Jakie kosmetyki dla mojej cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-19, 11:08   #1
NaStoLatKa :)
Rozeznanie
 
Avatar NaStoLatKa :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 638

Jakie kosmetyki dla mojej cery?


Po pierwsze to sama nie wiem jaka cere mam. Czy mieszana czy tłustą a co za tym idzie nie wiem jakie kosmetyki kupic. Nie wiem czym sie rózni np tonik od żelu. Cere mam taka że obecnie nie używam żadnych kosmetyków pielegnacyjnych a makijazu nie zmywam na noc i pryszczy nie mam czy tam taki krost. ale jedna krosta ( najpierw jest taki wulkanik do wysicniecia a potem sie robi brzydki bzik czerwony) pojawi sie no raz na 3 tygodnie. Potem np jak pod kątem światła patrzac to mam takie maluskie wulkaniki ale tak to tego za bardzo nie widac , nie jak inne dziewczyny maja naprawde problemy. Chcialabym miec idealnie gładka skóre na buzi, bez żadnych zaczerwień , jednolita. Acha i powiem ze raz kupial under twenty i świeciłam sie w strefie T jak latarnia. Przymierzam sie do kupna l`oreal pur zone deep control. A moze jakas serie kupic np. Garnier czysta skóa słyszalam od kolezanek ze jest dobra.
Prosze dziewczyny doradzcie mi, ja mam 16 lat ale nie wiem ani czym sie rózni krosta od wagra pryszcza itd.
__________________
By osiagnac sukces nalezy najpierw nastawic na to swój umysl, a w sercu miec wiare w swoje mozliwosci.
Arnold Schwarzenegger
NaStoLatKa :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 11:16   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Jakie kosmetyki dla mojej cery?

Tu masz informacje jak określić swój rodzaj cery: http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmetyczny.html
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 11:45   #3
NaStoLatKa :)
Rozeznanie
 
Avatar NaStoLatKa :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 638
Dot.: Jakie kosmetyki dla mojej cery?

Cytat:
Napisane przez Joey
Tu masz informacje jak określić swój rodzaj cery: http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmetyczny.html
thens ale to i tak za mało
__________________
By osiagnac sukces nalezy najpierw nastawic na to swój umysl, a w sercu miec wiare w swoje mozliwosci.
Arnold Schwarzenegger
NaStoLatKa :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 14:09   #4
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Jakie kosmetyki dla mojej cery?

Cytat:
Napisane przez NaStoLatKa :)
a makijazu nie zmywam na noc i pryszczy nie mam czy tam taki krost.
O rany radze to zmienić jak najszybciej bo może teraz to nic Ci nie jest ale za kilka lat możesz mieć poważne problemy.Demakijaż to najwazniejsza rzecz.Na nic super kremy, toniki i żele jak makijażu nie zmywasz na noc
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 16:24   #5
migdalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 155
Dot.: Jakie kosmetyki dla mojej cery?

zgadzam sie z kuki, co to w ogole za nonsensowny pomysl zeby nie zmywac makijazu przed snem. Ja nawet jak wroce rano z imprezy to nie usne dopoki mam na sobie makijaz

cery mieszana i tlusta sa do siebie podobne i wiekszosc kosmetykow jest przeznaczona wlasnie do obu typow takiej cery

serii Garnier Czysta Skora uzywam obecnie i dobrze dziala, ale to zalezy od indywidualnych czynnikow
migdalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 19:39   #6
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Jakie kosmetyki dla mojej cery?

A dlaczego nie zmywasz makijażu?

Żel służy do zmycia ze skóry zanieczyszczeń, kurzu, sebum etc. Zmywamy go wodą, natomiast tonik(płynny) ma za zadanie przywrócić skórze odpowiednie pH.

Jeśli nie masz problemów ze skóra to L'oreal Pure Zone może je spowodować; są to dość silne kosmetyki, zawierają alkohol(nie wiem jak ta nowa wersja, ale przypuszczam, że podobnie jak stara), oraz środki, po których skóra może się wysuszyć.

Może wystarczy żel/pianka rano, wieczorem demakijaż plus tonik(pomiędzy nimi można użyć żelu/pianki), w zależności od typu skóry - peeling z drobinkami lub enzymatyczny i maseczka raz na tydzień/dwa tygodnie(oczywiście w zależności od potrzeb skóry ).
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 21:46   #7
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Jakie kosmetyki dla mojej cery?

Też Cię zbluzgam za nie zmywanie makijazu!! Trzeba to robić, nawet sam tusz może spowodować nawet zapalenie spojówek. Skóra w nocy musi odpocząć... No to przechodzimy dalej
Chyba masz skórę mieszaną lub normalną. Tłustą na 90% nie bo byś miała dużo krostek i innych niespodzianek. (pryszcz to krosta z białym czubkiem najczęsciej, która powstaje przez kilka dni, a wągry to takie czarne kropki najczęściej na nosie, po wyciśnięcią wiją się takie białe na paznokciach... bleeh ).
A kosmetyki... Nivea Visage Young mogę polecic. Krem, żel-peeling powinno styknąć . A i pamietaj że pielęgnacja jest tak samo ważna jak i sam makijaż... A Nawet ważniejsza... Papa
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 22:17   #8
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Jakie kosmetyki dla mojej cery?

Nie wyobrażam sobie zaśnięcia bez demakijażu
Co do kosmetyków to powinnaś używać żelu który usunie makijaż z buźki(ja osobiście polecam Granier Czysta Skóra,L`oreal Pure Zone,Nivea Visage Young i większość żeli Zaji)(ale nie z oczu-do tego służą specjalne płyny) możesz go też wspomóc mleczkiem do demakijażu.Potem przetrzyj twarz tonikiem i posmaruj kremem.Ja bardzo lubię krem Czysta Skóra Garniera bo świetnie matuje,dziewczyny chwalą też sobie żel krem Nivea Young.
Ważną sprawą jest też złuszcznie martwego naskórka-radzę zaopatrzyć się w peeling i stosować raz-dwa razy w tygodniu.
Jeżeli będziesz systematyczna w pielęgnacji napewno zobaczysz pozytywne efekty
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:46   #9
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Jakie kosmetyki dla mojej cery?

Jeśli nie masz problemowej skóry to nie używałabym takich agresywnych kosmetyków, bo tak, jak pisały dziewczyny one mogą je spowodować. Też bym chciała nie widzieć co to pryszcz, a gdybym miała taką cudną skórę to:
1. Łagodny żel to mycia twarzy, najlepiej bez SLS(to taki detergent dodawany do wielu preparatów myjących, może wysuszyc, podrażnić lub uczulić, oczywiscie nie muszi, ale lepiej dmuchac na zimne) Polecam ziaje TinTin albo Calma HCL, oba świetne i tanie.
2. Jeśli bedziesz stosowała takie kosmetyki tonik nie jest konieczny, ponieważ one nie wpływają na naturalne ph (jak to jest w przypadku mydeł), ale jeśli tak jak ja lubisz si,ę maziać to wybierz sobie jakiś bezalkoholowy(!) tonik, jest ich mnówstwo. Możesz też zainwestować w wodę termalną, ładnie łagodzi podrażnienia, rozjaśnia i goi niespodzianki.
3. Na dzień wysoki filtr słoneczny, zeby chronić skórę przed przebarwieniami i fotostarzeniem, a na wieczór jeśli potrzebujesz krem nawilżający, bo skórę smarujemy wtedy gdy jest przesuszona, sciągnięta, a nie z przyzwyczajenia. Jeśli poziom nawilżenia jest odpowiedni smaruj tylko czyms punktowo niespodzianki.
4. Wieczorem oczywiście demakijaż jakimś mleczkiem, których też jest mnóstwo różnych różnistych, albo dla wrażliwców płynem micelarnym, wygodne, ale to juz droższa zabawa.
5. Raz w tygodniu peeling, używamy enzymatycznych, zeby nie podraznic skóry.
Powinno wystarczyc, zwłaszcza, gdy się nie ma problematycznej cery
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:27   #10
sylwoonia1
Raczkowanie
 
Avatar sylwoonia1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 268
Dot.: Jakie kosmetyki dla mojej cery?

Polecam Nivea Visage Young
__________________
moje kosmetyki na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=366437
sylwoonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 22:14   #11
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Angry Dot.: Jakie kosmetyki dla mojej cery?

oj nalezy Ci się lanie za nie robienie demakijazu Bardzo wazne jest oczyszczanie skóry przed noca!Skora wtedy nie oddycha,zapychaja sie pory-czego konsekwencja sa wągry-traci swoj blask i swierzość.pamietaj o tym!!!
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.