Olej arganowy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-31, 22:50   #151
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Olej arganowy

Argan testuję na mamie, zaczynała od buteleczki z zsk i bardzo sobie chwaliła, dzisiaj natomiast zakupiłam olej z maroko sklep, ostatnio ta firma(?) stała się bardzo popularna w moim mieście, a olej ma świetną cenę (ok. 25 zł za 60 ml) i posiada certyfikat Ecocert, więc mniemam, że nie jest podrabiany ani nie ma żadnych domieszek
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 12:39   #152
maddzialenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: Olej arganowy

Dziewczyny,
czy któraś z Was uzywa olejku arganowego z firmy ALEPIA, dostepny min na Biolander http://biolander.com/produkty/katego...wy-bio-100-ml/
maddzialenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 21:13   #153
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: Olej arganowy

Kupiłam olej arganowy firmy Ol'vita. Jak dla mnie śmierdzi ( mi to osobiście przypomina jakiś żółty ser, trochę zalatuje kwasem). Po nałożeniu na buzie faktycznie zapach się ulatnia. Nakładam trzy krople na całą twarz i ale mam go dopiero tydzień więc może to ulec zmianie. Boję się zapchania Jeśli faktycznie zauważę że mi szkodzi, zużyję go na włosy i też będzie dobrze
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 12:37   #154
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

dziewczyny a z moim olejem stało się coś strasznego! :/
otóż pojawiły się w butelce białe osady...nie wiem w ogóle z czego to się wzięło, podejrzewam że przemarzł bo stał w nieogrzewanym pomieszczeniu kilka dni...ale czy to rzeczywiście było przyczyną?
a może przeterminował się? ale olej miał może tylko pół roku...
osad nie znikł i niestety musiałam go wylać z bólem serca....
jak wy przechowujecie swoje oleje?
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 16:14   #155
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Olej arganowy

MOj stoi w szafce w lazince, mam mala 15ml buteleczke, ktora juz w 1/4 moze 1/5 jest napoczeta
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 18:19   #156
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Olej arganowy

Ja się zakochałam w oleju arganowym. Używam go do:
- peelingu kawowego
- nawilżania ciała
- olejowania włosów
- nawilżania .... twarzy (nie zapchał, świetnie nawilża, a skóra wydaje się taka przyjemnie napięta, stosuje na noc)
- spożywam go w sałatkach i surówkach

Dla mnie pięknie pachnie
Mam Crudigno Organic Argan Oil, intensywnie pachnącą orzechami
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 22:31   #157
Jagnaz
Przyczajenie
 
Avatar Jagnaz
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Olej arganowy

kilka dni temu kupiłam olejek arganowy, do tej pory miałam straszne problemy z włosami , cienkie , łamliwe , przesuszone na końcach , włosy przy czesaniu dosłownie ułamują się w połowie. Nie wypadają o nie ale są suche i siano , nie układają się w ogóle . Ogólnie koszmar . Próbowałam wszystkich nieomal kosmetyków z drogerii łącznie z maskami , serami cudami na kiju .. I co?... Wielkie nic.
Po przeczytaniu opinii stwierdziłam, że próbuję.
Osłupiałam , jak po nałożeniu na noc (tłusty to on trochę jest ) ale nie brudzi pościeli i co najważniejsze nie cuchnie tak jak rycynowy - a rano umyciu włosów po raz pierwszy w życiu nie używając żadnej odżywki byłam w stanie bez problemu rozczesać włosy, które przez cały dzień były puszyste , lśniące itd - po 4 dniach stosowania - Baja! polecam bardzo. Spróbuję jeszcze do mieszania z kremami do twarzy i do balsamu do ciała. Ech ale mam ochotę wyrzucić w diabły " zalegające" w łazience balsamy z drogerii
Jagnaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 08:17   #158
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez maddzialenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
czy któraś z Was uzywa olejku arganowego z firmy ALEPIA, dostepny min na Biolander http://biolander.com/produkty/katego...wy-bio-100-ml/
Używałam, polecam
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 12:19   #159
ewel24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Olej arganowy

Witam!
znalazłam na Allegro w dość dobrej cenie http://allegro.pl/olej-arganowy-kosm...967244735.html , zastanawiam się nad kupieniem, ale cena wydaje mi się dość niska.. np. w porównanu z olejkiem ze strony Zrób SObie Krem (za 60 ml ok 40 zł z przesyłką).
Może któraś z Was stosowała ten z allegro, jakieś opinie?
ewel24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 15:19   #160
khaleesi_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 77
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez yoanna1983 Pokaż wiadomość
dziewczyny a z moim olejem stało się coś strasznego! :/
otóż pojawiły się w butelce białe osady...nie wiem w ogóle z czego to się wzięło, podejrzewam że przemarzł bo stał w nieogrzewanym pomieszczeniu kilka dni...ale czy to rzeczywiście było przyczyną?
a może przeterminował się? ale olej miał może tylko pół roku...
osad nie znikł i niestety musiałam go wylać z bólem serca....
jak wy przechowujecie swoje oleje?
Oleje powinno przechowywać się przede wszystkim w butelkach z ciemnego szkła. Jest to jedyne opakowanie w jakim powinno się olej kupować. Najbardziej przerażają mnie plastikowe, takie "zwykłe" buteleczki w których sprzedawane są oleje kosmetyczne w necie. Ciekawe czy te opakowania są przystosowane do przechowywania olejów?? najbezpieczniejsze jest jednak szkło, nie wejdzie w reakcję z olejem.
Oleje głównie te na zimno tłoczone powinny być przechowywane w chłodnym miejscu, najlepiej w lodowce. łazienka to nie jest odpowiednie miejsce dla oleju

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-15 o 15:33 Powód: Reklama
khaleesi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 21:03   #161
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: Olej arganowy

pomocy mam ten olej z naturalis, i czy to mozliwe zeby mnie zapychal?:{ czy bardziej to moze byc frkcja sojowa , kupilam oba produkty i chybba ktorys z nich niestety zapycha((((
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 21:12   #162
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez ewel24 Pokaż wiadomość
Witam!
znalazłam na Allegro w dość dobrej cenie http://allegro.pl/olej-arganowy-kosm...967244735.html , zastanawiam się nad kupieniem, ale cena wydaje mi się dość niska.. np. w porównanu z olejkiem ze strony Zrób SObie Krem (za 60 ml ok 40 zł z przesyłką).
Może któraś z Was stosowała ten z allegro, jakieś opinie?
Wspominałam kilka postów wcześniej, że moja mama po przetestowaniu olejku z zsk, przerzuciła się na olejek w podanym przez Ciebie linku i nie widzi żadnej różnicy. Cena jest naprawdę niska, chociaż nie wiem z czego to wynika, bo jednak olej ten ma certyfikat Tutaj trochę więcej o tej firmie i dostępnych olejach:
http://marokosklep.com/kosmetyczny,72,0.html

Cytat:
Napisane przez khaleesi_ Pokaż wiadomość
Oleje powinno przechowywać się przede wszystkim w butelkach z ciemnego szkła. Jest to jedyne opakowanie w jakim powinno się olej kupować. Najbardziej przerażają mnie plastikowe, takie "zwykłe" buteleczki w których sprzedawane są oleje kosmetyczne w necie. Ciekawe czy te opakowania są przystosowane do przechowywania olejów?? najbezpieczniejsze jest jednak szkło, nie wejdzie w reakcję z olejem.
Posiadasz może jakieś sprawdzone informacje na temat tego w jakim opakowaniu powinien być sprzedawany olej arganowy? Interesowałam się kiedyś kwestią, czy zachwalanie ciemnego szkła w tym przypadku ma jakieś konkretne wytłumaczenie (np. czy olej ten traci swoje właściwości pod wpływem światła) czy jest to jedynie chęć naciągnięcia klientów na znacznie większy wydatek przez niektóre firmy i.. nie znalazłam żadnej konkretnej odpowiedzi przemawiającej za ciemnym szkłem.
Nie ulega wątpliwości, że szkło, najlepiej oranżowe, najlepiej nadaje się do przechowywania olejów, ale skoro i sklepy ze zdrową żywnością i większość sklepów z półproduktami sprzedają oleje w plastikowych opakowaniach/butelkach to chyba nie chodzi tu o żadne reakcje, a tylko cenę opakowania
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 14:03   #163
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez ewel24 Pokaż wiadomość
Witam!
znalazłam na Allegro w dość dobrej cenie http://allegro.pl/olej-arganowy-kosm...967244735.html , zastanawiam się nad kupieniem, ale cena wydaje mi się dość niska.. np. w porównanu z olejkiem ze strony Zrób SObie Krem (za 60 ml ok 40 zł z przesyłką).
Może któraś z Was stosowała ten z allegro, jakieś opinie?
od tego sprzedawcy nie miałam, ale może też zakupię bo skończył się mój (tzn musiałam wyrzucić heh) a miałam w planach zakup więc pewnie się zdecyduję gdyż atrakcyjna cena... tylko plastikowa buteleczka i nie wiem co o tym myśleć.....
ale może ta cena wynika z opakowania, bo szklane droższe? sama nie wiem,...ale myślę, że warto kupić

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Cytat:
Napisane przez khaleesi_ Pokaż wiadomość
Oleje powinno przechowywać się przede wszystkim w butelkach z ciemnego szkła. Jest to jedyne opakowanie w jakim powinno się olej kupować. Najbardziej przerażają mnie plastikowe, takie "zwykłe" buteleczki w których sprzedawane są oleje kosmetyczne w necie. Ciekawe czy te opakowania są przystosowane do przechowywania olejów?? najbezpieczniejsze jest jednak szkło, nie wejdzie w reakcję z olejem.
Oleje głównie te na zimno tłoczone powinny być przechowywane w chłodnym miejscu, najlepiej w lodowce. łazienka to nie jest odpowiednie miejsce dla oleju
mój olej był w jasnej butelce, jednak przechowywałam go raczej w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu więc nie rozumiem co mogło się stać :/

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-15 o 15:33 Powód: Edycja cytatu (reklama)
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 17:57   #164
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez yoanna1983 Pokaż wiadomość
tylko plastikowa buteleczka i nie wiem co o tym myśleć.....
ten olej jest w szklanej a nie plastikowej buteleczce miałam w ręce 30 i 60 ml opakowanie i na 100% jest to przezroczyste szkło

doczytałam teraz twój post o białym osadzie i prawdopodobnie tak jak piszesz musiał przemarznać, nawet jeśli temperatura była dodatnia ale niska można by go było zużyć na włosy, ale jeśli stosujesz tylko na twarz to lepiej było go faktycznie wylać
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2013-02-14 o 18:08 Powód: dopisek
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 01:24   #165
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
ten olej jest w szklanej a nie plastikowej buteleczce miałam w ręce 30 i 60 ml opakowanie i na 100% jest to przezroczyste szkło

doczytałam teraz twój post o białym osadzie i prawdopodobnie tak jak piszesz musiał przemarznać, nawet jeśli temperatura była dodatnia ale niska można by go było zużyć na włosy, ale jeśli stosujesz tylko na twarz to lepiej było go faktycznie wylać
myślałam, że może zejdzie ten osad ...jakoś się rozpuści skoro przemarzł. ale niestety ani rusz, tkwił w butelce kilka dni i trzeba było wyrzucić,
wyglądało jak by pleśń...dziwna sprawa.
p.s. miałaś ten olej z tego sklepu z allegro , który był tu podawany?
zastanawiam się nad kupnem. są i tańsze...
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 08:25   #166
khaleesi_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 77
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Posiadasz może jakieś sprawdzone informacje na temat tego w jakim opakowaniu powinien być sprzedawany olej arganowy? Interesowałam się kiedyś kwestią, czy zachwalanie ciemnego szkła w tym przypadku ma jakieś konkretne wytłumaczenie (np. czy olej ten traci swoje właściwości pod wpływem światła) czy jest to jedynie chęć naciągnięcia klientów na znacznie większy wydatek przez niektóre firmy i.. nie znalazłam żadnej konkretnej odpowiedzi przemawiającej za ciemnym szkłem.
Nie ulega wątpliwości, że szkło, najlepiej oranżowe, najlepiej nadaje się do przechowywania olejów, ale skoro i sklepy ze zdrową żywnością i większość sklepów z półproduktami sprzedają oleje w plastikowych opakowaniach/butelkach to chyba nie chodzi tu o żadne reakcje, a tylko cenę opakowania


Dla wszystkich olei zabezpieczenie przed światłem, a zwłaszcza bezpośrednim działaniem promieni słonecznych jest bardzo ważne, ponieważ raz zapoczątkowana reakcja utleniania może dalej przebiegać w ciemności. Dlatego opakowania nie mogą przepuszczać promieni słonecznych i powinny być wykonane z ciemnego szkła. Wyczytałam też ,że pod wpływem światła utlenia sie wit E i kwas omega 3.
Przyznam też ,że nabrałam odpowiedniego przechowywania olejów z domu. Mój Tato jest prawdziwie wyczulony na szkodliwe działanie światła na oleje jadalne, więc tym bardziej te oleje którymi smarujemy twarze powinny być dobrze przechowywane.
Co do wchodzenia plastikowych opakowań w reakcje z tłuszczami, natknęłam się na taka informację szukając opakowania plastikowego w sklepach producentów opakowań ( do innego celu niz olej) ale zwróciła moją uwagę informacja o opakowaniu - wyglądało dokładnie tak samo, jak te w których można napotkać oleje w necie- że nie nadaje się do przechowywania tłuszczów. stąd moja wątpliwość. Może to chodzi o "czystość wykonania " opakowania plastikowego? Może atesty? Przyznam,że nie jestem ekspertem..
W sumie olej arganowy jest dość drogi, jak już kupuję to wole mieć pewność,że nie jełczał gdzieś narażony na słońce i u mnie w domu tez będzie chroniony.
Miłego piątku

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-15 o 15:34 Powód: Reklama po raz drugi
khaleesi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 09:53   #167
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez yoanna1983 Pokaż wiadomość
myślałam, że może zejdzie ten osad ...jakoś się rozpuści skoro przemarzł. ale niestety ani rusz, tkwił w butelce kilka dni i trzeba było wyrzucić,
wyglądało jak by pleśń...dziwna sprawa.
p.s. miałaś ten olej z tego sklepu z allegro , który był tu podawany?
zastanawiam się nad kupnem. są i tańsze...
W takim razie najprawdopodobniej był zepsuty, bo znajoma miała taką samą sytuację z białym osadem, ale po kilku minutach przy kaloryferze powrócił do normalnego stanu

Swój olej kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością, w cenie bodajże 25 zł, więc jeśli masz możliwość to rozejrzyj się po okolicy, bo szkoda płacić za przesyłkę, szczególnie, że widziałam go w kilku miejscach, a nie mieszkam w żadnym wielkim mieście Jednakże olej, jak i sam sprzedawca na allegro wydają się być w porządku, jeśli olej przyjdzie nieotwierany to nie ma się czym martwić

Cytat:
Napisane przez khaleesi_ Pokaż wiadomość
Dla wszystkich olei zabezpieczenie przed światłem, a zwłaszcza bezpośrednim działaniem promieni słonecznych jest bardzo ważne, ponieważ raz zapoczątkowana reakcja utleniania może dalej przebiegać w ciemności. Dlatego opakowania nie mogą przepuszczać promieni słonecznych i powinny być wykonane z ciemnego szkła. Wyczytałam też ,że pod wpływem światła utlenia sie wit E i kwas omega 3.
Przyznam też ,że nabrałam odpowiedniego przechowywania olejów z domu. Mój Tato jest prawdziwie wyczulony na szkodliwe działanie światła na oleje jadalne, więc tym bardziej te oleje którymi smarujemy twarze powinny być dobrze przechowywane.
Co do wchodzenia plastikowych opakowań w reakcje z tłuszczami, natknęłam się na taka informację szukając opakowania plastikowego w sklepach producentów opakowań ( do innego celu niz olej) ale zwróciła moją uwagę informacja o opakowaniu - wyglądało dokładnie tak samo, jak te w których można napotkać oleje w necie- że nie nadaje się do przechowywania tłuszczów. stąd moja wątpliwość. Może to chodzi o "czystość wykonania " opakowania plastikowego? Może atesty? Przyznam,że nie jestem ekspertem..
W sumie olej arganowy jest dość drogi, jak już kupuję to wole mieć pewność,że nie jełczał gdzieś narażony na słońce i u mnie w domu tez będzie chroniony.
Miłego piątku
Dziękuję za odpowiedź Cóż, będę dalej zgłębiać ten temat, bo kupuję dużo olejów na próbę w małych opakowaniach, a te dostępne są jedynie w formie plastiku. Może kiedyś uda mi się dowiedzieć jak to z nimi naprawdę jest
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-15 o 15:34 Powód: Edycja cytatu (reklama)
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 22:03   #168
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: Olej arganowy

odpowie mi ktos??????????;/? czy olej arganowy moze zapchac cere mieszana????????????????? ???????
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 23:20   #169
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Olej arganowy

Może to nastąpić jeśli będziesz nakładała go za dużo, niektórych zapycha przy codziennym używniu.
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-16, 23:20   #170
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Olej arganowy

Może to nastąpić jeśli będziesz nakładała go za dużo, niektórych zapycha przy codziennym używniu.
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 04:08   #171
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Olej arganowy

A jaka jest najlepsza ilość oleju dla skóry tłustej? Bo przyznam, że kiedy nie nałożę 10 kropli, to czuję się niedosmarowana i taka 'goła'
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 08:25   #172
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Olej arganowy

10 kropli to chyba dużo Ja mam mieszaną i używam 4-5 kropli + kropelka HA a i to chyba sporo
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 11:55   #173
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
A jaka jest najlepsza ilość oleju dla skóry tłustej? Bo przyznam, że kiedy nie nałożę 10 kropli, to czuję się niedosmarowana i taka 'goła'
ja mam cerę suchą , ale góra ze 4 krople "nakładałam"
myślę, że 10 to za dużo i może zapychać tym bardziej tłusta cera...
olej ma się wchłonąć do matu a nie świecić się i spływać
ja po kilkunastu dniach codziennego smarowania na noc, musiałam zrobić przerwę bo czułam , że już mnie zapycha....
więc chyba najlepiej stosować po kilka dni gdy czujemy, że cera jest przesuszona niż codziennie na siłę walić olej aż przestanie oddychać skóra
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 18:11   #174
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Olej arganowy

A w jaki sposób go nakładacie?
bo ja robię tak, ze nakładam w zgięciu każdego z czterech palców ręki po kropelce, rozcieram między palcami drugiej(czyli na razie 4 krople), smaruję czoło, nos i brodę, po czym mam już sucho w łapkach, i rozcieram ponownie 4 krople żeby starczyło na policzki
do tego jeszcze kropla roztarta między opuszkami leci pod oczy, więc już mam 9.
potrzebuje innego systemu zatem
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 09:32   #175
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Olej arganowy

ja w zagłębienie dłoni daję kropelkę HA i 4-5 kropli olejku. palec drugiej ręki w tym "maczam" i rozcieram na wtarzy zaczynając od oczu, potem policzki, czoło, nos i potem wycieram dłoń o szyję
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 08:50   #176
Milu Milu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 57
Dot.: Olej arganowy

Zachęcona Waszymi postami, lecę dzisiaj do apteki po ten olej. Będę kładła na noc na skórę głowy i na twarz. Na twarz planuję co drugi dzień, bo mam cerę tłustą (i jednocześnie suchą) i nie chcę jej pozatykać.

Powiedzcie mi proszę jak przechowujecie swoje olejki - w lodówce czy w temp. pokojowej? Bo są sprzeczne opinie... Wolałabym w lodówce, bo chyba jak lodówka mocno nie mrozi to nie powinna go zamrozić? Proszę o wyjaśnienie...

Aha, i jeszcze o radę. Jeśli chodzi o aplikację na twarz to zamierzam nakładać wieczorem po zmyciu makijażu i umyciu twarzy żelem micelarnym z wodą, nałożeniu na twarz toniku złuszczajacego Clinique. Mam zamiar mieszać na zagłębieniu dłoni z kremem pod oczy i do twarzy (Biotherm taki purpurowy). Czy będzie ok?

Edytowane przez Milu Milu
Czas edycji: 2013-02-19 o 08:56
Milu Milu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 09:11   #177
ewel24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez yoanna1983 Pokaż wiadomość
myślałam, że może zejdzie ten osad ...jakoś się rozpuści skoro przemarzł. ale niestety ani rusz, tkwił w butelce kilka dni i trzeba było wyrzucić,
wyglądało jak by pleśń...dziwna sprawa.
p.s. miałaś ten olej z tego sklepu z allegro , który był tu podawany?
zastanawiam się nad kupnem. są i tańsze...
Ja kupiłam ten z allegro, buteleczka jest szklana wydaje się w porządku, ale to mój pierwszy olejek arganowy więc nie mam porównania.. jedyne czego mi brakuje to dozownika w butelce:/
ewel24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 11:41   #178
Soda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Olej arganowy

Dziewczyny, czy któraś z was używała może olejku arganowego z helfy.pl? kosztuje 45 zł za 75 ml, wydaje się być ok, ale nie ma certyfikatu ecocert i nie wiem, czy go zamówić, czy lepiej szukać gdzieś indziej? bardziej by mi się opłacało zamówić z helfy, bo zamierzam kupić też amlę dlatego nie wiem, dajcie proszę znać, podaję linka http://www.helfy.pl/olej-arganowy-bio
Soda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:29   #179
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez ewel24 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ten z allegro, buteleczka jest szklana wydaje się w porządku, ale to mój pierwszy olejek arganowy więc nie mam porównania.. jedyne czego mi brakuje to dozownika w butelce:/
Ja do tego oleju dokupiłam w aptece malutką buteleczkę z ciemnego szkła z 'dozownikiem', bo faktycznie ciężko było go stosować wprost z oryginalnej buteleczki. Przelewam jednorazowo kilkanaście ml i trzymam w łazience, reszta w oryginalnym opakowaniu stoi sobie głęboko w szafie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 23:36   #180
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Milu Milu Pokaż wiadomość
Zachęcona Waszymi postami, lecę dzisiaj do apteki po ten olej. Będę kładła na noc na skórę głowy i na twarz. Na twarz planuję co drugi dzień, bo mam cerę tłustą (i jednocześnie suchą) i nie chcę jej pozatykać.

Powiedzcie mi proszę jak przechowujecie swoje olejki - w lodówce czy w temp. pokojowej? Bo są sprzeczne opinie... Wolałabym w lodówce, bo chyba jak lodówka mocno nie mrozi to nie powinna go zamrozić? Proszę o wyjaśnienie...

Aha, i jeszcze o radę. Jeśli chodzi o aplikację na twarz to zamierzam nakładać wieczorem po zmyciu makijażu i umyciu twarzy żelem micelarnym z wodą, nałożeniu na twarz toniku złuszczajacego Clinique. Mam zamiar mieszać na zagłębieniu dłoni z kremem pod oczy i do twarzy (Biotherm taki purpurowy). Czy będzie ok?
ja swój przechowywałam w pokoju
miałam buteleczkę bez dozownika i zamiast wylewać sobie na dłoń troche to paluchem dotykałam szyjki i tak sobie maczałam ... i pewnie to było przyczyną, że sie popsuł choć pewna nie jestem....
Myślę, że mieszanie kremu z olejem to dobry pomysł aczkolwiek olej sam w sobie ma chyba wystarczająco dużo dobrych składników, że solo wystarczy
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-28 00:34:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.