Pomocy... czy mam jakieś szanse? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-16, 16:45   #1
nat0125
Raczkowanie
 
Avatar nat0125
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 58
Question

Pomocy... czy mam jakieś szanse?


Hej kochani!
ja mam teraz pewiem problem i może pomożecie mi rozwiać wątpliwości chociaż trochę... Moje wyniki matury to 78% z chemii i 52% z biologii, rozszerzenia. Złożyłam na UJ na analityke medyczną oraz na dietetykę. I tu i tu dali mnie na listę rezerwową. Brat mnie uspakajał, że wiele ludzi bierze to jako kierunki "na wszelki wypadek", więc czekam na kolejne nabory... Nie wiecie może jaki był próg na te kierunki? Niedojda, nie umiem znaleźć... I myślicie, że mam szansę? Jestem na liście 25 dietetyka, a 146 analityka....
nat0125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 16:55   #2
thebeautyofsolitude
Przyczajenie
 
Avatar thebeautyofsolitude
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 20
Dot.: Pomocy... czy mam jakieś szanse?

Cytat:
Napisane przez nat0125 Pokaż wiadomość
Hej kochani!
ja mam teraz pewiem problem i może pomożecie mi rozwiać wątpliwości chociaż trochę... Moje wyniki matury to 78% z chemii i 52% z biologii, rozszerzenia. Złożyłam na UJ na analityke medyczną oraz na dietetykę. I tu i tu dali mnie na listę rezerwową. Brat mnie uspakajał, że wiele ludzi bierze to jako kierunki "na wszelki wypadek", więc czekam na kolejne nabory... Nie wiecie może jaki był próg na te kierunki? Niedojda, nie umiem znaleźć... I myślicie, że mam szansę? Jestem na liście 25 dietetyka, a 146 analityka....
Wiele moich koleżanek składało na analityke i niektóre były 80 na liście rezerwowych i dostały się przy kolejnych naborach, a na niektórych uczelniach są jeszcze terminy innych list, więc może być szansa, jednak nie wiem jak tam jest na UJ. Dużo osób rezygnuje, bo np. tak jak Ty skladają na wiele kierunków i częśc osób odpada. A który nabór jest teraz?
thebeautyofsolitude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 17:02   #3
nat0125
Raczkowanie
 
Avatar nat0125
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 58
Dot.: Pomocy... czy mam jakieś szanse?

To może i mi się uda... Dzisiaj wieczorem kończy się na UJ normalna rejestracja i pewnie dzisiaj wieczorem będą zwalniać osoby, które nie złożyły, i zwalniać miejsca. Czyli od jutra zacznie się II nabór, a jakby co, od 21 lipca III nabór, jeśli w ogóle będzie.
__________________
nat0125
nat0125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 17:12   #4
thebeautyofsolitude
Przyczajenie
 
Avatar thebeautyofsolitude
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 20
Dot.: Pomocy... czy mam jakieś szanse?

Oglądajać listy na moich kierunkach mogę stwierdzić, że naprawdę baaaardzo dużo osób rezygnuje i nie składa papierów A co byś chciała bardziej studiować?
thebeautyofsolitude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 17:34   #5
nat0125
Raczkowanie
 
Avatar nat0125
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 58
Dot.: Pomocy... czy mam jakieś szanse?

Najbardziej to chciałam farmacje, ale niestety nie poszła mi matura z biologii... te nowe klucze to nic dobrego
Między analityką medyczną a dietetyką, bardziej interesuje mnie analityka sama w sobie, ale po dietetyce pewnie bardziej prace jakąś można znaleźć, przynajmniej z tego co czytałam... Ogólnie miałam plan, że jak dostanę się na tą dietetykę (mówię o niej, bo najbliżej mam do listy), to pójdę, i jakby co to poprawię maturę z biologii za rok i spróbuje na farmację znowu. Ale też może być tak, że spodoba mi się dietetyka i zostanę tam...
Tylko żeby mnie zechcieli wziąć pod swoje skrzydła, eh

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Właśnie weszłam teraz na ERK UJ i widzę, że przybliżyłam się do listy - na dietetyce jestem teraz już na 14 miejscu rezerwy. Czy to oznacza, że już skończył się kolejny nabór, czy po prostu stopniowo zwalniają się miejsca?
__________________
nat0125
nat0125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 19:14   #6
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Pomocy... czy mam jakieś szanse?

Cytat:
Napisane przez nat0125 Pokaż wiadomość
Najbardziej to chciałam farmacje, ale niestety nie poszła mi matura z biologii... te nowe klucze to nic dobrego
Między analityką medyczną a dietetyką, bardziej interesuje mnie analityka sama w sobie, ale po dietetyce pewnie bardziej prace jakąś można znaleźć, przynajmniej z tego co czytałam... Ogólnie miałam plan, że jak dostanę się na tą dietetykę (mówię o niej, bo najbliżej mam do listy), to pójdę, i jakby co to poprawię maturę z biologii za rok i spróbuje na farmację znowu. Ale też może być tak, że spodoba mi się dietetyka i zostanę tam...
Tylko żeby mnie zechcieli wziąć pod swoje skrzydła, eh

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Właśnie weszłam teraz na ERK UJ i widzę, że przybliżyłam się do listy - na dietetyce jestem teraz już na 14 miejscu rezerwy. Czy to oznacza, że już skończył się kolejny nabór, czy po prostu stopniowo zwalniają się miejsca?
kolejny nabór jest wtedy, kiedy miejsca na liscie są wolne
w twoim przypadku lista jest obsadzona, więc po prostu ludzie rezygnują/nie donoszą papierów i przesuwa się lista, nie jest prowadzony kolejny nabór

edit: 14 miejsc to nieduzo. Do kiedy mozna składac papiery? po tym jak wszyscy złożą papiery jest ogłaszana lista przyjetych. Doniosłas papiery, skoro jestes na rezerwowej?

Edytowane przez 201605301111
Czas edycji: 2015-07-16 o 19:15
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:46   #7
nat0125
Raczkowanie
 
Avatar nat0125
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 58
Dot.: Pomocy... czy mam jakieś szanse?

Papiery można było składać do wczoraj. I wczoraj wieczorem przyjeli kolejne 11 osób, więc uznałam, że wychodzi na to że 11 osób tylko zrezygnowało z dietetyki? Jakoś mało, bo jak patrzyłam na wyniki to pierwsze 45 osób ze swoimi wynikami dostałoby się np. na farmację.
__________________
nat0125
nat0125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 11:49   #8
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Pomocy... czy mam jakieś szanse?

Cytat:
Napisane przez nat0125 Pokaż wiadomość
Papiery można było składać do wczoraj. I wczoraj wieczorem przyjeli kolejne 11 osób, więc uznałam, że wychodzi na to że 11 osób tylko zrezygnowało z dietetyki? Jakoś mało, bo jak patrzyłam na wyniki to pierwsze 45 osób ze swoimi wynikami dostałoby się np. na farmację.


Nie każdy musial składać na farmacje
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:52   #9
nat0125
Raczkowanie
 
Avatar nat0125
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 58
Dot.: Pomocy... czy mam jakieś szanse?

No tak, ale z wynikami 100-90 to raczej składali na coś więcej niż dietetyka, chyba że to był ich cel..
To nie wiem, pewnie mnie już tam nie wezmą..
__________________
nat0125
nat0125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:55   #10
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Pomocy... czy mam jakieś szanse?

Cytat:
Napisane przez nat0125 Pokaż wiadomość
No tak, ale z wynikami 100-90 to raczej składali na coś więcej niż dietetyka, chyba że to był ich cel..


To jest kluczowe.

Ja tez miałam wystarczajaco punktów na bardziej oblegane kierunki, ale nie skladalam na nie, bo mialam inny cel



Poczekaj do ogłoszenia listy przyjętych, wtedy się okaże czy będą inne nabory
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:03   #11
nat0125
Raczkowanie
 
Avatar nat0125
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 58
Dot.: Pomocy... czy mam jakieś szanse?

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
To jest kluczowe.

Ja tez miałam wystarczajaco punktów na bardziej oblegane kierunki, ale nie skladalam na nie, bo mialam inny cel



Poczekaj do ogłoszenia listy przyjętych, wtedy się okaże czy będą inne nabory
No właśnie trochę nie rozumiem tego jak to jest na tym UJ, od dzisiaj do 20 jest wg "terminów" II nabór, od 21-22 III nabór, a potem jeszcze piszą, że w razie czego może jeszcze z dnia na dzień coś się okazać i trzeba sprawdzać. Ale jakoś wydaję mi się, że najwięcej osób przyjmują za pierwszym dodatkowym naborem, potem już chyba ciężko, nie?
__________________
nat0125
nat0125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-17 13:03:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.