Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-26, 13:57   #661
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 484
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziekuje za analize i odpowiedź ,czyli silikonów brak

Z tej firmy są jeszcze odźywki CREMA RIGERANTE MASŁO KARITE- MIL MIL i CREMA RIGERANTE ZIOŁOWA- MIL MIL ,ale niestety nigdzie nie mogłam znaleźć składu.

Buziaki wielkie
Dori1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 14:02   #662
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Pokaż wiadomość
Dziekuje za analize i odpowiedź ,czyli silikonów brak

Z tej firmy są jeszcze odźywki CREMA RIGERANTE MASŁO KARITE- MIL MIL i CREMA RIGERANTE ZIOŁOWA- MIL MIL ,ale niestety nigdzie nie mogłam znaleźć składu.

Buziaki wielkie
Polecam się
Tak jest, silikonów brak
Podejrzewam, że pozostałe odżywki, bazowy skład będą miały podobny (jeśli nie taki sam), jedynie różniły sie będą składnikiem roślinnym (zamiast kokosa będzie masło karite lub zioła).
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 14:11   #663
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 484
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuje

A tak prywatnie to Tobie i wszystkim mamą wszystkiego NAJ...
Dori1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 14:18   #664
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Pokaż wiadomość
Dziękuje

A tak prywatnie to Tobie i wszystkim mamą wszystkiego NAJ...
Dziękuję i wzajemnie
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 14:30   #665
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem która odżywkę wybrać zależy mi na dobrej regeneracji, nawilżeniu i żeby nie obciążała i nie przetłuszczała włosów i nie miała sylikonów. A może żadna się nie nadaje hmm


1. Sther, Lorys, Shea Butter (Odżywka do włosów kręconych i suchych)
Water (Aqua),Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Mineral Oil (Paraffinum Luquidum), Ciclomethicone, Poliquaternium-7, Frangance (Parfum), Citric Acid, Butyrospremum Parkii (Shea Butter), Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, BTH, CI 19140 (Yellow 5), Cl 45380 (Red 22), Dissodium Edta


2.
Sther, Lorys, Nutraloe (Nawilżająca odżywka do włosów kręconych)
Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Polyquaternium-7, Fragrance (Perfum), Citric Acid, Nutraloe Complex, Hydroxyathylcellulose, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Hydrolyzed Collagen, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Fructose Oligochacarides, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, BHT, Dissodium Edt


3. Sther, Lorys, Snake Oil (Odżywka do włosów zniszczonych i farbowanych z olejkiem z węża)
Water (Aqua),Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Mineral Oil (Paraffinum Luquidum), Ciclomethicone, Poliquaternium-7, Frangance (Parfum), Citric Acid, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, CI 19140 (Yellow 5), BHT, Hydrolyzed Elastin, Hydrolyzed Collagen, Sodium Chondroitinsulfate, Dissodium Edta


4.
Sther, Lorys, Garlic (Wzmacniająca odżywka do włosów o słabych cebulkach)
Skład: Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Polyquaternium-7, Fragrance (Perfum), Citric Acid, Methylisothiazolinone, Methylichloroisothiazolin one, Butylene Glycol, Allium Sativum (Garlic), Bulb Extract, BHT, Dissodium Edta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 24666.jpg (34,1 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 24602.jpg (29,8 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 24489.jpg (21,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 24604.jpg (39,1 KB, 1 załadowań)
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 15:19   #666
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem która odżywkę wybrać zależy mi na dobrej regeneracji, nawilżeniu i żeby nie obciążała i nie przetłuszczała włosów i nie miała sylikonów. A może żadna się nie nadaje hmm
Tak na pierwszy rzut oka najbardziej podoba mi sie skład drugiej odżywki, zdecydowanie Nie ma żadnych silikonów. Zawiera najwięcej składników aktywnych i roślinnych (w całkiem niezłym miejscu w składzie), w porównaniu do reszty. Ma m.in. celulozę, kolagen, aloes.
Pierwsza i trzecia zawiera najgorszy silikon (najtrudniej zmywalny) - cyclomethicone.
Ostatnia też nie ma silikonów, ale za to składniki roślinne są na ostatnich miejscach w składzie, więc jest ich tyle co nic.
Jeśli miałabym wybierać z tych czterech (jeśli chodzi o skład), to zdecydowanie drugą .
Na szczegółową analizę nie mam w tej chwili czasu, bo właśnie wychodzę, ale zrobię po powrocie .
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 15:23   #667
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Tak na pierwszy rzut oka najbardziej podoba mi sie skład drugiej odżywki, zdecydowanie Nie ma żadnych silikonów. Zawiera najwięcej składników aktywnych i roślinnych (w całkiem niezłym miejscu w składzie), w porównaniu do reszty. Ma m.in. celulozę, kolagen, aloes.
Pierwsza i trzecia zawiera najgorszy silikon (najtrudniej zmywalny) - cyclomethicone.
Ostatnia też nie ma silikonów, ale za to składniki roślinne są na ostatnich miejscach w składzie, więc jest ich tyle co nic.
Jeśli miałabym wybierać z tych czterech (jeśli chodzi o skład), to zdecydowanie drugą .
Na szczegółową analizę nie mam w tej chwili czasu, bo właśnie wychodzę, ale zrobię po powrocie .
Dziękuje całe szczęście, że jednak spytałam się was o analizę bo już chciałam kliknąć na allegro tą pierwszą odżywkę

a znalazłam jeszcze jeden skład odzywki z tej serii:

Sther, Lorys, Avocado (Odżywka do włosów suchych)
Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Fragrance (Perfum), Yellow 5 (Ci 19140), Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Quaternium-7, Bht, Methylisothiazolinone, Methylichloroisothiazolin One, Dissodium Edta, Blue 1(Q42390, Citric Acid, Fragnance: Limonene, Linalool
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 24490.jpg (6,1 KB, 3 załadowań)
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 15:28   #668
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
Dziękuje całe szczęście, że jednak spytałam się was o analizę bo już chciałam kliknąć na allegro tą pierwszą odżywkę
Polecam się
Ta pierwsza zawiera jedynie Butyrospermum Parkii-masło shea również cenione w pielęgnacji włosów, ponadto stanowi filtr UVB, odżywia, nabłyszcza, ale nic aktywnego/roślinnego poza tym. W zależności od rodzajów włosów, masełko jest tłustawe, więc może obciążyć (choć nie koniecznie, zależy od poddatności włosów).

Edit: Ostatnia też jest bez silikonów, ma wymieniony w nazwie aloes i ze składników roślinnych tyle. Trochę wysoko w składzie zapach i barwnik (przed aloesem) :rolleeyes:

No i już idę na prawdę
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 15:37   #669
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Polecam się
Ta pierwsza zawiera jedynie Butyrospermum Parkii-masło shea również cenione w pielęgnacji włosów, ponadto stanowi filtr UVB, odżywia, nabłyszcza, ale nic aktywnego/roślinnego poza tym. W zależności od rodzajów włosów, masełko jest tłustawe, więc może obciążyć (choć nie koniecznie, zależy od poddatności włosów).

Edit: Ostatnia też jest bez silikonów, ma wymieniony w nazwie aloes i ze składników roślinnych tyle. Trochę wysoko w składzie zapach i barwnik (przed aloesem) :rolleeyes:

No i już idę na prawdę
Tej pierwszej to już na pewno nie kupie bo moje włosy u góry mają skłonność do przetłuszczania a reszta jest bardzo sucha włosy myje co 3 dni a gdy np użyje Waxa to co 2.
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 16:31   #670
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Natura silk jedwabna kuracja maska rzśw.włosy:aqua,cetyl alcohol,cetrimonium chloride,polyqaternium 70 dipropylene glicol,cetearyl alcohol ceteareth-20,silk protein,prunus amygdalus dulcis oil,parfum,methylparaben, propylparaben,benzyl alcohol,methylchloroisoth iazolinone,citric acid.
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 18:25   #671
Quenny
Raczkowanie
 
Avatar Quenny
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z Unii Europejskiej
Wiadomości: 91
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Uff, przesyłka "dojechała" !
Czy mogę prosić o analizę pod kątem : podrażnień, uczuleń itp.
Interesuje mnie też czy ten szampon może pomóc przetłuszczającej
się skórze głowy ?!
Ziołowy szampon do włosów przetłuszczających się- KALLOS
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA,
Glycol Distearate, Parfum (Fragrance), Cocamidopropyl Betaine, Cocamide
Mea, Laureth-10, Limonene, Propylene Glycol, Citric Acid, Phenoxyethanol,
Methyldibromo Glutaronitrile, Achillea Millefolium (yarrow Extract), Cinchona
(Cinchona Extract), Rosmarinus Officinalis Labiatoe (Rosemary Extract),
Salvia Officinslis (Sage Extract), Urtica Dioica (Nettle Extract),
Methylchloroisothiayolino ne, C.I.42090 (fd & C Blue No. 1), Methylisothiazolinone,
C.I. 19140 (Acid Yellow 23).
Recenzje o maseczce z marchwi (Kallos) znalazłam, ale nie znalazłam
nic o Maska z olejkiem z orzecha kokosowego - KALLOS
Aqua (Water), Cetearyl Alkohol, Myristyl Alkohol, Cetrimonium Chloride,
Cocos Nucifera (Coconut) Extract, Propylene Glycol, magnesium Nitrate,
Magnesium Chloride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone,
Parfum (Fragrance), CI 19140, CI 14720, CI 16255, CI 73015,
CI 28440.

Maska ta ma zawierać aminokwasy i jest bogata w minerały (?! ?! ?!).
__________________
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - i tak -
ewiq - usque ad finem [wiecznie - aż do końca]
Quenny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 19:06   #672
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poproszę o analizę składu dwóch masek:

1) K pour Karite: Maska Regenerująca Bio


INCI: Aqua (Eau/Water), Pseudotsuga menziesii (Douglas Syr) water, Glyceryl stearate, Butyrospermum parkii butter (shea butter), Helianthus annuus (sunflower) seed oil, Dicaprylyl ether, Lauryl alcohol, Sodium stearoyl glutamate, Algin, Coco-glucoside, Glyceryl oleate, Hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, Parfum (fragrance), Limonene, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Benzyl alcohol, Citric Acid, Zingiber officinale (ginger) extract Ingrédients issus de l'agriculture Biologique**Constituant naturel des huiles essentielles

Pierwsza połowa wygląda obiecująco czy druga też?

2) The Body Shop - Poppy Seed Oil Reviving Mask

Water, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate, Papaver Orientale (Poppy) Seed Oil, Ceteareth-20, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Steartrimonium Methosulfate, Fragrance, Amodimethicone, Benzyl Alcohol, Lupine Amino Acids, Isopropyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Tocopherol, Disodium EDTA, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Citric Acid.

Czy któraś jest wyraźnie lepsza (do suchych włosów)?


syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 20:39   #673
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

cudowny ten nowy watek ze słownikiem

od razu sobie przeanalizowałam Waxa polskiego do suchych i zniszczonych, Kallosa crema al latte i szampon hipp

wnioski mnie przeraziły ;/

w niby cudownym kallosie sa prawie same substancje konserwujace, albo zapachowe, troszke protein mleka i jakis tam innych wspomagaczy ;/
Jolie, zostało mi jakies poł słoika, czyli ok 500ml, czy moge do całosci dolac sobie protein mleka z thanatosa, i witaminy b5 z mazideł, a jezeli tak, to ile ?
z szamponu hipp chyba wgl zrezygnuje i znowu poszukiwanie szamponu bez SlS i bez silikonów
a wax tez mnie nie zachwycił składem ale dobrze dziala na włosy, od dzis ale bede sobie go mieszac przed uzyciem z olejkami i witaminami, bo zauwazyłam ze tak lepiej dziala



edit : ok, wgryzlam sie dokładniej w Waxa i zwracam mu honor nie jest źle, ale i tak mam ochote poexperymentowac
ja chce już moja paczkę z mazideł!!
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 12:16   #674
mariette88
Raczkowanie
 
Avatar mariette88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 124
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Starałam się przeanalizować skład maski absolut repair za pomocą słownika...i po prostu nie mogę uwierzyć! Tak wychwalana maska ma prawie same konserwanty, barwniki i substancje zapachowe. Sama jej kiedyś używałam i wg mnie działanie było bardzo pozytywne. Już sama nie wiem czym się kierować w doborze kosmetyków - analizą składu czy metodą prób i błędów na własnych włosach (może w końcu trafię).


Chyba jeszcze minie duużo czasu zanim znajdę moje moje własne KWC do włosów
mariette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 16:56   #675
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
1. Sther, Lorys, Shea Butter (Odżywka do włosów kręconych i suchych)
Water (Aqua),Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Mineral Oil (Paraffinum Luquidum), Ciclomethicone, Poliquaternium-7, Frangance (Parfum), Citric Acid, Butyrospremum Parkii (Shea Butter), Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, BTH, CI 19140 (Yellow 5), Cl 45380 (Red 22), Dissodium Edta
Obiecane zaległe dokładne analizy

Cetearyl Alcohol (nawilżanie, zmiekczanie), Cetrimonium Chloride (konserwant lekko emulgujący,działa tez antystatycznie i przeciwdziała rozwojowi organizmów bakteryjnych), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum)-parafina, która "przytrzyma" wodę we włosach, ma działanie antystatyczne i zmiękczające,
Ciclomethicone - silikon najtrudniejszy do zmycia,
Polyquaternium-7 (kondycjoner, antystatyk), Fragrance (Perfum) - zapach, Citric Acid (kwas cytrynowy-naturalny konserwant, regulator pH),
Butyrospremum Parkii (Shea Butter) - masło shea również cenione w pielęgnacji włosów, ponadto stanowi filtr UVB, odżywia, nabłyszcza
Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne - konserwanty,
BTH - przeciwutleniacz (może podrażniać),
CI 19140 (Yellow 5), Cl 45380 (Red 22) - barwniki

Tak jak już pisałam z ekstraktów naturalnych tylko masło shea (na zielono). Przed nim trudno zmywalny silikon i zapach.
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 17:02   #676
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość

2.
Sther, Lorys, Nutraloe (Nawilżająca odżywka do włosów kręconych)
Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Polyquaternium-7, Fragrance (Perfum), Citric Acid, Nutraloe Complex, Hydroxyathylcellulose, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Hydrolyzed Collagen, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Fructose Oligochacarides, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, BHT, Dissodium Edt
Cetearyl Alcohol (nawilżanie, zmiekczanie), Cetrimonium Chloride (konserwant lekko emulgujący,działa tez antystatycznie i przeciwdziała rozwojowi organizmów bakteryjnych), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum)-parafina, która "przytrzyma" wodę we włosach, ma działanie antystatyczne i zmiękczające, Polyquaternium-7 (kondycjoner, antystatyk), Fragrance (Perfum) - zapach, Citric Acid (kwas cytrynowy-naturalny konserwant, regulator pH),
Nutraloe Complex - tutaj znowu google ma problem , jakiś naturalny kompleks, ale producent nie podał czego więc ciężko dopisać opinię
Hydroxyethylcellulose - konserwant
Sodium Chloride (działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem, może podrażniać),
Hydrolyzed Collagen - ułatwia rozczesywanie, zapobiega elektryzowaniu
Aloe Barbadensis Leaf Extract (kstrakt z liści aloesu [nawilża, odżywia, łagodzi]),
Fructose Oligochacarides tego składnika nie zna nawet google , tzn. zapewne chodzi tutaj o fruktozę z jakiegoś owocu lub rośliny (tego nie wiemy), ale fruktoza pozyskiwana w ten sposób ma właściwości nawilżające
Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne - konserwanty
BHT - przeciwutleniacz (może podrażniać)

Jak pisałam naturalnych ekstraktów ma najwięcej (na zielono) i silikonów brak. Zapach za wysoko przed ekstraktami, chlorek sodu również między nimi (na czerwono), wrażliwych może podrażnić.

Nie wiem czy jest sens analizować pozostałe odżywki, bo ich bazowy skład jest taki sam, na podstawie tych dwóch, które zanalizowałam łatwo można popatrzeć, co pozostała reszta ma w sobie.

Ja może tylko zanalizuję naturalne ekstrakty w nich zawarte, a cała reszta będzie kopią dwóch zanalizowanych
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 17:10   #677
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
3. Sther, Lorys, Snake Oil (Odżywka do włosów zniszczonych i farbowanych z olejkiem z węża)
Water (Aqua),Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Mineral Oil (Paraffinum Luquidum), Ciclomethicone, Poliquaternium-7, Frangance (Parfum), Citric Acid, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, CI 19140 (Yellow 5), BHT, Hydrolyzed Elastin, Hydrolyzed Collagen, Sodium Chondroitinsulfate, Dissodium Edta
Tutaj naturalne składniki na szarym końcu, za konserwantami i barwnikami (ilość bardzo znikoma)
Hydrolyzed Elastin - hydrolizowana elastyna (działanie zbliżone do kolagenu)
Hydrolyzed Collagen - ułatwia rozczesywanie, zapobiega elektryzowaniu
Olejku z węża brak
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 17:11   #678
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez tiare Pokaż wiadomość
może słyszałaś:
http://mazidla.com/index.php
są tam dostępne detergenty roślinne
certyfikowane marki kosmetyków naturalnych mają serie bazowe, ale ceny poniżej 25 zeta niestety nie schodzą
może rhassoul ?
oczywiscie mazidla.com znam, ale problem jest taki, ze moje wlosy potrzebuja porzadnego mycia, wszelkie oleiste substancje odpadaja

ale na znalazlam innego kandydata, jak znajdzie sie troche gotowki, to wyprobuje

ale dziekuje za podpowiedz
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 17:20   #679
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
4. Sther, Lorys, Garlic (Wzmacniająca odżywka do włosów o słabych cebulkach)
Skład: Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Polyquaternium-7, Fragrance (Perfum), Citric Acid, Methylisothiazolinone, Methylichloroisothiazolin one, Butylene Glycol, Allium Sativum (Garlic), Bulb Extract, BHT, Dissodium Edta
Tutaj podobnie jak w poprzedniej, dobre rzeczy - szary koniec.
Allium Sativum (Garlic) - ekstrakt z czosnku - hamuje rozwój wirusów, bakterii i grzybów, stymuluje wzrost, pomaga zwalczyć łupież, wzmacnia włosy.
Bulb Extract - ekstrakt z cebuli, właściwości podobne do czosnku
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 17:31   #680
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
Sther, Lorys, Avocado (Odżywka do włosów suchych)
Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Fragrance (Perfum), Yellow 5 (Ci 19140), Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Quaternium-7, Bht, Methylisothiazolinone, Methylichloroisothiazolin One, Dissodium Edta, Blue 1(Q42390, Citric Acid, Fragnance: Limonene, Linalool

Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract - extrakt z avocado - nawilża, odżywia i nabłyszcza.

Reasumując:
Wszystkie te odżywki nie są najwyższych lotów. Potwierdzam, że najlepiej z nich prezentuje się druga (dlaczego - już pisałam )
Cała reszta za mało naturalnych składników, jeśli już są to na samym końcu, zapach, barwniki, chlorek sodu zdecydowanie za wysoko. Coś tam będą nawilżać, ale podejrzewam, że bez rewelacji i efekt od mycia do mycia...

__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 17:37   #681
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
cudowny ten nowy watek ze słownikiem

od razu sobie przeanalizowałam Waxa polskiego do suchych i zniszczonych, Kallosa crema al latte i szampon hipp

wnioski mnie przeraziły ;/

edit : ok, wgryzlam sie dokładniej w Waxa i zwracam mu honor nie jest źle, ale i tak mam ochote poexperymentowac
ja chce już moja paczkę z mazideł!!

Cytat:
Napisane przez mariette88 Pokaż wiadomość
Starałam się przeanalizować skład maski absolut repair za pomocą słownika...i po prostu nie mogę uwierzyć! Tak wychwalana maska ma prawie same konserwanty, barwniki i substancje zapachowe. Sama jej kiedyś używałam i wg mnie działanie było bardzo pozytywne. Już sama nie wiem czym się kierować w doborze kosmetyków - analizą składu czy metodą prób i błędów na własnych włosach (może w końcu trafię).


Chyba jeszcze minie duużo czasu zanim znajdę moje moje własne KWC do włosów
Strasznie się cieszę, że słownik służy i ktoś z niego aktywnie korzysta, oprócz mnie oczywiście


Mariette
analizę też trzeba brać troszkę z przymrużeniem oka. Może ona wiele pomóc (i na pewno bardzo pomaga), ale nie jest żadną gwarancją, że dokładnie zadziała na włosy tak jak powinna (tak jak sugerują składniki)... Sama widzisz, że nie specjalny skład - służy Twoim włosom (i nie ma gwarancji, że wątkowa "perełka", byłaby idealna dla wszystkich wizażowych włosów ).
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 17:39   #682
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

oceni ktos ten moj sklad powyzej bo kupilam probke i nie wiem czy ja uzyc ma za zadanie sprawic by wlosy blyszczaly...
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 17:50   #683
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Natura silk jedwabna kuracja maska rzśw.włosy:aqua,cetyl alcohol,cetrimonium chloride,polyqaternium 70 dipropylene glicol,cetearyl alcohol ceteareth-20,silk protein,prunus amygdalus dulcis oil,parfum,methylparaben, propylparaben,benzyl alcohol,methylchloroisoth iazolinone,citric acid.
na początku emolient (nawilżanie), cetrimonium- antystatyk i substancja o działaniu antymikrobowym. polyquaternium 70 dipropylene glycol działa wygładzajaco i nabłyszczająco. Cetearyl alcohol to kolejny nawilzacz. Proteiny jedwabiu działają odżywczo i nawilżająco. Podobnie olejek ze słodkich migdałów. Konserwanty na końcu- czyli prawidłowo Generalnie skład bardzo fajny- zapewni odżywienie i nawilżenie włosów.

Koko- mam nadzieję, że proszę po raz ostatni- pisz starannie składy, oddzielaj nazwę od składu, unikaj literówek (w przeciwnym razie skład nie będzie analizowany)

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
oceni ktos ten moj sklad powyzej bo kupilam probke i nie wiem czy ja uzyc ma za zadanie sprawic by wlosy blyszczaly...
oceniłam- więcej cierpliwosci- nie jesteśmy maszynkami siedzącymi 24h/dobę na wizażu
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 18:03   #684
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Quenny Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o analizę pod kątem : podrażnień, uczuleń itp.
Interesuje mnie też czy ten szampon może pomóc przetłuszczającej
się skórze głowy ?!
Ziołowy szampon do włosów przetłuszczających się- KALLOS
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA,
Glycol Distearate, Parfum (Fragrance), Cocamidopropyl Betaine, Cocamide
Mea, Laureth-10, Limonene, Propylene Glycol, Citric Acid, Phenoxyethanol,
Methyldibromo Glutaronitrile, Achillea Millefolium (yarrow Extract), Cinchona
(Cinchona Extract), Rosmarinus Officinalis Labiatoe (Rosemary Extract),
Salvia Officinslis (Sage Extract), Urtica Dioica (Nettle Extract),
Methylchloroisothiayolino ne, C.I.42090 (fd & C Blue No. 1), Methylisothiazolinone,
C.I. 19140 (Acid Yellow 23).
szampon powalający nie jest. Na poczatku standardowo detergenty- pomiędzy nimi chlorek sodu (stanowczo za wysoko) może podrażniać. Za wysoko także zapach, konserwant (phenoxyethanol i Methyldibromoglutaronitri le)- też może podrażniać. Substancje czynne pod koniec: krwawnik pospolity, chinowiec, szałwia, pokrzywa i rozmaryn. Jedyną fajną rzeczą w tym szamponie są ekstrakty roślinne- szkoda tylko, że daleko w składzie. Dodatkowo wysoko substancje o potencjalnym działaniu podrażniającym. Moim zdaniem nic specjalnego.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 18:36   #685
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziekuje
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 18:42   #686
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Quenny Pokaż wiadomość
nic o Maska z olejkiem z orzecha kokosowego - KALLOS
Aqua (Water), Cetearyl Alkohol, Myristyl Alkohol, Cetrimonium Chloride,
Cocos Nucifera (Coconut) Extract, Propylene Glycol, magnesium Nitrate,
Magnesium Chloride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone,
Parfum (Fragrance), CI 19140, CI 14720, CI 16255, CI 73015,
CI 28440.

Maska ta ma zawierać aminokwasy i jest bogata w minerały (?! ?! ?!).
maseczka fajna- ma kilka nawilżaczy (myristyl alc, cetearyl alc, propylene glicol), cetrimonium chloride- antystatyk i kokos o działaniu odżywczym, nawilżającym i nabłyszczającym. Będzie nawilżać i odżywiać bez obciążania. Mniej kolorowo jeśli chodzi o zapewnienia producenta- aminokwasów brak a z minerałów tylko magnez (w postaci soli: azotanowej i chlorkowej)
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 18:59   #687
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę składu dwóch masek:

1) K pour Karite: Maska Regenerująca Bio


[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]INCI: Aqua (Eau/Water), Pseudotsuga menziesii (Douglas Syr) water, Glyceryl stearate, Butyrospermum parkii butter (shea butter), Helianthus annuus (sunflower) seed oil, Dicaprylyl ether, Lauryl alcohol, Sodium stearoyl glutamate, Algin, Coco-glucoside, Glyceryl oleate, Hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, Parfum (fragrance), Limonene, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Benzyl alcohol, Citric Acid, Zingiber officinale (ginger) extract Ingrédients issus de l'agriculture Biologique**Constituant naturel des huiles essentielles

Pierwsza połowa wygląda obiecująco czy druga też?
całkiem, całkiem- maska ma w składzie wodę/sok z jedlicy zielonej, wysoko w składzie masło hea (odżywia i chorni włosy przed promieniowaniem UV), olej z nasion słonecznika (odżywianie, nabłyszczanie), Dicaprylyl ether- nawilżacz, lauryl alcohol- zmiękczacz; Sodium stearoyl glutamate- substancja o działaniu kondycjonującym i zarazem łagodny surfaktant. Algin- substancja o działaniu stabilizującym i regulującym lepkość (pochodząca w wodorostów),Hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride- wzmacnia włosy, uelastycznia i wygładza, ułatwia rozczesywanie. Końcem składu występuje także ekstrakt z imbiru. Generalnie fajny skład- maska dobrze odżywi włosy, lekko je nawilży i uelastyczni

Koko- nie ma za co
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 19:11   #688
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
[/SIZE][/FONT]2) The Body Shop - Poppy Seed Oil Reviving Mask

Water, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate, Papaver Orientale (Poppy) Seed Oil, Ceteareth-20, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Steartrimonium Methosulfate, Fragrance, Amodimethicone, Benzyl Alcohol, Lupine Amino Acids, Isopropyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Tocopherol, Disodium EDTA, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Citric Acid.

Czy któraś jest wyraźnie lepsza (do suchych włosów)?


Tu już nieco słabiej, ale nadal dobrze- na poczatku emolient (nawilżanie), gliceryna- zatrzymuje wodę we włosach, olejek z maku wschodzniego (odżywianie), olejek z oliwki europejskiej (również działanie odżywcze),Steartrimonium Methosulfate- antystatyk i kondycjoner, do tego aminokwasy z łupiny i pod koniec składu wit. E
Poprzednia maska była nieco bogatsza w substancje odżywcze- jednak ta też jest bardzo fajna- będzie ożywiać i nawilżać włosy.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 19:15   #689
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
w niby cudownym kallosie sa prawie same substancje konserwujace, albo zapachowe, troszke protein mleka i jakis tam innych wspomagaczy ;/
Jolie, zostało mi jakies poł słoika, czyli ok 500ml, czy moge do całosci dolac sobie protein mleka z thanatosa, i witaminy b5 z mazideł, a jezeli tak, to ile ?
kallos nie jest aki zły składowo- ma proteiny mleka, kazeinę i nawilżacze- a w praktyce sprawdza się wyśmienicie.
Co do protein- możesz dodać- bo maska zawiera konserwanty- co najwyżej może się to rozwarstwić po jakimś czasie (wtedy wystarczy znowu wymieszać). Ile?- protein mleka nie za dużo (bo są już w masce- tak 1-2%)innych można dodac od 2 do 5%. Pantenolu może 3% Chociaż ja wychodze z założenia, że lepiej to zużyć na psikacz bo zostaje na włosach a maskę się spłukuje
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 19:21   #690
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jolie, dziękuję
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.