egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-18, 19:03   #3931
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=Basia8212;22729123]
Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość

Okey Ale jest jedna niezgodnośc,nie napisałam, że kwasów nie miałam w programie, bo to jest złuszczanie naskórka i jest w programie, no a mezoterapii nie było u nas, ale nasza pani kosmetolog organizowała nam fajne szkolenia między innymi z mezoterapii bezigłowej czy przedłużania rzęs

Wiem, że to miejsce jest po to by sobie pomagac, dziewczyny wiedzą tu ile im pomogłam i znam swoją wiedzę, wkońcu zdanie egzaminu praktycznego na 100% świadczy o czymś
No to fajnie, ze mielyscie taka ogarnieta pania kosmetolog
Co do wiedzy to gratuluje zdania tak dobrze egzaminiu i ja wcale nie umniejszam Twojej wiedzy i nie mowie, ze nie pomoglas tutaj dziewczynom. Po prostu uwazam, ze lepiej jest zrobic tak jak napisalam i tyle. A co do wiedzy to ona jest bardzo wazna, ale tez praktyka bo wtedy dowiadujesz sie dopiero jak rozne sa cery i jak roznie mozna z nimi postepowac i ze cera naczyniowa czy tylusta innej takiej cerze nie rowna I zebys nie zrozumiala mnie zle czy zle odebrala moich intencji to ja na prawde nie mam zlych checi i nie jestem tutaj po to zeby sie z Toba przekomarzac czy wyklocac albo umniejszac Twojej wiedzy

A w ogole to Wy caly czas mowicie o egzaminie praktycznym na zakonczenie studium takiego dwuletniego tak?
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 10:07   #3932
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=signa;22741909]
Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość

No to fajnie, ze mielyscie taka ogarnieta pania kosmetolog
Co do wiedzy to gratuluje zdania tak dobrze egzaminiu i ja wcale nie umniejszam Twojej wiedzy i nie mowie, ze nie pomoglas tutaj dziewczynom. Po prostu uwazam, ze lepiej jest zrobic tak jak napisalam i tyle. A co do wiedzy to ona jest bardzo wazna, ale tez praktyka bo wtedy dowiadujesz sie dopiero jak rozne sa cery i jak roznie mozna z nimi postepowac i ze cera naczyniowa czy tylusta innej takiej cerze nie rowna I zebys nie zrozumiala mnie zle czy zle odebrala moich intencji to ja na prawde nie mam zlych checi i nie jestem tutaj po to zeby sie z Toba przekomarzac czy wyklocac albo umniejszac Twojej wiedzy

A w ogole to Wy caly czas mowicie o egzaminie praktycznym na zakonczenie studium takiego dwuletniego tak?
dziękuję, jestem naprawde dumna z siebie, bo to 100% było dla mnie naprawdę bardzo znaczące

Tak to taki egzamin zakańczający 2 letnie studium o kierunku technik usług kosmetycznych potwierdzający kwalifikacje zawodowe

oczywiście zgadzam sie z Tobą, że praktyka jest ważna jak najbardziejja w szkole miałam bardzo dużo praktyki nieraz 14 godzin co tydzień
Panią prowadzącą miałam naprawdę solidną,przygotowała nas bardzo dobrze u mnie w grupie tylko 3 osoby nie zdały,nauczyła nas bardzo wiele,nawet co do szczegółów, aby miseczki po algach czyścic ręcznikiem papierowymSzkoleń wiele,no ale szkoła też solidna,za nauke nie płaciłam,wszystko refundowane ze środków UE,tylko co miesiąc składka 30 zł na profesjonalne kosmetyki no i szkolenia trzeba było sobie zapłacic,nawet wyjazd do Wellnes Spa Farmony miałyśmy i tam obiad,było naprawde bardzo fajnie,super wspominam wszystko i szkoły i dziewczyn mi brakuje i to,że zrobiłam zimne bandaże na egzamine też zawdzięczam mojej pani bo pokazała nam zabieg Egyptosa
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 12:01   #3933
ikusia2323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej tu masz projekt z cerą suchą myslę że byś sobie mogła na tym coś popracować pozdrawiam Ilona
ikusia2323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 13:46   #3934
monis201
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczyny pomocy mam do napisania projekt na temat do gabinetu przychodzi klientka na makijaż w konwencji dziennej . Pani jest w wieku dojrzałym a jej głównym problemem są naczynka . a nie wiem jak pomocy:nie :
monis201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 21:32   #3935
panterka358
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

witam
Dotarłam do strony 15tej i powiem Wam, że już kocham to forum
Ale mam prośbe wielką potrzebuję opis zabiegu związanego z oczami... wszystko po koleji jak sie wykonuje. Jestem początkująca w temacie kosmetologii, bo to mój pierwszy semestr dopiero i dlatego zwracam się o pomoc. Nie wiem czy do piątku zdarze prześledzić całe forum dlatego pisze na jego końcu - początku pozdrawiam Panterka
panterka358 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 12:53   #3936
Dorota1234567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 10
Dziewczyny pomocy!

Dziewczyny!! Jestem nowa na tym forum dlatego z góry przepraszam że nie założyłam własnego tematu. W styczniu zdaje egzamin zawodowy na technika usług kosmetycznych. MAM DO WAS WSZYSTKICH WIELKĄ PROŚBĘ! Jeżeli macie jakieś egzaminy z zeszłych lat bądź przykładowe oraz testy teoretyczne proszę wysyłajcie na mojego meila d.kolendo@wp.pl ! Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Czasu pozostało mało a chciałabym poćwiczyć.
Dorota1234567 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 13:06   #3937
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez monis201 Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy mam do napisania projekt na temat do gabinetu przychodzi klientka na makijaż w konwencji dziennej . Pani jest w wieku dojrzałym a jej głównym problemem są naczynka . a nie wiem jak pomocy:nie :
Ale Ty masz jej zrobic zabieg czy makijaz? Bo nie bardzo rozumiem z tego co napisalas
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-03, 22:51   #3938
panterka358
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

kasica358@wp.pl jesli macie cos o zabiegach na oczka to bede wdzieczna
panterka358 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 13:27   #3939
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez panterka358 Pokaż wiadomość
kasica358@wp.pl jesli macie cos o zabiegach na oczka to bede wdzieczna

Pare stron wstecz opisywalysmy zabiegi na oczy
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 15:07   #3940
panterka358
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Talking Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

jestem dopiero w połowie
panterka358 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 15:52   #3941
kana0_9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny prosze pomozecie napisac projekt: Wykonanie zabiegu antycellulitowego dla 35-letniej kobiety. Kobieta chodzi w obcisłym stroju przy czym źle się żywi i dużo pali papierosów.
W naszej szkole nikt nie potrafi napisac projektu, nawet nauczyciele
kana0_9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-04, 18:56   #3942
sintagma
Wtajemniczenie
 
Avatar sintagma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: MySpace:)
Wiadomości: 2 424
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej.
Nie jestem pewna czy piszę w odpowiednim wątku...Nigdzie nie mogę znaleść info o tym składniku a w sobotę mam miec już wykonaną prezentację Otóż potrzebuję informacji jaką funkcję w kosmetyku i w formie pełni
§ACRYLATES/C 10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
__________________
Don’t you wanna know me?
Be a friend of mine.
I’ll share some wisdom with you.
Don’t you ever get lonely,
From time to time
Don’t let the system get you down
sintagma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 20:27   #3943
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez sintagma Pokaż wiadomość
Hej.
Nie jestem pewna czy piszę w odpowiednim wątku...Nigdzie nie mogę znaleść info o tym składniku a w sobotę mam miec już wykonaną prezentację Otóż potrzebuję informacji jaką funkcję w kosmetyku i w formie pełni
§ACRYLATES/C 10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
Ja mam..

Propenian alkilowy C10-C30, polimer z propenowym
kwasem, butenowym kwasem, i/lub alkilopropenianami,
produkt z eteru sacharozy propenylu lub propenylu 2,2-
dihydroksymetylu-1,3-propanediol

I funkcja:
Błonotwórcza
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 07:49   #3944
marlenka018
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez bublinianka5 Pokaż wiadomość
dziewczyny jaki był temat projektu w 2008 roku, bo juz 10 wersji słyszałam???
styczniowa wersja jest taka:Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta w wieku 30 lat na zabieg pielęgnacyjny okolic oczu i upiększający ich oprawę (brwi i rzęs).Klientka ma jasną karanację i blond włosy.Od 3 tygodni ma dolegliwości:ciemne obwódki pod oczami, lekki obrzęk powiek dolnych i swędzenie skóry wokół oczu.Klientka jest krótkowidzem, codziennie korzysta z komputera i pracuje do póznych godzin wieczornych.Opracuj zalecenie do pięlęgnacji oczu i skóry wokół oczu dla klientki w warunkach domowych.

ja tez szukam pomocy w tym

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Ja mam..

Propenian alkilowy C10-C30, polimer z propenowym
kwasem, butenowym kwasem, i/lub alkilopropenianami,
produkt z eteru sacharozy propenylu lub propenylu 2,2-
dihydroksymetylu-1,3-propanediol

I funkcja:
Błonotwórcza
antystatyczna, wiazaca funkcja
marlenka018 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 09:44   #3945
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kana0_9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze pomozecie napisac projekt: Wykonanie zabiegu antycellulitowego dla 35-letniej kobiety. Kobieta chodzi w obcisłym stroju przy czym źle się żywi i dużo pali papierosów.
W naszej szkole nikt nie potrafi napisac projektu, nawet nauczyciele
Napisz cały temat zadania
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 14:04   #3946
panterka358
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

No więc moje drogie panie
przejrzałam całe forum ale oprócz henny i regulacji brwi to żadnych innych zabiegów na oczy nie znalazłam a np płatki kolagenowe by mnie się bardzo przydały
ale wiem jedno ! jak będę pisać egzamin to nie będę Was czytać hehe ten stres az mnie sie udzielił pomimo, że juz jakis czas temu go zdałyscie
panterka358 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 16:42   #3947
kana0_9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Napisz cały temat zadania
Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu antycellulitowego dla 35-letniej kobiety. Kobieta chodzi w obcisłym stroju przy tym źle się żywi a także dużo pali papierosów. Z góry dziękuje
kana0_9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 18:19   #3948
reniunia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

witam wszystkich właśnie jestem na 1 roku studium kosmetycznego i dostałam zadanie do napisania i nie za bardzo umiem go rozwiązac,czy ktoś mógłby choć troszkę mi pomóc?? byłabym wdzięczna.Oto treść zadania:


Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 26-letnia kobieta.W związku ze zbliżającym się ślubem poprosiła o zabieg pielęnacyjny dłoni oraz odpowiednie na tę okazję zdobienie paznokci.Klientka pracuję w laboratorium medycznym.Skóra jej dłoni jest sucha,łuszcząca się, zniszczona częstym myciem silnymi preparatami antybakteryjnymi. Paznokcie klientki są średnio długie,lekko wystające poza opuszki palców,pomalowane lakierem bezbarwnym, łamliwe,bez zmienionego koloru.
Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegów: pielęnacyjnego dłoni i upiększającego paznokci klientki.Przedstaw propozycje róznej stylizacji paznokci przy użyciu lakierów białego i rożowego.

Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam.
Jesli była by mozliwosc to prosila bym o przesłanie na emaila: reniunia24@o2.pl
reniunia24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 20:27   #3949
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez reniunia24 Pokaż wiadomość
witam wszystkich właśnie jestem na 1 roku studium kosmetycznego i dostałam zadanie do napisania i nie za bardzo umiem go rozwiązac,czy ktoś mógłby choć troszkę mi pomóc?? byłabym wdzięczna.Oto treść zadania:


Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 26-letnia kobieta.W związku ze zbliżającym się ślubem poprosiła o zabieg pielęnacyjny dłoni oraz odpowiednie na tę okazję zdobienie paznokci.Klientka pracuję w laboratorium medycznym.Skóra jej dłoni jest sucha,łuszcząca się, zniszczona częstym myciem silnymi preparatami antybakteryjnymi. Paznokcie klientki są średnio długie,lekko wystające poza opuszki palców,pomalowane lakierem bezbarwnym, łamliwe,bez zmienionego koloru.
Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegów: pielęnacyjnego dłoni i upiększającego paznokci klientki.Przedstaw propozycje róznej stylizacji paznokci przy użyciu lakierów białego i rożowego.

Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam.
Jesli była by mozliwosc to prosila bym o przesłanie na emaila: reniunia24@o2.pl
Wysłane, sprawdź pocztepozdrawiam
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-06, 16:40   #3950
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Temat: Jesienią do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 40-letnia kobieta na zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy. Klientka ma cerę suchą, z rozległymi teleangiektazjami na policzkach. Od 5 lat ma problemy z nadreaktywnością ze strony naczyń krwionośnych i łuszczeniem warstwy rogowej naskórka. Kobieta nałogowo pali papierosy i regularnie korzysta z solarium.

1. Tytuł: Zabieg
nawilżający i uszczelniający naczynia krwionośne dla klientki w wieku 40 lat z cerą suchą.
2. Założenia: Klientka w wieku 40 lat. Cera sucha, rozległe teleangiektazje na policzkach. Od 5 lat występują problemy z nadreaktywnością ze strony naczyń krwionośnych. Warstwa rogowa naskórka łuszczy się. Kobieta nałogowo pali papierosy i regularnie korzysta z solarium.
3. Diagnoza:

  • skóra sucha,
  • liczne teleangiektazje,
  • cera dojrzała,
  • nadreaktywne naczynia krwionośne,
  • łuszcząca warstwa rogowa naskórka,
  • kolor skóry szarawy co wynika z nałogowego palenia papierosów.

4. Wskazania:

  • cera sucha,
  • dojrzała,
  • liczne teleangiektazje,
  • nadreaktywne naczynia krwionośne,
  • łuszcząca warstwa rogowa naskórka,
  • skóra zniszczona promieniami UV,
  • szarawy koloryt skóry,
  • skóra niedotleniona,
  • mało elastyczna,
  • zmarszczki mimiczne,

Przeciwwskazania:

  • choroby skóry,
  • infekcje bakteryjne lub grzybicze,
  • alergie na składniki zawarte w preparatach potrzebnych do wykonania zabiegu,
  • przerwana ciągłość tkanki,
  • opryszczka,
  • zły stan zdrowia klientki,
  • nowotwory,
  • wszczepione metalowe implanty,
  • ciąża.

5. Wykaz środków i preparatów kosmetycznych:

  • mleczko do demakijażu do cery suchej i dojrzałej,
  • tonik do cery suchej i dojrzałej,
  • preparat do demakijażu oczu i ust,
  • piling enzymatyczny do cery suchej,
  • olejek do masażu z wit. C,
  • kolagenowe patki pod oczy,
  • ampułka z wit. C,
  • maska algowa do cery suchej i dojrzałej,
  • serum liftingujące,
  • silnie liftingująca maska na twarz szyję i dekolt,
  • ampułka odżywczo-pobudzająca
  • silnie nawilżająco-dotleniający krem do twarzy,
  • krem nawilżający pod oczy,
  • woda destylowana,
  • płyn do dezynfekcji
  • mydło w płynie

6. Wykaz sprzętu i aparatury:

  • urządzenie do sonoforezy,
  • urządzenie do galwanizacji,
  • miseczka na wodę,
  • miseczka na odpadki,
  • miseczka do rozrabiania maski algowej,
  • szpatułka do nakładania alg,
  • pędzelek do nakładania masek,
  • ręczniki,
  • lampa lupa,
  • płatki kosmetyczne,
  • wata,
  • szpatułki do nabierania kremów,
  • opaska,
  • jednorazowe prześcieradło,


---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

[
  • chusteczki higieniczne,
  • koc do przykrycia klientki,
7. Metodyka wykonania zabiegu:
a) przygotowanie stanowiska pracy:
Rozpoczynam od przygotowania fotela. Układam go w pozycji dostosowanej do zabiegu, czyli leżącej. Ważne jest również, aby fotel odpowiadał wygodzie klientki. Rozkładam na nim jednorazowe prześcieradło. Pod głowę kładę ręcznik, a za fotelem stawiam krzesło, na którym będę siedziała. Obok fotela ustawiam stolik, dezynfekuję go płynem do dezynfekcji. Kładę na nim wszystkie potrzebne mi preparaty (tonik, mleczko, peeling, maski itp.) i sprzęt (miseczki, płatki kosmetyczne, szpatułki itp.). Na półce obok fotela przygotowuję urządzenie do sonoforezy i galwanizacji. Dezynfekuję głowice. Lampę bezcieniową układam obok fotela i dostosowuję jej ułożenie do moich potrzeb. Na fotelu kładę ręcznik do zabezpieczenia ubrania klientki oraz opaskę. Sprawdzam czy wszystkie urządzenia są sprawne. Włączam relaksacyjną muzykę.
b) wykaz prac:

1. demakijaż
2. diagnoza skóry
3. wykluczenie przeciwwskazań
4. omówienie zabiegu z klientką
5. peeling enzymatyczny
6. masaż twarzy
7. ampułka z wit. C na policzki
8. ampułka odżywczo-pobudzająca
9. sonoforeza
10. galwanizacja
11. kolagenowe płatki pod oczy
12.serum liftingujące
13.silnie liftingująca maska
14.maska algowa do cery suchej i dojrzałej
15. krem nawilżający pod oczy
16.silnie nawilżająco-dotleniający krem do twarzy

c) opis sposobu realizacji prac:
Rozpoczynam od przywitania klientki w gabinecie. Pokazuję jej miejsce, w którym może zostawić swoje rzeczy. Każę jej usiąść na fotelu. Tam omawiamy problem, z jakim do mnie przyszła. Przeprowadzam wywiad. Podczas niego pytam klientkę:

  • jakimi preparatami i w jaki sposób dbała do tej pory o cerę?
  • jaki prowadzi tryb życia?
  • jaki jest jej stan zdrowia?
  • czy wykonywała jakieś zabiegi w gabinecie kosmetycznym?
Następnie proszę klientkę, aby zdjęła bluzkę i położyła się na fotelu. Ja w tym czasie myję i dezynfekuję ręce. Na głowę zakładam jej opaskę. Kładę ręcznik w taki sposób, aby jej ramiona i dekolt były odkryte. Resztę ciała przykrywam kocem, aby nie zmarzła. Siadam na krześle za fotelem, za głową klientki.
Rozpoczynam demakijaż. Płatki kosmetyczne nasączam płynem do demakijażu oczu i ust. Przykładam do oczu klientki i czekam chwilkę. W tym czasie preparat rozpuszcza kosmetyki. Następnie przecieram oczy w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Tusz z rzęs zmywam przecierając wacikiem od nasady rzęs do ich końców. Powtarzam te czynności do momentu, aż waciki będą czyste po przetarciu oczu. Używając tego samego preparatu, wacikiem przemywam usta. Zużyte waciki wyrzucam do miseczki przeznaczonej na odpadki. Przechodzę do demakijażu twarzy. Do miseczki nalewam ciepłą wodę. Na dłonie nakładam mleczko do demakijażu do cery suchej i dojrzałej. Rozprowadzam na dłoniach, a następnie przenoszę na twarz klientki. Delikatnie kolistymi ruchami masuję całą twarz, szyję i dekolt. Następnie płatkami kosmetycznymi nasączonymi w ciepłej wodzie usuwam preparat. Wymieniam waciki i czynność powtarzam do momentu aż po przetarciu skóry będą czyste. Osuszam twarz chusteczką higieniczną, a następnie wacikiem nasączonym tonikiem do cery suchej i dojrzałej przemywam twarz, szyję i dekolt. Zużyte płatki kosmetyczne wyrzucam do miseczki na odpadki.

Po wykonaniu demakijażu przystępuję do diagnozy skóry. Przysuwam Lampę Lupa, włączam ją i ustawiam nad twarzą klientki. Dzięki temu mogę z bliska oglądać jej cerę. Widzę, że jest ona bardzo przesuszona, łuszczy się, występują na niej liczne teleangiektazje. Pierwszym i trzecim palcem uciskam lekko fałd skórny i sprawdzam, po jakim czasie się odpręża. Na tej podstawie stwierdzam, że skóra klientki jest mało elastyczna. Widoczne są również zmarszczki mimiczne. Wyłączam i odkładam Lampę Lupa na bok, aby mi nie przeszkadzała.

Po zdiagnozowaniu skóry pytam klientkę czy jest w ciąży lub ma wszczepione metalowe implanty. Gdy wykluczę wszystkie przeciwwskazania (wymienione w punkcie 4) ustalam z klientką przebieg zabiegu. Jego celem będzie nawilżenie skóry, obkurczenie naczyń krwionośnych, uelastycznienie skóry, możliwe maksymalne usunięcie lub wypłycenie zmarszczek, poprawa kolorytu skóry oraz jej ogólnego wyglądu. Myję i dezynfekuję ręce.

Na twarz, szyję i dekolt klientki nakładam delikatny peeling enzymatyczny. Nie mogę użyć peelingu ziarnistego gdyż mógłby on podrażnić naczynia krwionośne. Czekam ok. 10-15 min. W tym czasie wyrzucam zużyte wcześniej płatki kosmetyczne do kosza i wymieniam wodę w miseczce na czystą i ciepłą. Po upływie określonego czasu zmywam peeling wacikami nasączonymi w wodzie. Zużyte wyrzucam do miseczki na odpadki. Następnie tonizuję skórę tonikiem.

Kolejnym etapem zabiegu jest masaż. W związku z tym, że klientka ma na policzkach liczne teleangiektazje i cierpi na nadreaktywność ze strony naczyń krwionośnych, masaż wykonam bardzo delikatnie, omijając wrażliwe miejsca. Do masażu wykorzystam olejek z wit. C, która ma za zadanie uszczelnić naczynia krwionośne. Masaż będzie opierał się głównie na ruchach głaszczących. Rozpoczynam go do przegłaskania całego dekoltu. Naprzemiennie raz jedną a raz drugą ręką. Szybszymi ruchami przegłaskam bruzdę między piersiami, która tworzy się u kobiet w dojrzałym wieku. Następnie głaskam szyję, pasmami od dekoltu aż do podbródka na całej jej szerokości. Również naprzemiennie obiema rękami. Następnie głaskam mięsień żuchwowy przesuwając dłońmi od podbródka w stronę uszu. Palcami wskazującymi naprzemiennie masuję podbródek w stronę ust, a następnie mięsień okrężny ust. Robię to dwoma palcami jednocześnie, przy czym jeden jest nad górną wargą a drugi pod dolną i na zmianę. Ze względu na teleangiektazje omijam mięśnie na policzkach i przechodzę do głaskania nosa. Czterema palcami jednej i drugiej ręki, naprzemiennie, przesuwam od czubka nosa w stronę czoła. Palcami wskazującymi naprzemiennie masuję bruzdę między oczami wykonując literę X. Dookoła oczu zakreślam koła a następnie ósemki. Czoło głaskam czterema palcami obu rąk naprzemiennie w kierunku włosów. Na koniec delikatnie przegłaskuję wszystkie wymienione partie. Nie wykonuję innych technik masażu (rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje) gdyż mogłyby zbyt podrażnić naczynia krwionośne. Nadmiar oliwki zmywam wacikami nasączonymi wodą. Tonizuję skórę tonikiem. Myję i wycieram ręce.

Płynem do dezynfekcji myję głowicę aparatu do sonoforezy. Nasączam płatek kosmetyczny wodą, przykładam go do ręki klientki, przykładam elektrodę i zapinam paskiem. Na policzki nakładam ampułkę z wit. C, a na pozostałe partie twarzy ampułkę odżywczo-pobudzającą. Włączam urządzenie do sonoforezy. Za pomocą głowicy wprowadzam ampułki w głąb skóry. Ważne jest, aby ruchy przebiegały zgodnie z układem mięśni. Gdy ampułki zostaną wprowadzone do skóry wyłączam aparat, odpinam elektrodę, wyrzucam mokry wacik, dezynfekuję głowicę i odkładam

koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-06, 16:42   #3951
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii


urządzenie na bok. Dzięki zastosowaniu sonoforezy ampułki zostały wprowadzone w głąb skóry, co nie udałoby się gdyby zostały tylko rozsmarowane na jej powierzchni. Składniki czynne mają teraz lepszy dostęp do tkanek, a co za tym idzie są skuteczniejsze.

Kolejnym etapem zabiegu jest wykonanie galwanizacji. Jej zadaniem będzie uszczelnienie naczyń krwionośnych. Przygotowuję urządzenie. Nasiąknięty wodą wacik przykładam do ręki klientki, przykładam elektrodę i zapinam paskiem. Kawałek waty o średnicy ok. 10-15 cm nasączam wodą, lekko odciskam, nakładam go na głowicę i skręcam tak, aby się trzymała. Mogę użyć dwóch głowic urządzenia jednocześnie jednak jest to dla mnie mniej wygodne. Włączam urządzenie i ustawiam moc. Klientka powinna czuć lekkie mrowienie w miejscu przykładania głowicy oraz metaliczny posmak w ustach. Kilkakrotnie przykładam głowicę do miejsc, w których widać teleangiektazje. Następnie wyłączam urządzenie, wyrzucam watę z głowicy, odpinam pasek przytrzymujący elektrodę i wyrzucam wacik. Odkładam urządzenie na bok. W związku z tym, że wata na głowicach nasączona była wodą tonizuję skórę tonikiem. Opróżniam miseczkę z odpadkami.

Pod oczy klientki nakładam płatki kolagenowe. Na pozostałe partie twarzy, szyję i dekolt aplikuję serum liftingujące, a na nie za pomocą pędzelka nakładam silnie liftingującą maskę. Z tymi preparatami klientka leży przez czas określony na opakowaniu, ok. 20-30min. Nałożone kosmetyki mają za zadanie odżywić skórę, poprawić jej koloryt, napięcie, elastyczność, wypłycić zmarszczki, sprawić, aby skóra była gładka i nie łuszczyła się. W czasie, gdy klientka relaksuje się z maską ja wymieniam wodę oraz odkładam niepotrzebne mi już kosmetyki. Odłączam z prądu wykorzystywane wcześniej urządzenia. Przygotowuję również maskę algową. Do miseczki wsypuję zawartość saszetki. Nie zalewam od razu wodą, gdyż maska algowa szybko gęstnieje i nie zdążyłabym jej nałożyć. Po 30 min od nałożenia maski ściągam płatki kolagenowe, nasączam waciki wodą i zmywam preparat z twarzy, szyi i dekoltu klientki. Tonizuję skórę. Waciki wyrzucam do miseczki na odpadki.

Do miseczki ze sproszkowanymi algami wlewam po trochę zimnej wody destylowanej. Mieszam energicznie szpatułką do alg, do momentu uzyskania odpowiedniej konsystencji. Maska nie może być zbyt wodnista, gdyż mogłaby spływać z twarzy, ale także nie może być zbyt gęsta, bo będzie się źle nakładać i zbyt szybko zastygnie. Gdy uzyskam odpowiednią konsystencję nakładam maskę na twarz szyję i dekolt. Powinna mieć taką grubość, aby skóra nie prześwitywała. Jeżeli klientka wyrazi zgodę zaklejam maską oczy i usta. Zastrzegam, że nie może ich otwierać. Z tak nałożoną maską klientka leży kolejne 20-30min. Ja w tym czasie chusteczką higieniczną wycieram pozostałości maski z miseczki i szpatułki. Następnie myję je i dezynfekuję. Po upływie określonego czasu ściągam maskę. Jest ona zastygnięta, więc bez problemu daje się usunąć w jednym kawałku. Nie myję twarzy wodą. Na zakończenie zabiegu pod oczy aplikuję nawilżający krem a na twarz, szyję i dekolt nakładam silnie nawilżająco-dotleniający krem. Dziękuję klientce za zabieg. Ściągam kocyk, opaskę oraz ręcznik. Pozwalam się jej ubrać. Przekazuję jej zalecenia do domu (zawarte w punkcie 8).

d) Po zabiegu skóra stała się gładka, naskórek nie złuszcza się. Nabrała odpowiedniego kolorytu. Zmarszczki stały się mniej widoczne. Cera jest nawilżona. Naczynka krwionośne obkurczyły się i stały się mniej widoczne. Skóra jest bardziej napięta i elastyczna.

e) Czynności końcowe na stanowisku:
Gdy klientka opuściła gabinet sprzątam go. Dezynfekuję głowice urządzeń, odkładam na miejsce. Odpadki z miseczki wyrzucam do kosza. Wylewam wodę. Myję i dezynfekuję wszystkie miseczki, szpatułki oraz pędzelek. Ze stolika ściągam kosmetyki i odkładam je do szafki. Blat dezynfekuję. Z fotela ściągam jednorazowe prześcieradło i wyrzucam je do kosza. Ręczniki i opaskę odkładam do prania. Poprawiam ogólny wygląd gabinetu.

8. Zalecenia do domu:
Klientka powinna:

  • bezwzględnie rzucić palenie i przestać chodzić do solarium,
  • unikać nagłych zmian temperatury,
  • unikać długotrwałych, gorących kąpieli,
  • kontrolować ciśnienie,
  • unikać ostrych przypraw i alkoholu,
  • stosować kremy nawilżające, zawierające wit.C lub wyciąg z kasztanowca (obkurczają naczynka krwionośne),
  • codziennie wykonywać demakijaż twarzy,
  • stosować maseczki do cery suchej i naczyniowej,
  • w miarę możliwości powtórzyć zabiegi na rozszerzone naczynka w gabinecie kosmetycznym,
  • używać preparatów do cery suchej (mleczka, toniki, peelingi, maseczki)
  • nie powinna myć twarzy wodą z mydłem,
  • po kontakcie skóry twarzy z wodą powinna ją stonizować


---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Do Gabinetu Kosmetycznego zgłasza się po raz pierwszy klientka w wieku 30 lat z nadwagą, która chciałaby zrobić coś w kierunku poprawy swej skóry z związku z nadchodzącym ociepleniem. Klientka prowadzi siedzący tryb życia , dużo pracuje, nałogowo pali papierosy, często w powodu zmęczenia i brak czasu nie stosuje odpowiednich środków do pielęgnacji skóry , co spowodowało że jej skóra stała się sucha, zmęczona , szara.
1. Tytuł: Projekt Realizacji Prac do wykonania pierwszego zabiegu ujędrniająco- odmładzająco antycellulitowego dla skóry suchej, zmęczonej, szarej.

2. Dane do projektu:
a)Założenia :
-pierwszy zabieg klientki w salonie kosmetycznym ,
-wiek klientki 30 lat
-kobieta z lekką nadwagą
-skóra klientki jest zanieczyszczona, zmęczona, sucha, szara,
- kobieta pali nałogowo papierosy
- prowadzi siedzący tryb życia
Miejsce wykonania zabiegu: Gabinet kosmetyczny jest utrzymany w czystości, odpowiednio wyposażony, znajdują się w nim sprawne sprzęty i urządzenia, kable urządzeń są zabezpieczone. Narzędzia są zdezynfekowane. Pomieszczenie ma sprawną wentylację.
b) Cele zabiegu :
-odmłodzenie, ujędrnienie i wygładzenie skóry,
-redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu,
- intensywne nawilżenie,
- eliminacja toksyn ( detoks)
- poprawa metabolizmu oraz mikrocyrkulację
3. Diagnoza stanu skóry
- widoczne nierównomierne zgrubienia, zauważalny efekt pomarańczowej skórki
- nadmierna tkanka tłuszczowa w okolicy ud, bioder i pośladków.
-skóra zanieczyszczona , zmęczona , sucha , szara
- skóra pozbawiona jędrności
Po uprzedniej rozmowie ze swoją klientką uzyskałam następujące informację :
-pacjentka nieregularnie się odżywia ,
-spożywa często jedzenia typu fast- food
- dostarcza sporą ilość kofeiny swojemu organizmowi
-jej praca jest związana z trybem siedzącym, w pomieszczeniu zamkniętym z dużą ilością nadgodzin ,
- występują u niej zaburzenia ze strony układu trawiennego
Po dokonaniu analizy stanu skóry stwierdzam , że jest to skóra szorstka , sucha w drugim stadium rozwoju cellulitu o charakterystycznych nierównościach , zgrubieniach i bruzdach
Na podstawie przeprowadzonej diagnozy proponuje klientce zabieg Body Wrapping czyli szczelnie owijanie
ciała . Jest to jedna z metod walki z cellulitem , polega ona na aromaterapii oraz obandażowaniu uciskowym . Kuracja ta obejmuje 7-10 zabiegów wykonanych w odstępach 3-4 dni . Do zabiegu wykorzystam preparaty z firmy Bielenda oraz ultradźwięki.
4. Do przeprowadzenia zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego użyję następujących preparatów i sprzętu
Aparatura spełnia normy BHP oraz normy Unii Europejskiej potwierdzone znakiem CE jest sprawdzana okresowo i sprawna technicznie .
-fotel kosmetyczny,
-ultradźwięki,
-koc termiczny,
-stolik podręczny ,
-folię kosmetyczną do owijania
ciała
-chusteczki kosmetyczne
-miski, miseczki, pędzelki, szpatułki,
-peeling do ciała Czerwone Wino składniki aktywne ; mielone pestki winogron, mikronizowane koncentrat winogrona , olej winogronowy, koncentrat wody morskiej , witamina E
- Maska odmładzająco- ujędrniająca do ciała Body Wrapping składniki aktywne; koncentrat czerwonego wina, mikronizowane czerwone winogrona , Witamina E , hibiskus, i Centella Asiatica, Garcinia cambogia , morszczyn i kofeina, glinka Ghassoul- marokańskie błoto.
- Ampułka Czerwone Wino koncentrat odmładzająco- ujędrniający składniki aktywne; koncentrat czerwonego wina , mikrokolagen, arnika, bluszcz, Centella Asiatica, kompleks napinający skórę
-
Płyn do dezynfekujący do spryskiwania powierzchni i narzędzi INCIDIN
- Preparat do chirurgicznego odkażania rąk HOSPISEPT
- mydło antybakteryjne – składnik aktywny TRICLOSAN
5. Harmonogram prac związany z wykonaniem zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
Cały zabieg trwa około 120 minut
-Przygotowanie stanowiska i klientki do zabiegu ok.10 min.
- Analiza i diagnoza skóry ok. 10 min.
- Nałożenie i wsmarowanie peelingu ok.10 min.
- Wykonanie masażu 10 min.
- Nałożenia maski , owinięcie folią ok.10 min.
- Ułożenia klientki w wygodnej pozycji i pozostawienie na czas ok. 40 min.
-Ściągnięcie folii , zmycie maski ok.8 min.
-Nałożenie ampułki i wprowadzenia jej za pomocą ultradźwięków ok. 10 min.
- Zalecenia pielęgnacji domowej ok.7 min.
- Uporządkowanie stanowiska pracy 5 min.
6. Przeciwwskazania i wskazania do zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
a)Przeciwwskazania
-zapalenie żył
-niewydolność nerek
- stany zapalne
-stany alergiczne
- miesiączka
Przeciwwskazania przy użyciu ultradźwięków jest także:
- choroba nowotworowa
- po wstrzepieniu rozrusznika serca
- obecność implantów metalowych w okolicy wykonywanego zabiegu,
-czynna gruźlica
-choroba naczyń krwionośnych
U mojej klientki brak przeciwwskazań do przeprowadzenia serii zabiegów
b) Wskazania do zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
-utrata jędrności i przedwczesne starzenia się skóry ,
-Skóra sucha i zwiotczała,
-Zaburzenia wydalania substancji toksycznych,
- Skóra zanieczyszczona , zmęczona, sucha, szara,
- Nadmierna tkanka tłuszczowa,
- Wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki
- Zwarty cellulit w fazie zaawansowanej i widocznej grudkami
Wskazania dla zastosowania ultradźwięków jest spłycenia zmarszczek , ujędrnienie, nawilżenia i wygładzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień , odżywienie skóry, stymulacja mięśni. Ultradźwięki przyspieszają metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych dzięki czemu wspomagają odchudzanie i likwiduje cellulit. Ultradźwięki mają także właściwości głębszej penetracji w głąb skóry przy zastosowaniu preparatów do jej wchłonięcia

2009-03-29, 22:09 #285
Lena198406
Przyczajenie

Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24 Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii
7. Plan realizacji prac które wykonam podczas przeprowadzenia zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
Etap I : Przygotowanie
fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody, przygotowanie fotela pod względem estetycznym i higienicznym (przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem . Przygotowanie stoliczka na którym będą ułożone narzędzia i preparaty kosmetyczne , środki potrzebne do wykonania tego zabiegu, Przygotowanie bielizny zabiegowej
Etap II : Witamy klientkę, przeprowadzenie wywiadu z klientką w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu
-informuję klientkę o sposobie przeprowadzenia zabiegu
-ustalam z klientką czy wcześniej występowały objawy lub zmiany alergiczne na skórze po zastosowaniu kosmetyków przeznaczonych do zwalczania cellulitu
-proszę klientkę by w czasie trwania zabiegu informowała mnie o odczuciach związanych z zabiegiem jak również dolegliwościami i ewentualnym złym samopoczuciu
-informuję klientkę o możliwych odczuciach związanych z wykonaniem zabiegu
-zwracam się z prośbą do klientki o przebranie się w jednorazową bieliznę zabiegową i o ściągnięcie biżuterii jeżeli ją ma na sobie a szczególnie w dolnych partiach ciała,
Następnie pomagam ułożyć się klientce w wygodnej pozycji na fotelu kosmetycznym na którym znajduje się jednorazowy pokrowiec, Myję ręce mydłem antybakteryjnym ,
Etap III: Przechodzę kolejno do nałożenia peelingu Czerwone wino z pestkami winogron i wcieram peeling całymi dłońmi na partie ciała objęte zabiegiem . Wykonuję masaż z zachowaniem podstawowych ruchów; głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja zgonie z przebiegiem mięśni. Po zakończeniu masażu zmywam peeling jednorazowymi chusteczkami kosmetycznymi i nakładam maskę odmładzająco-ujędrniającą i szczelnie owijam ciało klientki folią. Układam klientkę w wygodnej pozycji na fotelu kosmetycznym i przykrywam kocem termicznym . Pozostawiam w takim ułożeniu na około 40 min. Podczas trwania zabiegu włączam klientce muzykę relaksacyjną w celu odprężenia i relaksu dla klientki. Po upływie 40 min. Ściągam folię i zmywam maskę jednorazowymi chusteczkami kosmetycznymi . Następnie rozprowadzam ampułkę Czerwone Wino koncentrat odmładzająco- ujędrniający na ciało objęte zabiegiem i wprowadzam za pomocą ultradźwięków, dzięki temu ampułka szybciej się wchłonie i będzie głęboko
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-06, 16:44   #3952
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

penetrować w skórze.
Wykończeniem zabiegu jest ocena końcowego efektu gdzie stwierdzam że obwód miejsc owiniętych uległ zmniejszeniu , przez co też mobilizuję klientkę do dalszych zabiegów oraz omawiam z klientką pielęgnację domową w celu ułatwienia jej dbania o ładny i zdrowy wygląd swojej skóry. Proszę klientkę o przebranie się , na koniec dziękuje klientce za zaufanie i skorzystanie z moich usług zapisując ją na następny termin wykonania serii zabiegów na ciało.
Etap IV: Gdy klientka opuści gabinet przystępuję do uporządkowania stanowiska pracy:
- odkładam preparaty i środki kosmetyczne w odpowiednia miejsce
- ściągam pokrowiec z fotela kosmetycznego wraz z bielizną zabiegową wrzucam do pojemnika na odpady komunalne
-folię kosmetyczną i jednorazowe chusteczki kosmetyczne wrzucam do kosza na odpady specyficzne nieskażone
- myję środki użyte do zabiegu tj. miski, miseczki, pędzel , szpatułkę, osuszam i spryskuję płynem dezynfekującym po 20 min. Myję , osuszam i wkładam do sanityzatora UV na dwa razy po 15 min.
-dezynfekuje i wycieram powierzchnię blatów i stolików płynem do dezynfekcji powierzchni INCIDIN
-głowicę do ultradźwięków przecieram wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym
- Chowam aparaturę i sprzęt
- Myję ręce mydłem antybakteryjnym i spryskuję płynem do dezynfekcji rąk
8. Analiza i ocena końcowego zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego w odniesieniu do diagnozy:
Przeprowadzony przeze mnie zabieg z zastosowaniem odpowiednich środków i aparatury , spowodował znaczną poprawę wyglądu skóry klientki , nawilżenie i napięcie jej, poprawiła koloryt skóry i wygładzenia złogi tkanki tłuszczowej
9. Zalecenia do pielęgnacji domowej
Do stosowania w domu zalecam odmładzające mleczko kokosowe do ciała z olejkiem baobabu , luksusowe serum ujędrniająco- modelujące z kawiorem . Zalecam klientce właściwą dietę , która polega na przyjmowaniu odpowiednich i odpowiedniej ilości płynów i prawidłowym , regularnym odżywianiu sięgając również po owoce i warzywa sugerując iż tymczasowe jej odżywianie jest nie właściwe. Zalecam krótkie ćwiczenia które może wykonać nawet w czasie pracy ,które działają stymulująco na mięśnie , namawiam do ograniczenia lub rzucenia nałogu tytoniowego iż ma on zły wpływ zarówno na jej skórę jak i zdrowie .


---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 40-letnia kobieta na zabieg pielęgnacyjny dłoni najchętniej z użyciem parafiny oraz manicure tradycyjny wraz ze zdobniczym malowaniem paznokci. Skóra dłoni klientki jest bardzo przesuszona, zrogowaciała, miejscami zaczerwieniona. Paznokcie się rozdwajają. Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu u klientki z wykorzystaniem aparatury i środków dostępnych w gabinecie oraz opracuj zalecenia do dalszej pielęgnacji w domu i w gabinecie.

Załącznik 1- Karta choroby pacjenta od lekarza rodzinnego.
Imię i Nazwisko: Natalia Urban.
Wiek: 40 lat.
Zawód: pielęgniarka.
Choroby przebyte: różyczka, ospa.
Choroby przewlekłe: liczne alergie zwłaszcza na lateks, parafinę i prąd galwaniczny.

1. TEMAT:
Projekt realizacji prac związanych z przeprowadzeniem zabiegu pielęgnacyjnego dłoni i paznokci oraz wykonaniem manicure tradycyjnego wraz ze zdobniczym malowaniem paznokci u 40- letniej Natalii Urban.

2. ZAŁOŻENIA:
- miejsce: gabinet kosmetyczny,
- imię i nazwisko: Natalia Urban,
- płeć: kobieta,
- wiek: 40 lat,
- zawód: pielęgniarka,
- przebyte choroby: różyczka, ospa,
- liczne alergie zwłaszcza na lateks, parafinę i prąd galwaniczny,
- skóra dłoni bardzo przesuszona,
- naskórek zrogowaciały,
- dłonie miejscowo zaczerwienione,
- wygląd paznokci: rozdwajają się,
- przeprowadzony będzie zabieg pielęgnacyjny dłoni i paznokci oraz manicure tradycyjny wraz ze zdobniczym malowaniem paznokci,
- zabieg ma widocznie poprawić stan skóry dłoni i paznokci klientki,
- zabieg najlepiej wykonać w serii w gabinecie kosmetycznym,
- potrzebne zaangażowanie i systematyczność klientki w pielęgnację domową.

3. DIAGNOZA SKÓRY DŁONI:
Po oglądnięciu dłoni i paznokci klientki przy użyciu lampy bezcieniowej z lupą obserwuję, że skóra dłoni jest bardzo przesuszona, zrogowaciała, złuszcza się. Klientka skarży się na liczne alergie, a skóra dłoni jest dodatkowo zaczerwieniona, mało elastyczna. Nie występują pęknięcia naskórka, plamy, przebarwienia ani zmiany chorobowe np. grzybica. Paznokcie są słabe, bez przebarwień, rozdwajające się, zniszczone. Paznokcie nie są pomalowane. Ich wygląd wskazuje na stan zdrowia i złe nawyki pielęgnacyjne.

4. WSKAZANIA:
- skóra szorstka,
- sucha,
- zrogowaciała,
- zgrubiała,
- utrata jędrności i elastyczności skóry,
- wyrównanie kolorytu skóry dłoni,
- zniszczone, łamliwe paznokcie,
- rozdwajające się paznokcie,
- chęć przedłużenia młodości dłoniom,

5. PRZECIWWSKAZANIA:
- grzybica dłoni i paznokci,
- nietypowość płytki paznokciowej,
- kandydoza płytki paznokciowej,
- znamiona pod płytką paznokciową,
- drożdżyca,
- brodawki,
- egzemy
- cukrzyca
- łuszczyca
- pęknięcia naskórka między palcami,
- otwarte rany,
- świeże blizny,
- podrażnienie naskórka,
- stany zapalne, ropne alergiczne,
- stany infekcyjne,
- uczulenia na składniki kosmetyków,
- uczulenie na lateks, parafinę i prąd galwaniczny.

Ponieważ u klientki występuje uczulenie na lateks do zabiegu nie możemy użyć rękawiczek lateksowych, muszą to być winylowe rękawiczki specjalnie przeznaczone dla alergików.

Ponieważ klientka ma uczulenie na parafinę nie wykonamy u niej zabiegu z jej użyciem, zastąpimy to innym zabiegiem nawilżającym.


W związku z resztą przeciwwskazań klientka ma ich brak, dlatego przystępujemy do zabiegu pielęgnacyjnego dłoni oraz manicure tradycyjny wraz ze zdobniczym malowaniem paznokci.

6. WYKAZ APARATURY I SPRZĘTU:
- stolik z podpórką na rękę,
- lampka oświetleniowa,
- stolik na którym układamy potrzebne narzędzia, przybory i preparaty,
- taboret obrotowy dla kosmetyczki,
- krzesło z oparciem dla klientki,
- lampa Sollux,
- lampa bezcieniowa z lupą,
- kosz na śmieci,
- kosz na śmieci skażone,
- wanna dezynfekcyjna,
- autoklaw.


7. NARZĘDZIA I PRZYBORY.
- miseczka do moczenia rąk,
- miseczka gumowa do alg,
- szpatułka do mieszania alg,
- płatki kosmetyczne,
- gaziki,
- chusteczki higieniczne,
- rękawiczki winylowe przeznaczone dla alergików,
- pilniki do paznokci grubo i drobnoziarniste,
- cążki do skórek,
- obcinacz lub nożyczki do paznokci,
- drewniany patyczek do podważania skórek,

8. ŚRODKI I PREPARATY.
- płyn do dezynfekcji skóry,
- płyn do dezynfekcji powierzchni,
- płyn do dezynfekcji narzędzi,
- środki opatrunkowe: gaza, plaster,
- środki do dezynfekcji skaleczeń: woda utleniona,
- zmywacz do paznokci bezacetonowy z witaminami E i B6, które chronią paznokcie przed wysuszeniem.
- lakiery - różna gama kolorystyczna. Dobór lakieru należy uzgodnić z klientką, dopasować go do okazji, kształtu paznokcia, stroju, makijażu itp.
- odżywka- dzięki liposomom zawierającym związki wapnia i magnezu zapewnia równowagę wilgotności w paznokciach zabezpieczając je przed rozdwajaniem i łuszczeniem.
- lakier podkładowy z proteinami, krzemionką, która zapobiega rozdwajaniu się paznokci i wzmacnia je i uelastycznia.
- utwardzacz paznokci- szybkoschnący, hypoalergiczny preparat do utwardzania i wybłyszczania powłoki lakieru na paznokciach. Zwiększa trwałość, przeciwdziała odpryskiwaniu i matowieniu polakierowanej powierzchni.
- wysuszasz lakieru w spreju, zawiera witaminę E i środki kondycjonujące okolice paznokci zapobiegające ich wysuszaniu. Dzięki jego zastosowaniu lakier wysycha na paznokciu szybko, bez smug , uzyskuje większy połysk i trwałość.
- brokaty,
- cyrkonie,
- ozdoby na paznokcie,
- linery do paznokci służące do ozdabiania,
- preparat do zmiękczania skórek zawierającej słodki olejek migdałowy, olejek z nasion winogronowych i glicerynę, podczas usuwaniu skórek przy paznokciach, nawilża je i zapobiega ich wysychaniu.
- mieszanka oliwy z oliwek, soku z cytryny i witamin A i E. Kąpiel taka nawilża, wygładza i rozjaśnia skórę dłoni oraz wzmacnia paznokcie.
- peeling cukrowy. Kosmetyk taki zawiera w swym składzie olej sojowy, olej migdałowy, kompleks witaminowy, oliwę z oliwek, krzem koloidalny i naturalny cukier. Delikatnie złuszcza naskórek, dodatkowo nawilżając skórę dłoni.
- żel do masażu intensywnie nawilżający. Żel wzmacnia ochronny płaszcz hydrolipidowy skóry, łagodzi podrażnienia, uelastycznia. Starannie dobrane składniki receptury zapewniają doskonałe właściwości poślizgowe podczas wykonywania zabiegu. Zawiera sól kwasu hialuronowego i wyciąg z zielonej herbaty.
- maska do dłoni, która zawiera m.in. elastynę, D-pantenol, ekstrakt z aloesu. Składniki te mają działanie lecznicze, chronią przed stanami zapalnymi oraz podwyższają wilgotność skóry. Stymuluje cyrkulacje krwi i przywraca skórze dłoni zdrowy wygląd i gładkość. Wysoka koncentracja alantoiny stymuluje odnowę komórek.
- ampułka regenerująca z witaminami z grupy A + E, które odżywiają, nawilżają i wygładzają skórę. Dodatkowo wyciąg z mocznika zmiękcza nadmiernie zrogowaciałą skórę dłoni. Obecny jest również kolagen i żeń-szeń, które zapobiegają procesom starzenia się skóry dłoni.
- maska algowa z witaminami. Wielofunkcyjna maska na bazie alg oraz fitoskwalenu nie zawierająca konserwantów ani dodatków zapachowych. Przywraca skórze dłoni utraconą wilgoć, polepsza strukturę tkanek skóry i wzmacnia ją. Działa przeciwpodrażnieniowo, łagodząco, intensywnie nawilżająco, regenerująco, pojędrniająco.
- krem do rąk, który natychmiastowo nawilża i zapobiega wysuszeniu skóry, odżywia i regeneruje. Zawiera wazelinę, glicerynę, wyciąg fitosteroli z awokado. Obniża ryzyko wystąpienia reakcji skórnych

. OPIS ZABIEGU.

A. PRZYGOTOWANIE STANOWISKA PRACY, KLIENTKI, KOSMETYCZKI.
a. Przygotowanie stanowiska pracy powinno zawierać:
- przygotowanie stoliczka do manicure pod względem wygody dla klienta oraz wygody pracy dla kosmetyczki,
- przygotowanie stoliczka do manicure pod względem higieny- dezynfekcja płynem do dezynfekcji powierzchni,
- przygotowanie zdezynfekowanego płynem do dezynfekcji powierzchni stoliczka kosmetycznego, gdzie gromadzimy wszystkie niezbędne preparaty kosmetyczne oraz inne rzeczy wymienione w punkcie wcześniejszym.
- przygotowanie lampki oświetleniowej,
- przygotowanie taboretu kosmetycznego, gdzie będzie siedziała osoba wykonująca zabieg,
- przygotowanie krzesła z oparciem dla klienta pod względem wygody i higieny.

b. Przygotowanie klienta:
- założenie karty klienta,
- przeprowadzenie wywiadu z klientką (pytania dotyczące: wieku, rodzaju wykonywanej pracy, stanu zdrowia klienta, przebytych chorób, pielęgnacji domowej, diety, trybu życia, sposobu wypoczynku itp.)
- postawienie diagnozy skóry dłoni klientki przy użyciu lampy bezcieniowej z lupą i wybór zabiegu pielęgnacyjnego dłoni oraz manicure tradycyjny wraz ze zdobniczym malowaniem paznokci. Ze względu na uczulenie klientki na parafinę rezygnujemy z jej wykorzystania, zastępujemy to innymi zabiegami.
- prośba o zdjęcie biżuterii przez klienta,
- wskazanie miejsca wykonania zabiegu.

c. Przygotowanie kosmetyczki:
- nałożenie fartucha,
- mycie i dezynfekcja dłoni,
- nałożenie rękawiczek winylowych przeznaczonych dla osób z alergią na lateks (klientka ma uczulenie na lateks).

koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-06, 16:45   #3953
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[
B. PLAN REALIZACJI CZYNNOŚCI:
1. Przygotowanie stanowiska pracy wg etapu nr. a.
2. Przygotowanie klientki wg etapu nr b.
3. Przygotowanie kosmetyczki wg etapu nr c.
4. Dezynfekcja skóry dłoni klientki odpowiednim preparatem do dezynfekcji skóry.
5. Zabieg pielęgnacyjny rozpoczynamy od nadania odpowiedniego kształtu paznokciom. Skracając i opiłowując paznokcie należy zwrócić uwagę na ich naturalny kształt. Paznokcie opiłowujemy zawsze od boków ku wierzchołkowi. Dla każdego typu paznokci dostępne są odpowiednie pilniki. Do skracania bardzo długich paznokci można użyć pilników gruboziarnistych, do regulowania kształtu używamy w zależności od budowy paznokcia, pilników drobnoziarnistych.
6. Delikatne odsunięcie naskórka okalającego płytkę paznokcia przy użyciu drewnianego patyczka przeznaczonego do tego celu.
7. Kąpiel dłoni i paznokci przygotowuje do wycinania naskórka. Do zniszczonych dłoni i osłabionych paznokci najlepsza będzie kąpiel w oliwie z oliwek. W tym celu należy podgrzać oliwę z oliwek, dodać kilka kropli soku z cytryny, która ma właściwości rozjaśniające oraz dodać witaminę A+E (krople lub kapsułka). Kąpiel powinna trwać ok. 15-20 min. Potem należy wymasować każdy palec osobno, usunąć resztę oliwy z dłoni.
8. Nałożenie preparatu do zmiękczania skórek wokół paznokci i delikatne odsunięcie drewnianym patyczkiem skórki okalające paznokcie, trzeba to robić bardzo ostrożnie, nie wolno przyciskać patyczkiem zbyt mocno miejsca gdzie znajduje się macierz paznokcia - mogłoby to doprowadzić do powstania wgłębienia w płytce paznokciowej.
9. Wycięcie bardzo ostrożnie odstającego obrąbka naskórkowego przy użyciu cążków do skórek. Nie powinno się wycinać skórek zbyt głęboko, obrąbek chroni płytkę paznokciowa przed wnikaniem bakterii, zbyt głębokie wycinanie może spowodować powstanie stanu zapalnego. Należy uważać, aby nie skaleczyć delikatnej skóry wokół paznokci, głębokie wycinanie skórek nie jest wskazane ponieważ skórki po takim zabiegu odrastają szybko i stają się grubsze.
10. Zdjęcie rękawiczek i wyrzucenie ich do kosza na śmieci (jeśli nie ma na nich krwi) lub do kosza na odpady skażone (jeśli podczas zabiegu pojawiła się krew).
11. Wykonanie peelingu dłoni i paznokci przy użyciu peelingu cukrowego do dłoni. Kosmetyk taki zawiera w swym składzie olej sojowy, olej migdałowy, kompleks witaminowy, oliwę z oliwek, krzem koloidalny i naturalny cukier. Wykonując go należy pamiętać by zwilżyć swoje dłonie, następnie nałożyć niewielką ilość kosmetyku na dłonie klientki i masować przez 2-3 minuty wszystkie palce dłoni nie zapominając o paznokciach klientki. Preparat delikatnie ściera, wygładza, pobudzająco masuje i wyjątkowo skutecznie oczyszcza skórę. Dodatkowo stymuluje ukrwienie i przyspiesza regenerację naskórka. Regularne stosowanie, korzystnie wpływa na stan skóry i wzmacnia działanie nakładanych później kosmetyków. Dzięki peelingowi skóra łatwiej przyswaja zawarte w nich substancje aktywne.
12. Spłukanie resztek peelingu przy użyciu miseczki z wodą.
13. Osuszenie dłoni chusteczką.
14. Wykonanie masażu dłoni przy użyciu żelu do masażu intensywnie nawilżającego. Żel wzmacnia ochronny płaszcz hydrolipidowy skóry, łagodzi podrażnienia, uelastycznia. Starannie dobrane składniki receptury zapewniają doskonałe właściwości poślizgowe podczas wykonywania zabiegu. Zawiera sól kwasu hialuronowego i wyciąg z zielonej herbaty. Masaż dłoni powoduje poprawę krążenia krwi. Po prawidłowo wykonanym zabiegu skóra zostaje odświeżona i szybciej się regeneruje. Kosmetyczka przez kilkanaście minut masuje każdą z dłoni osobno. Rozpoczyna od masażu koniuszków palców posuwając się do nadgarstków. Masaż dłoni trwa kilkanaście minut.
15. Wytarcie chusteczką higieniczną resztek preparatu do masażu.
16. Nałożenie na dłonie maski, która zawiera m.in. elastynę, D-pantenol, wysokiej jakości ekstrakt z aloesu. Składniki te mają działanie lecznicze, chronią przed stanami zapalnymi oraz podwyższają wilgotność skóry. Stymuluje cyrkulacje krwi i przywraca skórze dłoni zdrowy wygląd i gładkość. Wysoka koncentracja alantoiny stymuluje odnowę komórek.
17. Włączenie lampy Sollux z niebieskim filtrem i naświetlanie nią dłoni przez 5-10 minut. Dzięki temu złagodzimy podrażnienia, wrażliwość i suchość skóry. Znikną zaczerwienienia.
18. Zmycie maski przy użyciu ciepłej wody i osuszenie dłoni chusteczkami.
19. Nałożenie oraz dokładne wmasowanie w dłonie i paznokcie ampułki regenerującej z witaminami z grupy A + E, które odżywiają, nawilżają i wygładzają skórę. Dodatkowo wyciąg z mocznika zmiękcza nadmiernie zrogowaciałą skórę dłoni. Obecny jest również kolagen i żeń-szeń, które zapobiegają procesom starzenia się skóry dłoni.
20. Przygotowanie maski algowej z witaminami (zgodnie z przepisem podanym przez producenta). Wielofunkcyjna maska na bazie alg oraz fitoskwalenu nie zawierająca konserwantów ani dodatków zapachowych. Przywraca skórze dłoni utraconą wilgoć, polepsza strukturę tkanek skóry i wzmacnia ją. Działa przeciwpodrażnieniowo, łagodząco, intensywnie nawilżająco, regenerująco, pojędrniająco. Odpowiednią ilość maski należy wymieszać w misce do alg i nałożyć na dłonie na czas 15-20 minut. Po tym czasie maskę należy usunąć.
21. Wmasowanie w skórę dłoni kremu, który natychmiastowo nawilża i zapobiega wysuszeniu skóry, odżywia i regeneruje. Zawiera wazelinę, glicerynę, wyciąg fitosteroli z awokado. Obniża ryzyko wystąpienia reakcji skórnych.
22. Odtłuszczenie paznokci przy użyciu zmywacza do paznokci z witaminami E i B6, które wspaniale odżywiają płytkę paznokciową.
23. Rozpoczynamy od pokrycia paznokci warstwą lakieru podkładowego (emalia podkładowa) i czekamy aż dokładnie wyschnie.
24. Dopiero na lakier podkładowy nanosimy właściwy kolor. Dobór koloru lakieru uzgadniamy z klientką. Nie należy przejmować się faktem, że kolor niedokładnie pokrywa płytkę paznokcia. Czekamy aż lakier dokładnie się wchłonie. Kiedy jest już zupełnie suchy nanosimy kolejną warstwę lakieru.
25. Gdy lakier jest jeszcze mokry przyklejamy na nim ozdobne cyrkonie i sypiemy fantazyjnie brokatem. Po wyschnięciu lakieru ręcznie malujemy dodatkowe wzorki.
26. Odczekujemy chwilę aż lakier przyschnie po wierzchu, a następnie spryskujemy go specjalnym preparatem w aerozolu w celu przyspieszenia wysychania.
27. Do utwardzenia paznokci służą różnorodne preparaty, które przedłużają trwałość lakieru i zwiększają jego odporność na odpryski.
28. Przekazanie zaleceń do pielęgnacji w domu.
29. Zaproszenie na kolejną wizytę w celu przeprowadzenia takiego samego zabiegu.
30. Podziękowanie za zabieg oraz ocena efektów końcowych.

C. CZYNNOŚCI KOŃCOWE:
1. Uporządkowanie stanowiska pracy.
2. Mycie misek pod bieżącą wodą, następnie dezynfekcja płynem do dezynfekcji narzędzi.
3. Dezynfekcja narzędzi, mycie oraz sterylizacja w autoklawie.
4. Dezynfekcja blatów, szafek, stolika kosmetycznego płynem do dezynfekcji powierzchni.
5. Odłożenie preparatów kosmetycznych na swoje miejsce.
6. Usunięcie odpadów higienicznych (zamknięcie w szczelnych pojemnikach zaopatrzonych w folię).
7. Umycie i dezynfekcja rąk. 10. EFEKTY ZABIEGU:
- wygładzenie i lifting dłoni,
- nawilżenie i odżywienie skóry dłoni oraz paznokci,
- usunięcie zaczerwienienia dłoni,
- jędrna i elastyczna skóra dłoni,
- stymulacja komórek i regeneracja tkanek skóry,
- przeciwdziałanie oznakom starzenia,
- rozjaśnienie przebarwień,
- odżywienie i wzmocnienie paznokci.

11. ZALECENIA DO DOMU:
· chronić· dłonie przed agresywnymi środkami chemicznymi,
· do wszelkich prac porządkowych zakładać· gumowe rękawiczki bezlateksowe (ze względu na alergię na lateks). Rękawiczki gumowe trzeba od wewnątrz przesypać· talkiem lub np. mąką ziemniaczaną,
· do wszystkich prac, w których niemożliwe jest zastosowanie rękawiczek ochronnych, a skóra dłoni ma kontakt z wodą, detergentami, do wszystkich brudzących prac warto zastosować· na dłonie preparat ochronny tzw. biologiczne rękawiczki - a po zakończeniu prac zmyć· dokładnie tę ochronną warstwę i zastosować· regenerujący krem do rąk,
· ochrona przed promieniami UV, skóra dłoni narażana jest na opalanie, a to wysusza ją i przyspiesza proces starzenia, dlatego kremy do rąk powinny zawierać· filtry UV (można również stosować· na dłonie te same preparaty ochronne, które używamy do ciała),
· ochrona dłoni przed mrozem i wiatrem (przed nałożeniem ciepłych rękawiczek nasmarować· dłonie kremem ochronnym),
· po umyciu rąk wysuszać· je dokładnie (suszarki elektryczne do rąk suszą szybko, ale aż za bardzo skutecznie - osoby o bardzo suchej skórze dłoni nie powinny korzystać· z tych urządzeń, gdyż narażają skórę dłoni na przesuszanie),
· do mycia rąk używać· łagodnych środków myjących,
· po każdym umyciu rąk stosować· krem odżywczy, regenerujący,
· na noc nakładać· krem o zdecydowanym działaniu regenerującym,
· robić· zabiegi pielęgnacyjne w domu na dłonie 1-2 x w tygodniu,
· jeśli nie ma większych kłopotów ze skórą dłoni to zabieg pielęgnacyjny w gabinecie kosmetycznym wykonywać· 1x w miesiącu, jeśli skóra dłoni sprawia większe problemy to należy wykonać· serię zabiegów regenerujących – około 10 zabiegów, raz na tydzień,
· gimnastykować· dłonie i palce - zadbane dłonie to nie tylko ładna skóra i paznokcie, to także dłonie sprawne.
Przykłady zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie do wykonania w domu:
· Kąpiel dłoni w oliwie z oliwek: oliwę (najlepiej z pierwszego tłoczenia) podgrzać· (tak aby była ciepła - nie gorąca), dodać· witaminę A+E (wycisnąć· zawartość· kapsułki), dodać· kilka kropli soku z cytryny i moczyć· dłonie ok. 10 min- 15 min., po kąpieli można wykonać· automasaż dłoni, osuszyć· w ręczniczek papierowy. Kąpiel można wykonywać· tak często jak mamy na to ochotę.
· Do usuwania zanieczyszczeń z warzyw, owoców można stosować· sok z cytryny - ma
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-06, 16:49   #3954
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

działanie wybielające, skutecznie usuwa plamy i zabrudzenia.
· Okłady z papki z siemienia lnianego: siemię lniane zalać· wrzącą wodą, odczekać· aż wytworzy się śluz i wymieszać· na papkę, na dłonie nałożyć· cieniutką warstwę gazy a na nią nałożyć· papkę, można owinąć· dłonie folią spożywczą (dla utrzymania ciepła) i dodatkowo ręcznikiem. Okład trzymać· 20-30 minut, zabieg można powtarzać· tak często jak mamy na to ochotę.
· Wieczorem, tuż przed pójściem spać· nałożyć· na dłonie grubą warstwę kremu odżywczego (lub maseczkę), nałożyć· bawełniane, cieniutkie rękawiczki, znikają wszelkie zaczerwienienia, szorstkość· , skóra będzie miękka i gładka.
· Masaż dłoni: można wykonywać· codziennie gdy tylko mamy na to chwilkę czasu, wcieramy w skórę trochę olejku do masażu lub większą ilość· kremu do rąk i masujemy kciukiem i palcem wskazującym, okrężnymi ruchami kolejno każdy palec na całej długości, następnie całą dłonią masujemy grzbiet drugiej dłoni, a potem wykonujemy ruchy jak przy zacieraniu rąk. Taki masaż odpręża, pobudza krążenie.
· Peeling dłoni: może być· wykonywany peelingiem do twarzy lub można przygotować· bardzo skuteczny peeling:

1 łyżka stołowa oliwki do ciała (lub oliwy z oliwek)
1 łyżka stołowa cukru (lub zmiękczonych migdałów)
1 filiżanka soku z cytryny
Mieszankę wcierać· przez kilka minut w dłonie, potem umyć· dłonie ciepłą wodą, wmasować· krem odżywczy.
Na wygląd paznokci trzeba zwracać szczególną uwagę w takich sytuacjach jak:
· rekonwalescencja po chorobach infekcyjnych,
· w zespołach zaburzeń wchłaniania,
· w wyniku zaburzeń prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych i wtórnie do nich występujących niedoborów składników pokarmowych (witamin, białek, mikroelementów),
· w okresie przedwiosennym (kiedy dostęp do owoców i jarzyn jest utrudniony),
· w wyniku stosowania nieprawidłowej diety.
Nasz sposób odżywiania ma bardzo duży wpływ na zdrowie i wygląd paznokci. Składniki pokarmowe, które mają ogromny wpływ na nasze paznokcie to:
· białko, a przede wszystkim egzogenne aminokwasy (np. fenyloalaninę, metioninę, lizynę) - białko jajka, mleko, ser, ryż,
· wapń - jabłka, brokuły, owies, ryby, kapusta, buraki, pomarańcze, fasola, kabaczek, melon, pomidory, tofu, żyto, gruszki, soja, jęczmień, orzechy włoskie, morele, migdały, brukselka, kalafior, marchew, seler, sezam, jaja, nać· pietruszki, cebula, ziarna słonecznika, gryka, bakłażan, soczewica, grzyby, groszek, oliwki, jogurt, czosnek, orzechy nerkowca, wiśnie, daktyle, por, grejpfrut, pszenica, fasola mung, brzoskwinie, ziarna dyni
· żelazo - szpinak, awokado, owies, tofu, soja, orzechy włoskie, pokrzywa, żyto, morele, ostrygi, kaczka, brukselka, kukurydza, sezam, jaja, nać· pietruszki, ziarna słonecznika, grzyby, groszek, oliwki, orzechy nerkowca, daktyle, pszenica, fasola mung, ziarna dyni
· krzem - świeże warzywa i owoce oraz rośliny lecznicze (skrzyp),
· magnez - brokuły, jabłka, proso, kapusta, melon, orzeszki piniowe, kiwi, fasola, buraki, owies, kabaczek, pomidory, tofu, jęczmień, kurczak, żyto, orzechy włoskie, morele, kokos, migdały, brukselka, kalafior, gruszki, marchew, kukurydza, sezam, seler, cebula, ziarna słonecznika, gryka, grzyby, soczewica, groszek, orzechy nerkowca, grejpfrut, pszenica, sałata, fasola mung, brzoskwinie, ziarna dyni
· cynk - buraki, kapusta oraz kiełki pszenicy
· potas - truskawki, proso, kapusta, melon, ziemniaki, pomarańcze, fasola, kiwi, ryż(brązowy), szpinak, awokado, buraki, kabaczek, tofu, szparagi, maliny, kurczak, banany, żyto, orzechy włoskie, rzeżucha, rzepa, ananasy, jęczmień, karczochy, kokos, papaja, migdały, brukselka, kalafior, rzodkiewki, gruszki, marchew, kukurydza, sezam, seler, figi, cebula, słonecznik, gryka, soczewica, czosnek, por, jeżyny, grejpfrut, nasiona lnu, cytryny, pszenica, ogórek, sałata fasola mung, brzoskwinie, ziarna dyni, żurawiny, pieprz.
· witamina H (biotyna),
· witaminy z grupy B - brokuły (B3, B5), Proso (B3), orzeszki piniowe, ziemniaki (B3), szpinak (B6), awokado (B3, B5), owies (B5), kurczak (B3, B6), banany (B6), soja (B3), ostrygi (B12), migdały (B2, B3), brukselka, (B3, B6), kukurydza (B3), ziarna słonecznika, papryka, daktyle (B3), seler naciowy (B3), pszenica (B3, B5, B6), fasola mung (B3, B5)
· witamina F
Nasze pożywienie jest często ubogie w te składniki pokarmowe. W niektórych stanach chorobowych czasami ich stosowanie jest niewskazane. Należy wtedy skorzystać z preparatów uzupełniających ich niedobór.
Pielęgnacja paznokci.
Właściwy sposób pielęgnacji paznokci także nie pozostaje bez wpływu na ich wygląd i zdrowie. W codziennej pielęgnacji należy kierować się wskazówkami:
· Do mycia rąk używać· specjalnych emulsji i żeli bez mydła, zawierających odżywcze, natłuszczające składniki. Nie wysuszają skóry rąk i skórek wokół paznokci.
· Po umyciu dłoni, zawsze wcierać· w nie krem do rąk i paznokci (z substancjami odżywczymi, witaminami i olejkami).
· Nie obgryzać· paznokci
· Nie obcinać· paznokci zbyt krótko, może to powodować· bolesność· , ułatwia wnikanie brudu i bakterii pod płytkę paznokciową, nie wygląda zbyt estetycznie i może być· przyczyną zadzierania się paznokci
· Do zabiegów manicure lepiej nie używać· ostrych, metalowych przyrządów: cążków czy pilniczków. Bardzo łatwo uszkodzić· nimi płytkę. Jeśli narzędzia nie są wysterylizowane grozi infekcja. Metalowe pilniczki zastąpić· pilnikami papierowymi lub mineralnymi. Do odsuwania skórek używać· patyczków drewnianych.
· Paznokcie (zwłaszcza długie) niszczą się podczas pisania na komputerze. Ich końce rozdwajają się, gdy silnie uderza się w klawisze. Należy nauczyć· się w taki sposób pisać· na klawiaturze aby uderzać· tylko opuszkami palców nie paznokciami.


---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

witam jestem dyplomowana kosmetyczka, w czerwcu zdałam egzamin i dziewczyny chce zaznaczyc ze projekty sa z forum bo ktoras pisała ze niema zadnych projektow
SA!!! troszke trzeba poszperać i wazna uwaga kazdy projekt spisany czy skopiowany radze przeczytac uważnie i samemu napisać według schematu, ktorego pisze sie projekt... a to ze se skopijecie i przeczytacie nie zastapi wiedzy jaka musicie posiadac przy pisaniu projektu na egzaminie
jak co mam więcej projektow
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-06, 16:52   #3955
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii


Wykonani makijażu
Wskazania: sińce pod oczami, popękane naczynka, poprawa wyglądu, poprawa kształtu twarzy,
Przeciwwskazania: opryszczka, uczulenie na kosmetyki, choroby oczu, łuszczyca, grzybica, świeże stany pooperacyjne, stany zapalne i alergiczne skóry[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/MICHA%7E1.MAR/USTAWI%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]

__________________
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 30 letnia klientka i prosi o wykonanie makijażu wieczorowego. W klasycznej analizie kolorystycznej została zakwalifikowana do typu zimowego. Klientka ma twarz okrągłą, charakteryzuje się ciemnymi włosami, jasną cerą i piwnym kolorem oczu. Cera klientki jest sucha i odwodniona.
1.Tytuł pracy wynikający z treści zadania
Projekt realizacji prac związanych wykonaniem makijażu wieczorowego u klientki typu zima, posiadającej cerę suchą i odwodnioną.
2.Założenia, czyli dane do projektu
-Kobieta ma 30 lat
-Jest to jej pierwszy makijaż wykonany profesjonalnie w gabinecie
-klienta ma twarz okrągłą
-ma ciemne włosy, jasną cerę i piwne oczy
-klienta ma urodę typu zima
-klientka ma cerę suchą i odwodnioną

3.Zakres prac:
a)Wykonanie makijażu wieczorowego z uwzględnieniem stanu skóry klientki

b)Miejsce wykonania zabiegu:
Gabinet kosmetyczny: jest utrzymany w czystości, odpowiednio wyposażony, znajdują się w nim sprawne sprzęty i urządzenia, kable urządzeń są zabezpieczone. Narzędzia są zdezynfekowane. Pomieszczenie ma sprawną wentylację. Gabinet jest w pełni przygotowany do wykonania makijażu wieczorowego.

c)Wykaz środków i przyborów:
·płyn do dezynfekujący do spryskiwania powierzchni i narzędzi INCIDIN
·preparat do chirurgicznego odkażania rąk HOSPISEPT
mydło antybakteryjne – składnik aktywny TRICLOSAN
·śmietanka do demakijażu Dermika Meritum
·płyn do demakijażu oczu i ust Nivea Visage
·tonik do cery suchej VICHY Purete Thermale
·krem nawilżający NIVEA VISAGE Krem-żel Aqua Sensation na dzień
·Soraya Colour Care Baza silikonowa do cery suchej i bardzo suchej
· podkłady w kremie Soraya lifting sceniczny w kolorze jasny beż i beż
·korektor zielony Dax Cosmetics
·puder sprasowany Avon (odcień beżowy)
· puder sypki Avon (odcień beżowy)
·róż na policzki Avon (ciemny brąz)
·paleta cieni Ciepłych i chłodnych odcieni zieleni
·kredka do brwi w kolorze ciemnego brązu
·czarny eyeliner
·transparenty błyszczyk w różanym odcieniu
·tusz do rzęs Maybelline Intense XXL
·pędzle (do pudru sypkiego, sprasowanego, różu, błyszczyka)
pacynka do cieni
·waciki kosmetyczne
·gąbeczka do nakładania podkładu i bazy silikonowej
·prześcieradło jednorazowe
·ręczniki jednorazowe
·rękawiczki jednorazowe
·koc
·zalotka
·opaska
·pałeczki do uszu
d) wyposażenie gabinetu
·fotel kosmetyczny
·taboret kosmetyczny
·lampa cieniowa
·miski na odpadki
·stolik kosmetyczny
4. Zalecenia do domu:·- stosowanie kosmetyków nawilżających np. Kosmetyki Physiogel to seria produktów stworzona z myślą o codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i alergicznej. Produkty Physiogel działają zgodnie z potrzebami naszej skóry. Są hipoalergiczne, zawierają tylko minimum składników.
Niezależnie od innych właściwości dobrze nawilżają skórę i harmonizują z jej naturalnym pH.
-stosowanie toniku do cery suchej (bezalkoholowego)
-odpowiednia pielęgnacja w zależności od pory roku (natłuszczanie zimą i nawilżanie i chronienie przed działaniem UV latem)
-stosowanie fluidów nawilżających
-stosowanie peelingu enzymatycznego przynajmniej raz w tygodniu-

stosowanie maski odżywczej do cery suchej z Soraya
-nie stosowanie preparatów ściągających oraz preparatów złuszczających typu gommego
- Cienie: srebro, złoto, wanilia, biały, czarny, brązowy, niebieski, zielony, oberżyna, bakłażan, miedź, śliwka, wszystkie szarości, oliwki, granat marynarski
- Róż: delikatne odcienie, czasem w ogóle może być nie używany, brązujące pudry, a nawet terrakoty
- Kredki do ust: wszystkie kolory oprócz ciepłych brązów
- Pomadka: czerwona, różowa, fioletowa, ciężkie brązy, błyszczyki, sorbety.

4.Wykaz zabiegów, które możemy zastosować:·

·tonizacja i demakijaż twarzy, szyi i dekoltu
·wsmarowanie kremu nawilżającego połączone z masażem twarzy
·nałożenie warstwy podkładowej i zatuszowanie niedoskonałości
·makijaż oka i ust
·wykończenie makijażu

Wskazania:
·poprawa ogólnego wyglądu skóry i twarzy

·kamuflaż i korekta niedoskonałości skóry i oczu
· komfort psychiczny
·widoczne naczynka krwionośne
·blizny po trądzikowe
Przeciwskazania :
·choroby skóry twarzy
· trądzik różowaty
·wykwity ropne
·alergia na kosmetyki stosowane podczas wykonywania makijażu
·jęczmień
zapalenie spojówek
·przerwanie tkanki łącznej
·poparzenia skóry twarzy
W związku z przeciwwskazaniami - klientka ma ich brak, dlatego przystępujemy do makijażu wieczorowego

Etap I
Przygotowanie miejsca pracy :
1.Przygotowanie
fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac.
2.Przygotowanie fotela kosmetycznego pod względem estetycznym i higienicznym ( przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem i zabezpieczenia podnóżka ręcznikiem).
3.Przygotowanie stoliczka kosmetycznego, gdzie gromadzimy wszystkie niezbędne preparaty kosmetyczne, miskę z wodą oraz inne rzeczy wymienione w punkcie wcześniejszym
4.Przygotowanie lampy bezcieniowej.
5.Przygotowanie taboretu kosmetycznego, gdzie będzie siedziała osoba wykonująca zabieg, ustawiamy go przy zagłówku fotela.
Etap II1.Przygotowanie kosmetyczki:
Zmiana obuwia, założenie fartucha ochronnego, zdjęcia biżuterii, umycie i zdezynfekowanie rąk, związanie włosów oraz założenie rękawiczek jednorazowych.
2. Przygotowanie klienta:
Przywitanie klientki, wygodne ułożenie na fotelu, zabezpieczenie ubrań ręcznikiem jednorazowym oraz założenie opaski ochronnej na włosy.
3..Przeprowadzenie wywiadu z klientka

:·Jakie są odczucia subiektywne związane z cerą?
Jaka jest pielęgnacja domowa cery?
Czy klientka jest uczulona na jakiś preparat lub składnik?
W jakim kolorze klientka będzie ubrana na wyjście?
W jakich kolorach się dobrze czuje?


4.Diagnostyka skóry klientki pod lampą cieniową:
Skóra sucha i odwodniona, typ cery – zima, twarz okrągła.
Etap III
1.Plan realizacji czynności
Demakijaż twarzy, szyi, dekoltu i oczu – preparatami z listy
Roztarcie śmietanki do demakijażu w dłoniach i nanoszenie jej na twarz ruchami głaskania przesuwjąc dłonie od szyi w kierunku czoła
Zmywanie wilgotną watka i tonizowanie
Wsmarowanie kremu nawilżającego połączony z masażem twarzy, rozpoczynając ruchami głaskania, następnie ruchem ślizgowym z powrotem. w kolejnym ruchu rozcierając krem ruchami kółeczkowymi.
Nakładanie bazy silikonowej.
Aplikacja podkładu za pomocą trójkątnej gąbeczki. Podkład nakładany od dekoltu, aż po same czoło.
Rozprowadzenie podkładu od środka na zewnątrz twarzy, tak aby wykonywany przez ruch był zgodny z kierunkiem wzrostu drobnych włosków na twarzy;
Aplikacja przebiega łagodnym łukiem ku górze, dzięki czemu podkład nie osadza się w zmarszczkach i rozszerzonych porach skóry.
Przy rozprowadzaniu kosmetyku należy uważać na linię włosów, ponieważ w tych partiach najczęściej osadza się nadmiar produktu,
Rozcieranie granicy przy włosach.
Nakładanie ciemniejszego podkładu na linii kości policzkowych i od ucha aż pod podbródek w celu zmniejszenia objętości twarzy
Zakrywanie korektorem naczynek krwionośnych i niedoskonałości skóry
Rozpoczynanie makijażu od aplikacji chłodnej, niebieskawej zieleni jodłowej wzdłuż linii zagłębienia powieki oraz wzdłuż nasady dolnych rzęs i w partiach kącików oczu (wewnętrznych i zewnętrznych).
Pod łukiem brwiowym roztarcie satynowego, szarozielonego odcienia, z rozświetlającymi drobinkami.
Nad tęczówką, w środkowej strefie powieki ruchomej rozprowadzono intensywny akcent w kolorze ciepłej, trawiastej zieleni.
Dokładne roztarcie granic pomiędzy kolorami, zagwarantowało właściwy efekt cieniowania.
Następnie wzdłuż górnej nasady rzęs naszkicowano precyzyjną kreskę przy pomocy eye-linera w pisaku.

Użycie zalotki
Dokładne wytuszowanie rzęüRozprowadzenie różu na kości policzkowe od zew. strony do środka
Użycie podkładu w kompakcie a następnie podkładu sypkiego
Nałożenie na usta transparentny błyszczyk
Kredką do brwi wymodelowanie linię brwi cieniutkimi kreseczkami – pod włos

Etap IV
1.Czynności końcowe:
§Udzielenie porad klientce na temat pielęgnacji domowej
§Podziękowanie klientce za zaufanie
§Uporządkowanie stanowiska pracy.
§Wyrzucenie pokrowca jednorazowego, opaski, wacików do kosza na odpady komunalne
§Dezynfekcja narzędzi i powierzchni odpowiednimi preparatami.
§ Odłożenie preparatów kosmetycznych na swoje miejsce.
§Umycie rak mydłem antybakteryjnym i zdezynfekowanie ich poprzez spryskanie płynem.
2.Ogólna ocena projektu:··Dobrze dobrany makijaż pod względem kolorów i precyzji sprawił, że klientka wygląda bardzo efektownie, dobrze się czuje w danym makijażu, jest gotowa do wielkiego, wieczornego wyjścia. Kolor zielony podkreślił jej piwne oczy, a modelaż twarzy optycznie ją wyszczuplił.
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-06, 22:28   #3956
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez koki1980 Pokaż wiadomość
Wykonani makijażu
Wskazania: sińce pod oczami, popękane naczynka, poprawa wyglądu, poprawa kształtu twarzy,
Przeciwwskazania: opryszczka, uczulenie na kosmetyki, choroby oczu, łuszczyca, grzybica, świeże stany pooperacyjne, stany zapalne i alergiczne skóry[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/MICHA%7E1.MAR/USTAWI%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]

__________________
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 30 letnia klientka i prosi o wykonanie makijażu wieczorowego. W klasycznej analizie kolorystycznej została zakwalifikowana do typu zimowego. Klientka ma twarz okrągłą, charakteryzuje się ciemnymi włosami, jasną cerą i piwnym kolorem oczu. Cera klientki jest sucha i odwodniona.
1.Tytuł pracy wynikający z treści zadania
Projekt realizacji prac związanych wykonaniem makijażu wieczorowego u klientki typu zima, posiadającej cerę suchą i odwodnioną.
2.Założenia, czyli dane do projektu
-Kobieta ma 30 lat
-Jest to jej pierwszy makijaż wykonany profesjonalnie w gabinecie
-klienta ma twarz okrągłą
-ma ciemne włosy, jasną cerę i piwne oczy
-klienta ma urodę typu zima
-klientka ma cerę suchą i odwodnioną

3.Zakres prac:
a)Wykonanie makijażu wieczorowego z uwzględnieniem stanu skóry klientki

b)Miejsce wykonania zabiegu:
Gabinet kosmetyczny: jest utrzymany w czystości, odpowiednio wyposażony, znajdują się w nim sprawne sprzęty i urządzenia, kable urządzeń są zabezpieczone. Narzędzia są zdezynfekowane. Pomieszczenie ma sprawną wentylację. Gabinet jest w pełni przygotowany do wykonania makijażu wieczorowego.

c)Wykaz środków i przyborów:
·płyn do dezynfekujący do spryskiwania powierzchni i narzędzi INCIDIN
·preparat do chirurgicznego odkażania rąk HOSPISEPT
mydło antybakteryjne – składnik aktywny TRICLOSAN
·śmietanka do demakijażu Dermika Meritum
·płyn do demakijażu oczu i ust Nivea Visage
·tonik do cery suchej VICHY Purete Thermale
·krem nawilżający NIVEA VISAGE Krem-żel Aqua Sensation na dzień
·Soraya Colour Care Baza silikonowa do cery suchej i bardzo suchej
· podkłady w kremie Soraya lifting sceniczny w kolorze jasny beż i beż
·korektor zielony Dax Cosmetics
·puder sprasowany Avon (odcień beżowy)
· puder sypki Avon (odcień beżowy)
·róż na policzki Avon (ciemny brąz)
·paleta cieni Ciepłych i chłodnych odcieni zieleni
·kredka do brwi w kolorze ciemnego brązu
·czarny eyeliner
·transparenty błyszczyk w różanym odcieniu
·tusz do rzęs Maybelline Intense XXL
·pędzle (do pudru sypkiego, sprasowanego, różu, błyszczyka)
pacynka do cieni
·waciki kosmetyczne
·gąbeczka do nakładania podkładu i bazy silikonowej
·prześcieradło jednorazowe
·ręczniki jednorazowe
·rękawiczki jednorazowe
·koc
·zalotka
·opaska
·pałeczki do uszu
d) wyposażenie gabinetu
·fotel kosmetyczny
·taboret kosmetyczny
·lampa cieniowa
·miski na odpadki
·stolik kosmetyczny
4. Zalecenia do domu:·- stosowanie kosmetyków nawilżających np. Kosmetyki Physiogel to seria produktów stworzona z myślą o codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i alergicznej. Produkty Physiogel działają zgodnie z potrzebami naszej skóry. Są hipoalergiczne, zawierają tylko minimum składników.
Niezależnie od innych właściwości dobrze nawilżają skórę i harmonizują z jej naturalnym pH.
-stosowanie toniku do cery suchej (bezalkoholowego)
-odpowiednia pielęgnacja w zależności od pory roku (natłuszczanie zimą i nawilżanie i chronienie przed działaniem UV latem)
-stosowanie fluidów nawilżających
-stosowanie peelingu enzymatycznego przynajmniej raz w tygodniu-

stosowanie maski odżywczej do cery suchej z Soraya
-nie stosowanie preparatów ściągających oraz preparatów złuszczających typu gommego
- Cienie: srebro, złoto, wanilia, biały, czarny, brązowy, niebieski, zielony, oberżyna, bakłażan, miedź, śliwka, wszystkie szarości, oliwki, granat marynarski
- Róż: delikatne odcienie, czasem w ogóle może być nie używany, brązujące pudry, a nawet terrakoty
- Kredki do ust: wszystkie kolory oprócz ciepłych brązów
- Pomadka: czerwona, różowa, fioletowa, ciężkie brązy, błyszczyki, sorbety.

4.Wykaz zabiegów, które możemy zastosować:·

·tonizacja i demakijaż twarzy, szyi i dekoltu
·wsmarowanie kremu nawilżającego połączone z masażem twarzy
·nałożenie warstwy podkładowej i zatuszowanie niedoskonałości
·makijaż oka i ust
·wykończenie makijażu

Wskazania:
·poprawa ogólnego wyglądu skóry i twarzy

·kamuflaż i korekta niedoskonałości skóry i oczu
· komfort psychiczny
·widoczne naczynka krwionośne
·blizny po trądzikowe
Przeciwskazania :
·choroby skóry twarzy
· trądzik różowaty
·wykwity ropne
·alergia na kosmetyki stosowane podczas wykonywania makijażu
·jęczmień
zapalenie spojówek
·przerwanie tkanki łącznej
·poparzenia skóry twarzy
W związku z przeciwwskazaniami - klientka ma ich brak, dlatego przystępujemy do makijażu wieczorowego

Etap I
Przygotowanie miejsca pracy :
1.Przygotowanie
fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac.
2.Przygotowanie fotela kosmetycznego pod względem estetycznym i higienicznym ( przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem i zabezpieczenia podnóżka ręcznikiem).
3.Przygotowanie stoliczka kosmetycznego, gdzie gromadzimy wszystkie niezbędne preparaty kosmetyczne, miskę z wodą oraz inne rzeczy wymienione w punkcie wcześniejszym
4.Przygotowanie lampy bezcieniowej.
5.Przygotowanie taboretu kosmetycznego, gdzie będzie siedziała osoba wykonująca zabieg, ustawiamy go przy zagłówku fotela.
Etap II1.Przygotowanie kosmetyczki:
Zmiana obuwia, założenie fartucha ochronnego, zdjęcia biżuterii, umycie i zdezynfekowanie rąk, związanie włosów oraz założenie rękawiczek jednorazowych.
2. Przygotowanie klienta:
Przywitanie klientki, wygodne ułożenie na fotelu, zabezpieczenie ubrań ręcznikiem jednorazowym oraz założenie opaski ochronnej na włosy.
3..Przeprowadzenie wywiadu z klientka

:·Jakie są odczucia subiektywne związane z cerą?
Jaka jest pielęgnacja domowa cery?
Czy klientka jest uczulona na jakiś preparat lub składnik?
W jakim kolorze klientka będzie ubrana na wyjście?
W jakich kolorach się dobrze czuje?


4.Diagnostyka skóry klientki pod lampą cieniową:
Skóra sucha i odwodniona, typ cery – zima, twarz okrągła.
Etap III
1.Plan realizacji czynności
Demakijaż twarzy, szyi, dekoltu i oczu – preparatami z listy
Roztarcie śmietanki do demakijażu w dłoniach i nanoszenie jej na twarz ruchami głaskania przesuwjąc dłonie od szyi w kierunku czoła
Zmywanie wilgotną watka i tonizowanie
Wsmarowanie kremu nawilżającego połączony z masażem twarzy, rozpoczynając ruchami głaskania, następnie ruchem ślizgowym z powrotem. w kolejnym ruchu rozcierając krem ruchami kółeczkowymi.
Nakładanie bazy silikonowej.
Aplikacja podkładu za pomocą trójkątnej gąbeczki. Podkład nakładany od dekoltu, aż po same czoło.
Rozprowadzenie podkładu od środka na zewnątrz twarzy, tak aby wykonywany przez ruch był zgodny z kierunkiem wzrostu drobnych włosków na twarzy;
Aplikacja przebiega łagodnym łukiem ku górze, dzięki czemu podkład nie osadza się w zmarszczkach i rozszerzonych porach skóry.
Przy rozprowadzaniu kosmetyku należy uważać na linię włosów, ponieważ w tych partiach najczęściej osadza się nadmiar produktu,
Rozcieranie granicy przy włosach.
Nakładanie ciemniejszego podkładu na linii kości policzkowych i od ucha aż pod podbródek w celu zmniejszenia objętości twarzy
Zakrywanie korektorem naczynek krwionośnych i niedoskonałości skóry
Rozpoczynanie makijażu od aplikacji chłodnej, niebieskawej zieleni jodłowej wzdłuż linii zagłębienia powieki oraz wzdłuż nasady dolnych rzęs i w partiach kącików oczu (wewnętrznych i zewnętrznych).
Pod łukiem brwiowym roztarcie satynowego, szarozielonego odcienia, z rozświetlającymi drobinkami.
Nad tęczówką, w środkowej strefie powieki ruchomej rozprowadzono intensywny akcent w kolorze ciepłej, trawiastej zieleni.
Dokładne roztarcie granic pomiędzy kolorami, zagwarantowało właściwy efekt cieniowania.
Następnie wzdłuż górnej nasady rzęs naszkicowano precyzyjną kreskę przy pomocy eye-linera w pisaku.

Użycie zalotki
Dokładne wytuszowanie rzęüRozprowadzenie różu na kości policzkowe od zew. strony do środka
Użycie podkładu w kompakcie a następnie podkładu sypkiego
Nałożenie na usta transparentny błyszczyk
Kredką do brwi wymodelowanie linię brwi cieniutkimi kreseczkami – pod włos

Etap IV
1.Czynności końcowe:
§Udzielenie porad klientce na temat pielęgnacji domowej
§Podziękowanie klientce za zaufanie
§Uporządkowanie stanowiska pracy.
§Wyrzucenie pokrowca jednorazowego, opaski, wacików do kosza na odpady komunalne
§Dezynfekcja narzędzi i powierzchni odpowiednimi preparatami.
§ Odłożenie preparatów kosmetycznych na swoje miejsce.
§Umycie rak mydłem antybakteryjnym i zdezynfekowanie ich poprzez spryskanie płynem.
2.Ogólna ocena projektu:··Dobrze dobrany makijaż pod względem kolorów i precyzji sprawił, że klientka wygląda bardzo efektownie, dobrze się czuje w danym makijażu, jest gotowa do wielkiego, wieczornego wyjścia. Kolor zielony podkreślił jej piwne oczy, a modelaż twarzy optycznie ją wyszczuplił.
Jesli klientka zostala w analizie zdiagnozowana jako zima jasnego typu to makijaz powinien byc wykonany w kolorystyce zimnej (jako, ze zima jest chlodnym typem urody). Osobiscie zastosowalabym grafitowy cien do brwi zamiast brazowej kredki albo cien w kolorze gorzkiej czekolady (kredki do brwi maja to do siebie, ze zazwyczaj wystepuja w cieplej tonacji). Roz rowniez dalabym w innym kolorze niz braz, poniewaz taki bardziej pasowalby do jesieni. Przy zimie mozemy pokusic sie o ladny chlodny odcien rozu
Co do bazy to jesli pani ma cere sucha uzylabym raczej bazy nawilzajacej, poniewaz sylikonowa jeszcze bardziej wysuszy buzie.
Jesli jest to makijaz na zycie, nie fotograficzny, to zielony korektore nakladamy zdecydowanie pod podklad Podklad nakladamy w malej ilosci i rozcieramy zawsze na boki, nigdy do gory. Lepiej dac kilka cienkich wartw podkladu niz jednak gruba poniewaz wtedy uzyskujemy efekt maski. Ja bym jeszcze nalozyla zolty korektor pod oczy zeby zneutralizowac ewentualne since i rozswietlic spojrzenie Potecz modelaz na mokro czyli ciemnym podkladem zaznaczamy boki czola, skronie okolice pod koscmi policzkowymi i kosci zuchwy, oczywiscie bardzo dokladnie rozcieramy granice. Jasniejszym podkladem (moze byc z rozem) zaznaczamy srodkowe partie twarzy (srodek czola, okolica pod nosem, platki okolonosowe i leciutko brode). Calosc pudrujemy pudrem sypkim (bez drobinek!).
Rozczesujemy sobie brwi, modelujemy je cieniem.
Na powieki nakladamy baze pod cienie, na to cien bazowy (rowniez na dolna powieke) i na to cien wlasciwy. Kolorystyka to kwestia gustu natomiast ja bym raczej poszla w odcienie fioletu lub granatu, moze byc tez grafit. Zielone cienie maja to do siebie, ze po pewnym czasie odbija sie na dolnej powiece dajac efekt zmeczonych oczy. Przy makijazu wieczorowym jest to o tyle wazne, ze po calym dniu klientka moze byc zmeczona a w makijazu wieczorowym powinna wygladac bardzo swiezo Niebieskie ciebie daja taki sam efekt. Dlatego te kolory polecalabym raczej jako dodatek do innej kolorystyki
Tuszujemy rzesy, nakladamy roz na szczyty kosci policzkowych, nastepnie pomadke. Na koniec sprawdzamy jeszcze sobie brwi czy nie trzeba ich przciemnic lub troche przedluzyc. Mozna wymodelowac je odzywka do brwi, woskiem albo lakierem do wlosow

Koki mam nadzieje, ze sie nie obrazisz ze Cie troszeczke poprawilam. Nie robie tego po zlosci, ale w dobrej wierze
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 17:51   #3957
anula1990sara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny mam gorąca prośbę napiszcie mi jak wykonać galwanizacje tak krok po kroku bo przeszukalam watek ale nie znalazlam a mam lenia zeby wszystkie projekty czytac ;] Z góry dzięęęki
anula1990sara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 07:33   #3958
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez anula1990sara Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam gorąca prośbę napiszcie mi jak wykonać galwanizacje tak krok po kroku bo przeszukalam watek ale nie znalazlam a mam lenia zeby wszystkie projekty czytac ;] Z góry dzięęęki
A ja znalazłam w wyszukiwarce wystarczyło wpisać galwanizacja i już mamy
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1913
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 20:00   #3959
Dorota1234567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 10
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

"witam jestem dyplomowana kosmetyczka, w czerwcu zdałam egzamin i dziewczyny chce zaznaczyc ze projekty sa z forum bo ktoras pisała ze niema zadnych projektow
SA!!! troszke trzeba poszperać i wazna uwaga kazdy projekt spisany czy skopiowany radze przeczytac uważnie i samemu napisać według schematu, ktorego pisze sie projekt... a to ze se skopijecie i przeczytacie nie zastapi wiedzy jaka musicie posiadac przy pisaniu projektu na egzaminie
jak co mam więcej projektow "


hej! KOKI1980 czy moglabys mi wyslac wiecej Twoich projektow? bardzo by mi one pomogly d.kolendo@wp.pl . Z góry dziekuje!

Edytowane przez Dorota1234567
Czas edycji: 2010-11-08 o 20:01
Dorota1234567 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 22:56   #3960
aniuska18032
Zakorzenienie
 
Avatar aniuska18032
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 4 130
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cześć dziewczyny
W styczniu mam egzamin, dostałyśmy po 10 protokołów z różnymi problemami i jeden taki na którym możemy się opierać..
Strasznie dużo tego ;/
Mamy też posługiwać się w każdym problemie jakąś wybraną linią kosmetyczną z tym, że ja jeszcze nie pracuję i ze bardzo nie znam ofert firm jakie mogłabym wykorzystać w pracy..
W ogóle jedna babka nam mówi, że nie musi być aż tak szczegółowo a druga, która ma zajęcia z inną grupą mówi, że ma być szczegółowo ..
Nie wiem już jak to zrobić, nigdy czegoś takiego nie robiłyśmy
Jutro siadam i czytam protokoły, które tu wrzucałyście i może znajdę nawet takie z problemami jakie mam w swoich protokołach to będzie mi łatwiej jakoś to napisać.
Jestem przerażona, początkowo myślałam, że to będzie np 1lub 2 strony A4 a z tego co widzę to jest o wiele więcej



PS: Studiuję kosmetologię
__________________
Razem od 01.07.2008

Zaręczczeni od listopada 2011

Nasz Wielki Dzień - 30.08.2014


Fotografia Anna Kolebuk

Edytowane przez aniuska18032
Czas edycji: 2010-11-08 o 23:04
aniuska18032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.