Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-20, 15:58   #631
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Byłaś u dermatologa, wypisywał leki [jeśli tak, to napisz jakie, jak długo stosowałaś]. Czemu zrezygnowałaś z wizyt u dermatologa?

Z tego co piszesz, wnioskuję, że masz trądzik, a wg mnie nie wyleczysz go kremami (w Twoim przypadku z kwasami), ale potrzeban tu jest kuracja przeciwtrądzikowa (maści, nawet antybiotyk - jeśli reszta nie skutkuje).

Dodam od siebie, że na mnie effaclar działał na początku [może ok 1 mca], wyrównał mi delikatnie kolor skóry, pryszczy było mniej. Później nie pomagał już w ogole, więc odstawiłam. Za taką cenę spodziewałąm się jakichś spektakularnych efektów, a tu psikus.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 15:59   #632
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

mi pomaga clindacne rano i wieczorem Epiduo zel. Niestety na poczatki cera bardzo staje sie wrazliwa i piecze ale trzeba zacisnac zeby i przeczekac. Robi sie lepiej. Regularne wizyty u dermatologa sa wazne, poniewaz skora "przyzwyczaja" sie do antybiotyki i czasem trzeba stosowac inny.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 19:58   #633
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

zrezygnowalam, poniewaz stan cery po lekach ktore przepisywal poprawial sie tylko podczas ich stosowania i to wcale nie b. dobrze, stosowalam antybiotyki doustne pare lat temu, rok temu zineryt i differin, w te wakacje przepisal mi clindacne, kupilam, lecz jeszcze nie zaczelam uzywac, poniwz chcialam skonczyc kwasy. zazwyczaj antybiotyki czy inne leki przepisywane prez dermatologa bardzo wysuszaly mi cere i nierozwiazywaly mojego problemu do konca tak, mam tradzik, juz od ponad 5 lat, i staje sie to juz nie do wytrzymania psychicznie nawet, mam ochote plakac patrzac w lustro. chcialabym uzywac jedynie pudru dla zmatowienia cery, jednak to nie jest mozliwe, musze nalozyc korektor a potem podklad, moze i to powoduje czesciowo powstawanie pryszczy, ale jest nie uniknione bo nawet po nalozeniu tapety w dzien moja cera jest okropna, wiec bez niej byla by pewnie jeszcze gorsza..
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 20:08   #634
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Wiesz co... ja mam tradzik już 7 lat... i już mi się nawet nie chce czytać o tym jak walczyć z trądzikiem, bo z tym nie idzie walczyć...
Ja już próbowałam wszystkiego.... od jakiś śmiesznych maseczek z drożdzy, szorowania twarza gabką do cellulitu, po dermatologa i inne specyficzne zabiegi, tabletki, kremy, toniki, żele, peelingi itd... kupowałam całe serie tych wszystkich pierdoł.... wszystko już chyba miałam na twarzy!!! totalnie wszystko.... Co chwile próbuje czego innego, znowu dziś zakupiłam jakiś "cudowny wynalazek" krem Acnefan... taki niby chwalony przez wizażystki krem na trądzik, cena 9zł w aptece... no to kupilam, zobaczymy jak to bedzie
Ale nic chyba tego czegoś nie wyleczy... totalnie nic...!!!
Ja już po tylu latach się przyzwyczaiłam....... ale, nie ukrywam że wiele łez przez to wylałam, czasem też patrzeć na siebie nie mogę....
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 20:12   #635
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

najgorsze jest to ze mimo ze dbam o cere na pewno bardziej niz moje kolezanki ktore nie maja problemu z tradzikiem, kupuje coraz to nowe kremy maseczki itd, wierzac ze cos pomoze, a poprawy nie ma, rowniedobrze mozna by bylo ni robic nic.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 21:01   #636
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
zrezygnowalam, poniewaz stan cery po lekach ktore przepisywal poprawial sie tylko podczas ich stosowania i to wcale nie b. dobrze, stosowalam antybiotyki doustne pare lat temu, rok temu zineryt i differin, w te wakacje przepisal mi clindacne, kupilam, lecz jeszcze nie zaczelam uzywac, poniwz chcialam skonczyc kwasy. zazwyczaj antybiotyki czy inne leki przepisywane prez dermatologa bardzo wysuszaly mi cere i nierozwiazywaly mojego problemu do konca tak, mam tradzik, juz od ponad 5 lat, i staje sie to juz nie do wytrzymania psychicznie nawet, mam ochote plakac patrzac w lustro. chcialabym uzywac jedynie pudru dla zmatowienia cery, jednak to nie jest mozliwe, musze nalozyc korektor a potem podklad, moze i to powoduje czesciowo powstawanie pryszczy, ale jest nie uniknione bo nawet po nalozeniu tapety w dzien moja cera jest okropna, wiec bez niej byla by pewnie jeszcze gorsza..
Skoro masz trądzik to powinnaś chodzić do dermatologa, bo sama tego nie wyleczysz. Ja też borykam się od gimnazjum [mam 22lata], przestałam używać bo zauważyłam poprawę, kilka mcy i znowu mam nawrót...

Specyfiki od derma, wszelkie maści, kremy mają tendencję wysuszającą, więc to jest normalne, wtedy używa się mocno nawilżającyh, lecz nie zapychających kremów jak np. physiogel.

Jak teraz pielęgnujesz twarz? Napisz dokładnie czego używasz do mycia twarzy, jakiego kremu itd.

Próbowałaś peeling kawitacyjny np.?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 08:47   #637
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
rano uzywam toniku ogorkowego ziaji juz od dluzszego czasu, potem filtr lirene, wiezcorem mleczko i tonik potem effaclar, tyle tego.
dwa razy w tyg zrobie dodatkowo maseczke z drozdzy, raz na jakis czas peeling.
kiedys uzywalam tego bardzo duzo, kilka rodzaji kremow dziennie .
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 09:19   #638
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
dwa razy w tyg zrobie dodatkowo maseczke z drozdzy, raz na jakis czas peeling.
kiedys uzywalam tego bardzo duzo, kilka rodzaji kremow dziennie .

za duzo.
powinnas uzywac jednego kremu porzadnie nawilzajacego na dzien, a na noc masc przepisana przez dermatologa. nie ma co sie zrazac tym, ze skora sie po takich masciach wysusza - to normalne. dlatego wlasnie przy leczeniu tradziku potrzebne sa mocno nawilzajace kremy.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 09:43   #639
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

napisalam, ze KIEDYS, tak robilam, teraz jest tego naprawde niewiele.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 09:55   #640
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

no wiec tak jak mowilam powinnas uzywac kremu porzadnie nawilzajacego na dzien, a na noc masc przepisana przez dermatologa. nie ma co sie zrazac tym, ze skora sie po takich masciach wysusza - to normalne. dlatego wlasnie przy leczeniu tradziku potrzebne sa mocno nawilzajace kremy.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 11:52   #641
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
rano uzywam toniku ogorkowego ziaji juz od dluzszego czasu, potem filtr lirene, wiezcorem mleczko i tonik potem effaclar, tyle tego.
jezeli nie widzisz poprawy używając tych produktów to może czas je zmienić ?

przejrzyj forum biochemiczne, KWC. zmień mleczko na płyn micelarny, kup krem nawilżający w APTECE a nie drogerii, poproś w aptece o próbki filtrów(avene,bioderma) wypróbuj, może akurat one Ci podpasują. zmień effaclar na inny kwas(może effaclar jest za słaby na Twoją cere)
tez kiedyś walczyłam z trądzikiem.kilka miesięcy temu zmieniłam radykalnie pielęgnacje twarzy oraz kosmetyki. zredukowałam je do minimum. cały czas walcze z przebarwieniami ktore są okropne ale cera jest zupełnie inna niż kiedys, gdy uzywałam tez 4 różnych kremów.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 13:37   #642
ToTylkoJaa
Raczkowanie
 
Avatar ToTylkoJaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: brak danych
Wiadomości: 56
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

mam ten sam problem od dłuższego czasy unikam luster jak ognia żeby gdzieś wyjść ZAWSZE muszę się malować
mam już tego dość

jednak w moim przypadku antybiotyki pomagają używałam zinerytu a tearz clinadnce, jednak i tak do ideału bardzo długa droga ...
i tak uważam że nie powinnaś zrezygnować z dermatologa

i mam jeszcze pytanie jaki jest najlepszy krem nawilżający.
bo niektóre strasznie mnie zapychają kub nie nawilżają dobrze .... ?
__________________



"...Samotność to taka straszna trwoga ... "
ToTylkoJaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 14:47   #643
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Cytat:
Napisane przez ToTylkoJaa Pokaż wiadomość
mam ten sam problem od dłuższego czasy unikam luster jak ognia żeby gdzieś wyjść ZAWSZE muszę się malować
mam już tego dość

jednak w moim przypadku antybiotyki pomagają używałam zinerytu a tearz clinadnce, jednak i tak do ideału bardzo długa droga ...
i tak uważam że nie powinnaś zrezygnować z dermatologa

i mam jeszcze pytanie jaki jest najlepszy krem nawilżający.
bo niektóre strasznie mnie zapychają kub nie nawilżają dobrze .... ?
"najlepszy" to pojecie wzgledne, bo kazdemu pasuje co innego, ale wypowiem sie co jest najlepsze dla mnie.
wszystkie kremy (typu ziaja, garnier itp) tez zawsze mnie zapychaly.
potem uzywalam humektanu i faktycznie nie zapychal nic a nic, ale po jakims czasie przestal dostatecznie nawilzac.
i dzieki Wizazowi odkrylam Babydream z rossmanna. niepozorny krem za 5zl, a ma swietny sklad, nie zapycha, nie podraznia i dobrze nawilza. i przy nim zostaje
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 15:23   #644
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

ejaj - przerzuć się na kosmetyki z apteki typu la roche posay, avene, dermedic [polecam krem do cery trądzikowej, mi skóra o wiele się polepszyła], cetaphil, physiogel.

jak masz ropne to nie rób peelingu pamiętaj.

kup sobie drożdże jakieś np. humavit ze skrzypem - mi pomagał

teraz dostałam receptę od derma na jakieś tabletki 90% białka i cynk w składzie, suplement diety, mam stosowac ok 2mcy, kup sobie, nie zaszkodzi spróbować - nazwa: laktocer

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez ToTylkoJaa Pokaż wiadomość
i mam jeszcze pytanie jaki jest najlepszy krem nawilżający.
bo niektóre strasznie mnie zapychają kub nie nawilżają dobrze .... ?
physiogel [stosowałam, dobrze nawilża, ale miałam wrażenie, że mnie zapchał początkowo, teraz jest już ok], cetaphil dermoprotektor [podobno niesamwoity -recenzje na kwc], humektan [niedrogi kremik dobrze nawilżający, koszt ok 12zł w aptekach, jednak przy mojej ostro wysuszonej cerze przez maści antytrądzikowe był za słaby, ale polecam, może Tobie przypasuje], kremy rossmanowskie babydream o prostym składzie. Avene, la roche posay już droższe, nie używałam.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

karolynka90 wex napisz jeszcze raz jakie składniki ma ten krem... on jest w granatowej tubce tak? ile ma ml ;>
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 15:33   #645
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
karolynka90 wex napisz jeszcze raz jakie składniki ma ten krem... on jest w granatowej tubce tak? ile ma ml ;>
skladniki: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus, Isopropyl Palmitale, Glycerin, Cetyl Alkohol, Glyceryl Stearate Citrate, Parfum, Cera Alba, Panthenol, Topopheryl Acetate, Chamomilla Recutita, Bisabobol, Xantan Gum, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Citrate

w niebieskiej tubce z dzieciaczkiem.

pisze na nim
z przodu: mit Kamille, Panthenol, Bienenwachs und Vitamin E
a z tylu juz po polsku: Krem do pielegnacji twarzy i ciala babydream. Produkt zawiera wydiag z rumianku, pantenol, wosk pszczeli i witamine E. Nie zawiera barwnikow oraz olejkow mineralnych.

100ml

tylko pamietaj, ze sa jeszcze chyba dwa inne kremy babydream w takiej samej lub podobnej tubce, wiec czytaj uwaznie ktory wybierasz
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2009-11-21 o 15:35
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 21:03   #646
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

staram sie nie uzywac drogeryjnych kosmetykow, bo wiem ze apteczne lepsze, jednak tonik ziajii mi pasuje do przemywania twarzy wiec przy nim zostalam.

mozecie dac link do kwc do tego kremu rossmana babydream?
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 21:36   #647
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
skladniki: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus, Isopropyl Palmitale, Glycerin, Cetyl Alkohol, Glyceryl Stearate Citrate, Parfum, Cera Alba, Panthenol, Topopheryl Acetate, Chamomilla Recutita, Bisabobol, Xantan Gum, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Citrate

w niebieskiej tubce z dzieciaczkiem.

pisze na nim
z przodu: mit Kamille, Panthenol, Bienenwachs und Vitamin E
a z tylu juz po polsku: Krem do pielegnacji twarzy i ciala babydream. Produkt zawiera wydiag z rumianku, pantenol, wosk pszczeli i witamine E. Nie zawiera barwnikow oraz olejkow mineralnych.

100ml

tylko pamietaj, ze sa jeszcze chyba dwa inne kremy babydream w takiej samej lub podobnej tubce, wiec czytaj uwaznie ktory wybierasz
pisząc "podaj skład" chodziło mi o wit E i te inne, ale ok

Caprylic/Capric Triglyceride -> z tego, co czytałam to jest to zapychacz.. ale spróbuję

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
staram sie nie uzywac drogeryjnych kosmetykow, bo wiem ze apteczne lepsze, jednak tonik ziajii mi pasuje do przemywania twarzy wiec przy nim zostalam.

mozecie dac link do kwc do tego kremu rossmana babydream?
ja szukałam i nie widzę właśnie, chyba, że opakowanie się zmieniło, może karolynka90 będzie wiedziała...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 22:26   #648
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
staram sie nie uzywac drogeryjnych kosmetykow, bo wiem ze apteczne lepsze, jednak tonik ziajii mi pasuje do przemywania twarzy wiec przy nim zostalam.

mozecie dac link do kwc do tego kremu rossmana babydream?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...zy-i-ciala.htm

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
pisząc "podaj skład" chodziło mi o wit E i te inne, ale ok

Caprylic/Capric Triglyceride -> z tego, co czytałam to jest to zapychacz.. ale spróbuję

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------


ja szukałam i nie widzę właśnie, chyba, że opakowanie się zmieniło, może karolynka90 będzie wiedziała...
tez sie balam tego triglyceride, ale naprawde, naprawde mnie nie zapycha. a uwierz mi, ze wszelkie ziaje i inne zapychaly mnie niemilosiernie.
opakowanie sie faktycznie zmienilo. w kwc jest jeszcze zdjecie starego, teraz jest w tubce.
w takim opakowaniu jak to na zdjeciu w kwc jest jakis krem na odparzenia czy jakis inny.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2009-11-21 o 22:28
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 10:33   #649
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

no drogi nie jest, za te pieniadze warto wyprobowac, byle tylko nie zapchal
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-22, 11:38   #650
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Po pierwsze radziłabym przenieść się na forum biochemiczne. Tam w wątkach podpiętych, jest całe mnóstwo informacji. Nie dziwię się, że Effeclar nie pomógł, on jest słabym kwasem i nawet dziewczyny, które chcą się tylko pozbyć kilku pryszczy, nie zawsze były zadowolone. Ze swojej strony poleciłabym Diacneal Avene, dla mnie był bardzo skuteczny, tylko on nie nadaje się do skóry naczynkowej. Pamiętaj też, że kwasy wprowadza się powoli, np. na początku co 4 dzień, a potem coraz częściej. W przeciwnym wypadku wysuszyć i podrażnisz sobie twarz na wiór.

Proponuję zacząć od tego wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365235.

Nie przejmuj się pryszczami, powoli czytaj Biochemię i z czasem wszystko zniknie. A przede wszystkim pamiętaj, że jesteś wartościową osobą bez względu na stan cery. Nie patrz w lustro widząc tylko wady. Jestem pewna, że jest dużo rzeczy, które w sobie lubisz. Pozdrawiam.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2009-11-22 o 11:40 Powód: dopisek
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 11:50   #651
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: nie mam już pomysłu na lepsza cere:(

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
witam. juz dluzszy czas nie zaglądalam na wizaż, przez poł roku ograniczylam nawet zakupoholizm. Niestety znow musze zwrocic sie do Was o pomoc, odnośnie poprawy wyglądu mojej cery. Mieszana, ze skłonnościa do wypryskow, ostanimi czasy takie podskorne, ktore z czasem przeradzają sie w małe ropne, blizny. na początku roku szkolnego zaczelam kuracje effaclarem K, wlasnie jestem w trakcie zuzywania drugiego opakowania. przyznam, ze na poczatku pomagało, stwierdzilam , ze niewiele juz zostalo do wyleczenia, wiec kupilam drugie pewna, że moj problem sie skonczy.. jednak w ostanich kilku dniach nie widze poprawy tak jakby stan cery stal w miejscu, albo minimalnie sie poprawial. Wiem, ze leczenie tradziku jest dlugotrwale, wszystko by bylo dobrze, gdyby problem pomalutku ustepowal i nie pojawialy sie nowe, jednak gdy w jednym miejscu jest lepiej w innym znow sie nasila, a po kazdym takim nasileniu zostaja blizny, ktore znowu z kolei tez trudno usunąc. mam wrazenie, ze zapycha mnie wszystko czego dotąd uzywalam, a nie jest tego wiele.. i te podskorne krostki.. rano uzywam toniku ogorkowego ziaji juz od dluzszego czasu, potem filtr lirene, wiezcorem mleczko i tonik potem effaclar, tyle tego. podkladu uzywam rownez, bo bez niego niestety sie nie obejdzie.. juz niewiem o co Was dziewczyny mam prosic, czy o pomoc w dobraniu pielegnacji, czy czgo kolwiek, naprawde nie mam juz sily do walki z ta cera.. prosze tylko nie odsylajcie mnie do dermatologa badz innych watkow, czytam je na bierzaco kiedy mam dostep do internetu, a u dermatologow juz bylam nie raz i nic niestety.. chcialabym popprostu wyleczyc tą twarz jakos tak aby nie wyskakiwaly nowe, zeby leczyc to co jest a nie tak jak to jest do tej pory, czyli jedno sie wyleczy, i kolejne powstaja..
Spróbuj tabletek FACE OKEY-CURTIS HEALTHCARE, na moją cerę działają rewelacyjnie. Połykam ich od ok. 10 miesięcy i jest niesamowita poprawa : pryszcze wyskakują już tylko sporadycznie ( głównie przed okresem), pory oczyszczone i zwężone ( na czole i brodzie są już całkowicie niewidoczne, na nosie gdzie były największe i najbardziej zanieczyszczone wprawdzie są jeszcze widoczne ale o wiele mniejsze i czystsze ) no i skóra wreszcie przestała się przetłuszczać. Do tego oczywiście odpowiednia pielęgnacja i jest OK.

Przez wiele lat jedynym co mi pomagało na trądzik było mydełko PROTEX HERBAL używane co drugi dzień (na przemian z łagodnymi żelami oczyszczającymi ) bo jednak wysusza skóre + kremy nawilżające niezapychające ( HUMEKTAN , EVA ZIOŁA POLSKIE z melisą, aloesowy z ORIFLAME).

P.S. Moim zdaniem nie powinnaś rezygnować z mycia twarzy wodą. Przy takich trudnych cerach jak nasze to raczej nie najlepszy pomysł. W moim przypadku taki eksperyment zakończył się katastrofą dla cery. Mleczko do zmycia makijażu OK , ale potem jeszcze lepiej przemyć twarz żelem/mydełkiem i wodą. Osobiście zrezygnowałam z mleczka i zastąpiłam go płynem miceralnym.
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 20:22   #652
iness12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Cera mieszana - co stosować ?

Witam.
Otóż mam cerę mieszaną, czyli zarazem i tłustą i suchą :/ I niestety nie mam pojęcia jakie są dla mnie najodpowiedniejsze kremy. Zależy mi na takich które w dzień ładnie matowiłyby mi buzię, ale również ją nawilżały, a w nocy odżywiały.
I jaki byłby dla mnie najodpowiedniejszy podkład ? I czy mogłabym go stosować na krem ??
Bardzo proszę Was o jakieś rady.
iness12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 21:07   #653
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Cera mieszana - co stosować ?

dobry podkład - revlon do cery suchej/mieszanej ładnie matuje przez cały dzień i można go nakładać po nałożeniu kremu.

z cerą radzę wybrać się do dobrego kosmetologa który obejrzy twoją cerę zobaczy z czym się na niej borykasz i doradzi .
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 09:33   #654
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Cera mieszana - co stosować ?

wyszukiwarka, jest mnostwo watkow o pudrach, podkladach itp itd!
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 21:59   #655
przezielona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 18
cera mieszana+atopowe zapalenie skóry

mój problem jest taki, że mam cerę mieszaną... ostatnio wyskoczyło mi sporo krostek, bo używałam jakiś czas widocznie zbyt tłustego kremu, jednak nawet w tych tłustych miejscach skóra mi sie łuszczy troszkę.. szczególnie to widać po całym dniu, gdy mam jeszcze na sobie makijaż. Dodatkowo mam atopowe zapalenie skóry, a jak wiadomo jest to dolegliwosc wciąż nawracająca - w zasadzie dokucza mi w różnym stopniu bez dłuższych przerw. Dlatego też staram się unikać peelingów, żeby sobie tej atopy nie roznieść po twarzy.
Co zrobić w takiej sytuacji? używam od kilku dni żelu oczyszczającego, odblokowującego pory, zeby pozbyc sie tych krostek, nie wiem kiedy pomoże... Co jednak zrobić ze złuszczającym się naskórkiem?
proszę o pomoc
przezielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 18:08   #656
klara005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 42
Dot.: Cera mieszana - co stosować ?

revlon jest super też go polecam do cery mieszanej.
klara005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 19:16   #657
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: cera mieszana+atopowe zapalenie skóry

Mam to samo, ale nie wiem, co Ci poradzić. Za każdym razem, kiedy napalę się na jakiś krem, który mógłby pomóc na te kilka pryszczy (całe szczęście nie mam trądziku), to słyszę, że przy atopowym nie powinnam go używać. Mam swój system, który jednak czasem zawodzi i za bardzo się wysuszę. Używam do mycia twarzy czegoś przeciwtrądzikowego (teraz garnier 3 w 1, jest dla mnie w miarę delikatny), ale kiedy czuję, że coś mnie swędzi, to używam tylko płynu do higieny intymnej z rossmana. Później tonik, jeśli mam pryszcze, to ziaja nuno, też delikatny, a ostatnio nawet clinique 2 z trzech kroków (wiem, że nie powinnam, jest za silny, wysuszyłam się nim i podrażnił mi skórę, więc używam okazjonalnie). Na to jakiś nawilżający krem(czasem clinique dramatically different lotion + inny nawilżacz), a kilka razy w tygodniu nanobase, świetnie pomaga na łuszczenie. Jak mnie swędzi, to elidel, głównie na oczy, okolice ust, a ostatnio na czoło (po clinique:/). I tak sobie żyję, raz jest lepiej, raz gorzej, ale od jakiegoś czasu nie straszę.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 20:10   #658
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Dot.: cera mieszana+atopowe zapalenie skóry

Też się borykam z tym problemem ;( ja używam krem nawilżający o lekkiej konsystencji z la roche posay, toleriane -polecam. Nie zatyka porów i nawilża skórę, przede wszystkim NIE PODRAŻNIA. Do tego mam żel do mycia, z tej samej serii i jestem zadowolona. Ogółem przy atopowym zapaleniu skóry najlepiej stosować kosmetyki hypoalergiczne,takie, które nie podrażnią skóry i zarazem będą ją pielęgnować. Jest duży wybór na rynku
Pozdrawiam ;-*
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 11:30   #659
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Mikrodermabrazja

Kilka dni temu mialam robiona mikrodermabrazje diamentowa i musze powiedziec,ze jestem bardzo zadowolona.Moim problemem sa blizenki po tradziku i przebarwienia.Juz po jednym zabiegu widze znaczna roznice-blizny sa znacznie mniej widoczne,skora jest o wiele gladsza.Moze jesli chodzi o przebarwienia nie widze wiekszej poprawy,ale w sumie nie moge oczekiwac cudow po jednym zabiegu.Za 2 tyg wybieram sie ponownie,zamierzam zrobic serie 5-6 zabiegow.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 12:09   #660
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez blueania Pokaż wiadomość
Kilka dni temu mialam robiona mikrodermabrazje diamentowa i musze powiedziec,ze jestem bardzo zadowolona.Moim problemem sa blizenki po tradziku i przebarwienia.Juz po jednym zabiegu widze znaczna roznice-blizny sa znacznie mniej widoczne,skora jest o wiele gladsza.Moze jesli chodzi o przebarwienia nie widze wiekszej poprawy,ale w sumie nie moge oczekiwac cudow po jednym zabiegu.Za 2 tyg wybieram sie ponownie,zamierzam zrobic serie 5-6 zabiegow.
Ja uwielbiam ten zabieg. Już nie mogę się doczekać następnego, ale niestety finanse mi teraz nie pozwalają, a tak sobie już marzę, żeby zrobić sobie ze 2 zabiegi, bo więcej nie potrzebuję. Jak tylko wyjmę pieniążki z lokaty to chyba lecę do kosmetyczki znów. Bo taki wygląd po mikrodermabrazji jest bezcenny.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-14 12:00:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.