Czy to infekcja intymna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-13, 09:29   #1
Misia0987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1

Czy to infekcja intymna?


Hej Mam 18 lat, 5 dni temu miałam swój pierwszy stosunek, następnej nocy jeszcze dwa. Po wszystkim bolało mnie trochę wejście do pochwy ale nie wiedziałam że może to trwać tak długo. Czuję też pieczenie przy oddawaniu moczu i ciągłe parcie na pęcherz. Czytałam o infekcjach intymnych i nie występuję u mnie żadna wydzielina o ostrym ani rybim zapachu, czy to może być to? Jak sobie radzić z taką infekcją? Jakieś domowe sposoby albo niedrogie leki bez recepty bardzo by mi się przydały W obecnej sytuacji pandemii nie mam możliwości iść do ginekologa i muszę sobie jakoś z tym sama poradzić :// Poza tym jak unikać na przyszłość infekcji po stosunku? Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, pierwsze parę razy partner wszedł we mnie bez gumki ale potem używaliśmy prezerwatyw. Nie chciałabym żeby po każdym seksie mnie tak coś łapało, nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z takimi infekcjami. Proszę o rady, liczę na was <3
Misia0987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-13, 12:37   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy to infekcja intymna?

Cytat:
Napisane przez Misia0987 Pokaż wiadomość
Hej Mam 18 lat, 5 dni temu miałam swój pierwszy stosunek, następnej nocy jeszcze dwa. Po wszystkim bolało mnie trochę wejście do pochwy ale nie wiedziałam że może to trwać tak długo. Czuję też pieczenie przy oddawaniu moczu i ciągłe parcie na pęcherz. Czytałam o infekcjach intymnych i nie występuję u mnie żadna wydzielina o ostrym ani rybim zapachu, czy to może być to? Jak sobie radzić z taką infekcją? Jakieś domowe sposoby albo niedrogie leki bez recepty bardzo by mi się przydały W obecnej sytuacji pandemii nie mam możliwości iść do ginekologa i muszę sobie jakoś z tym sama poradzić :// Poza tym jak unikać na przyszłość infekcji po stosunku? Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, pierwsze parę razy partner wszedł we mnie bez gumki ale potem używaliśmy prezerwatyw. Nie chciałabym żeby po każdym seksie mnie tak coś łapało, nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z takimi infekcjami. Proszę o rady, liczę na was <3
Wygląda na zapalenie pęcherza. Coś z furaginą powinno pomóc. Podobno oddanie moczu po stosunku pozwala uniknąć takich infekcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-13, 18:42   #3
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy to infekcja intymna?

Objawy są typowe jak w infekcji pęcherza.
Zapalenia układu moczowego mogę się zdarzyć po stosunku - jak by nie patrzeć to ta sama okolica, łatwo o przeniesienie bakterii.
Staraj się po każdym stosunku oddać mocz żeby przepłukać te bakterie, które mogły dostać się w okolicę cewki moczowej.
Ogólnie pij dużo wody. Nie trzymaj moczu w pęcherzu, regularnie chodź do łazienki gdy tylko czujesz parcie.
Najlepiej żeby przed sięgnięciem po leki zbadał cię lekarz, ale cóż... Obecnie raczej wszystko bazuje na poradach telefonicznych. Generalnie nie z każdą infekcją trzeba iść do ginekologa, w wielu sytuacjach - jak na przykład w takiej w normalnych warunkach epidemiologicznych wystarczający lekarz rodzinny.

Podstawowym lekiem pierwszego rzutu w leczeniu infekcji układu moczowego są preparaty furazydyny: np z tych dostępnych bez recepty DaFurag, Furagina, Furaginum, neoFuragina. Dawkowanie to pierwszego dnia 4 razy dziennie po 100 mg, a w następnych dniach 3 razy dziennie po 100 mg przez tydzień. Poprawę powinnaś poczuć po pierwszych dniach stosowania, jeżeli kuracja nie pomoże albo w jej trakcie będzie coraz gorzej to konieczna będzie wizyta u lekarza - w celu zmiany leków, a być może wykonania posiewu moczu.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 23:22   #4
talka1506
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to infekcja intymna?

Zapalenie pęcherza..
Pij dużo wody
Często oddawaj mocz, żeby nie trzymać moczu w pęcherzu, wtedy bakterie się namnażają
Zrób sobie okłady ciepłym termoforem i przykładaj na pęcherz
Zalecane jest jedzenie żurawiny
Kup sobie UroFuraginum, najlepszy jest Max - 100g bez
Recepty, efekty już po 1 dniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
talka1506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-14 23:22:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.