Studia w Polsce lub Studia zagranicą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-03, 21:04   #1
Growlithe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 16

Studia w Polsce lub Studia zagranicą


Witam,
Jestem w 3 technikum (elektronik) zastanawiam się lekko nad swoją przyszłością. Interesuję się i trochę informatyką mam kilka for oraz stron, które przynoszą mi zyski, które w zupełności pozwoliłyby mi na opłacenie akademika + trochę by zostało.
Oprócz informatyki interesuję się ogólnie Finansami, Bankowością, trochę pomagam w biznesie rodzinnym więc i handlem.
I tutaj pada moje pytanie jakie miasto wybrać, aby wykorzystać możliwość studiowania na wybranych kierunkach takich jak:
-Informatyka(programowanie )
-Energetyka(Źródła odnawialne)
-Eksploatacja złóż czyli chyba górnictwo
-Finanse i Bankowość (tutaj by mi w sumie wiele kierunków pasowało)
-Handel Zagraniczny
Chciałbym np. na 1 roku iść na programowanie albo na energetykę, a np. na drugim roku dobrać drugi kierunek taki jak handel zagraniczny lub finanse lub górnictwo - które miasto by spełniło moje wymagania Kraków, Warszawa ? Tak, aby wybrane kierunki były na wysokim poziomie?


Drugim wariantem, który po przemyśleniach wpadł mi do głowy to wyjazd do Wielkiej Brytanii, USA albo Niemiec tam rok czy dwa pracować, poznawać ludzi, doszkalać język i potem tam iść na jakieś studia z kierunkiem, który by mnie interesował.

Który wariant jest lepszy waszym zdaniem?


Pozdrawiam
Growlithe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:09   #2
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Studia w Polsce lub Studia zagranicą

Myślę, że połączenie informatyki z finansami to niegłupi pomysł. Coraz częściej informatycy muszą doszkalać się z wiedzy na temat finansów, rachunkowości, bankowości, ponieważ poprzez programowanie tworzą różnego rodzaju rozwiązania dla biznesu, banków. Sama studiowałam FiR i bardzo często przychodzili do nas, jako na drugi kierunek, studenci informatyki. Mój TŻ - programista, niedawno chodził na kurs z księgowości, który był mu potrzebny do wdrażania nowych rozwiązań w programie księgowym dużej firmy.

Jeśli chodzi o miasto to wydaje mi się, że Warszawa jest sensownym rozwiązaniem. Jest tutaj Politechnika Warszawska, która obok Wrocławskiej uchodzi za najlepszą w kraju, a do tego SGH, czyli najlepsza uczelnia ekonomiczna. Oprócz tego jest UW, gdzie informatyka, zwłaszcza w kwestii programowania, stoi na bardzo wysokim poziomie. Do tego na UW masz FiR


na drugie pytanie nie odpowiem, bo to kwestia Twoich priorytetów. ja osobiście nie chciałabym wyjeżdżać, co nie znaczy, że jest to zły pomysł.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:43   #3
Growlithe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 16
Dot.: Studia w Polsce lub Studia zagranicą

Dziękuje vilandre za post czekam na kolejne
Growlithe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:17.