Aparat na ząbki uk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-12, 18:56   #1
Aleksandra_1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Question

Aparat na ząbki uk


Cześć, pytanie o informacje kieruję do wszystkich z was, które miały doczynienia z dentsytą, ortodątą w Angli. Zastnawiam się nad koretą/wyprostowaniem swoich zębów, łóków, które nieco odbiegają od normy.Niestety nie mam zielonego pojęcia, jak w UK wygląda proces takiego leczenia, szczerze mówiąc nigdy nie byłam tutaj z wizyta u stomatologa. Czy ktos z Was posiada informacje, jakie są koszty aparatu, czy koszt jest jednorazowy z góry, czy istnieją „ratalne” (przy każdej kolejnej wizycie) formy płatności? Czy w UK są publiczni specialiści, czy zmuszona jestem udać się prywatnie? Kto z Was zakładał aparat na ząbki w UK i podzieli się ze mną jak przebiegało leczenie, cały procesz i koszty lub posiada jakieś cenne uwagi bądź rady na ten temat? Zielonego pojęcia nie mam, jak się do tego zabrac... Z góry dziękuję za chwile uwagii!
Aleksandra_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:53   #2
becciaa
Raczkowanie
 
Avatar becciaa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Marlow
Wiadomości: 49
Dot.: Aparat na ząbki uk

Zaciekawiło mnie to pytanie, bo cciałam sobie zalożyc aparat będąc jeszcze w Polsce.
Z tego co ja wiem, można założyć aparat przez NHS bezplatnie do 18 roku zycia i mając podstawy kliniczne do założenia aparatu ( czyli ktoś ma tak krzywe zęby, że wypływa to na jego wyglad twarzy, czy ma inne problemy ze zdrowiem z tego tytułu). Prywatnie koszt założenia aparatu to 2000-6000 funtów, a czy można rozlożyc to na raty to już pewnie każdy gabinet ma swoje zasady i musiałabyś się dowiadywać w poszczególncyh miejsach. Pozdrawiam
becciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 11:45   #3
even_number
Raczkowanie
 
Avatar even_number
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 188
Dot.: Aparat na ząbki uk

2000-6000 na pewno nie
u nas w Edynburgu cos ok. 1500 u wybitnych juz specjalistow.
__________________
Uni of Edinburgh?
even_number jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 15:30   #4
becciaa
Raczkowanie
 
Avatar becciaa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Marlow
Wiadomości: 49
Dot.: Aparat na ząbki uk

ceny, które podałam znalazłam na stronie NHS, więc nie wiem jakto jest w praktyce :P tak czy inaczej - drogo :P
becciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 00:45   #5
dorotkaanna
Raczkowanie
 
Avatar dorotkaanna
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: Aparat na ząbki uk

Ja bym prosila o namiary do specjalistow w Edynburgu ktorzy zakladaja druty za 1500 f i zgadzam sie z przedmowczynia . Na NHS to podana suma i zalezna od stopnia korekty. i mysle ze cennik jest podobny . co do prywatnych gabinetow
dorotkaanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 15:16   #6
armana
Raczkowanie
 
Avatar armana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 56
Dot.: Aparat na ząbki uk

ja co prawda aparatu nie mam, ale wszystkie moje koleżanki po zapoznaniu się z cennikami w uk zdecydowały się na wyjazd w tym celu do Polski wiem że koszt podkręcenia aparatu, czyli jakeś 10 min roboty kosztuje w moim mieście 110f, więc wszyscy których znam również w tym celu latają do Polski bo nawet po doliczeniu biletów wychodzi taniej a co do dentystów to moja siostra niedawno wróciła do Pl i jak poszła do dentysty to babka stwierdziła, że większość plomb ma do wymiany bo są zęby nie doczyszczone pod spodem, była tu leczona na NHS
armana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.