyż ostatnio nie współżyłam. W zeszłym miesiącu miesiączka była jak zawsze. Proszę o pomoc, co to może być? Czy to może być spowodowane nieregularnym zażywaniem tabletek?
truskawka0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 14:18   #2
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Dziwny przypadek, pomóżcie!!!!

Cytat:
Napisane przez truskawka0505 Pokaż wiadomość
Witam,
od paru lat zażywam tabletki antykoncepcyjne Yasmin, po których zawsze dobrze się czułam i nic mi nie dolegało do teraz i nie wiem właściwie czy te objawy są spowodowane tabletkami a może czymś innym. Otóż: ostatnie opakowanie tabletek zażywałam różnie, tzn. nieregularnie. Powinnam brać o godzinie 20, jednak raz wzięłam o 22, raz o 23 a czasem (kilka razy się zdarzyło) następnego dnia rano, np. o godzinie 10. Teraz oczekuję miesiączki, właściwie dzisiaj powinnam dostać jednak strasznie źle się czuję już od niedzieli, mam mdłości, kręci mi się w głowie, mam dreszcze, boli mnie głowa, mam zawroty głowy, nie mam ochoty na jedzenie, czuję sie strasznie zmęczona, w dodatku bolą mnie kości. Poza tym bolą mnie piersi, czuje straszne kłucie w nich. Nie wiem co się ze mną dzieje. Objawy takie jakby ciąża co jest nie możliwe, gdyż ostatnio nie współżyłam. W zeszłym miesiącu miesiączka była jak zawsze. Proszę o pomoc, co to może być? Czy to może być spowodowane nieregularnym zażywaniem tabletek?
Może sie zaziębiłaś i grypa ciebie atakuje?
Robisz regularnie morfologie?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 14:22   #3
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Dziwny przypadek, pomóżcie!!!!

Tak jak napisała Diablica, być może to przeziębienie/grypa. Napisałaś jedną ważną rzecz: nieregularnie brałaś pigułki. Dwie, trzy godziny spóźnienia, to nic takiego, ale napisałaś, że: powinnaś brać pigułki o godzinie 20, a zdarzało Ci się brać rano np. o 10 rano dnia następnego.

Jeśli tak faktycznie było i spóźniałaś się z przyjęciem pigułki o 12 godzin i dłużej, to istnieje ryzyko ciąży.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 07:18   #4
100krotka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
Dot.: Dziwny przypadek, pomóżcie!!!!

Moga to byc jakies wieksze zmiany hormonalne raz ja jakis czas przy dlugotwalym braniu tabletek anty orgaznizm ma prawo sie zbuntowac i odmowic posluszenstwa. A bralam tabletki prez dlugi czas bez przerwy czy z odstawianiem po 3 cyklach. Ja tez kiedys mialam wariacje po anty dlatego terza staram sie od nich trzymac z daleka.
100krotka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 08:41   #5
truskawka0505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 57
Dot.: Dziwny przypadek, pomóżcie!!!!

Dziewczyny dzisiaj rano dostałam okres. Strasznie bolał mnie brzuch, więc wzięłam tabletkę (ibuprom max) i jak narazie nic nie boli ale jest mi niedobrze a poza tym krew jest jakaś zaciemna - nigdy takiej nie miałam, prawie czarna boję się. Dzisiaj będę umawiać się na wizytę do ginekologa bo widzę że nie ma żartów. Mam nadzieję, że wszystko jest ok choć za bardzo w to nie wierzę
truskawka0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 13:38   #6
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Dziwny przypadek, pomóżcie!!!!

Cytat:
Napisane przez truskawka0505 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzisiaj rano dostałam okres. Strasznie bolał mnie brzuch, więc wzięłam tabletkę (ibuprom max) i jak narazie nic nie boli ale jest mi niedobrze a poza tym krew jest jakaś zaciemna - nigdy takiej nie miałam, prawie czarna boję się. Dzisiaj będę umawiać się na wizytę do ginekologa bo widzę że nie ma żartów. Mam nadzieję, że wszystko jest ok choć za bardzo w to nie wierzę
Trzymam kciuki, będzie dobrze

Napisz mi, mieszkasz może w domku, gdzie nie ma centralnego ogrzewania, a są piece?
Wiem może, że to dziwne, że sie akurat o to pytam, ale może instalacja jest nieszczelna i podtruwacie sie tlenkiem węgla
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 16:13   #7
monika8708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 3
Dot.: Dziwny przypadek, pomóżcie!!!!

Cytat:
Napisane przez truskawka0505 Pokaż wiadomość
Witam,
od paru lat zażywam tabletki antykoncepcyjne Yasmin, po których zawsze dobrze się czułam i nic mi nie dolegało do teraz i nie wiem właściwie czy te objawy są spowodowane tabletkami a może czymś innym. Otóż: ostatnie opakowanie tabletek zażywałam różnie, tzn. nieregularnie. Powinnam brać o godzinie 20, jednak raz wzięłam o 22, raz o 23 a czasem (kilka razy się zdarzyło) następnego dnia rano, np. o godzinie 10. Teraz oczekuję miesiączki, właściwie dzisiaj powinnam dostać jednak strasznie źle się czuję już od niedzieli, mam mdłości, kręci mi się w głowie, mam dreszcze, boli mnie głowa, mam zawroty głowy, nie mam ochoty na jedzenie, czuję sie strasznie zmęczona, w dodatku bolą mnie kości. Poza tym bolą mnie piersi, czuje straszne kłucie w nich. Nie wiem co się ze mną dzieje. Objawy takie jakby ciąża co jest nie możliwe, gdyż ostatnio nie współżyłam. W zeszłym miesiącu miesiączka była jak zawsze. Proszę o pomoc, co to może być? Czy to może być spowodowane nieregularnym zażywaniem tabletek?


Tez tak miałam- przyjmowałam tabletki , czasami kilkanaście godzin po wyznaczonej godzinie. I któregoś pięknego dnia myślałam, ze jestem w ciąży,bo nie dostałam miesiączki - objawy podobne jak piszesz. Byłam u ginekologa ,wykluczyła ciąże i stwierdziła, że w moim przypadku , brak miesiączki spowodowany był stresem i przeziębieniem. Okres przyszedł po kilku dniach. Pozdrawiam
__________________
25.12.2009
monika8708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.