Pierwszy raz samolotem - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-28, 13:08   #301
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez serafina Pokaż wiadomość
Pytałam się w informacij. Jestem tego pewna , że 800 bo kiedy samolot się rozpędza na pasie startowym to cie bardzo mocno wciska do krzesla , a jeżeli by jechal 300 na godz.to by tak nie wciskalo. Aha w samolocie też stiuardessa na początku lotu mówiła , że będziemy jechali i lecieli z szybkością 800km na godzine więc jestem tego pewna czy masz jeszcze jakies pytania ?

Serafinko, a czy ja w ogole mialam jakies pytania?

Ciekawe, czy zajrzalas w ogole do linka, ktorego podalam...

Az trudno mi jest sobie wyobrazic, jak by to wygladalo, gdyby samolot startowal z szybkoscia 800km/h. Niesamowite, ile km dlugosci musialby miec pas startowy, no i w ogole jakby to zniosl organizm ludzki, o ile w ogole wytrzymala by to konstrukcja jakiegokolwiek samolotu.

Stewardessa z ktora lecialas jest conajmniej niedoinformowana, w moich liniach podczas szkolenia podawali normalne dane.
Cytat:
Napisane przez serafina Pokaż wiadomość
Aha w samolocie też stiuardessa na początku lotu mówiła , że będziemy jechali i lecieli z szybkością 800km na godzine
- prawdopodobnie mowila o predkosci przelotowej (definicja w poprzednim poscie), i wtedy zwracam jej honor .

Zreszta jesli stwierdzisz, ze wiesz lepiej od Federal Aviation Administration to pozostawie to bez komentarza...

Powiem tylko, ze wsrod moich wspolpracownikow Twoj post wywowal niemala wesolosc. Pozdrawiam, i jak dla mnie EOT.
__________________
Nadienka - ur. 12/05/11


Camomile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 17:19   #302
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość
- prawdopodobnie mowila o predkosci przelotowej (definicja w poprzednim poscie), i wtedy zwracam jej honor .
Na pewno!
Nieźle musiałby ten samolot lecieć jakieś 2000km/h



a jednak przydaje sie fizyka, a juz myslalam ze nie = P
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 15:44   #303
izoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: ciężko określić ;)
Wiadomości: 432
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Tak, jak to Evitka 26 podsumowała, lot samolotem, to totalny odlot
Lecialam dwa razy, Z Wrocławia do Londynu (Gatwick) i spowrotem. Do ostatniego dnia przed wylotem wmawialam sobie i innym, ze się nie boje. Ale jak pojechalam na lotnisko, to już adrenalinka mi skoczyla Dla mnie najgorszy był start. Wciskanie w fotel, to pikuś. Dla mnie najgorsze było to uczucie, ktore do tej pory lubiłam jadąc autem po wzniesieniu. Ale jak trwa chwile to jest fajnie. Tu niestety trwało dłuuugo Lecialam sama, ale w duchu smialam sie z siebie, ze taka "odwazna" jestem Jak juz wzbilismy sie na odpowiednia wyskokosc, to bylam zachwycona! Piekne widoki, po prostu boskie
Przy lodowaniu mialam wrazenie, jakby samolot silnie hamowal (bo hamowal ) ale spoko, nie bylo zle. MOzna bylo popatrzec jeszcze przez okno.
Jak wracalam do POlski, zatkaly mi sie uszy, az bolalo i pozniej okropnie bolala mnie glowa.
Generalnie z usmiechem na twarzy wspominam moje "odloty"
Acha, i pamiętam, ze strasznie chcialo mi sie pić, także dobrze jest mieć przy sobie wodę.
Mam nadzieje, ze niedlgo znowu gdzieś polece
__________________
To niewiarygodne ile można usłyszeć z zamkniętymi oczami
izoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 20:38   #304
serafina
Raczkowanie
 
Avatar serafina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 99
Dot.: Pierwszy raz samolotem

CAMOMILE. Kiedy czytałam to co napisałaś wszyscy co to ze mną czytali tak się śmiali , że mało nie pęknęłyśmy. Mów sobie swoje. Ja i tak wiem , że 800km na godzine. piszą o tym WSZĘDZIE...a ty wogule lecialas samolotem skoro takie fałszywe prędkości podajesz ?
serafina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 12:49   #305
serafina
Raczkowanie
 
Avatar serafina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 99
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Camomile : Przepraszam Cie za moją córkę. Właśnie się dowiedziałam, że korzysta z mojego konta i niezłe głupoty tu wypisuje. Ale sie troche pośmialiście jak ja sama .. Musicie jej wybaczyć. Ma 11 lat i troche sie w tych predkościach nie orientuje

Pozdrawiam.
serafina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 17:30   #306
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez serafina Pokaż wiadomość
Camomile : Przepraszam Cie za moją córkę. Właśnie się dowiedziałam, że korzysta z mojego konta i niezłe głupoty tu wypisuje. Ale sie troche pośmialiście jak ja sama .. Musicie jej wybaczyć. Ma 11 lat i troche sie w tych predkościach nie orientuje

Pozdrawiam.
A, nie ma problemu. Ale smiesznie wyszlo, a myslalam ze rozmawiam z gdzies z 13, 14-latka, tak sie jakos zasugerowalam awatarem i poziomem wypowiedzi (dopiero teraz zajrzalam do Twojego profilu), ale jak Twoja corka ma 11 lat, to wiele wyjasnia (moze zaloz jej oddzielne konto, zeby tez mogla sie na Wizazu swobodnie wypowiadac ). Tez pozdrawiam.
__________________
Nadienka - ur. 12/05/11



Edytowane przez Camomile
Czas edycji: 2007-03-02 o 19:00 Powód: lit.
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 21:28   #307
serafina
Raczkowanie
 
Avatar serafina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 99
Sorrka. To moja siostra napisała. Robi mi na złość bo napisałam jej na opisie na gg , że ma chlopaka , ale wiesz ja mam 16 lat , a ona tylko 12. Juz ją skrzyczałam i się uspokoiła naprawdę przepraszam

Dobra.Przyznaję się. Mam 11 lat i wszystkich was przepraszam , że się kłóciłam. Mama obiecała mi , że założy mi moje konto.

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2007-05-16 o 20:40
serafina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-05, 08:31   #308
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziewczyne, mam pytanie dla tych, którzy już lecieli samolotem. Jak już tutaj pisałam w środę lecę do Niemiec, liniami wizzair. Powiedzcie mi, jak to jest z papierosami? ile można przewieźć? Jak to sprawdzają? Gdybym wzięła jeden wagon do bagażu głównego, a jeden do podręcznego to by sie ktos zorientował?
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 10:18   #309
bluegirl85
Raczkowanie
 
Avatar bluegirl85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 442
GG do bluegirl85
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Leciałam samolotem 2x ----> z Padeborn'u (Niemcy) do Palmy (Majorka- Hiszpania) i spowrotem. Były to linie Air Berlin. Musze powiedzieć, że obsługa była znakomita, jedzenie przepyszne, a w dodatku mali pasażerowie dostali upominki (gry, dmuchane piłki itp). Zdziwiło mnie bardzo, że na lotnisku nie sprawdzano nas bardzo dokładnie, np. nikt nie sprawdzał paszprtów, ale być może dlatego, że leciałam z Niemiec a nie z Polski
__________________
Drapieżna i słodka jak biały tygrys i czarna kotka....
bluegirl85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 10:18   #310
Evitka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Lea ja mialam ze soba dwa kartony w bagazu glownym i nikt sie nie przyczepil. Moja kolezanka miala 5 i tez doleciala Slyszalam ,ze raczej sie nie przyczepiaja ,ale moga poprostu zabrac <czyt.ukrasc> tak poprostu zlosliwie .Udanego lotu
Evitka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 17:23   #311
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Evitka26 Pokaż wiadomość
Lea ja mialam ze soba dwa kartony w bagazu glownym i nikt sie nie przyczepil. Moja kolezanka miala 5 i tez doleciala Slyszalam ,ze raczej sie nie przyczepiaja ,ale moga poprostu zabrac <czyt.ukrasc> tak poprostu zlosliwie .Udanego lotu

Zgadzam się, problemów być nie powinno. Z tego co zauważyłam celnicy w Polsce podchodzą do odprawy mniej rygorystycznie niż, np. w Anglii
Tam by był problem, a tu na luzie
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-17, 12:53   #312
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Camomile, wysłałam Ci PW. Odpowiedz, proszę.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-19, 08:25   #313
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Witam!
Dziewczyny prosze o pomoc!
Prawdopodobnie dostane prace w Niemczech, ktora bedzie zwiazana z czestymi podrozami do Polski. Powinnam skakac do sufitu z radosci, jednak
mam problem. Boje sie latac
Przed 2 laty, na probe, przelecialam sie Cesna- maly 4 osobowy samolocik.
Jednak start byl dla mnie straszny, jakis dziwny ucisk w okolicach serca, nie wiem jak to opisac dokladnie...
I jeszcze jedna sprawa. Nie boje sie katastrofy lotniczej, tylko tego, ze
spanikuje i co wtedy???
Wiem, ze taka praca moze mi sie juz nigdy nie trafic, ale niestety strach
jest coraz wiekszy...
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-19, 15:15   #314
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez agunia37 Pokaż wiadomość
Witam!
Dziewczyny prosze o pomoc!
Prawdopodobnie dostane prace w Niemczech, ktora bedzie zwiazana z czestymi podrozami do Polski. Powinnam skakac do sufitu z radosci, jednak
mam problem. Boje sie latac
Przed 2 laty, na probe, przelecialam sie Cesna- maly 4 osobowy samolocik.
Jednak start byl dla mnie straszny, jakis dziwny ucisk w okolicach serca, nie wiem jak to opisac dokladnie...
I jeszcze jedna sprawa. Nie boje sie katastrofy lotniczej, tylko tego, ze
spanikuje i co wtedy???
Wiem, ze taka praca moze mi sie juz nigdy nie trafic, ale niestety strach
jest coraz wiekszy...
Nie ma sie czego bac! To, że boisz sie przed lotem jest bezpodstawne i prawdopodobnie podswiadome. Prawdopodobienstwo katastrofy lotniczej jest znikome, bliskie zeru.
Poza tym taki maly samolocik to zupelnie co innego jak boeing itp.
Start bywa nieoprzyjemny ale nie ma sie czego bac, powtarzam, sluchu nie stracisz i nic Ci się nie stanie! Lepiej nie panikowac w samolocie, bo to denerwuje z reguly inne osoby i zle nastawia te bardziej wrazliwsze i w razie jakichs malusiunich turbulencji moze nastac nieciekawa atmosfera.
Latanie da sie lubic
Pozdrawiam
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-19, 18:01   #315
megi b
Wtajemniczenie
 
Avatar megi b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 706
Dot.: Pierwszy raz samolotem

agunia37 postaraj sie uspokoić przed lotem, wyluzować myśl pozytywnie. Jeśli dochodzi do sytuacji, ze czujesz się już u kresu wytrzymałości to może powiedz o tym komuś obok. Rozmowa i trzymanie za rękę pomaga nie tylko w samolocie


I mam pytanie czy jeśli bukowałam bilet dwa miesiące temu, kiedy przydział na bagaż wynosił 15 kg, a lot mam 17 kwietnia to przydział ten nadal obowiązuje? Czy już 20 kg? Czy te przydziały są spowodowane nadal istniejącym zagrożeniem terrorystycznym czy tym, że jest zima?
__________________
Pomóżmy Maciusiowi!



Amelka 23.06.2009

Lilianka 19.07.2014



megi b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-19, 18:49   #316
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: Pierwszy raz samolotem

wenedka, megi b
Dziekuje za cieple slowa, ale jakos ciezko mi to sobie wyobrazic, strach jest
wielki. Sprobuje moze z jakimis tabletkami uspokajajacymi, moze cos to da..
Szkoda stracic taka szanse, ale na dzien dzisiejszy boje sie nadal....
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-20, 14:41   #317
lol362
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Witam kobietki

Wylatuje w sierpniu do Hiszpaii a konkretnie do Alicante
strasznie boję się samego lotu. Bedzie on bowiem moim pierwszym. Boję się, żę nie zmieszczę się w 15kg bagażu i wogóle
Mam wewnętrzny strach cop do samego lotu...

Może wy mnie uspokoicie
lol362 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-20, 16:43   #318
megi b
Wtajemniczenie
 
Avatar megi b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 706
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lol362 Pokaż wiadomość
Witam kobietki

Wylatuje w sierpniu do Hiszpaii a konkretnie do Alicante
strasznie boję się samego lotu. Bedzie on bowiem moim pierwszym. Boję się, żę nie zmieszczę się w 15kg bagażu i wogóle
Mam wewnętrzny strach cop do samego lotu...

Może wy mnie uspokoicie

lol362 fajnie że lecisz zobaczysz jaka to przyjemność. Proponuje zacząć pakować się wcześniej, nie na ostatnią chwilę. Ja byłam bliska rozstroju nerwowego jak przyszło co do czego i musiałam zrezygnować z ważnych dla mnie rzeczy
Jak już usiądziesz wygodnie w fotelu to nie pozostaje Ci nic innego, jak oglądanie pięknych widoków. Nie ma się czym stresować. Trzymam kciuki choć jeszcze trochę czasu zostało Pozdrowionka
__________________
Pomóżmy Maciusiowi!



Amelka 23.06.2009

Lilianka 19.07.2014



megi b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 13:55   #319
serafina
Raczkowanie
 
Avatar serafina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 99
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Ja mam 12 lat i piszę teraz z konta mojej mamy. Ja leciałam juz samolotem i też bardzo się bałam , lecz wszystko było wporządku strach zawsze ma wielkie oczy. Dla mnie teraz latanie to przyjemność .
serafina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-14, 17:30   #320
sandersiq
Rozeznanie
 
Avatar sandersiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 639
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lol362 Pokaż wiadomość
Witam kobietki

Wylatuje w sierpniu do Hiszpaii a konkretnie do Alicante
strasznie boję się samego lotu. Bedzie on bowiem moim pierwszym. Boję się, żę nie zmieszczę się w 15kg bagażu i wogóle
Mam wewnętrzny strach cop do samego lotu...

Może wy mnie uspokoicie
Ja jakiś rok temu leciałam do Hiszpanii, i była to moja pierwsza przygoda z samolotem Na prawdę nie masz się czego obawiac, ja również nie byłam entuzjastycznie nastawiona do pierwszego lotu, ale było bardzo fajnie Zdecydowanie nastaw się pozytywnie do lotu, a będzie dobrze Pozdrawiam
__________________

{Nobody said it was easy. No one ever said it would be so hard}

{BABKI3 - BLOG O MODZIE, URODZIE, KUCHNI I KULTURZE}
sandersiq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 12:16   #321
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cześć latające kolezanki
Ja juz parę razy latałam i to nadłuższe trasy (USA), jeszcze jako dziecko. Pamiętam wtedy że jak lecieliśmy nad Oceanem to byłam bardzo niespokojna a potem jak tylko zblizylismy sie do lądu powiedziałam do babci " Uff...dobrze że już minęlismy wode, bo ja pływać nie umiem" a babcia tylko sie zaśmiała. Nigdy nie bałam się latać ale uwaznie sluchałam tych wskazówek jakby cos się stało. Na pierwszy lot mama nafaszerowała mnie Aviomarinem i pamiętam niepotrzebnie bo tylko spać mi się chciało. A i jeszcze na nerwy działała mi raz taka babka co caly czas modliła się głośno z różańcem:"Boże prosze Cię byśmy się nie rozbili". No i wc w samolocie jest przerażające - "wciaga" i zawsze wciskałam guzik spuszczania jak byłam już przy drzwiach
A w tatme wakacje leciałam z mężem w podróż poślubną i on bardzo przeżywał bo to jego 1 lot był. I wystraszył się jak stewardesa te kamizelki pokazywała i jak te maski z tlenem tez wylatywały. Uspokajałam go że musi tak pokazac i że to normalne.No i podobało mu sie.
To było by tyle - pozdrawiam Was
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 12:27   #322
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Ja tam latac nie lubie. Moj pierwszy lot byl koszmarny - glowa mnie bolala a przy ladowaniu to myslalam ze umre.

Teraz juz lepiej ale zawsze przed lotem nie spie ze strachu

A ladowanie to dalej dla mnie meka.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 19:12   #323
agusia03111993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Question Dot.: Pierwszy raz samolotem

Słuchajcie mam pytanko. Ja lecę 26 lipca i się zastanawiam czy mogę wziąść mp3...A co do odbioru bagażu...na tym kole to wszystkie bagaże są i samemu trzeba go zciągnąć czy co? wiem że to głupie pytanie ale to mnie martwi. odpiszcie szybko!!
agusia03111993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 19:14   #324
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez agusia03111993 Pokaż wiadomość
Słuchajcie mam pytanko. Ja lecę 26 lipca i się zastanawiam czy mogę wziąść mp3...A co do odbioru bagażu...na tym kole to wszystkie bagaże są i samemu trzeba go zciągnąć czy co? wiem że to głupie pytanie ale to mnie martwi. odpiszcie szybko!!

Możesz wziąć mp3
Bagaże się ściąga samemu, ale nie jest to trudne, a jak przegapisz, to później i tak wyjedzie
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 11:51   #325
tymonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Możesz wziąć mp3 ale nie możesz mieć włączonego w samolocie. W samolocie nie można
korzystać z komórek, aparatów cyfrowych, mp3 i innych ponieważ zakłócają pracę urządzeń nawigacyjnych. W końcu kazdy chce dolecieć na miejsce bezpiecznie!
tymonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 12:06   #326
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Pierwszy raz samolotem

ja wzięłam mp3 i zapytałam stewardesy czy mogę mieć włączone, pani odpowiedziała, że jak najbardziej, tylko trzeba wyłączyć podczas startu i lądowania
na wszelki wypadek lepiej zapytać

a co do samego latania - niedawno odbyłam swój pierwszy lot i bałam się ze względu na mój lęk wysokości
teraz nie mogę się doczekać kolejnego lotu, bardzo to polubiłam jedyny straszny moment to jak samolot rozpędza się do startu
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 13:09   #327
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez tymonek Pokaż wiadomość
Możesz wziąć mp3 ale nie możesz mieć włączonego w samolocie. W samolocie nie można
korzystać z komórek, aparatów cyfrowych, mp3 i innych ponieważ zakłócają pracę urządzeń nawigacyjnych. W końcu kazdy chce dolecieć na miejsce bezpiecznie!

A skąd to wiesz?

Ja leciałam i mogłam korzystać z mp3. Tak jak powiedziała joplin, po starcie, jak już samolot wyrówna wysokość.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 15:54   #328
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Z racji, ze nigdy nie lecialam samolotem, a czeka mnie to za niecałe 2 miesiące, mam do Was pytanko.
Gdy bylam wykupic lot w biurze podrozy, podalam swoje pierwsze imie i nazwisko (mam tez drugie imię, ale go nie uzywam).
Problem w tym, ze w dowodzie i paszporcie mam wpisane dwa imiona.
Czy to ma jakis znaczenie, czy moga byc z tego jakies problemy??

Jeszcze jedno pytanie. Czy osoby mające chorobę lokomocyjną, mają z tym problem równiez w samolocie?
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 15:59   #329
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez tymonek Pokaż wiadomość
Możesz wziąć mp3 ale nie możesz mieć włączonego w samolocie. W samolocie nie można
korzystać z komórek, aparatów cyfrowych, mp3 i innych ponieważ zakłócają pracę urządzeń nawigacyjnych. W końcu kazdy chce dolecieć na miejsce bezpiecznie!

Oglądalam ostatnio program, w którym obalali różne mity. Robili tam doswiadczenia i sprawdzali jaki wplyw ma uzywanie komorki w samolocie. Okazalo sie, ze nie ma to zadnego znaczenia, sygnaly wysylane z komorki podczas jej uzywania w samolocie są tak maleńkie, ze nawet w najmniejszym stopniu nie zaklocają pracy urządzen nawigacyjnych.
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 16:48   #330
sr.johanna
Zadomowienie
 
Avatar sr.johanna
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lüdenscheid
Wiadomości: 1 204
GG do sr.johanna
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Z racji, ze nigdy nie lecialam samolotem, a czeka mnie to za niecałe 2 miesiące, mam do Was pytanko.
Gdy bylam wykupic lot w biurze podrozy, podalam swoje pierwsze imie i nazwisko (mam tez drugie imię, ale go nie uzywam).
Problem w tym, ze w dowodzie i paszporcie mam wpisane dwa imiona.
Czy to ma jakis znaczenie, czy moga byc z tego jakies problemy??

Jeszcze jedno pytanie. Czy osoby mające chorobę lokomocyjną, mają z tym problem równiez w samolocie?
Nie bedziesz miala zadnych problemow,ze nie podalas twojego drugiego imienia...tez nigdy nie podaje
Co do choroby lokomocyjnej...niestety nie mam pojecia
Pozdrawiam
sr.johanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.