Praca za granicą - ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-25, 19:11   #241
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Praca za granicą.

No na pewno zalezy tez w jakim kraju i jakim zawodzie ja pisze z moja doswiadczwnia czyli odnosnie miejsca gdzie mieszkam.
Tu gdzie mieszkam nawet nie otwieraja wyslanych cv tylko wszedzie trzeba jezdzic, szukac szefostwa i jak sie go znajdzie to zaprezentowac sie.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 19:25   #242
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Praca za granicą.

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
No na pewno zalezy tez w jakim kraju i jakim zawodzie ja pisze z moja doswiadczwnia czyli odnosnie miejsca gdzie mieszkam.
Tu gdzie mieszkam nawet nie otwieraja wyslanych cv tylko wszedzie trzeba jezdzic, szukac szefostwa i jak sie go znajdzie to zaprezentowac sie.
Ja piszę pod kątem pracy sezonowej, bo o tym jest wątek.
Z pracą na dłuższy okres czasu/ na stałe, to zupełnie inaczej jest.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 19:31   #243
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Praca za granicą.

Ja tez pisze o pracy sezonowej bo mieszkam w regionie, ktory sie utrzymuje z turystyki lub uprawy jablek
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 07:23   #244
urawnilowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 63
praca sezonowa na MIESIĄC za granicą. Proszę, pomóżcie!

Mam spory problem. Szukam pracy na miesiąc. Raczej nie na dłużej. Chętnie podorabiałabym przez całe wakacje ale mam sesję do końca czerwca, a na początku września/pod koniec sierpnia wyjeżdżam na erasmusa. Muszę pobyć w domu choć 2 tygodnie. ;-)

Jestem już dość zdesperowana, jeśli chodzi o agencje pośrednictwa pracy, trudno znaleźć taką ofertę na sam lipiec. A ja desperacko potrzebuję pieniędzy, bo nie wiem, za co będę żyć na tej wymianie, jeśli nie zarobię teraz jakiś euro.

Może być cokolwiek, przy czym rolnictwo to absolutna ostateczność, bo nienawidzę takiej roboty. Oczywiście znam biegle angielski, trochę niemiecki. W sumie, wszystko jedno, w jakim kraju ta praca by była. Niemcy, UK, Holandia. Hotel, dzieci, restauracja, sklep. Naprawdę wszystko mi jedno.

Czy słyszałyście o czymś? Macie jakiś namiar? Jakikolwiek pomysł? PROSZĘ
__________________
urawnilowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 07:50   #245
karol_ina19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: praca sezonowa na MIESIĄC za granicą. Proszę, pomóżcie!

ciężko jest znaleźć coś na miesiąc przy zbiorach bo zazwyczaj potrzebują pracownika na cały sezon (2mc to chyba takie minimum), organizatorzy takich wyjazdów nie chcą kogoś na mc bo wiedzą, że znajdzie się zawsze ktoś na cały sezon- chętnych nie brakuje. trochę późno sobie pomyślałaś o wyjeździe bo zapisy na prace sezonowe odbywają się wczesną wiosną...teraz to już naprawdę trudno coś znaleźć bo miejsca są pozajmowane. Musisz rozejrzeć się za organizatorami najlepiej szukać wśród znajomych/ dalszej rodziny itd żeby pojechać już w sprawdzone miejsce z legalną firmą
karol_ina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 08:07   #246
urawnilowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 63
Dot.: praca sezonowa na MIESIĄC za granicą. Proszę, pomóżcie!

napisałam, że praca w rolnictwie/przy zbiorach to dla mnie ostateczność. w gruncie rzeczy, bardzo nie chciałabym tego robić.
__________________
urawnilowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 12:38   #247
ostrlub
Raczkowanie
 
Avatar ostrlub
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 72
Exclamation Dot.: praca sezonowa na MIESIĄC za granicą. Proszę, pomóżcie!

a ja właśnie pojechałabym na jakieś zbiory. Właściwie to tylko dlatego , że nie znam języka i poprostu żadnej lepszej pracy nie znajdę.. Macie jakieś sprawdzone namiary ? nie chciałabym pojechać w ciemno i nie wiadomo na co trafić .
ostrlub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-29, 10:38   #248
just2you
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: praca sezonowa na MIESIĄC za granicą. Proszę, pomóżcie!

w tym roku ciężko jest ze zbiorami. byłam w kilku agencjach pośredniczących ale narazie cisza. na forach czytałam, że osoby które już wyjechały siedzą bez pracy lub agencje odwołują im wyjazdy
ja teraz myślę nad wyjazdem w ciemno
just2you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 11:56   #249
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Zussska ja nic nie płaciłam. To jest tak, ze rodzina płaci pośredniczącej agencji pracy,a oni mnie. więc i jakąś prowizję mają dla siebie, ale muszą mi też opłacić ZUS i ubezpieczenie. Na początku się nic nie płaci za znalezienie oferty. Jedynie jak wiesz już coś o ofercie dla Ciebie, to możesz to zaakceptować lub nie. Z kolei rodzina podopiecznego, jak i on sam muszą zaakceptować Ciebie na podstawie... no właśnie - Twojego opisu i zdjęcia.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 12:48   #250
Odlam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: praca sezonowa na MIESIĄC za granicą. Proszę, pomóżcie!

Jakby miał ktoś pewną pracę - najlepiej przy produkcji/pakowaniu/rybach/magazynie, zbiory (najlepiej owoce które są choć trochę powyżej poziomu ziemi np. jabłka/winogrona itp.) lub inną. Najlepiej w Skandynawii(z uwagi na to że chłodniej) ale inne kraje typu Francja czy UK też mogą być oczywiście. Główne moje atuty to ponad 2 metry wzrostu, bardzo dobry angielski (podstawowy/średni niemiecki), bezkonfliktowy, bez nałogów - w skrócie myślę że dobry współtowarzysz

Jako że nie ma nic za darmo oferuję np. jedną dniówkę z pierwszej wypłaty jeśli wszystko będzie w porządku.

Możliwość wyjazdu na dowolny okres czasu.

GG 34517595
Odlam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 18:06   #251
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Cytat:
Napisane przez lotus Pokaż wiadomość
Dziewczyny radzę uważać i nie godzić się na umowy zlecenia, bo to umowy "śmieciowe" i każdy, kto się orientuje jakie są minusy takiej umowy, jej nie podpisuje. Są agencje, które dają umowy o pracę na czas określony i odprowadzają składki od średniej, a nie najniższej krajowej. Nie wierzcie też od razu, że traficie na łatwy przypadek, bo takich nie ma. Piekło wielu opiekunek zostało opisane na forach na o2 i ☠☠☠☠☠☠☠☠ Pozdrawiam
Oświeć mnie proszę, bo widocznie po tylu latach przepracowanych na różnorakie "śmieciowe" zlecenia - nie zdołałam się zorientować w minusach. Dla mnie zlecenie to wolność - wykonywanie tylko konkretnych, zakontraktowanych czynności, możliwość samodzielnego regulowania czasu pracy, brak związania kilkumiesięcznymi okresami wypowiedzenia, niejednokrotnie wyższe wynagrodzenie niż w przypadku umowy o pracę. Jedyne, na co można narzekać, to brak płatnego urlopu, ale ponieważ zarobić da się naprawdę fajnie, można sobie na ów urlop samodzielnie oszczędzić i w zasadzie nie trzeba pytać nikogo o zgodę, czy owo wolne można wziąć czy nie
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-29, 19:06   #252
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: praca sezonowa na MIESIĄC za granicą. Proszę, pomóżcie!

Czasami mam wrażenie, że osoby wyjeżdżające za granicę szukają niewiadomo czego. A w gruncie rzeczy to nie koncert życzeń...

Na miesiąc ciężko jest wyjechać, bo rzadko są takie oferty.
Ja swojego czasu, parę ładnych lat temu tak wyjeżdżałam, ale z tego, co wiem, przeważnie trzeba wyjechać na dłuższy okres czasu...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 00:03   #253
ostrlub
Raczkowanie
 
Avatar ostrlub
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 72
Dot.: praca sezonowa na MIESIĄC za granicą. Proszę, pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez just2you Pokaż wiadomość
w tym roku ciężko jest ze zbiorami. byłam w kilku agencjach pośredniczących ale narazie cisza. na forach czytałam, że osoby które już wyjechały siedzą bez pracy lub agencje odwołują im wyjazdy
ja teraz myślę nad wyjazdem w ciemno
ja takiej opcji nawet nie biore pod uwagę . Chyba się za dużo filmów naooglądałam. Chociaż mam też żywe przykłady jak ktoś jechał a na miejscu okazywało się , że nikt tam nie słyszał ze mają przyjechać i musieli wracać na wlasną rekę bez grosza przy duszy i jeszcze z długiem i na minusie.. Sama już niewiem ... :conf used:
ostrlub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 10:41   #254
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Myślę że koleżanka Lotus z tymi "umowami śmieciowymi" popadła trochę w owczy pęd, w jakim jest większość ludzi. Tak się przyjęło zwyczajowo, że uczciwa praca, to tylko "umowa o pracę" i wiele osób ma właśnie takie pojęcie o umowach. Polski pracownik chciałby mieć umowę o pracę na czas nieokreślony, prawo do chorobowego, wysoki ZUS, wysokie zarobki i jeszcze nie wiadomo co. A biorąc pod uwagę bezrobocie w naszym kraju efekt jest jaki jest. Niektórym się nie chce pracować, bo "za takie pieniądze to ja nie będę", albo stawiają pracodawcom warunki nie do przyjęcia. O ile ktoś jest bardzo młody i jest na utrzymaniu rodziców, to mu to przechodzi. Gorzej jak rodziców zabraknie, bo okazuje się że 30 stka na karku i zero doświadczenia w jakiejkolwiek pracy. Mój były tak miał. A dodam że był to wyjątkowo niezaradny człowiek.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 11:11   #255
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Ja myślę, że schemat myślenia umowa zlecenie = umowa śmieciowa wynika z kilku czynników. Po pierwsze tak jak mówisz - tradycyjne myślenie, że praca to tylko na umowę o pracę oraz przekonanie, że czy się stoi czy się leży... to się należy Z drugiej zaś strony zleceniodawcy często pod płaszczykiem umowy zlecenia oczekują od zleceniobiorcy takiej samej dyspozycyjności i zakresu obowiązków jak od pracownika etatowego. A tymczasem umowa zlecenie powinna opiewać tylko na wykonywanie konkretnych zadań, więc jeśli dla przykładu ja mam odrabiać z dziećmi zadania domowe, to nie biegam z mopem itd. Jak już pisałam, ja przepracowałam na "prawdziwych" umowach zlecenie szereg lat i zawsze byłam zadowolona - to ja decydowałam, kiedy i ile pracuję, dostawałam pieniądze w zależności od przepracowanego czasu, wykonywałam tylko tę pracę, która była zakontraktowana w umowie, zarabiałam więcej niż osoby, pracujące w podobny sposób, ale na etat Więc mnie biadolenie o umowach śmieciowych po prostu mierzi.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 16:33   #256
dzastina_83
Przyczajenie
 
Avatar dzastina_83
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21
Dot.: Szukam pracy kelnerki w UK - ktoś chce ze mną spontanicznie wyjechać?

Praca w UK to nie jest bajka, jakby niektórzy to starali się opisywać. Pracowałam tam przez pewien czas, więc wiem. Najkrócej można to podsumować w ten sposób: w Polsce masz wszystko oprócz pieniędzy, a w UK masz pieniądze, lecz prócz nich nie masz kompletnie nic.
dzastina_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 10:28   #257
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Praca sezonowa za granicą 2012

Witam! Macie może jakieś namiary na pracę sezonową za granicą lub możecie polecić agencje przez które warto wyjechać?

Wiem, że najlepiej z kimś znajomym, ale niestety nie powiodło się, w internecie jest ofert pełno, ale wiadomo sporo oszustów, wizaż to wizaż
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:10   #258
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Może i masz rację. Ja znowu u Niemców. Ale bez pracy nie ma kołaczy...
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 09:46   #259
Nikaaa152
Zakorzenienie
 
Avatar Nikaaa152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 669
Dot.: Praca sezonowa za granicą 2012

Ja właśnie przejrzałam kolejne oferty, jak już znajdę coś fajnego (czyt. nie potrzeba doświadczenia, zarobki niezłe) to okazuje się, że agencja ma same złe opinie
Macie coś sprawdzonego?
Nikaaa152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 17:07   #260
siempre
Wtajemniczenie
 
Avatar siempre
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pieniny :)
Wiadomości: 2 770
Dot.: Praca sezonowa za granicą 2012

Dziewczyny zobaczcie na oferty Eures tam na pewno jest coś pewnego i sprawdzonego ponieważ te oferty przechodzą przez urząd pracy.
Powodzenia
siempre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 18:31   #261
niepoprawnaoptymistka
Raczkowanie
 
Avatar niepoprawnaoptymistka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 130
Dot.: Praca sezonowa za granicą 2012

Dziewczyny ja Wam z doświadczenia mogę polecić agencję pracy na 4 litery na literę O..., jeden kabaret tak samo się nazywał. Zanim wyjechałam w ogóle nie czytałam opinii na necie i nie żałuję, w niedzielę wyjeżdżam już 4 raz z nimi do pracy. Zawsze mam zagwarantowany dojazd do pracy, wypłata na czas i całkiem dobre zakwaterowanie. Wiadomo, że taka firma zabiera Wam trochę z wypłaty, no ale przecież jakoś musi na Was zarobić, przecież to nie charytatywna instytucja (piszę to do tych, co mają czasem pretensje ile to pośredniak zabiera). Jeżeli chodzi o opinie na necie dotyczące np. domków. Jak mówiłam luksusów nie ma, ale jak widzę, że ludzie się skarżą na bałagan to nie wiem w czym mają problem, jak nie sprzątasz- masz bałagan . Jeżeli macie jakieś pytania to chętnie się podzielę swoim doświadczeniem
__________________
Jestem...
niepoprawnaoptymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 16:32   #262
melisja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 28
Dot.: Praca sezonowa za granicą 2012

No właśnie! Też czegoś szukam, do końca września ;-)- ponieważ jestem studentką ^ ^ ^ zgadzam się ofert w internecie mnóstwo i również mnóstwo złych opinii. Może właśnie ktoś poleci jakąś firmę, ja pytam wśród znajomych, ale niestety ciężko się gdziekolwiek wcisnąć Mogłabym wyjechać już teraz ;-) gdybym wiedziała że jest to wiarygodna oferta. Niestety opłaty za studia szczególnie zmuszają do wyjazdu. Chętnie się też przyłączę do jakiejś dziewczyny która również chce wyjechać do pracy wiadomo razem raźniej, łatwiej i bezpieczniej ;-)
melisja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 16:35   #263
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Praca sezonowa za granicą 2012

Cytat:
Napisane przez melisja Pokaż wiadomość
No właśnie! Też czegoś szukam, do końca września ;-)- ponieważ jestem studentką ^ ^ ^ zgadzam się ofert w internecie mnóstwo i również mnóstwo złych opinii. Może właśnie ktoś poleci jakąś firmę, ja pytam wśród znajomych, ale niestety ciężko się gdziekolwiek wcisnąć Mogłabym wyjechać już teraz ;-) gdybym wiedziała że jest to wiarygodna oferta. Niestety opłaty za studia szczególnie zmuszają do wyjazdu. Chętnie się też przyłączę do jakiejś dziewczyny która również chce wyjechać do pracy wiadomo razem raźniej, łatwiej i bezpieczniej ;-)
prace sezonowe zalatwia sie wczesniej a nie z koncem czerwca
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 09:36   #264
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Praca sezonowa za granicą 2012

Wersja dla odważnych

Moje koleżanki pojechały we wrześniu na winobranie do Francji. Pojechały w ciemno, chodziły po okolicznych winnicach i bez problemu dostały pracę (wraz z zamieszkaniem i wyżywieniem). Niezłe pieniądze zarobiły, choć praca ciężka. Warto znać francuski
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 21:06   #265
romka1312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 16
Dot.: Praca sezonowa za granicą 2012

Dokładnie muszę się zgodzić tu z koleżanką pepsikolakokakola pracy sezonowej szuka się dużo wcześniej, a tym bardziej pewnej pracy. Eures może i ma sprawdzone prace... ale sprawdź sama jakie są tam oferty... bo raczej mało sezonowe, a nawet jeśli są to nie z wyjazdem od jutra.

Moja koleżanka jeździ do Niemiec do szkółek drzew i plantacje kwiatów do pracy sezonowej, ale tam sezon się właśnie kończy. A sam wyjazd planuje praktycznie ROK wcześniej.

A jesli chodzi o samo szukanie to najlepiej jednak przez kogoś znajomego, albo znajomego znajomego który już był.
__________________
Obecnie szukam pracy - jakiejkolwiek
romka1312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 09:20   #266
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Babcia wylądowała w szpitalu. Siedzę sama, po południu do niej jadę. Cholercia, ale mnie to poraziło, jakby to była moja babcia. Martwię się o nią.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 15:00   #267
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Kalabus, co z babcią?
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 09:14   #268
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Żyje. Powoli wraca do zdrowia. Ja mam teraz trochę mniej czasu przez to, bo więcej pracy. Bałam się, że już długo nie pociągnie, ale jest z nią coraz lepiej. Nawet pogoda ducha jej wraca.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 08:09   #269
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Babcia znowu w szpitalu. Kurcze skłania mnie to do wielu głupich myśli. Czy warto jest dożyć sędziwej starości?
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 08:45   #270
melisja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 28
Dot.: Praca sezonowa za granicą 2012

Trochę odświeżę wątek- ten rok niestety musiałam odpuścić. Ale za rok chciałabym wyjechać na rok, a nawet półtora do Niemiec- i tutaj moje pytanie jakie firmy polecacie, a może macie jakieś namiary i się podzielicie?-ale pewnie na to nie ma co liczyć
melisja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-19 10:24:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.