Problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-23, 19:12   #1
AntoniaMaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3

Problem


hej jestem tu nowa więc jesli juz taki temat był lub jest w złym dziale to z góry przepraszam hmm ,,przychodzę" tu z dziwnym problem a mianowicie chodzi o to ze 3 lata temu musialam sie przeprowadzic do anglii z rodzicami no i teraz chciałabym wrócic do polski no i teraz nie wiem co zrobic bo oni nie chcą mnie puscic :/ co robić?
AntoniaMaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 20:01   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Problem

Jeśli jesteś niepełnoletnia to nie możesz wyjeżdżać za granicę wbrew woli rodziców.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 20:09   #3
niemanieba
Raczkowanie
 
Avatar niemanieba
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 58
Dot.: Problem

Podstawowe pytanie: ile masz lat?
niemanieba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 20:09   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez AntoniaMaya Pokaż wiadomość
hej jestem tu nowa więc jesli juz taki temat był lub jest w złym dziale to z góry przepraszam hmm ,,przychodzę" tu z dziwnym problem a mianowicie chodzi o to ze 3 lata temu musialam sie przeprowadzic do anglii z rodzicami no i teraz chciałabym wrócic do polski no i teraz nie wiem co zrobic bo oni nie chcą mnie puscic :/ co robić?
ile masz lat?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 21:07   #5
Lichii
Przyczajenie
 
Avatar Lichii
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Problem

Cześć kochana,

Wiadomo, że podstawą jest tutaj Twój wiek. Nawet jeśli jesteś już pełnoletnia spójrz na to trochę spokojniej i nie bądź w gorącej wodzie kąpana. Nie czarujmy się. Większość osób wyjeżdża jednak z polski za granicę. Jakiś powód w tym jest. Jeśli nie masz tutaj kontaktów ani pewnej pracy, nie porywaj się na coś takiego. Możesz tylko żałować a znając życie wrócić będzie Ci głupio. Wiadoma sprawa - duma ważna rzecz.
Lichii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 22:13   #6
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez Lichii Pokaż wiadomość
Cześć kochana,

Wiadomo, że podstawą jest tutaj Twój wiek. Nawet jeśli jesteś już pełnoletnia spójrz na to trochę spokojniej i nie bądź w gorącej wodzie kąpana. Nie czarujmy się. Większość osób wyjeżdża jednak z polski za granicę. Jakiś powód w tym jest. Jeśli nie masz tutaj kontaktów ani pewnej pracy, nie porywaj się na coś takiego. Możesz tylko żałować a znając życie wrócić będzie Ci głupio. Wiadoma sprawa - duma ważna rzecz.
Dokładnie tak. Wycisz emocje i przekalkuluj to na zimno. Tak szczerze mówiąc- tu nie bardzo jest do czego wracać.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 22:37   #7
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez AntoniaMaya Pokaż wiadomość
hej jestem tu nowa więc jesli juz taki temat był lub jest w złym dziale to z góry przepraszam hmm ,,przychodzę" tu z dziwnym problem a mianowicie chodzi o to ze 3 lata temu musialam sie przeprowadzic do anglii z rodzicami no i teraz chciałabym wrócic do polski no i teraz nie wiem co zrobic bo oni nie chcą mnie puscic :/ co robić?
A ile masz lat ? Jesli nie masz 18 lat to nic nie mozesz zrobic bez ich zgody.
Czemu tu Ci sie nie podoba ? Poklocilas sie z rodzicami i po prostu chcesz zrobic im na zlosc ?
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 15:29   #8
AntoniaMaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3
Dot.: Problem

Mam 17 lat .. Powiem szczerze że nie podoba mi sie tutaj po prostu nudno ,ludzie jacys mało kontaktowi tzn.przynajmniej u mnie tak jest ,kazdy po szkole tylko w domu siedzi (a próbowałam zapraszać gdziekolwiek ) a najgorsze chyba jest to że chociaż dobrze znam angielski to nienawidze go uzywac ... a moi rodzice zato znowu tylko anglia i anglia... i niby macie racje ze lepsze perspektywy ale to nie jest Polska..
i Dzieki za wszystkie odpowiedzi -każda jest cenna
AntoniaMaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 20:47   #9
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez AntoniaMaya Pokaż wiadomość
Mam 17 lat .. Powiem szczerze że nie podoba mi sie tutaj po prostu nudno ,ludzie jacys mało kontaktowi tzn.przynajmniej u mnie tak jest ,kazdy po szkole tylko w domu siedzi (a próbowałam zapraszać gdziekolwiek ) a najgorsze chyba jest to że chociaż dobrze znam angielski to nienawidze go uzywac ... a moi rodzice zato znowu tylko anglia i anglia... i niby macie racje ze lepsze perspektywy ale to nie jest Polska..
i Dzieki za wszystkie odpowiedzi -każda jest cenna
Powiem Ci szczerze, ze mi tu tez na poczatku sie nie podobalo, szaro, buro i ponuro. Te okropne budynki, nigdy takich zaniedbanych domow,sklepow nie widzialam, juz jak czlowiek gdzies idzie to mu sie odechciewa, po jakims czasie stwierdzilam, ze to nie ma sensu trzeba szukac plusow, znalezc sobie cos do roboty oprocz pracy. Zaczelam chodzic na basen, poznalam tam kilka fajnych osob, zaczelam wyciagac ludzi z pracy a to na piwo, a to na bilard i bylo coraz lepiej.
Teraz nie wyobrazam sobie wyprowadzic sie z Anglii, zalozylam tutaj rodzine i coraz bardziej mi tu sie podoba.
Jak pracowalam jako opiekunka to wlasnie zauwazylam to co Ty piszesz, dzieci tutaj po szkole zamykaja sie w domu, gdy opiekowalam sie tym chlopcem po szkole to bal sie wyjsc do parku na plac zabaw, bal sie innych dzieci i gral cale popoludnie w ps3. Chore ale prawdziwe tutaj.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 22:39   #10
niemanieba
Raczkowanie
 
Avatar niemanieba
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 58
Dot.: Problem

Póki masz 17 lat to i tak za wiele nie zdziałasz. Także na razie pozostało Ci przeczekać ten rok, ale nie bezczynnie! Znajdź sobie jakieś hobby, zajęcie, wyciągaj ludzi na spacer, piwo, zakupy - cokolwiek. Spróbuj tam po prostu żyć! Jeśli za rok również stwierdzisz, że mimo wszystko wolisz życie w Polsce - wtedy zaczniesz coś ogarniać
niemanieba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 23:44   #11
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Problem

Masz 17 lat, wiec zakladam, ze jestes w college'u i zostal ci jeszcze rok. Moim zdaniem koncz edukacje, chociazby na poziomie college'u i wtedy zastanow sie czy chcesz wracac.
Ewentualnie wybierz sie na studia, na rok w UK. Nie wiem, jak mlodziez w collegach czy liceach, ale brytyjczycy na studiach sa bardzo otwarci i chetnie spedzaja czas z innymi, poza domem; socjalizuja sie, itp. Przemysl sobie swoje opcje. Moze zapisz sie na jakies zajecia pozaszkolne. Moze w koncu kogos poznasz. Przemysl tez, jakie masz opcje w Polsce. Czy moglabys zamieszkac z rodzina, czy musiala bys szukac czegos sama.
Nie podejmuj decyzji pod wplywem emocji, przemysl dokladnie co chcesz zrobic. Zalatw sobie jakas part-time job, abys mogla odlozyc pieniadze, gdy zdecydujesz sie na wyjazd do Polski. Masz jeszcze rok do 18 urodzin, wykorzystaj go na poznanie siebie i swoich opcji. Zaplanuj co moglabys zrobic i przemysl dziesiec razy
Mam nadzieje, ze cokolwiek wybierzesz, bedziesz szczesliwa.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 16:59   #12
AntoniaMaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3
Dot.: Problem

Czesc dziewczyny Najpierw chcialabym Wam podziękowac za cenne odpowiedzi a wiec DZIEKUJE
natomiast jesli chodzi o sprawę to przemyslałam sobie wszystko i po waszych radach chyba zostanę tu i skoncze college a pózniej chyba przeprowadzę sie do Polski ..
niemanieba - pasje mam ale ile mozna być w samotnosci -w polsce mam rodzine ,przyjaciol a tu? powiem szczerze gdyby mieszkala tu od dziecinstwa to pewnie było by to dla mnie normalne ale ja wychowalam sie w polsce wiec takie zachowanie mnie dziwi (mimo ze nie jestem tu ,,swiezynką")
madebyvirginia- szukam wlasnie czegos
Syl993-ooo to gratuluje rodziny a z plusow bycia tu to :wieksze galerie i duuuuzo róznych kursow takze ludzie z pasjami maja swoj raj ale Ci ludzie mnie dobijaja..
AntoniaMaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 00:31   #13
dzikihamster
Raczkowanie
 
Avatar dzikihamster
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 172
Dot.: Problem

Daj sobie parę lat i przemyśl to czasem tak jest że nam się wydaje że po drugiej stronie trawa jest bardziej zielona. Mam! Pojedź na dłuższe wakacje do Polski jeżeli masz do kogo na minimum 4 tygodnie lub nawet 6 i zweryfikuj wspomnienia z rzeczywistością. Pozdrówki!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
dzikihamster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-31 01:31:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.