Wybór promotora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-04, 16:28   #1
paniclove
Raczkowanie
 
Avatar paniclove
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sin City
Wiadomości: 439
GG do paniclove

Wybór promotora


Cześć
Mam pytanie dotyczące wyboru promotora do dyplomu (lic). Dzisiaj dowiedziałam się, że ZOSTAŁAM PRZYDZIELONA do profesorki, z którą kompletnie nie potrafię się na zajęciach dogadać
No ale zaczynając od początku; studiuję wzornictwo (projektowanie produktu). Nie wiążę przyszłości z tym kierunkiem, a przynajmniej nie stricte z projektowaniem, dlatego też dyplom chciałam robić u profesora z którym mamy komunikację wizualną/grafikę, co bardziej pasowałoby pod to, czym chciałabym zajmować się w przyszłości A tu nagle dzisiaj dowiaduję się, że zostałam przydzielona do chyba najgorszej profesorki jaka tylko mogła mi się trafić (nie mówiąc już o jej asystentce..). Kobieta może i zna się na rzeczy, ale kompletnie nic nie potrafi przekazać; zmienia nam projekty co zajęcia tak, że pod koniec nikt dalej nie wie co ma zrobić.. kompletna klapa. I jestem załamana, bo co to będzie jak będę musiała z nią robić dyplom? Chciałam robić dyplom z grafiki, a tu się okazuje, że będzie produkt...
I tu moje pytanie, czy (niestety nie pamiętam jaką ten profesor dokładnie ma funkcję) "zarządzający" naszym wydziałem ma prawo przydzielić mi promotora? Dodam, że pytałam na jakiej podstawie nam ich poprzydzielał, a on na to, że według jego uznania (????).. i nie jestem jedyną niezadowoloną osobą co do jego 'widzimisie'..
Jutro wybiorę się do biblioteki poczytać statut szkoły.
Ktoś coś wie na ten temat?

edit: Jeszcze dodam, że jest to uczelnia prywatna. Płacę mnóstwo kasy, a tu jeszcze taki 'wał'.. : (
__________________
bit of peace...
bit of love...
bit of something left behind...

Edytowane przez paniclove
Czas edycji: 2012-06-04 o 16:29
paniclove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 17:04   #2
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez paniclove Pokaż wiadomość
Cześć
Mam pytanie dotyczące wyboru promotora do dyplomu (lic). Dzisiaj dowiedziałam się, że ZOSTAŁAM PRZYDZIELONA do profesorki, z którą kompletnie nie potrafię się na zajęciach dogadać
No ale zaczynając od początku; studiuję wzornictwo (projektowanie produktu). Nie wiążę przyszłości z tym kierunkiem, a przynajmniej nie stricte z projektowaniem, dlatego też dyplom chciałam robić u profesora z którym mamy komunikację wizualną/grafikę, co bardziej pasowałoby pod to, czym chciałabym zajmować się w przyszłości A tu nagle dzisiaj dowiaduję się, że zostałam przydzielona do chyba najgorszej profesorki jaka tylko mogła mi się trafić (nie mówiąc już o jej asystentce..). Kobieta może i zna się na rzeczy, ale kompletnie nic nie potrafi przekazać; zmienia nam projekty co zajęcia tak, że pod koniec nikt dalej nie wie co ma zrobić.. kompletna klapa. I jestem załamana, bo co to będzie jak będę musiała z nią robić dyplom? Chciałam robić dyplom z grafiki, a tu się okazuje, że będzie produkt...
I tu moje pytanie, czy (niestety nie pamiętam jaką ten profesor dokładnie ma funkcję) "zarządzający" naszym wydziałem ma prawo przydzielić mi promotora? Dodam, że pytałam na jakiej podstawie nam ich poprzydzielał, a on na to, że według jego uznania (????).. i nie jestem jedyną niezadowoloną osobą co do jego 'widzimisie'..
Jutro wybiorę się do biblioteki poczytać statut szkoły.
Ktoś coś wie na ten temat?

edit: Jeszcze dodam, że jest to uczelnia prywatna. Płacę mnóstwo kasy, a tu jeszcze taki 'wał'.. : (
Zarówno przy obronie lic.,jak i mgr u mnie zapisywało się " kto pierwszy ten lepszy".
U Ciebie nie było takich zapisów czy o nich nie wiedziałaś?
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 17:35   #3
paniclove
Raczkowanie
 
Avatar paniclove
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sin City
Wiadomości: 439
GG do paniclove
Dot.: Wybór promotora

nie było właśnie! wszyscy na nie czekali, aż tu nagle postawiono nas przed faktem dokonanym. Nie mówiąc już o tym, że rozmawialiśmy z profesorami u których chcielibyśmy robić dyplomy, byliśmy z nimi poumawiani.. ba! mysleliśmy już o tematach! A druga sprawa jest taka, że jest nas tylko coś ponad 20 i 4 promotorów... więc jakoś byśmy się podzielili. Ile razy jeden z profesorów opowiadał nam, jak to on miał 30 dyplomantów, a drugi profesor miał 2 i jakoś nie mieli z tym problemu.. (tylko że na innej uczelni)
__________________
bit of peace...
bit of love...
bit of something left behind...
paniclove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 19:24   #4
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Wybór promotora

Spróbuj napisać pismo o zmianę promotora.
U mnie na uczelni taka możliwość była [również prywatna].
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 19:34   #5
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez paniclove Pokaż wiadomość
nie było właśnie! wszyscy na nie czekali, aż tu nagle postawiono nas przed faktem dokonanym. Nie mówiąc już o tym, że rozmawialiśmy z profesorami u których chcielibyśmy robić dyplomy, byliśmy z nimi poumawiani.. ba! mysleliśmy już o tematach! A druga sprawa jest taka, że jest nas tylko coś ponad 20 i 4 promotorów... więc jakoś byśmy się podzielili. Ile razy jeden z profesorów opowiadał nam, jak to on miał 30 dyplomantów, a drugi profesor miał 2 i jakoś nie mieli z tym problemu.. (tylko że na innej uczelni)
skoro tak to powymieniajcie sie nawzajem, dogadajcie z profesorami i bedzie ok rektorowi czy kogo wy tam macie nie powinno to zrobić żadnego problemu.....
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 20:48   #6
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Wybór promotora

Czasami temat pracy nie musi być z dziedziny promotora, ale to zależy od wykładowcy. U mnie zapisy odbywały się na zasadzie "kto pierwszy to lepszy" i tym sposobem trafiłam do mojego obecnego promotora. Na początku myślałam, że się popłaczę. Pan prof. to chodząca legenda na wydziale, taka negatywna legenda Dzisiaj nie wyobrażam sobie obrony u kogokolwiek innego. Wykłady to jedna sprawa, a seminaria to druga. W moim przypadku diabeł okazał się nie taki straszny....
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 20:57   #7
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez paniclove Pokaż wiadomość

edit: Jeszcze dodam, że jest to uczelnia prywatna. Płacę mnóstwo kasy, a tu jeszcze taki 'wał'.. : (
Masz więc odpowiedź na swoje pytanie, dlaczego nie było żadnych list i zostałaś przydzielona. Zaraz mnie tu zjadą, że generalizuję, wiadomo, że nie wszędzie tak jest, ale na uczelniach prywatnych bardzo często się tak dzieje.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 21:01   #8
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Wybór promotora

Licencjat robiłam na prywatnej uczelni i miałam normalne zapisy...
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 21:26   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Wybór promotora

u nas też są zapisy na zasadzie kto pierwszy - a jak ktoś nie dogada się w terminie to wtedy dziekan przydziela na zasadzie widzimisię
sprawdź dokładnie czy też zapisów u was nie było - dopytaj w dziekanacie, może wam umknęło info?
a jak nie to może jest możliwość zmiany promotorów? u nas tak można, podanie musi podpisać jeden i drugi promotor i się zanosi do dziekana i już
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 21:43   #10
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Masz więc odpowiedź na swoje pytanie, dlaczego nie było żadnych list i zostałaś przydzielona. Zaraz mnie tu zjadą, że generalizuję, wiadomo, że nie wszędzie tak jest, ale na uczelniach prywatnych bardzo często się tak dzieje.
Nie wiem skąd wytrzasnęłaś taką informację. Sama studiuję na prywatnej, miałam tez do czynienia z osobami na kilku innych prywatnych w moim mieście [zazwyczaj koledzy z pracy, którzy po 10 latach pracy w zawodzie stwierdzili, ze chcą zrobić studia ] i wszędzie była zasada: kto pierwszy ten lepszy.

Rany, aż mi sie przypomniało jak czatowałam w pracy przed komputerem, żeby się do wybranego promotora zapisać, bo akurat było to podczas mojego dyżuru I jeczałam, ze mojego ulubionego doktorka nie mogłam wybrac - do dziś tego przeżyć nie mogę
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 21:51   #11
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybór promotora

U nas zapisy były w kolejności wg średniej z dotychczasowego przebiegu studiów - czym ktoś miał wyższą średnią, tym większe możliwości wyboru promotora przy magisterce. Niezależnie od tego parę osób się przenosiło do innych profesorów, o ile wyrazili oni zgodę i mieli miejsca. Czasem była to wymiana pomiędzy studentami, ale przy fatalnym promotorze, to raczej mało realne, żeby inny student chciał się tak zamienić.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 22:27   #12
paniclove
Raczkowanie
 
Avatar paniclove
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sin City
Wiadomości: 439
GG do paniclove
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez sowaaaaa Pokaż wiadomość
skoro tak to powymieniajcie sie nawzajem, dogadajcie z profesorami i bedzie ok rektorowi czy kogo wy tam macie nie powinno to zrobić żadnego problemu.....

No właśnie dla niego to jest problem i na nic moje tłumaczenia, że nie chce robić produktu i koniec. Tak sobie wielmożny pan poprzydzielał i zadowolony i jeszcze się dziwi, że ludziom coś może nie pasować. Z tą zamianą też problem, bo nikt się na nią nie będzie chciał zamienić, założe się : ( z resztą nie mam do tamtych ludzi żadnego kontaktu, bo są z zaocznych, ale wybiorę się na uczelnie w weekend, może akurat

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
sprawdź dokładnie czy też zapisów u was nie było - dopytaj w dziekanacie, może wam umknęło info?
nie było zapisów, w tym sęk
__________________
bit of peace...
bit of love...
bit of something left behind...

Edytowane przez paniclove
Czas edycji: 2012-06-04 o 22:33
paniclove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 22:33   #13
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybór promotora

Na naszych uczelniach jeszcze dziesiątki lat student będzie tylko przedmiotem, a nie podmiotem dla wykładowcy czy dziekana
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 22:38   #14
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Wybór promotora

Jak mój kolega nie mógł się dogadać z promotorką to udał się z pani prodziekan ds. studentów i po wytłumaczeniu całej sytuacji został skierowany do innego promotora. Macie u siebie jakiegoś opiekuna studentów zaocznych, ds. studentów?
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 01:03   #15
paniclove
Raczkowanie
 
Avatar paniclove
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sin City
Wiadomości: 439
GG do paniclove
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Macie u siebie jakiegoś opiekuna studentów zaocznych, ds. studentów?
Ja jestem z dziennych i szczerze mówiąc nie mam pojęcia, nic takiego mi się nie obiło o uszy. Głównie do studentów chyba też nie...

Nie rozumiem tej polityki.. Poprzydzielał do każdego profesora równą ilość studentów ,,żeby było sprawiedliwie". Co za absurd. Ja rozumiem jakby nas było setka, ale żeby robić taki problem z chyba 22 studentami? Albo żeby jeden z promotorów miał 6 dyplomantów zamiast 5? I on mi mówi, że to ja stwarzam problemy...
__________________
bit of peace...
bit of love...
bit of something left behind...
paniclove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 12:00   #16
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez paniclove Pokaż wiadomość
Ja jestem z dziennych i szczerze mówiąc nie mam pojęcia, nic takiego mi się nie obiło o uszy. Głównie do studentów chyba też nie......
Na dwóch uczelniach, gdzie studiowałam (prywatnie i państwowo) zawsze był opiekun roku albo prorektor ds. studentów. Różnie to się może nazywać, ale ideą stanowiska jest pomoc przy studenckich problemach.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 12:03   #17
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Wybór promotora

U mnie po prostu jest to prodziekan.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 13:37   #18
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
U mnie po prostu jest to prodziekan.
Tak, prodziekan, nie prorektor ale zawsze jest jakaś osoba, która zajmuje się sp. studentów, może do tej pory nie potrzebowałaś takiej pomocy i nie zwracałaś uwagi czy ktoś taki w ogóle jest.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 15:28   #19
paniclove
Raczkowanie
 
Avatar paniclove
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sin City
Wiadomości: 439
GG do paniclove
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Tak, prodziekan, nie prorektor ale zawsze jest jakaś osoba, która zajmuje się sp. studentów, może do tej pory nie potrzebowałaś takiej pomocy i nie zwracałaś uwagi czy ktoś taki w ogóle jest.


Zdaje się, że to właśnie prodziekana sprawka : P Anyways, przeszłam się dzisiaj do kobity, żeby udostępniła mi jakieś 'papiery', w których mogłabym znaleźć jakiś regulamin albo prawa studenta jeśli chodzi o wybór promotora na dyplom, zaczęłyśmy rozmawiać (aż z tego wszystkiego już się nie dopominałam po co przyszłam), wysłuchała z zaciekawieniem i powiedziała, że z tymże profesorkiem sobie porozmawia. Więc teraz czekam co się stanie dalej, ale jestem dobrej myśli!
__________________
bit of peace...
bit of love...
bit of something left behind...
paniclove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 21:39   #20
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez paniclove Pokaż wiadomość
Zdaje się, że to właśnie prodziekana sprawka : P
mylisz się :P prodziekan do spraw studenckich to nie opiekun roku, na każdym kierunku jest ktoś taki zajmujący sie właśnie takimi sprawami, pośredniczący w kontaktach między profesorami a studentami jeśli jest to konieczne.....
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 23:01   #21
paniclove
Raczkowanie
 
Avatar paniclove
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sin City
Wiadomości: 439
GG do paniclove
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez sowaaaaa Pokaż wiadomość
mylisz się :P prodziekan do spraw studenckich to nie opiekun roku, na każdym kierunku jest ktoś taki zajmujący sie właśnie takimi sprawami, pośredniczący w kontaktach między profesorami a studentami jeśli jest to konieczne.....

Wydaje mi się że to właśnie taką ma funkcję ten, który nas tak załatwił kurczę! dowiem sie jutro !
__________________
bit of peace...
bit of love...
bit of something left behind...
paniclove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 12:36   #22
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez sowaaaaa Pokaż wiadomość
mylisz się :P prodziekan do spraw studenckich to nie opiekun roku, na każdym kierunku jest ktoś taki zajmujący sie właśnie takimi sprawami, pośredniczący w kontaktach między profesorami a studentami jeśli jest to konieczne.....
Nie na każdym. Przykłądem moze byc moja uczelnia, gdzie nie ustala się nikogo takiego. Jest wybrany z posród nas tylko starosta grupy, który w potrzebie komunikuje się z prodziekanem. A wszelkie informacje od prodziekan i dziekanatu są nam przekazywane zazwyczaj przez wirtualny dziekanat.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 18:28   #23
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Wybór promotora

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Na dwóch uczelniach, gdzie studiowałam (prywatnie i państwowo) zawsze był opiekun roku albo prorektor ds. studentów. Różnie to się może nazywać, ale ideą stanowiska jest pomoc przy studenckich problemach.
Zawsze jest taka osoba Dobrze mówiłaś,bo są w uczelni i prorektorzy ds studenckich,ale niżej dziekani/prodziekani i dlatego do nich się wychodzi z prośbą,bo są niżej niż prorektor.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 09:57   #24
Rafaello23
Rafaello23
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wybór promotora

Przede wszystkim powinnaś kierować paroma wytycznymi podczas wyboru. Ja sam miałem z tym problem bo nie wiedziałem kto się dobrze sprawdzi i z kim będzie mi się dobrze pracowało i prowadziło rozmowy odnośnie mojej pracy. Chciałem aby to była osoba kompetenta i która będzie mi pomagała. Czasami warto sobie poczytać kilka informacji np tutaj <link>, daje ci to zupełnie inny pogląd. Niby te rzeczy są jasne ale często zapominamy o nich.

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-07-03 o 11:18 Powód: link
Rafaello23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-03 10:57:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.