Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-23, 22:57   #31
Dziubka
Raczkowanie
 
Avatar Dziubka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 308
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Wiesz, bo tak naprawdę to ciężko po kilku wyrwanych z życiorysu historiach, powiedzieć "ale masz rozkapryszoną siostrę", bądź też "ale masz sterujących rodziców".

Możliwe, że siostra przesadza, bo sytuacje są nietoksyczne, a na co dzień dobrze wszyscy sobie razem żyją, a możliwe, że rodzice przejęli inicjatywę.
Zgadzam się. Jednak z podanego opisu wydaje mi się, że przesadza. Owszem, wszelkie dokumenty ona powinna podpisywać, ale czepianie się o wyrażenia mamy "moja działka", "ja posadziłam" to przegięcie. I skoro i tak robi tam po swojemu to uwagami, czy też radami rodziców nie powinna się również przejmować, nawet jeśli są częste.

Rozumiem jeszcze jakby miała się tam rzeczywiście budować i rodzice by się ciągle wtrącali, ale tu chodzi o ogródek...bo mieszkać tam póki co chyba nie ma zamiaru.

Edytowane przez Dziubka
Czas edycji: 2013-04-23 o 23:00
Dziubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 23:08   #32
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
co do podpisywania dokumentów za kogoś - ja bym się wkurzyła i to ostro. bo konsekwencje czyjegoś podpisu będę ponosić ja, a nie osoba, która podpisała.
Nie wiem czy zauważyłaś, ale siostra autorki powiedziała, że nie ma nic przeciwko. Więc w takiej sytuacji wkurzać to się może jedynie na siebie, że jej asertywność jest na poziomie 0.
Mówi 'ok', a tak na prawdę ma pretensje.
Jak ktoś jest na tyle nierozsądny, żeby pozwalać innym podpisywać dokumenty, których na oczy nie widział, na swoje nazwisko, to sorry- za głupotę się płaci.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
co nie zmienia faktu, że Twoja mama nie miała prawa podpisywać tego dokumentu za plecami córki. .
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 23:57   #33
BadLife
Rozeznanie
 
Avatar BadLife
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 684
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Trochę rozumiem siostrę, że chciałaby być bardziej traktowana jak właścicielka działki. Tylko nie wiem, czemu nic z tym nie robi? Może przecież powiedzieć mamie, że poradzi sobie sama w wielu sytuacjach. Rodzice pewnie są przyzwyczajeni do tego miejsca i skoro mają czas to chętnie pomagają.
BadLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 00:19   #34
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Nie wiem czy zauważyłaś, ale siostra autorki powiedziała, że nie ma nic przeciwko. Więc w takiej sytuacji wkurzać to się może jedynie na siebie, że jej asertywność jest na poziomie 0.
Mówi 'ok', a tak na prawdę ma pretensje.
Jak ktoś jest na tyle nierozsądny, żeby pozwalać innym podpisywać dokumenty, których na oczy nie widział, na swoje nazwisko, to sorry- za głupotę się płaci.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------


Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Ekhm... A to czasem nie tak, że to ci co przyszli po podpis nie mieli nic przeciwko temu, by podpisała się matka?

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2013-04-24 o 00:21
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 00:45   #35
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

A siostra choć raz powiedziała mamie, że wolałaby więcej swobody na swojej działce, a także decydować o niej w pełni samemu?
Bo jeśli nie to może mama myśli, że dobrze jej robi
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 09:47   #36
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Dziecinada.
Oddać działkę mamie.
Sprzedać obcym.
I po problemie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 10:11   #37
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Ja wychodzę z założenia, że jeśli coś daję, to pozostawiam wszystkie decyzje nowemu właścicielowi.
No sorry, jeśli jest się włascicielem to się nie robi tak:


Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
No i dzisiejsza sytuacja: moja siostra chciała posadzic maliny, więc namawiała moją mame, żeby wzięła od naszej cioci szczepki.
No śmiech na sali. Jesli trzeba iść "po prośbie" za szczepkami, to mamo idz ale już jaka dumna, że z mamą sadziła i oburzona, że tego nikt nie podkreśla
Rodzice mają świętą cierpliwość do łamagowatej twej siostry, autorko.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 10:31   #38
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Masakra. Dziecinada jakich mało. Poważnie. Większych problemów to już nie ma?

Dziewczyna dostała działkę od rodziców, rodzice pomagają jej w utrzymaniu działki. Ja bym się cieszyła a nie biadoliła.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 10:36   #39
Koko Szanelll
Rozeznanie
 
Avatar Koko Szanelll
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 678
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
Witam,

Piszę dzisiaj nie o sobie, a o mojej siostrze.
Otóż 3 lata temu, nasi rodzice przepisali na moją siostre dośc sporą działkę, bo była po ślubie i chciała się budowac. Z różnych przyczyn, głównie braku pieniędzy nie pobudowali się tam, a teraz zamierzają kupic mieszkanie 120km od niej.
Problem polega na tym, że gdy nasza mama powie do kogos "moja działka" (myślę ze z przyzwyczajenia, bo mieli ja kilkanascie lat) to moją siostre to boli, bo przecież przepisana jest na nią i jej męża. Od czasu gdy ją przepisali, do dziś nic się w zasadzie nie zmienilo, bo nadal mama sieje tam ogród, a tato sieje zboże, dodatkowo moja siostra sieje ogród sobie. Była również taka sytuacja, że szukali gazu łupkowego, czy jakos tak i potrzebowali zgody własciciela (było to zaraz po przepisaniu) i mama powiedziała ze siostra mieszka 6 km dalej, więc czy może sama podpisac, nie mieli nic przeciwko, ale moja siostra sie na nia zezłościła, bo to przecież jej działka i sama powinna zdecydowac czy udzielic zgody czy nie. Druga sytuacja była taka, ze sąsiednia działka była sprzedawana i stary właściciel przyszedł do mamy zapytac, czy by nie mogła przyjsc tego dnia co bedzie sprzedawana jego działka, zeby wiedzieli jakich maja sąsiadów, na co moja mama odparła, ze to mojej siostry i da jej znac. Moja siostra sie wtedy spozniła, a ten własciciel przyjechal juz po moja mame i siostra tak jakby dojechała na miejsce. Jako, że moja mama ma zawsze dużo do powiedzenia, a moja siostra jest raczej niesmiala, to mama głownie mówiła, ale siostra miała potem pretensje o to że jej mama nie dała dojśc do słowa. No i dzisiejsza sytuacja: moja siostra chciała posadzic maliny, więc namawiała moją mame, żeby wzięła od naszej cioci szczepki. No i w końcu wzięła, posadziły i dzisiaj mama zadzwoniła do cioci przy mojej siostrze, zapytac co powninna zrobic. Ale powiedziała to tak, że ona posadziła (a nie posadziły) no i co ma zrobic, to jej ciocia odp zeby je popodcinała, więc mama odp że idzie popodcinac. No i siostra znowu zła, że mama nie powiedziała że ona z nia sadziła i że będą podcinac obie.
No i teraz pytanie, czy moja siostra słusznie się złości?

P.S. Starałam się to opisac najobiektywniej jak potrafie, ale jako ze kompletnie nie rozumiem za co siosta ma pretensje, mogło wyjsc subiektywnie
Rozumiem Twoją siostrę , Twoja mama zachowuje się, jakby nic się nie zmieniło. 'Rządzi się już nie na swoim", a Twoja siostra czuje się gościem. Łatwo przypisać jej łatkę niewdzięcznej, ale sytuacja wcale nie jest prosta. Zdaje się, że Twoi rodzice żałują podjętej decyzji ( domu jak nie było tak nie ma). Poza tym wcale nie pomaga tu fakt, że nadal traktują tą działkę jako swoje miejsce relaksu i realizowania pasji ( pomimo przyzwolenia Twojej siostry), bo nie odczuwają faktu, że coś się zmieniło. I pewnie sytuacja będzie tak wyglądać, dopóki Twoja siostra nie wybuchnie i nie postawi sprawy jasno... Niestety takie konflikty dobrych chęci są powszechne i mnie osobiscie oduczyło to przyjmowania tak zobowiązujących prezentów od rodziny. Poza długiem wdzięczności niemożliwym do spłacenia musisz znosić ciągłe wtrącanie się osób, które "wiedzą lepiej"!
Koko Szanelll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:17   #40
Zosia-Samosia
Raczkowanie
 
Avatar Zosia-Samosia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 109
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

A ja to ta siostre to chyba w sumie troche rozumiem.
To tak jakby dostac od rodzicow samochod z nakazem jazdy nie wiecej niz 100 kilometrow na godzine.Bo MY kupilismy,MY wam dajemy,wiec prezent ten bedzie uzytkowany tak jak MY chcemy.
Zosia-Samosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:38   #41
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Ja tu widze jeszcze co innego.

Odnosze wrażenie,że siostra zawsze była pouczana przez rodziców i to oni za nią decydowali.Do każdej jej decyzji się wtracali i dawali dobre rady.Za pewne też rzadko była chwalona jak coś zrobiła i jej udział w jakiejs pracy był marginalizowany.Zawsze to ktoś inny zbierał oklaski choć ona też w tym brała udział.
Dlaczego tak myśle? Ze względu na reakcje na błache dla normalnego człowieka wydarzenia.
Siostra nie czuje by rodzice ją poważali jako właścicielke tej działki,tylko traktują jak dziecko mimo,że ma....28 lat. Coś w stylu " to Twoja działa ale mu będziemy rozporządzać bo jesteś za młoda by się znać."
Siostra nie czuje się doceniana i ważna w rodzinie i dlatego takie głupie sytuacje potrafią ją zranić.
I myśle,ze w tym jest cały problem.

Autorko czy siostra się ze mną zgadza?
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 14:26   #42
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Nie dziwie się Twojej siostrze.
Moi rodzicie kupili mieszkanie, później przepisali na mnie. Matka ciągle wtrąca swoje 3 grosze a to, że jej firanki, a to, że o kwiatki nie dbam (nie potrafi zrozumieć,że ich nie lubie) albo na jaki kolor mam pomalować ściany. Czasami mam ochotę rzucić kluczami i powiedzieć, żeby sobie zabrała.....albo wręcz przeciwnie wymienić zamki i jasno dać do zrozumienia, że prawnie jest to moje mieszkanie i teraz JA w nim rządzę.
Mówię Wam jeśli nie macie normalnych rodziców to lepiej niczego od nich nie oczekiwać, chyba, że chcecie wysłuchiwać wielkie żale i pretensje....

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2013-04-24 o 14:28
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 14:28   #43
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Niech siostra sprzeda tą działkę i będzie po problemie
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 14:42   #44
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Nie dziwie się Twojej siostrze.
Moi rodzicie kupili mieszkanie, później przepisali na mnie. Matka ciągle wtrąca swoje 3 grosze a to, że jej firanki, a to, że o kwiatki nie dbam (nie potrafi zrozumieć,że ich nie lubie) albo na jaki kolor mam pomalować ściany. Czasami mam ochotę rzucić kluczami i powiedzieć, żeby sobie zabrała.....albo wręcz przeciwnie wymienić zamki i jasno dać do zrozumienia, że prawnie jest to moje mieszkanie i teraz JA w nim rządzę.
Mówię Wam jeśli nie macie normalnych rodziców to lepiej niczego od nich nie oczekiwać, chyba, że chcecie wysłuchiwać wielkie żale i pretensje....
Muszę Cię zmartwić, ale większość rodziców nigdy nie wychodzi ze swojej roli i relacji matka - małe dziecko, co objawia się przesadną troską, nadopiekuńczością w stosunku do dorosłego dziecka i "dobrymi radami" prawie nie znoszącymi sprzeciwu. Wiele matek "wie lepiej" od dorosłych córek, w sumie co się dziwić - mają większe doświadczenie życiowe. I tak naprawdę wyłącznie do dzieci ( siostry autorki i ciebie ) zależy jak tą relacją pokierujesz. Czy umiesz znaleźć złoty środek - nie urażając niczyich uczuć nie dać sobie wchodzić na głowę i żyć po swojemu.

Naprawdę nie widzę w zachowaniu matki autorki niczego złego. Zrobili córce drogi prezent z którego nie umiała i nie może do końca skorzystać - to sieją tam warzywa i owoce, właścicielka ziemi zresztą podobnie. Córka poprosiła matkę o szczepki ( od ciotki ) sadzonek i pomogła jej posadzić maliny i zwyczajnie chce jej pomóc. Ale tragedią jest, że nie powiedziała "posadziłyśmy z córką" tylko "posadziłam". Śmieszne. Sama w życiu używam często zamiast "my" - "ja". Dzwoniąc do rodziców czasem mówię "przyjadę", "kupiłam", chociaż czynność wykonałam wraz z mężem. Nigdy nie złościł się na to. Kwestia przyzwyczajenia. Nie widzę więc żadnej przesady w zachowaniu matki. A córka jakaś histeryczna.

Natomiast co co Twojego mieszkania - cóż, prościej byłoby zarobić na własne M i mieć w nosie rodziców niż "zmieniać zamki" w podarowanym mieszkaniu. A serio: dostałaś kosztowny prezent od rodziców. Podarunek, do którego nie byli zobowiązani. Doceń to. Nie raz, nie dwa. I decyduj sama o nim. Maluj ściany na wybrany przez siebie kolor, wyrzuć kwiatki skoro ich nie lubisz. Żyj jak chcesz. To Twój problem, że dalej nie umiesz żyć po swojemu i przeciwstawić się w takich duperelach swojej mamie a nie jej...
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 17:07   #45
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
A serio: dostałaś kosztowny prezent od rodziców. Podarunek, do którego nie byli zobowiązani. Doceń to. Nie raz, nie dwa. I decyduj sama o nim. Maluj ściany na wybrany przez siebie kolor, wyrzuć kwiatki skoro ich nie lubisz. Żyj jak chcesz. To Twój problem, że dalej nie umiesz żyć po swojemu i przeciwstawić się w takich duperelach swojej mamie a nie jej...
Wiesz, doceniam ale wchodzić na głowę sobie nie dam i nie będę całować jej nóg, bo zrobiła mi taki prezent. Jestem wdzięczna, że mam zabezpieczenie, nawet jeśli gdzieś wyjadę to mogę wynająć czy sprzedać ale mam prawo robić tam co chcę.
Mój ojciec jest normalny, bo nie robi problemów a wręcz przeciwnie, zawsze pomoże. Mam w planach zrobić mały remont razem z Tż i wiem, że nawet nie poinformuje o tym mojej matki, bo byłaby w stanie przyjechać 100km i dyrygować jak mamy robić.
Dla mnie to nie problem, bo robię co chcę ale doprowadza mnie do szału jej gadanie. Z tym nie mogę sobie poradzić.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 17:53   #46
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez magd102 Pokaż wiadomość
Ja tu widze jeszcze co innego.

Odnosze wrażenie,że siostra zawsze była pouczana przez rodziców i to oni za nią decydowali.Do każdej jej decyzji się wtracali i dawali dobre rady.Za pewne też rzadko była chwalona jak coś zrobiła i jej udział w jakiejs pracy był marginalizowany.Zawsze to ktoś inny zbierał oklaski choć ona też w tym brała udział.
Dlaczego tak myśle? Ze względu na reakcje na błache dla normalnego człowieka wydarzenia.
Siostra nie czuje by rodzice ją poważali jako właścicielke tej działki,tylko traktują jak dziecko mimo,że ma....28 lat. Coś w stylu " to Twoja działa ale mu będziemy rozporządzać bo jesteś za młoda by się znać."
Siostra nie czuje się doceniana i ważna w rodzinie i dlatego takie głupie sytuacje potrafią ją zranić.
I myśle,ze w tym jest cały problem.

Autorko czy siostra się ze mną zgadza?
I siostra i ja uważamy, że masz całkowitą racje. Tyle, że moim zdaniem siostra traktuje to jako usprawiedliwienie swojego zachowania i uważa że ma prawo się tak zachowywac, a z kolei ja myślę że powninna nad sobą popracowac, pójśc do jakiegoś terapeuty np., czy coś w tym stylu.
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 18:53   #47
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Działka- prezent od rodziców dla mojej siostry

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
I siostra i ja uważamy, że masz całkowitą racje. Tyle, że moim zdaniem siostra traktuje to jako usprawiedliwienie swojego zachowania i uważa że ma prawo się tak zachowywac, a z kolei ja myślę że powninna nad sobą popracowac, pójśc do jakiegoś terapeuty np., czy coś w tym stylu.
Myśle,że żal w siostrze już pozostanie do rodziców i zawsze będzie już myślała najpierw emocjami a później racjonalnie.Wiec najpierw ja zaboli,a później sobie przetłumaczy że oni nie chcieli by ja zabolało.

Ty widzisz,że to siostra ma problem i to ona powinna nad sobą popracować. To prawda.Ale jej praca nad sobą nie wiele da jeśli jej rodzice nie zmienią stosunku do niej.To,że się stanie bardziej obojętna nie znaczy,że w srodku dalej jej nie bedzie boleć. Ja tu widze większy problem nie w niej a w rodzicach - to oni swoim zachowaniem przecież go stworzyli.Owszem powinna iść do jakiegos terapeuty bo on pomoże jej zrozumieć pewne zachowania i może wskaże rozwiązania w stosunkach z rodzicami. Ale z żalu nigdy się do końca nie wyleczy - tu musieli by iść na terapie też rodzice ale zapewne nie pójdą znając polską mentalność.Dobrze że się wyprowadza i niech sie tego trzyma.Teraz tworzy ona nową rodzine i niech sie na niej skupi.

Ja osobiście jestem zdania,że w takich wypadkach mieć jak najmniej wspólnych płaszczyzn z rodzicami tak by jak najmniej mogli się wtrącać.
Niech zacznie w końcu myśleć o sobie a nie o tym co powiedzą rodzice.
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.