Nagłe wypadanie włosów w młodym wieku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-04, 11:18   #1
karolinawen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Unhappy

Nagłe wypadanie włosów w młodym wieku


Witam serdecznie wszystkie wizażanki
Od kilku tygodni zmagam się z okrutnym wypadaniem włosów- wypadają garściami; przy myciu, czesaniu czy po poprawieniu ich ręką
Zaczęło się to od dosyć niepozornie, z gęstych długich włosów pozostała mi połowa, czyli jakieś 5,5-6cm w kucyku.
Możliwe, że jest to spowodowane stresem w nowej szkole czy użyciem [dosłownie dwukrotnym] nowego szamponu.
Myje je metodą OMO, olejuję, wcieram wcierkę Jantar, nakładam maski i suszę chłodnym powietrzem.
Mam nadzieję, że ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć i pozbyć się tego problemu.
karolinawen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 17:51   #2
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Nagłe wypadanie włosów w młodym wieku

Cytat:
Napisane przez karolinawen Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie wizażanki
Od kilku tygodni zmagam się z okrutnym wypadaniem włosów- wypadają garściami; przy myciu, czesaniu czy po poprawieniu ich ręką
Zaczęło się to od dosyć niepozornie, z gęstych długich włosów pozostała mi połowa, czyli jakieś 5,5-6cm w kucyku.
Możliwe, że jest to spowodowane stresem w nowej szkole czy użyciem [dosłownie dwukrotnym] nowego szamponu.
Myje je metodą OMO, olejuję, wcieram wcierkę Jantar, nakładam maski i suszę chłodnym powietrzem.
Mam nadzieję, że ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć i pozbyć się tego problemu.
1. Odstaw wszystkie kosmetyki, które moga mieć jakikolwiek związek z wypadaniem (zaczęłaś ich używać bezpośrednio przed).

Jeśli to nic nie da, to prawdopodobnie albo stres, albo niedobory lub huśtawka hormonalna. W takim przypadku wykonaj podstawowe badani krwi:

2. morfologia, żelazo, hormony: TSH, ft3, ft4, prolaktyna, testosteron.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 09:56   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Nagłe wypadanie włosów w młodym wieku

Wszystko co robisz to w zasadzie zabiegi zewnętrzne, a ja szukałabym przyczyn od wewnątrz (zła dieta, stres, zmiany hormonalne, brak odpowiednich witamin i minerałów itp.). Zacznij od badań.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 11:44   #4
malwina2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 9
Dot.: Nagłe wypadanie włosów w młodym wieku

Hej!
jestem tutaj pierwszy raz, ale pomyślałam, ze moze ktos cos podpowie... jestescie bardziej w temacie
Ostatnio pojawiłam sie w warszawie na kongresie medycyny estetycznej i anti aging organizowany dla lekarzy, ale namówiła mnie koleżanka ze warto sie wkrecic bo duzo jest nowosci. Ja jestem mgr kosmetologi dlatego tez nowosci i sprzety mnie bardzo interesuja. Było tam stoisko firmy Hairmax z takimi urzadzeniami laserowymi na łysienie i wypadanie włosów. Powiem wam ze bardzo mnie to zainteresowało bo sama mam problemy od dawna z włosami i duzo moich klientek też. Zastanawiam sie czy nie kupic takiego urzadzenia jak opaska laserowa( hairmax laser band) do gabinetu i przy okazji dla siebie. Koszt 3900 zł w sumie nie mało ale chyba warto. Juz troche poczytałam o tym urzadzeniu, ma certyfikat FDA, badania kliniczne wyglada na to ze duzo lekarzy tez to poleca. Nawet był jakis lekarz ze Stanow ktory tez rozbił te badania kliniczne na tym urzadzeniu. Urzadzenie wyglada bardzo fajnie i jest ładne mam nadzieje, ze tez skuteczne. Jakby ktos cos wiedział na ten temat to bede wdzieczna za info.
pozdrawiam!
malwina2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-10 12:44:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.