Wybór szkoły ponadgimnazjalnej zmierzający, ku dietetyce ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-03, 19:51   #1
HollyDolly02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej zmierzający, ku dietetyce ;)


Witajcie drogie Wizażanki

Jestem w ostatniej klasie gimnazjum i tak jak wszyscy (teraz, bądz kiedyś)
stoję przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Zatem jak mówi tytuł wątku chciałabym zostać w przyszłości dietetykiem. Mój problem polega na tym, że nie wiem do jakiej szkoły teraz powinnam iść, aby w późniejszym czasie ułatwić sobie życie na studiach. W moim mieście ( Białystok) są technika różne , w tym gastronomiczne. Jednak kiedy przeglądałam oferty różnych techników , szczególnie przykuła mnie jedna z nich - technik technologi żywności. Oprócz tego klasa o tym profilu wybiera w trzeciej klasie specjalizację i w tym jest również dietetyk. I teraz moje pytanie brzmi : czy taka klasa jesli odpowiednia dla przyszłego dietetyka? nauczę się dużo w niej o tym zawodzie i dobrze przygotuję do studiów o tym kierunku?
W Białymstoku jest też do wyboru do koloru liceów m. in o profilach biol-chem , co tez słyszałam ,że można isć jesli sie cche na dietetyka. Jednak nie przekonuje mnie liceum , ponieważ jestem średniakiem z chemii i nie wiem czy bym sobie poradzila. Natomiast z biologii jestem nawet dobra ;> Lubie również robić ciasta różne , gotowac też troche próbuję
Więc czy tamta klasa z technikum będzie dobra?
Czy dietetyk to przyszłościowy zawód?
proszę was o wasze opinie ;> a może macie z tym jakieś doświadczenie, bądz uczycie sie również w takiej czy podobnej klasie i tez chcecie być dietetykami?
czekam na odpowiedzi
HollyDolly02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 15:24   #2
Izabell123
Raczkowanie
 
Avatar Izabell123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 392
Dot.: Wybór szkoły ponadgimnazjalnej zmierzający, ku dietetyce ;)

Nazwa wątku totalnie bez sensu, przecinek też postawiony od czapy
ale jakoś to przeboleję..
Droga Autorko, moim skromnym zdaniem nie powinnaś skazywać się na technikum, skoro jesteś pewna, że w przyszłości czekają Cię studia. Po liceum masz szansę na wyniki z matury wyższe o kilkanaście procent, ogólną wiedzę i oczywiście zajmuje Ci to tylko 3 lata.
Przypuszczam, że przez tyle czasu możesz kilkukrotnie zmieniać Swoje plany i kiepsko by było, gdybyś w trzeciej klasie technikum gastronomicznego nagle stwierdziła, że to, co chcesz w życiu robić to hmm.. powiedzmy: nauczanie języka polskiego.
__________________
Całował jej mokre od płaczu policzki,
patrzył w zapuchnięte, czerwone oczy,
gładził po nieułożonych włosach ...
i powtarzał że kocha, że kocha najbardziej na świecie..

Izabell123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 19:12   #3
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Wybór szkoły ponadgimnazjalnej zmierzający, ku dietetyce ;)

Cytat:
Napisane przez HollyDolly02 Pokaż wiadomość
Witajcie drogie Wizażanki

Jestem w ostatniej klasie gimnazjum i tak jak wszyscy (teraz, bądz kiedyś)
stoję przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Zatem jak mówi tytuł wątku chciałabym zostać w przyszłości dietetykiem. Mój problem polega na tym, że nie wiem do jakiej szkoły teraz powinnam iść, aby w późniejszym czasie ułatwić sobie życie na studiach. W moim mieście ( Białystok) są technika różne , w tym gastronomiczne. Jednak kiedy przeglądałam oferty różnych techników , szczególnie przykuła mnie jedna z nich - technik technologi żywności. Oprócz tego klasa o tym profilu wybiera w trzeciej klasie specjalizację i w tym jest również dietetyk. I teraz moje pytanie brzmi : czy taka klasa jesli odpowiednia dla przyszłego dietetyka? nauczę się dużo w niej o tym zawodzie i dobrze przygotuję do studiów o tym kierunku?
W Białymstoku jest też do wyboru do koloru liceów m. in o profilach biol-chem , co tez słyszałam ,że można isć jesli sie cche na dietetyka. Jednak nie przekonuje mnie liceum , ponieważ jestem średniakiem z chemii i nie wiem czy bym sobie poradzila. Natomiast z biologii jestem nawet dobra ;> Lubie również robić ciasta różne , gotowac też troche próbuję
Więc czy tamta klasa z technikum będzie dobra?
Czy dietetyk to przyszłościowy zawód?
proszę was o wasze opinie ;> a może macie z tym jakieś doświadczenie, bądz uczycie sie również w takiej czy podobnej klasie i tez chcecie być dietetykami?
czekam na odpowiedzi
O tez pochodze z Bialegostoku, moja znajoma jest po tym profilu i sobie zachwala szkole. Jednak jej mania, gdy sie uczylismy bylo pouczanie nas co mozna jesc a czego nie, co daje nam energie itp. Zdala dobrze mature normalna jak i ta zawodowa. Kolezanka bardzo wiele sie nauczyla na tym profilu i zachwala sobie nauczycieli zawodowych bo umieli przekazac wazne informacje.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 21:10   #4
HollyDolly02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Wybór szkoły ponadgimnazjalnej zmierzający, ku dietetyce ;)

aa w jakiej szkole uczyła się koleżanka? Może to ta sama co o niej myślę

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
O tez pochodze z Bialegostoku, moja znajoma jest po tym profilu i sobie zachwala szkole. Jednak jej mania, gdy sie uczylismy bylo pouczanie nas co mozna jesc a czego nie, co daje nam energie itp. Zdala dobrze mature normalna jak i ta zawodowa. Kolezanka bardzo wiele sie nauczyla na tym profilu i zachwala sobie nauczycieli zawodowych bo umieli przekazac wazne informacje.
a w jakiej szkole się uczyła koleżanka ? może to ta sama co o niej mysle
HollyDolly02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.